Forum

Vision Spinner eGo VV 3.3-4.8v - e-cigSerbia Forum
Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Delovi, oprema, dodaci > Baterije i punjači
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 20-09-2012, 12:40   #1
Finder
Prijatelj foruma

Finder's avatar

Registrovan: Dec 2011
Pohvala: 2,886
Pohvaljen: 8,370
Nivo reputacije: 1141
Finder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputaciju
Uobičajeno Vision Spinner eGo VV 3.3-4.8v

Evo jos jedne twistolike baterije. Dobro je sto su mnogo lakse vidljive oznake za podesavanje, ali nazalost, nema oznacenih medjuvrednosti.
Duzina 119 mm

Finder nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 20-09-2012, 13:37   #2
bOlE82
Video Recenzent

bOlE82's avatar

Registrovan: Feb 2012
Godine: 34
E-cig: Cuboid mini, Cloupor Z5, subTank mini i sve ostalo
Pohvala: 1,943
Pohvaljen: 1,152
Nivo reputacije: 380
bOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputaciju
Uobičajeno Re: Vision Spinner eGo VV 3.3-4.8v

kolika je cena?

bOlE82 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 20-09-2012, 13:53   #3
Finder
Prijatelj foruma

Finder's avatar

Finder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputaciju

30$
Staro 20-09-2012, 14:17   #4
bOlE82
Video Recenzent

bOlE82's avatar

Registrovan: Feb 2012
Godine: 34
E-cig: Cuboid mini, Cloupor Z5, subTank mini i sve ostalo
Pohvala: 1,943
Pohvaljen: 1,152
Nivo reputacije: 380
bOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputaciju

u pa fina je cena, skroz zanimljivo

bOlE82 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 20-09-2012, 14:27   #5
NikolaP
Senior

NikolaP's avatar

Registrovan: Jan 2012
Pohvala: 145
Pohvaljen: 326
Nivo reputacije: 82
NikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosi

Verovatno standardna gotvapes praksa... rebrendirano i taman promenjeno malkice da ne llci na prvobitno... Americka Umbrella. Ali kvalitetna

Caravela mod, KFL, Immortalizer, Boge LR
NikolaP nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 20-09-2012, 14:40   #6
Finder
Prijatelj foruma

Finder's avatar

Ne sasvim rebrandirano. Vision i jeste originalni brend.
Zahvalili :
Staro 11-06-2013, 12:15   #7
AtilaHan
Veteran

AtilaHan's avatar

Registrovan: Mar 2012
Pohvala: 525
Pohvaljen: 651
Nivo reputacije: 175
AtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvalu

Posle nekoliko meseci intezivnog korišćenja "buce" (1300mAh) u chome varijatni red je da napišem koju, što sam ostao dužan. Iako sam veliki fan Joytech eGo baterija moram VISION-u odati priznanje na (kako se ispostavilo) kvalitetno izrađenoj eGo VV bateriji. Padala mi je sjaset puta, pržio sam na njoj svakojake 'mizere od LR dual coil kartova, RDA/RBA sa LR/RR setupom, do klasičnih fabričkih RR 'mizera i ni u jednom trenutku nije posustala. Radi zmajski kao prvog dana.

Što se samih performansi tiče, u odnosu na klasišne eGo baterije, razlika je poprilična čak i na 3,3-3,8V. U tom pogledu ni najmanje ne zaostaje za Joyetech-ovim TWIST-om. Sa RR mizerom, bez previše divljanja sa voltažama, lagano preguram naćešće ceo dan. Sa SMOK-ovim Dual Coil LR kartom 1,5oHma u tanku otprilike pola. Na klasičnom eGo punjaču 420mA, puni se za oko 3h (otprilike - nisam merio)

Naravno, imam i par manjih zamerki. Podeoci koji označavaju voltažu na chrome telu baterije su samo "nacrtani" pa su se poprilično izlizali. Na 4.3V mi je ostala samo tačka, a 4.8V se potpuno izbrisao. Ovo naravno ne mora da važi za ostale boje, a verovatno se ne bi desilo da sam je pažljivo čuvao u fotrolici, a ne vukao po džepovima ali kod mene ni jedna baterija nema privilegovani tretman Iako su overall performanse zaista sjajne, ponekad se pred kraj može osetiti blagi pad. Ponekad da, ponekad ne ali u odnosu na Joyetech-ov TWIST, to bi joj eto bio manji minus sa moje strane. Pošto je VV "problem" se naravno lako da prevazići "odvrtanjem" Cut-off na 8 sekundi (koliko sam izmerio) koji retko "dotaknem" bi nekome, kome su konstatna duga povaćenja odlika, svakako pretstavljao ozbiljan problem.

Sve u svemu, svakako vredi novaca koje košta. Na početku mi je bila pomalo čudna u ruci jer je koj mm šira od standardne eGo baterije, pri čemu ima standardan eGo konektor sa tasterom pa je dugme malo uvučeno u odnosu na telo ali sam to brzo prestao da primećujem. Nesreća je što se sa glatke površine pod malim nagibom zbog toga lako otkotrlja pa je podložna padanju. Što se dužine same baterije tiče, malo je duža od Joyetech eGo PT 1000mAh, a malo kraća od TWIST-a 1000mAh.

AtilaHan nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-12-2013, 15:45   #8
Midnight Rambler
Aktivan član

Registrovan: Apr 2013
Pohvala: 16
Pohvaljen: 1
Nivo reputacije: 15
Midnight Rambler je na dobrom putu

Ja imam "bucu" neko vreme i jako sam zadovoljan. Preporuka.
Midnight Rambler nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 31-12-2013, 09:13   #9
dacha
Veteran

dacha's avatar

Registrovan: Jan 2013
Pohvala: 1,441
Pohvaljen: 4,402
Nivo reputacije: 590
dacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputaciju

S obzirom da ova baterija postoji vec vise od godinu dana zanimaju me iskustva iz prve ruke kako se pokazala nakon duze eksplatacije. Uzeo bih neku VV bateriju koja je ego like od minimum 1000mAh, od twista me odbija njegova velicina iako sam do sada koristio samo joyetech baterije, tako da bih probao Spinner 1300mAh koji je za pola cm duzi od recimo ego t passtrough baterije i malo deblji.

Naravno ukoliko se vremenom tj. nakon vise meseci pokazao losiji kvalitet u smislu pada performansi, habanja navoja ili otkazivanje tastera i slicno u odnosu na twist uzecu twista iako mi se ne svijda zbog duzine, ali ako i dalje stoji prica da je Spinner njegova kvalitetna alternativa tj. zamena i da traje kao i prosecna Joyetech baterija pre nego sto nesto otkaze onda bih mu dao sansu.

Hedonizam jača organizam! ;]

dacha nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 31-12-2013, 12:42   #10
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 40
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 7,039
Pohvaljen: 10,422
Nivo reputacije: 1559
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Mom twistu je otpala glava zbog poznatog problema plitkog upresovanog “šlica“ konektora. Spinner mi traje oko 10h. Na otprilike 50% se jedva oseti da je elektronika preuzela “dizanje“ struje. Poprilično je konstantan do 5min pred kraj. Plus mu je masivan kao i konektor, sve do tube. Kraći je od twista 1000. Mana po meni je neverovatno kratak ego navoj tako da sve što vuče vazduh kroz ego bazu bude vazdušasto i mora da radi čačkalica. Pao je 3-4 puta sa stola i jedanput iz džepa. Moja prosečna voltaža je 3,8 sa 1,6-1,7om klirovima.

...............................................
Poslato sa Tapatalka, ako lupam, nešto nisam video :-( now Free
c-hell je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 08-01-2014, 11:54   #11
Daba
Senior

Daba's avatar

Registrovan: Dec 2013
Pohvala: 666
Pohvaljen: 258
Nivo reputacije: 53
Daba ima čime da se ponosiDaba ima čime da se ponosiDaba ima čime da se ponosiDaba ima čime da se ponosiDaba ima čime da se ponosiDaba ima čime da se ponosiDaba ima čime da se ponosiDaba ima čime da se ponosiDaba ima čime da se ponosiDaba ima čime da se ponosiDaba ima čime da se ponosi

Posle kraće eksploatacije od oko 2 nedelje, malo je reći da nisam zadovoljan. Jedan od 2 kupljena Spinner-a ne daje propisanu regulaciju napona nego samo od 3,3-4,2V. Kao da kod tog buck-boost konvertora onaj boost ne funkcioniše uopšte. Uz to još i konstantno imam problema sa punjenjem obe batarije. Da li je u pitanju AC adapter, punjač ili same baterije - , ali polako počinjem da gubim živce. Evo upravo sam ostao i bez druge baterije a skinuo sam je jutros sa punjača. Punio sam je preko Inhalika AC adaptera a primetio sam da ledovka na Inhalika USB punjaču neko vreme svetli crveno pa onda neko vreme zeleno i tako u krug. Kao da se posle nekog kratkog vremena prekine punjenje pa se posle kad se seti uključi. Nisam pametan šta da radim sem da zafrljočim sve ovo u kantu i uzmem neki mehanički mod bez elektronike i neke firmirane punjive baterije i punjač. Uz to ovaj novi Spinner 2013 kojem punjenje mora da se aktivira preko dugmeta ima problem da kad se isprazni do kraja neće da se aktivira punjenje. Iskreno, da sam znao da ću imati ovakvih problema sa njim ne bih ga nikad kupio.

Daba nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 08-01-2014, 12:27   #12
comid
Senior

comid's avatar

Registrovan: Oct 2011
Pohvala: 126
Pohvaljen: 86
Nivo reputacije: 52
comid je poznat svimacomid je poznat svimacomid je poznat svimacomid je poznat svimacomid je poznat svimacomid je poznat svimacomid je poznat svimacomid je poznat svima

Probaj da obrišeš kontakte na bat. i punjacu,sa alkoholom.
comid nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 08-01-2014, 12:53   #13
dacha
Veteran

dacha's avatar

Registrovan: Jan 2013
Pohvala: 1,441
Pohvaljen: 4,402
Nivo reputacije: 590
dacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputaciju

Zar nisu baterije u garanciji, jel si probao da ih reklamiras?

Hedonizam jača organizam! ;]

dacha nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 08-01-2014, 12:56   #14
Shaka Zuluf
Ego-T Master

Shaka Zuluf's avatar

Registrovan: Sep 2011
Pohvala: 1,223
Pohvaljen: 2,119
Nivo reputacije: 0
Shaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputaciju

Svaki kršteni USB punjač funkcioniše na tom principu: puni(svetli crveno) pa prekine i proveri do koje je voltaže baterija došla(zasvetli zeleno).
Što je baterija punija, to je zeleno blinkanje učestalije.

Na kojem si to kliru pokušao Spinner na više od 4,2V i nije hteo da radi?

Kako uopšte puniš Spinner koji se skroz isprazni, ako neće da se aktivira punjenje?
Shaka Zuluf nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 08-01-2014, 14:43   #15
Daba
Senior

Daba's avatar

Registrovan: Dec 2013
Pohvala: 666
Pohvaljen: 258
Nivo reputacije: 53
Daba ima čime da se ponosiDaba ima čime da se ponosiDaba ima čime da se ponosiDaba ima čime da se ponosiDaba ima čime da se ponosiDaba ima čime da se ponosiDaba ima čime da se ponosiDaba ima čime da se ponosiDaba ima čime da se ponosiDaba ima čime da se ponosiDaba ima čime da se ponosi

Baterije su suve i čiste a garancija bi trebalo da je 6 meseci ali nisam iz Beograda a prodavačica reče da bih ja snosio troškove slanja kuriskom službom! Čekam neku jeftiniju varijantu ostvarenja garancije.
Ni jedan kršten USB punjač nema prekide punjenja od po 5-10 ili pitaj boga koliko minuta na praznoj/polupraznoj bateriji a to se upravo dešava kad je na AC adapteru. Evo sad mi ovde na poslu stoji baterija na USB punjaču utaknuta u računar i svetli samo crveno, ne računam povremeno treperenje pri proveri stanja.
Na preko 4,2V sam probao na Finest 701 kliru. I booster ne radi.
Kad se Spinner isprazni led na prekidaču samo zasvetli 5 puta da javi da je prazan i ne dozvoljava protok struje. Ostavim bateriju po strani da malo "dođe sebi" da bih mogao da aktiviram punjenje.

Daba nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Delovi, oprema, dodaci > Baterije i punjači

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 16:11 sati.