Forum

Popularni atomizeri - e-cigSerbia Forum
Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Početnički kutak
Zaboravljena šifra? Registracija

Početnički kutak Pomoć novim i potencijalnim korisnicima elektronskih cigareta

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 12-09-2012, 21:49   #1
liberprint
Senior

Registrovan: Apr 2012
Pohvala: 311
Pohvaljen: 522
Nivo reputacije: 0
liberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvalu
Uobičajeno Popularni atomizeri

Pocetnickim mukama nikad kraja. 1000 pitanja i potpitanja u vezi sa necim za njih sasvim novim, a jasnih odgovora nigde. Kasnije kad se upozna materija, svi se smejemo samo sebi kako je sve to u stvari jednostavno, ali u pocetku... a sto pre se treba odluciti i za sebe naci adekvatnu zamenu za analogne cigarete. Zelimo odmah da je bacimo za sva vremena, doneli smo odluku, ali sta kupiti? Trazenje pomoci od iskusnijih clanova je postavljanje jako teskog zadatka istima, a takodje moze biti kontraproduktivno, zbunjujuce i frustrirajuce za onoga ko je trazio savet. Pokusacu u ovoj temi da sto realnije predstavim najpopularnije sprave, kako bih nivim korisnicima mozda pomogao prilikom izbora, a ako negde pogresim, siguran sam da ima ko ce da dopuni ili ispravi. Bilo je razgovora o pokretanju ovakve teme, ali su nekako svi zamrli i pali u zaborav, pa cu iskoristiti trenutnu inspiraciju da ozivim ovu temu. Pisacu iskljucivo o rasprsivacima sa kojima imam licnog iskustva, onoliko objektivno kakav su utisak ostavili na mene. Verovatno cu u necemu i pogresiti, pa bih zamolio ostale clanove da mi ne zamere zbog toga, vec da temu dopune svojim misljenjem, ali objektivno bez pristrasnosti, kako bi oni koji citaju imali realnu sliku.

eGo-T - atomizer koji se s'pravom jako dugo zadrzao na trzistu. U vreme kad se pojavio verovatno je bio najjednostavniji i najdugotrajniji atomizer, kome je drasticno mogao da se produzi vek adekvatnim odrzavanjem. Sastoji se iz kucista u kome se nalaze grejac i fitilj i tanka sa tecnoscu. Kuciste je zatvoreno i ne moze se rasklapati, ali se igla sa fitiljem moze izvaditi i pri tome ocistiti grejac i fitilj, ili po potrebi napraviti novi fitilj. Radni vek mu je obicno od 1 do 4-5 meseci, mada ume da potraje i duze, a vrlo retko se desava da "crkne" i za jako kratko vreme, najcesce usled nepaznje korisnika. Proizvodi se u dve varijante, NR(sa normalnim otporom oko 2,3oma) i LR(sa malim otporom, oko 1,8oma), pa u skladu sa potrebama korisnika moze se kupovinom odgovarajuceg atomizera prilagoditi sopstvenim potrebama. Prednosti ovog atomizera su: dobre i konstantne performanse, dug rad bez potrebe za odrzavanjem, mala potrosnja tecnosti, kompaktne dimenzije i elegantan dizajn. Nedostaci su mu: prilicno komplikovano odrzavanje i zamena fitilja, curenje usled jaceg povlacenja, neadekvatne tecnosti, visoke spoljne temperature ili ostecenog fitilja, tank je sa spoljen strane uvek vlazan pa je neophodno sa sobom nositi papirne maramice, mali kapacitet tanka... Da bi se koristio ovaj atomizer, potrebno je izvesno privikavanje, osim ako nismo u situaciji da pri svakoj promeni performansi bacimo stari i kupimo novi. Kako bi napajanje grejaca tecnoscu bilo konstantno, fitilj mora biti stalno naslonjen na grejac i ne sme se pomerati. Usled istrosenosti fitilja, on pocinje da klima u igli pa i performanse pocinju da variraju. Na osnovu raznih uputstava sa youtube-a zamena fitilja izgleda jednostavno, ali nije. Fitilj mora imat idealnu debljinu, duzinu, kapilarnost...pa da bi se ovaj atomizer dugo koristio, potrebno je ostro oko, spretni prsti i naravno srafciger.
Slika:

link ka temi na ECS : http://www.e-cigserbia.com/showthread.php?t=49

eGo-c - evolucija predhodno opisanog eGo-T atomizera, nastala usled potrebe za laksim i jeftinijim odrzavanjem, pa se veliki deo recenog za eGo-t moze reci i za ego-C. Zahvaljujuci slicnom principu rada i performanse su jako slicne, uz nesto cescu potrebu za odrzavanjem ili zamenom glava. Sastoji se iz tela atomizera koje je u stvari samo kuciste u kome se nalazi glava i identicnog tanka kao za eGo-T. U glavi atomizera se nalaze grejac i fitilj, glava se jako lako skida pa je i pristup potrosnim elementima radi ciscenja dosta laksi, ali je ukoliko zelim da ustedimo, upotreba srafcigera jos uvek neophodna. Kada je sve u redu sa fitiljem i grejacem, ovaj atomizer daje fenomenalne performanse i umereno toplu paru koja retko iritira grlo. Usled istrosenosti fitilja i zaprljanosti grejaca dolazi do pada performansi, a ovo se desava nesto cesce nego kod eGO-T zbog nesto sitnijih elemenata. Potrebna je odredjena spretnost i opreznost prilikom odrzavanja, jer deseti delovi milimetra dele savrsene performanse od curenja ili zagorelog ukusa. Odrzavanje nije preterano jednostavno, ali poznajem dosta korisnika koji jednu glavu koriste po 4-5 i vise meseci.Sestomesecni sam korisnik sam ovog atomizera, ne mogu da kazem da je period prilagodjavanja bio narocito prijatno iskustvo, ali sta god da sam probao posle njega, nije mi u potpunosti odgovaralo.
Slika :

link ka temi na ECS : http://www.e-cigserbia.com/showthread.php?t=325

CE4/vision/stardust kliromizer - verovatno atomizer sa najvise imena, i verovatno jedan od najzastupljenijih atomizera. Nisam siguran, ali cini mi se da je upravo on prvi kliromizer koji se pojavio odnosno postao siroko dostupan, i bio je "prvo pa musko". I ako ga ne koristim aktivno, ako bi me neko u sred noci probudio i rekao da hitno moram da preporucim atomizer a da se korisnik ne pokaje zbog prihvatanja moje preporuke, to bi verovatno bio on. CE4 je verovatno apsolutni pobednik po broju zadovoljnih korisnika. Ne moze se reci da daje najbolje performanse, mozda se ne moze reci ni da je najlepsi, nema ni preterano veliki kapacitet, nije preterano mali potrosac, ali upravo ga ta odmerenost u svemu cini najboljim izborom kada se ocekuje dugotrajnost, solidne performanse i pristojan izgled, a narocito kada se uzme u obzir jako niska cena. Veoma je jednostavne konstrukcije, koja bi se mogla opistau kao plasticna tuba sa konektorom sa donje strane, kroz koju prolazi cevcica sa dva kontakta, na koje je povezan grejac obmotan oko fitilja. Fitilj se slobodnim padom spusta do dna tanka ili strci samo nekoliko milimetara(postoji verzija sa duzim i kracim fitiljom, mada ne postoje jako bitne razlike medju njima), pa iz tanka upija tecnost i sprovodi do grejaca, gde tecnost isparava a mi je udisemo preko jako kvalitetnog, plasticnog drip-tip-a. Velika prednost ovog atomizera je sto je na njemu sve jako dobro zadihtovano, pa vrlo retko dolazi do curenja. Odrzavanje je vise nego jednostavno, a kako bi se usterelo i eventualno zabavili u trenucima dokilice, na njemu se jako lako moze promeniti i grejac i fitilj. Ovom intervencijom dobijamo potpuno novi kliromnizer i mozemo je ponavljati gotovo neograniceni broj puta, ili sve dok ne pukne plastika ili se osteti gumica koja razdvaja polove, mada je u drugom slucaju moguca improvizacija. Naravno, za ove zahvate je potrebno, ipak malo spretnosti. Za one koji nisu spremni za ovakve egzibicije, dovoljno je jako jednostavno odrzavanje kako bi potrajao nekoliko meseci. Zbog velike potraznje i jednostavne konstrukcije, proizvode mnogi proizvodjaci, pa zbog toga treba biti oprezan i od prodavca zatraziti neku garanciju. Proizvodi se u varijantama od 1.8 do 2.8oma, pa svako moze naci odgovarajuci.
Slika :

link ka temi na ECS : http://www.e-cigserbia.com/showthread.php?t=590

CE4/vision/stardustV3 kliromizer(ili kako se vec zove) - neki ga zovu CE5, C6... je evolucija jednog uspesnog proizvoda, sa ciljem produzavanja njegovog radnog veka i jednostavnijeg odrzavanja. Gotovo je identicnog izgleda kao predhodno opisani, identicnog kapaciteta i performansi, jedino sto je u ovom slucaju sve na njemu rezervni deo. Potpuno se rasklapa, pa se mogu menjati i glava sa grejacem i fitiljem, plasticna tuba, drip tip i podnozje na kome se sve to nalazi. Zbog mogucnosti potpunog rasklapanja ciscenje je dosta jednostavnije, a u slucaju kvara grejaca, moguce je jednostavno zameniti celu glavu ili napraviti grejac kao kod predhodno opisanog modela.
Slika :

link ka temi na ECS : http://www.e-cigserbia.com/showthread.php?t=1365

eGo 2,4ml CC (kanger T2) - zbog izuzetno dobrih performansi, velikog kapacitata i zanimljivih tehnickih resenja, postao je jedan od najpopularnijih atomizera. Slicne je konstrukcije kaob dva predhodno opisana modela, ali zahvaljujuci velikoj blizini grejaca ustima korisnika i dobro resenom protoku vazduha, daje jako toplu paru i uzitak jako slican koriscenju klasicnih cigareta. Da nije nekoliko ozbiljnih nedostataka, bio bi ozbiljan kandidat za titulu najpopularnijeg rasprsivaca. Prosto mi nije jasno kako je proizvodjac sebi dozvolio da napravi tako dobar uredjaj i ujedno da napravi nekoliko tako banalnih propusta, ali iskreno se nadam novim unapredjenim verizjama, koje ce zadrzati identicne performanse. Prednosti ovog modela su: izmenljive glave(mada nije redak slucaj da glava potraje duze od svega ostalog), jako jako dobre performanse, resenje u vidu silikonskog levka koji zadrzav tecnost i time natapa grejac, elegantan dizajn(mada pojedine korisnike podseca na spric) i veliki kapacitet. Nedostaci, koje do nekle opravdava niska cena samog kliromizera i niska cena izmenljivih glava, su cesto pucanje usisnika(tip-a) i cesto odvajanje plasticne tube od tela, usled neadekvatne pricvrscenosti i nepaznje korisnika. Ovi nedostaci se delimicno ili potpuno mogu ublaziti pazljivijim rukovanjem. Kako bi se sprecilo pucanje usisnika, potrebno je prilikom svakog dopunjavanja tecnoscu, dodatno zavrnuti glavu, jer se desava da se i ona malo odvrne pa nategne usisnik, po principu radapcigera. Ne mora da znaci da tip nece puci i iz cista mira, ali se na ovaj nacin smanjuje mogucnost pucanja. Odvajanje tube se moze spreciti tako sto ce se prilikom odvrtanja sa baterije, kliromizer drzati za metalni deo na dnu, i time smanjiti opterecenje na i onako slab spoj. Nije mi jasno zasto proizvodjac nije tu dodao jedno leziste za gumicu, ali nije. Ovo resenje bi sprecilo curenje usled popustanja lepka, a moglo bi da bude i resenje za eventualnu zamenu plasticnih tuba, koje su takodje sklone pucanju. Takodje, ono sto se moze nazvati nedostatkom ali se lako sanira, je da su u pojedinim slucajevima silikonske gumice previse zbijene pa pritiskaju fitilj i ne propustaju dovoljno tecnosti, ili su previse razmaknute pa propustaju previse i dolazi do curenja. Ovo se moze resiti jednostavnim pomeranjem gumica.
Slika :

link ka temi na ECS : http://www.e-cigserbia.com/showthread.php?t=1473

Vivi nova kliromizer - koji sam namerno ostavio za kraj iz vise razloga. Najmanje je zastupljen medju korisnicim, najskuplji je, doduse s'pravom i daleko daleko najkvalitetniji. Nisam ga preterano dugo koristio u cemu su me omele jedino njegove dimenzije, ali dovoljno je da ovaj klir uzmete u ruku da bi ste shvatili da se radi o visokoj klasi, rols rojsu medju rasprsivacima. Kada se vivi nova uzme u ruku, stekne se utisak da ne drzite spravu koja se serijski proizvodi, vec da je pravi neki vrhunski majstor u svojoj bogato opremljenoj radionici, u ogranicenoj seriji. Na njoj je sve kvalitetno, metalni delovi su ispolirani do visokog sjaja, jako teski i masivni a tuba je od debele plastike izradjena na strugu, ne livenjem, tako da sigurno moze isdrzati i ozbiljnije padove, a navrnut na batriju poput twist-a od 1000mAh, dobro moze posluziti i kao buzdovan. Princip rada je slican kao i kod predhodno opisanih klirova a performanse su najslicnije CE4 kliru, naravno sa glavom identicnog otpora. Grejac je pozicioniran vise ka sredini pa daje umereno toplu paru, a mislim da je ovo ovako reseno i da bi se izbeglo preterano zagrevanje metalnih delova i usled toga eventualno ostecenje. Ovaj klir gotovo da nema nedostataka, ali kako ne bi bio savrsen pokusacu da nadjem neke. Za korisnike eGo baterija je potrebno dokupiti ukrasni cilindar koji ce zakamuflirati ego navoj, jer vivi nova ima 510 konekciju. Takodje, ono sto je moja licna zamerka, sto se u pakovanju dobijaju tri rezervne glave, odnosno jedna na kliru i dve posebno, koje su razlicitog otpora. Jedna je 1.8oma, jedna 2,4 i jedna 2,8, pa da bi se sve tri upotrebile sa odgovarajucim performansama, potrebna je baterija ili mod sa mogucnosti promenljivog napona, za glavu od 2,8oma za mnoge korisnike i preko 5V. Za korisnike koji nemaju ili ne zele da imaju uredjaje sa promenljivim naponima, samo jedan od 3 ponudjene glave ce biti upotrebljiva, ili bar upotrebljiva u punom smislu reci, dok ce druge dve eventualno moci da posluze za rezervne delove ili rucno namotavanje grejaca.
Slika :

link ka temi na ECS : http://www.e-cigserbia.com/showthread.php?t=1173

Na kraju jedna vazna napomena novim korisnicima. Savrsen uredjaj u ovoj oblasti ne postoji, pa se treba potruditi i naci najpriblizniji savrsenstvu ili jos povoljnije i lakse, postojeci prilagoditi svojim potrebama. U besomucnoj potrazi za savrsenim rasprsivacem, mozda vam je najsavrseniji prosao kroz ruke a da toga niste bili svesni, jer ste ga previse kratko koristili. Svakom uredjaju djate sansu pre nego sto ga zamenite i nastavite potragu. Pre kupovine procitajte tudja iskustva, jer sada i na ovom forumu ih ima sasvim dovoljno da bi se stvotila neka osnovna slika. Postoje nepozeljne pojave koje je u ovoj oblasti nemoguce izbeci u potpunosti, pa je potrebno nauciti kako da se te pojave na odgovarajucem uredjaju svedu na minimum. Princip rada svih atomizera je zasnovan na protoku vazduha, pa svuda kuda prodje vazduh, tecnost moze da iscuri. Ova pojava ce biti prisutna sve dok ne naprave atomizer sa elektroventilom koji ce vazduh propustati po potrebi, a taj je jos uvek mozda tek u glavi nekog konstruktora. Dakle, potrebno je da naucite kako da vas atomizer ne curi ni malo ili vrlo malo. Svako ko je poceo da koristi elektronske cigarete je osetio zagoreli ukus, ali to nije razlog da se atomizer baci u kantu. Pokusajte da nadjete razlog ovoga, ako ne mozete, pitajte. U pocetku ove pojave mogu biti nesto sto ce vas odvratiti od elektronskih cigareta, narocito sto u vama jos uvek postoji zelja za analognim. Ovo u potpunosti moze da zameni analogne i da pruzi i mnogo vise zadovljstva, samo treba malo volje. Dokaz za to su mnogo clanovi ovog foruma, neki cak i sa pusackim stazom od 40-50 godina.
liberprint nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 12-09-2012, 22:31   #2
vesa0108
Prijatelj foruma

vesa0108's avatar

Registrovan: Oct 2011
Godine: 39
Pohvala: 2,443
Pohvaljen: 2,539
Nivo reputacije: 539
vesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputaciju
Uobičajeno Re: Popularni atomizeri

Brate kako te nije mrzelo ovoliko da pišeš .

Vrlo koristan post za nove korisnike e-cig punih pitanja "kako-šta" .

Love me or hate me I don't care
vesa0108 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 12-09-2012, 22:40   #3
liberprint
Senior

liberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvalu

Pa brate, jeste me mrzelo. Ali jos me vise mrzi da odgovaram svakodnevno na pitanja. Sad imam link ka ovom postu u porukama, pa kad me neko pita sta da kupi, samo prosledim link. Osim toga, razumem i pocetnike jer i ja sam to bio, ne tako davno. Mnogi se ustrucavaju da pitaju da ne ispadnu glupi, nama i izgledaju tako i ako smo i sami do juce postavljali takva pitanja, a osim toga, frljamo se recima za koje pocetnicima treba vaper translator.
Staro 12-09-2012, 22:44   #4
bOlE82
Video Recenzent

bOlE82's avatar

Registrovan: Feb 2012
Godine: 34
E-cig: Cuboid mini, Cloupor Z5, subTank mini i sve ostalo
Pohvala: 1,958
Pohvaljen: 1,157
Nivo reputacije: 381
bOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputaciju

hahahahah divna ideja vaper translator
kad bi neko znao i imao zivaca da ga napravio bio bi car, ukucash rec, on ti da kratko objashnjenje

bOlE82 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 12-09-2012, 23:01   #5
Sh@rance
Iskusan član

Sh@rance's avatar

Registrovan: Aug 2012
Godine: 38
Pohvala: 35
Pohvaljen: 41
Nivo reputacije: 26
Sh@rance je na dobrom putuSh@rance je na dobrom putuSh@rance je na dobrom putuSh@rance je na dobrom putuSh@rance je na dobrom putu

Druže svaka čast na postu
Sh@rance nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 12-09-2012, 23:37   #6
BlueAngel
Iskusan član

Pohvala: 40
Pohvaljen: 10
Nivo reputacije: 23
BlueAngel je na dobrom putuBlueAngel je na dobrom putu

Sve pohvale za napisanu temu!
Jos jedino da se ubace slike za svaki opisani deo i onda bi ova celina bila u potpunosti zaokruzena... jel slika govori vise nego 1000 reci
BlueAngel nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 12-09-2012, 23:39   #7
bibi74
Senior

Registrovan: Feb 2012
Pohvala: 61
Pohvaljen: 86
Nivo reputacije: 45
bibi74 je poznat svimabibi74 je poznat svimabibi74 je poznat svimabibi74 je poznat svimabibi74 je poznat svimabibi74 je poznat svimabibi74 je poznat svima

Ja jedino sto ne razumem,uz sve pohvale za post liberprintu,je da li sam ja jedini na ovom forumu koji je ljubitelj dobrih starih kartomizera sa filerom?I kad bi mene neko pitao i kad me pita koji mizer,ja bi uvek rekao kartomizer kao Boge ili tako nesto,paris tri dana,jednostavno se koristi i puni,daje konstantnu paru ne zahteva prepravke ,topla para nalik dimu cigarete ,ekstra za duvanske arome jel daje izrazenu ali malo "zaprljanu" aromu...Paris 10-15 ml(nekome je to i nedelju dana,bacis u korpu za smece otvoris novi i teraj dalje....To je meni neprvazidjeno i uvek se vracam tome,uprkos potrebi da uvek probam nesto novo...Ima tu ekstra stvari,ali su kartosi uvek tu u rezervi...I ono njihovo pucketanje obozavam
bibi74 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 12-09-2012, 23:41   #8
liberprint
Senior

Jbg, hteo sam i slike da ubacim, cak sam ih i spremio, ali sam na kraju zaboravio.
Staro 12-09-2012, 23:42   #9
zakarije
Aktivan član

Registrovan: Sep 2012
Pohvala: 32
Pohvaljen: 3
Nivo reputacije: 19
zakarije je na dobrom putu

Objasnio si neke stvari, svaka cast !
zakarije nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 12-09-2012, 23:46   #10
Finder
Prijatelj foruma

Finder's avatar

Registrovan: Dec 2011
Pohvala: 2,886
Pohvaljen: 8,372
Nivo reputacije: 1142
Finder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputaciju

Dooobar post. Ja bih samo dodao linkove ka temama na forumu, jer su svi vec prilicno obradjeni. Tamo su i slike i razlicita iskustva.
Finder nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 12-09-2012, 23:50   #11
tabby
Prijatelj foruma

Registrovan: Sep 2011
Pohvala: 1,296
Pohvaljen: 2,357
Nivo reputacije: 445
tabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od Finder Vidi poruku
Dooobar post. Ja bih samo dodao linkove ka temama na forumu, jer su svi vec prilicno obradjeni. Tamo su i slike i razlicita iskustva.

Pozdravljam ovu ideju
tabby nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 13-09-2012, 00:10   #12
Betrayer
Video recenzent

Betrayer's avatar

Godine: 30
Pohvala: 129
Pohvaljen: 5,352
Nivo reputacije: 727
Betrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputaciju

Svaka cast!
P.S. Moze neko od modova da edituje tekst i ubaci slike i linkove...

https://www.youtube.com/user/edoqrca
Betrayer nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 13-09-2012, 09:57   #13
vladavip
Senior

vladavip's avatar

Registrovan: Sep 2012
Pohvala: 223
Pohvaljen: 87
Nivo reputacije: 43
vladavip je poznat svimavladavip je poznat svimavladavip je poznat svimavladavip je poznat svimavladavip je poznat svimavladavip je poznat svimavladavip je poznat svima

Meni kao početnoku bez iskustva i neznalici o ovoj temi je mnogo pomogao. Sada bar znam šta da ošekujem od pojedinih modela.
@ liberprint, hvala ti na naporu koji si uložio da novim članovima ovog društva neke stvari olakšaš pri izboru. Poz.
vladavip nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 13-09-2012, 11:42   #14
vitaminb
Senior

vitaminb's avatar

Pohvala: 483
Pohvaljen: 210
Nivo reputacije: 71
vitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosi

Svaka čast, ovo bulvalno treba linkovati na svaku početničku temu i diskusiju jer je sve objašnjeno.
vitaminb nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 13-09-2012, 11:44   #15
liberprint
Senior

Citat:
Originalna poruka od bibi74 Vidi poruku
Ja jedino sto ne razumem,uz sve pohvale za post liberprintu,je da li sam ja jedini na ovom forumu koji je ljubitelj dobrih starih kartomizera sa filerom?I kad bi mene neko pitao i kad me pita koji mizer,ja bi uvek rekao kartomizer kao Boge ili tako nesto,paris tri dana,jednostavno se koristi i puni,daje konstantnu paru ne zahteva prepravke ,topla para nalik dimu cigarete ,ekstra za duvanske arome jel daje izrazenu ali malo "zaprljanu" aromu...Paris 10-15 ml(nekome je to i nedelju dana,bacis u korpu za smece otvoris novi i teraj dalje....To je meni neprvazidjeno i uvek se vracam tome,uprkos potrebi da uvek probam nesto novo...Ima tu ekstra stvari,ali su kartosi uvek tu u rezervi...I ono njihovo pucketanje obozavam
Veruj mi, da sad pocinjem sa znanjem koje imam, niko me ne bi naterao da probam bilo sta drugo osim kartomizera. Vise puta sam pomenuo da ne postoji opusteniji nacin koriscenja, od koriscenja kartova. Medjutim, jako se malo prica o njima i jako malo ljudi ih koristi, pa ih ni ja nisam pomenuo u ovoj temi i ako sam mozda pogresio. Svega nekoliko ljudi znam koji koriste kartomizere, ali odgovorno tvrdim da su oni najzadovoljniji korisnici. To bi trebalo da bude osnovna svrha koriscenja, upotrebis i bacis i dok radi, radi za "sve pare". Kao sto si rekao, savrseni su za duvanske arome, istina da delimicno "pojedu" aromu, ali kod pravih duvanskih to i ne bi trebalo da bude neka smetnja jer je TH sasvim dovoljno naglasen, a i pare ima i vise nego dovoljno. Cak mi se kod pojedinih tecnosti svidja to sto kartomizer ublazi njihovu slatkost, pa imaju mnogo lepsi ukus. Polifil konstantno i ravnomerno natapa grejac, tako da nema lupanja glave u fazunu "koji mu je sad", Problem svih nas je zudnja za nekim visokotehnoloskim spravama, pa nam se cini da je nesto sto je komplikovanije, obavezno i bolje, mada nije uvek tako. Ja sam zarobljen sa eGo-C, pa svako duze odsustvo od kuce zahteva nosenje torbe sa alatom, a brener, srafciger, pinceta, motorcangle i makaze su mi uvek pri ruci. Sa kartomizerima, sa dva paketica po 5 komada i dovoljnom kolicinom tecnosti 'ladno ides na put oko sveta.
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Početnički kutak

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 00:21 sati.