Forum

Popularni atomizeri - Strana 2 - e-cigSerbia Forum
Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Početnički kutak
Zaboravljena šifra? Registracija

Početnički kutak Pomoć novim i potencijalnim korisnicima elektronskih cigareta

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 13-09-2012, 11:47   #16
vlaves2000
Senior

Registrovan: Jun 2012
Godine: 44
Pohvala: 26
Pohvaljen: 42
Nivo reputacije: 0
vlaves2000 je na dobrom putuvlaves2000 je na dobrom putuvlaves2000 je na dobrom putuvlaves2000 je na dobrom putuvlaves2000 je na dobrom putu
Uobičajeno Re: Popularni atomizeri

druze svaka cast
vlaves2000 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 13-09-2012, 11:53   #17
vitaminb
Senior

vitaminb's avatar

Registrovan: Aug 2012
Pohvala: 483
Pohvaljen: 210
Nivo reputacije: 71
vitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosi

setih se...
liberprint, je l možeš da nam napišeš najbolje odnose oma i voltaže
vitaminb nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 13-09-2012, 12:21   #18
vladavip
Senior

vladavip's avatar

Registrovan: Sep 2012
Pohvala: 223
Pohvaljen: 87
Nivo reputacije: 43
vladavip je poznat svimavladavip je poznat svimavladavip je poznat svimavladavip je poznat svimavladavip je poznat svimavladavip je poznat svimavladavip je poznat svima

Citat:
Originalna poruka od liberprint Vidi poruku
Citat:
Originalna poruka od bibi74 Vidi poruku
Ja jedino sto ne razumem,uz sve pohvale za post liberprintu,je da li sam ja jedini na ovom forumu koji je ljubitelj dobrih starih kartomizera sa filerom?I kad bi mene neko pitao i kad me pita koji mizer,ja bi uvek rekao kartomizer kao Boge ili tako nesto,paris tri dana,jednostavno se koristi i puni,daje konstantnu paru ne zahteva prepravke ,topla para nalik dimu cigarete ,ekstra za duvanske arome jel daje izrazenu ali malo "zaprljanu" aromu...Paris 10-15 ml(nekome je to i nedelju dana,bacis u korpu za smece otvoris novi i teraj dalje....To je meni neprvazidjeno i uvek se vracam tome,uprkos potrebi da uvek probam nesto novo...Ima tu ekstra stvari,ali su kartosi uvek tu u rezervi...I ono njihovo pucketanje obozavam
Cak mi se kod pojedinih tecnosti svidja to sto kartomizer ublazi njihovu slatkost.
E to me interesuje najviše. Kako ublažiti tj. osdstraniti slatkost PG'a ili VG'a svejedno. Baš mi smeta pomenuta slatkost. Ako ti nije teško navedi koji je to kart koji odstanjuje slatkoću iz liquida. Nov sam na forumu i još ga nisam sažvakao u celosti, ne zamerite ako sam van teme.
vladavip nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 13-09-2012, 12:30   #19
vitaminb
Senior

vitaminb's avatar

Registrovan: Aug 2012
Pohvala: 483
Pohvaljen: 210
Nivo reputacije: 71
vitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosi

Citat:
Originalna poruka od vladavip Vidi poruku
Citat:
Originalna poruka od liberprint Vidi poruku
Citat:
Ja jedino sto ne razumem,uz sve pohvale za post liberprintu,je da li sam ja jedini na ovom forumu koji je ljubitelj dobrih starih kartomizera sa filerom?I kad bi mene neko pitao i kad me pita koji mizer,ja bi uvek rekao kartomizer kao Boge ili tako nesto,paris tri dana,jednostavno se koristi i puni,daje konstantnu paru ne zahteva prepravke ,topla para nalik dimu cigarete ,ekstra za duvanske arome jel daje izrazenu ali malo "zaprljanu" aromu...Paris 10-15 ml(nekome je to i nedelju dana,bacis u korpu za smece otvoris novi i teraj dalje....To je meni neprvazidjeno i uvek se vracam tome,uprkos potrebi da uvek probam nesto novo...Ima tu ekstra stvari,ali su kartosi uvek tu u rezervi...I ono njihovo pucketanje obozavam
Cak mi se kod pojedinih tecnosti svidja to sto kartomizer ublazi njihovu slatkost.
E to me interesuje najviše. Kako ublažiti tj. osdstraniti slatkost PG'a ili VG'a svejedno. Baš mi smeta pomenuta slatkost. Ako ti nije teško navedi koji je to kart koji odstanjuje slatkoću iz liquida. Nov sam na forumu i još ga nisam sažvakao u celosti, ne zamerite ako sam van teme.
pitanje nije upućeno meni i liberprint i ostali iskusniji članovi će sigurno bolje odgovoriti
ali iz mog iskustva smatram sledeće
ne može se umanjiti "slatkost" već nivo arome u celini
meni upravo smeta to što ti tražiš pa zato koristim cc kliromizere koji daju dobru aromu i recimo tečnost gold ducat gde je aroma izražena
manje arome po mom mišljenju daje ce4 stardust kliromizer i ego c...ili recimo echo kartomizeri
od tečnosti - fa shade
ali opet kažem, to je moje mišljenje, a individualni ukusi se razlikuju - ono što meni može biti manje arome, neko drugačije doživljava, na kraju - sve je to individualno - probaš i vidiš, ali vodiš računa i o finansijskom delu priče, naravno...
p.s. takodje, možda trebaš da koristiš tečnosti gde je veći odnos pg-a u odnosi na vg, koji verovatno dodaje malo "slatkosti"
vitaminb nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 13-09-2012, 12:33   #20
NikolaP
Senior

NikolaP's avatar

Registrovan: Jan 2012
Pohvala: 145
Pohvaljen: 326
Nivo reputacije: 82
NikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosi

Citat:
Ja jedino sto ne razumem,uz sve pohvale za post liberprintu,je da li sam ja jedini na ovom forumu koji je ljubitelj dobrih starih kartomizera sa filerom?
Tu sam! Boge LR 2 oma su meni vrh. Otprilike ovako: aroma iz klirova je suvise nekako slatka, tj. ako poredim kao sok napravljen od sirupa u porednjenju sa koka kolom. Aroma je mnogo jaca i izrazenija, ali uvek preslatko, prekiselo, pre gorko, zavisi od tecnosti. Klirovi su mi OK za vocne arome. Ali za duvanske, Boge kart daje tu dodatnu ostrinu, tj. filer menja aromu bas kako treba. Kao filter na cigari.

I sa cenom od 4.5$ za pakovanje od 5 komada stvarno se isplati. Lako se napuni prvi put (kondom metodom), ali posle je malo zezanje dodavanje tecnosti.

Caravela mod, KFL, Immortalizer, Boge LR
NikolaP nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 13-09-2012, 13:15   #21
dejdza
Iskusan član

Pohvala: 218
Pohvaljen: 46
Nivo reputacije: 31
dejdza je na dobrom putudejdza je na dobrom putudejdza je na dobrom putudejdza je na dobrom putudejdza je na dobrom putu

kartomizere jos nisam probao .. koristim cc2,4 ml i sa njim sam zadovoljan ,,, rado bi probao neki kart ,, ako moze preporuka od iskusnijih korisnika , unapred hvala ,,,,
dejdza nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 13-09-2012, 13:38   #22
NikolaP
Senior

NikolaP's avatar

Registrovan: Jan 2012
Pohvala: 145
Pohvaljen: 326
Nivo reputacije: 82
NikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosi

Boge kartovi su najpopularniji i najkvaliteniji. LR varijanta, 2 oma, je odlicna za ego baterije, tj. za nize napone. Koristim ih i u tankovima, samo je malo zezanje busenje rupice.

Caravela mod, KFL, Immortalizer, Boge LR
NikolaP nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 13-09-2012, 13:51   #23
dejdza
Iskusan član

Pohvala: 218
Pohvaljen: 46
Nivo reputacije: 31
dejdza je na dobrom putudejdza je na dobrom putudejdza je na dobrom putudejdza je na dobrom putudejdza je na dobrom putu

jel ima nesto bez busenja , ono kao nasrafis sipas i paris ,,, i da su bar 2 ili 3ml ,,,
dejdza nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 13-09-2012, 13:57   #24
vladavip
Senior

vladavip's avatar

vladavip je poznat svimavladavip je poznat svimavladavip je poznat svimavladavip je poznat svimavladavip je poznat svimavladavip je poznat svimavladavip je poznat svima

Hvala svima na odgovorima, ali još nisam siguran šta da kupim. Za sada sam na CC 2.4 i donekle sam zadovoljan. Ipak mi se čini da Lava ili Provari sa var. naponom u kombinaciji sa kartom je najbolje rešenje, ali ujedno i skupo.
Staro 13-09-2012, 14:19   #25
liberprint
Senior

Registrovan: Apr 2012
Pohvala: 311
Pohvaljen: 522
liberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvalu

Dosta dobri su i kanger kartovi. Koristio sam ego 2,3ml 1,8oma, 510 1.1ml 1.8oma, 510 1.5ml 1.5oma dual coil, 510 3.5ml 2.0oma i 6ml 2.0oma. Svi su dobri, dugo traju i prilicno dugo zadrzavaju performanse, svi imaju dosta slicne karakteristike osim 1,5oma koji bukvalno przi i prozdire bateriju, kod ostalih se varijacije ogledaju uglavnom u toplijoj ili hladnijoj pari, u zavsinosti od duzine i da li se i koji drip tip koristi. Kartovi ne umanjuju slatkost tecnosti, vec umanjuju efekat arome, pa kao posledica toga bude i umanjen taj sladunjav ukus, mada nije to toliko drasticno da bi se preterano umanjio uzitak koriscenja, cak opusteno koriscenje kompenzuje taj nedostatak. U principu ja taj sladunjavi ukus ni najmanje ne osecam u joyetech tecnostima.
liberprint nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 13-09-2012, 15:12   #26
Mesecar
Veteran

Mesecar's avatar

E-cig: Proteus&Penelope P3&Tilemahos X1
Pohvala: 217
Pohvaljen: 586
Nivo reputacije: 172
Mesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvalu

Licno ne volim kartove. Meni je pre svega bitna aroma, a svaki kart koji sam probao u potpunosti mi ubije aromu. Na ECHO kartovima aroma uopste i ne osecam, samo para i TH i to je sve.

Zato i volim CC klir, arome za izvoz.

Mesecar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 13-09-2012, 15:13   #27
vladavip
Senior

vladavip's avatar

Upravo to. Trenutno sam na PG+VG Joetech cigar 16mg i na egoC sa njegovim atijem ili CC 2.4 svejedno, najmanje ima slatkosti. Kada sam zbog poredjenja napravio smesu Joey-a
Virginia 11 i Cigar 16, dobio sam opet tu glupavu slatkost. E sad to je moje iskustvo koje je od skora. Tek 10 dana sam na el. cigaretama, tako da je iskustvo skromno.
Staro 13-09-2012, 15:33   #28
liberprint
Senior

Pohvala: 311
Pohvaljen: 522
liberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvalu

Svaki pocetak je tezak. Ja sam u pocetku bukvalno pretrcavao arome u zelji da ih sto vise isprobam, i nisam objektivno osetio ni jednu. Tek kad sam poceo jednu po jednu da koristim duze vremena, mogao sam da dobijem pravu sliku, Kad jednu tecnost koristis duze, prestanes da osecas njenu slatkost jer se receptori u ustima zasite i valjda je jednostavno ignorisu. Opet, kad jednu istu koristis dosta dugo, moze se desiti da prestanes da je osecas ili da osecas neke note koje u pocetku nisi, pa ti postane neukusna, cak odvratna. Ipak su arome bazirane na prehrambenim ukusima koji su smuckani tako da oponasaju arome duvana neke manje neke vise, pa kao i svaki ukus kad se duze konzumira, dosadi. Zato je pozeljno povremeno promeniti aromu, a mukotrpan je posao naci nekoliko favorita, ali ko to uspe on je pobednik.
liberprint nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 13-09-2012, 16:08   #29
vladavip
Senior

vladavip's avatar

Ukapirao sam to sa isprobavanjem aroma i do sada sam se sveo na 4 koje me zadovoljavaju
- Joyetech Cigar PG+VG 16mg
- Dekang kohiba PG+VG 11mg
- Joyetech Virg. PG+VG 11mg
- Dekang Dunhil 0mg
i od toga pravim mešavine kako mi kad odgovara. Dok sam gledao Novaka potrošio sam ceo CC 2.4 sa Cigar 16mg
Zahvalili :
Staro 13-09-2012, 16:59   #30
bibi74
Senior

Registrovan: Feb 2012
Pohvala: 61
Pohvaljen: 86
Nivo reputacije: 45
bibi74 je poznat svimabibi74 je poznat svimabibi74 je poznat svimabibi74 je poznat svimabibi74 je poznat svimabibi74 je poznat svimabibi74 je poznat svima

Da nije kartomizera,ja bih se odavno vratio analognim cigaretama,u stvari verovatno bi bio kreten koji pari izmedju dve cigarete...Sve je ostalo ok,sta vise ovi rebuildable su stvarno sjajni kada je aroma u pitanju i th ,ali ja licno volim izrazeno vrucu paru da granice podnosljivosti naravno,a to jedino dobijam na kartomizerima(ili boge 3 oma na 5+volti ili ovi umbrelini novi sa mini automatskim 510kama)...A izmedju dva sešna uzivam u aromama na Bellu ili drip modu MY t,od pre par sati stiglom(mala zverka,nema sta)
bibi74 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Početnički kutak

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 08:47 sati.