Forum

Preporuke za doziranje raznih aroma - Strana 2 - e-cigSerbia Forum
Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Doziranje
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 24-09-2013, 23:54   #16
lidic
Aktivan član

Registrovan: Sep 2013
Pohvala: 0
Pohvaljen: 5
Nivo reputacije: 15
lidic je na dobrom putu
Uobičajeno Re: Preporuke za doziranje raznih aroma

Da, to je ta razmera 60pg:40%vg koju sam uzela. Uzela sam lubenicu i kubanski miris.
Znaci samo dokupim jos VG i dodam da bi razmera bila jednaka? I daaa, prvi put ovo radim. Mozda komplikujem,ali ja sam uvek nekako za te komplikovanije puteve . Nego ljudi, pise staviti 3 do 5% arome na 10ml. Ok, znam da izracunam kolik oje to, ali kako da odmerim bas tu kolicinu..to su ipak kapi u pitanju....
Pusila sam inace Malboro godinama...najjaci hahhaha
lidic nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 25-09-2013, 00:06   #17
hybrid
Senior

hybrid's avatar

Registrovan: Jul 2013
Pohvala: 581
Pohvaljen: 361
Nivo reputacije: 92
hybrid ima čime da se ponosihybrid ima čime da se ponosihybrid ima čime da se ponosihybrid ima čime da se ponosihybrid ima čime da se ponosihybrid ima čime da se ponosihybrid ima čime da se ponosihybrid ima čime da se ponosihybrid ima čime da se ponosihybrid ima čime da se ponosihybrid ima čime da se ponosi

Ja sam pusio zuti kamel pa mi 16mg bilo prejako.Ja sam licno krenuo od 11,12 mg.To po mom licnom misljenu za arome koje sam ja uzeo je prejako tj 3% na 10 ml baze je po mom proracunu bilo 13,14,15 kapi otprilike.A totaly je rekao d 7,10 kapi.Pa sam posle to razblazio i bilo mi je ok.Ali kazem to je samo moje misljenje.Za vocne arome koliko sam cuo mogu da se konzumiraju posle kraceg vremena,a za duvanske treba sacekati minimum nedelju dana a po mogucstvu i do mesec dana.Jer sam ja uzeo da probam posle 3 dana i iskren da budem nije licilo ninasta,tj neko cvece.Evo sad je to vec dobro posle nedelju dana ali treba sacekati jos da dodje sve to do izrazaja
hybrid nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 25-09-2013, 00:10   #18
lidic
Aktivan član

lidic je na dobrom putu

Nije mi problem cekanje...imam ja u steku ovih gotovih tecnosti,al`rekoh da probam da nesto napravim sama, a i jeftinije ce me izaci...valjda
Staro 25-09-2013, 00:23   #19
hybrid
Senior

hybrid's avatar

Registrovan: Jul 2013
Pohvala: 581
Pohvaljen: 361
Nivo reputacije: 92
hybrid ima čime da se ponosihybrid ima čime da se ponosihybrid ima čime da se ponosihybrid ima čime da se ponosihybrid ima čime da se ponosihybrid ima čime da se ponosihybrid ima čime da se ponosihybrid ima čime da se ponosihybrid ima čime da se ponosihybrid ima čime da se ponosihybrid ima čime da se ponosi

Pa jeftinije definitivno.Ja kad sam prvi put probao iskren da budem razocara sam se.Ali sad je takva uzivancija.Il sam se privikao na cvece il se gubi polako taj smek i dolazi onaj pravi do izrazaja.Verovatno je ono drugo.A zaboravih da ti kazem kako sam ja izracunao procente.Ako recimo zelis da napravis mix od 10 ml 3% je 0,3 ml.E sad odes u apoteku i kupis spric od 1 ml(ja sam dobio za insulin) i tu izmeris do kako je meni rekao apotekar do oprilike 33 podeoka.Valjda su malo drugacije merke.Rece mi na 1/3 otprilike sprica.Posle sam napravio mix sa kapanjem.Lakse mi je iskreno.Jos ako si ubola arome koje ti odgovaraju onda je bas bas jeftinije
hybrid nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 25-09-2013, 08:33   #20
alansi
Moderator

alansi's avatar

Registrovan: Sep 2012
Godine: 62
Pohvala: 1,469
Pohvaljen: 3,175
Nivo reputacije: 503
alansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od lidic Vidi poruku
Da, to je ta razmera 60pg:40%vg koju sam uzela. Uzela sam lubenicu i kubanski miris.
Znaci samo dokupim jos VG i dodam da bi razmera bila jednaka? I daaa, prvi put ovo radim. Mozda komplikujem,ali ja sam uvek nekako za te komplikovanije puteve . Nego ljudi, pise staviti 3 do 5% arome na 10ml. Ok, znam da izracunam kolik oje to, ali kako da odmerim bas tu kolicinu..to su ipak kapi u pitanju....
Pusila sam inace Malboro godinama...najjaci hahhaha
U apoteci kupi špric od 1ml (inzulinski) sa skalom i zelenu iglu. Onda je to lak posao - 3% na 10ml ti dodje 0,3ml arome...

alansi nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 25-09-2013, 11:08   #21
lidic
Aktivan član

lidic je na dobrom putu

Hvala na savetima. Sutra cu da se pozabavim time, pa javljam rezultate
Staro 25-09-2013, 14:25   #22
Totally Red
Product Support

Totally Red's avatar

Registrovan: Mar 2012
Pohvala: 575
Pohvaljen: 918
Nivo reputacije: 147
Totally Red je za svaku pohvaluTotally Red je za svaku pohvaluTotally Red je za svaku pohvaluTotally Red je za svaku pohvaluTotally Red je za svaku pohvaluTotally Red je za svaku pohvaluTotally Red je za svaku pohvaluTotally Red je za svaku pohvaluTotally Red je za svaku pohvaluTotally Red je za svaku pohvaluTotally Red je za svaku pohvalu

@Lidic Bazu koju si porucila sadrzi 36mg i u razmeri je 60/40 PGVG, e sada dodavanjem iste baze PGVG bez nikotina u odnosima 1:1 dobijas duplo vise baze sa 18mg nikotina. Kako si planirala da dodas 100% VG(glicerin) promenices strukturu baze odnosno nece biti vise baza u odnosu 60/40 nego ce biti otprilike 25/75 PGVG ako mesas u razmeri 1:1 neznam nisam probao moguce je da ti gustina baze ne odgovara a mozda i odgovara za clir. Ocekujemo rezultate
Totally Red je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 25-09-2013, 15:45   #23
cages01
Veteran

cages01's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 39
Pohvala: 837
Pohvaljen: 415
Nivo reputacije: 112
cages01 ima čime da se ponosicages01 ima čime da se ponosicages01 ima čime da se ponosicages01 ima čime da se ponosicages01 ima čime da se ponosicages01 ima čime da se ponosicages01 ima čime da se ponosicages01 ima čime da se ponosicages01 ima čime da se ponosicages01 ima čime da se ponosicages01 ima čime da se ponosi

Обзиром да си нова,моје мишљење је да је најбоље да купиш базу од 0мг никотина и да са њом мешаш. Ја лично користим следећу формулу (да тако кажем):трећину базе (рецимо 10мл) од 36мг,и по трећину чистог пг и вг (значи још по 10мг од сваког) и на ту размеру добијаш 30мл течности без ароме од 12мг никотина. Опет да наведем свој пример,ја то радим са по 9мл и додам ароме по потреби процентуално у зависности која арома је у питању,остало до 30 мл допуним дестилисаном водом. Није да мора ал волим да заокружим
Надам се да ти је ово писаније помогло мало.
едит:Наравно,користи рукавице јер је никотин прилично токсичан у додиру са кожом. Можда је некоме то чудно али боље је не размишљати

cages01 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 25-09-2013, 18:06   #24
Totally Red
Product Support

Totally Red's avatar

Totally Red je za svaku pohvaluTotally Red je za svaku pohvaluTotally Red je za svaku pohvaluTotally Red je za svaku pohvaluTotally Red je za svaku pohvaluTotally Red je za svaku pohvaluTotally Red je za svaku pohvaluTotally Red je za svaku pohvaluTotally Red je za svaku pohvaluTotally Red je za svaku pohvaluTotally Red je za svaku pohvalu

@cages ne mora rukavice u ovoj koncentraciji nije toliko opasno, jedino ako bazu koristi kao pomadu za ruke. Toksicna doza je 60mg nikotina unesena odjednom(mucnina,povracanje, glavobolja, lupanje srca - tahikardija ali do smrti je daleko), mada nekoga ni 200mg ne moze da obori to je stvar kilaze i imunog sistema, naravno i cuke
Zahvalili :
Staro 25-09-2013, 18:14   #25
jokjuar
Veteran

jokjuar's avatar

Registrovan: Feb 2013
E-cig: VTC mini, Provari 2.5 & P3, Kaje i Taje
Pohvala: 4,016
Pohvaljen: 3,970
Nivo reputacije: 656
jokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputaciju

Ne znam za druge, ali ja sam zagovornik korišćenja rukavica, ima ih u svakoj apoteci, koštaju samo 7 dinara par, pogotovo što ne znam kako čija koža reaguje u dodiru sa bazom, čak i sa aromom, jer je visok koncentrat u pitanju...

Kao aikido...

ДРАГАНЏА ГАНЏА ГАНЏА ГАНЏАЈИЋ
--------------------------------------

HVALA G O M I L E T I N A!!!
jokjuar je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 25-09-2013, 18:25   #26
Totally Red
Product Support

Totally Red's avatar

Slazem se sa tobom, ja imam kozu kao slon ni ekser je ne moze probiti, a ne neki tamo nikotin i koncentrat arome. OK nema razloga za paniku, veruj gore prolaze ljudi iz Panceva nego muckarosi tecnosti i aroma.
Zahvalili :
Staro 25-09-2013, 18:29   #27
Cummon
Senior

Cummon's avatar

Registrovan: Apr 2013
Pohvala: 232
Pohvaljen: 146
Nivo reputacije: 53
Cummon ima čime da se ponosiCummon ima čime da se ponosiCummon ima čime da se ponosiCummon ima čime da se ponosiCummon ima čime da se ponosiCummon ima čime da se ponosiCummon ima čime da se ponosiCummon ima čime da se ponosiCummon ima čime da se ponosiCummon ima čime da se ponosi

Nije na odmet i gas maska, za svaki slučaj.
Cummon nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 25-09-2013, 19:14   #28
cages01
Veteran

cages01's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 39
Pohvala: 837
Pohvaljen: 415
Nivo reputacije: 112
cages01 ima čime da se ponosicages01 ima čime da se ponosicages01 ima čime da se ponosicages01 ima čime da se ponosicages01 ima čime da se ponosicages01 ima čime da se ponosicages01 ima čime da se ponosicages01 ima čime da se ponosicages01 ima čime da se ponosicages01 ima čime da se ponosicages01 ima čime da se ponosi

Добро бре,ви з..ебавате сад а знао сам да ће тако да буде У сваком случају мале мере предострожности нису на одмет посебно јер је реч о женској особи која сигурно нема мојих 115кг или Далиборову кожу.

cages01 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 25-09-2013, 19:25   #29
jokjuar
Veteran

jokjuar's avatar

Registrovan: Feb 2013
E-cig: VTC mini, Provari 2.5 & P3, Kaje i Taje
Pohvala: 4,016
Pohvaljen: 3,970
Nivo reputacije: 656
jokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputaciju

Nije za***ancija, vrlo lako se može oštetiti osetljiva koža, a pri jačim koncentracijama nikotina, maska je obavazna, kao i rukavice, i obavezno izluftirati prostoriju posle... Nekome ne smeta, ali možete se ozbiljno otrovati, pamet u glavu...

Kao aikido...

ДРАГАНЏА ГАНЏА ГАНЏА ГАНЏАЈИЋ
--------------------------------------

HVALA G O M I L E T I N A!!!
jokjuar je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 25-09-2013, 19:50   #30
Totally Red
Product Support

Totally Red's avatar

Moramo malo da se salimo u ova teska vremena, naravno treba voditi racuna i biti pazljiv kada se radi sa toksicnim materijama, a da znas zenska koza nije ni malo nezna i nema veze sa kilazom one su oguglale jer koriste sve toksicne elemente u svom okruzenju, varikino, prasak za ves, izbeljivace, sanitar tecnosti, lak za nokte, sonu kiselinu, sirce, vinobran, farbu za kosu sa onim sm...vim delom i mnogo toga sto sadrzi kosturske glave i duze zive od nas ! e kad si ti strugao pete primer
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Doziranje

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 11:52 sati.