Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Korišćenje i održavanje e-cigarete
Zaboravljena šifra? Registracija

Korišćenje i održavanje e-cigarete Punjenje, čišćenje, održavanje ...

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 07-10-2012, 23:04   #1
MilosNS
Senior

MilosNS's avatar

Registrovan: Mar 2012
Pohvala: 302
Pohvaljen: 324
Nivo reputacije: 78
MilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosi
Uobičajeno Čišćenje i održavanje KangerTech T2 (eGo 2.4ml CC) kliromizera

Jedina dva klipa koja sam uspeo da pronađem vezana za čišćenje su od naših članova Zeljko_Kostic i Sharance:

Jedino što bih još jednom naglasio a isto je uradio i Željko, a to je da ne odvajate tank od metalnog dela ako se on sam već nije odvojio, već nakon skidanja glave isperite tank zajedno sa metalnim delom.

Evo i video koji je postavio Sharance i tu nema šta da se naglašava... osim Anne Oxe

Jedan koristan savet od člana Vesa0108, vezan za dry burn...

Citat:
Originalna poruka od vesa0108 Vidi poruku
Uopšteno kod dry burn-a po meni najbolje je prvo na česmi mlazom vrele vode prvo dobro isprati glavu
(ovo važi za sve ...mizere) nemojte se plašiti sigurno se neće istopiti nijedna silikonska gumica,
ma koliko da je voda topla,prosušiti,odraditi dry burn,ponovo oprati vrelom vodom,osušiti pa tek onda koristiti,
posle ovakvog tretiranja zagorelog ukusa ne bi trebalo da bude .
Drugi savet vezan za curenje tečnosti od člana Mesecar...

Citat:
Originalna poruka od Mesecar Vidi poruku

Tecnost hoce da udje u kanal za vazduh kada se odvrtanjem tipa odvrne (malo ili vise, svejedno) glava... a narocito ako se nakon toga klir napuni do poslednje linije. Resenje je sasvim jednostavno - skine se sa baterije, izduva kroz klir tecnost dok vise nema ni kapi (10-15 sekundi), obrise maramicom tecnost koja je prilikom duvanja a zbog pritiska izasla kroz rupice za vazduh ili na mestu gde se klir srafi... nakon toga se najnormalnije nastavlja sa parenjem.
I treći savet vezan takođe za curenje od člana Tabbywrc:

Citat:
Originalna poruka od tabbywrc Vidi poruku

Ako imas problem sa curenjem onda ovu "donju gumicu u obliku levka" povuces malo na gore,odnosno prema fiberu,jer je logicno ako stisnes fiber da ce manje tecnosti dolaziti na grejac i tako nece biti curenja.

A ako pak postoje problemi sa dry hitovima,onda se "gumica u obliku levka" povuce malo na dole,odnosno suprotno od fibera,pa samim tim vise tecnosti dolazi na grejac.

Za zamenu grejača sam pronašao dve varijante pa ću postaviti obe:

MilosNS nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 07-10-2012, 23:22   #2
Prle
Iskusan član

Prle's avatar

Registrovan: Sep 2012
Godine: 41
Pohvala: 56
Pohvaljen: 73
Nivo reputacije: 39
Prle je poznat svimaPrle je poznat svimaPrle je poznat svimaPrle je poznat svimaPrle je poznat svimaPrle je poznat svimaPrle je poznat svima
Uobičajeno

Bravo Miloše za temu.

Dodao bih samo za one koji nisu pazili na času kada su skidali gumicu u obliku levka, da prilikom vraćanja iste obrate pažnju na malo zadebljanje na donjem delu grejača.
Naime prvih 5-6 milimetara cevi grejača (onaj koji se šrafi preko osnove u kliru) je malčice širi od ostatka i dovoljno je da levak prilikom vraćanja samo samo siđe sa njega, tj da donji kraj levka bude u liniji sa gornjim krajem tog zadebljanja, a gornja gumica treba da bude navučena/spuštena toliko da samo dodiruje fitilj.
Naravno, sve ovo važi samo u slučaju da u početku korišćenja klira korisnik nije imao curenja ni dry hit-ove.

Sent from my телефон using неки-програм

Prle nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 08-10-2012, 21:22   #3
Radmila
Senior

Radmila's avatar

Registrovan: Aug 2012
Pohvala: 627
Pohvaljen: 209
Nivo reputacije: 82
Radmila ima čime da se ponosiRadmila ima čime da se ponosiRadmila ima čime da se ponosiRadmila ima čime da se ponosiRadmila ima čime da se ponosiRadmila ima čime da se ponosiRadmila ima čime da se ponosiRadmila ima čime da se ponosiRadmila ima čime da se ponosiRadmila ima čime da se ponosiRadmila ima čime da se ponosi
Uobičajeno Re: Čišćenje i održavanje eGo 2.4ml CC (Coil Changeable) kliromizera

E, sada moj problem: potopila sam sve delove u vodu i obrisala. Sklopila za dryburn ali klir ni da pisne! Kao da je mrtav! Šta sam pogrešila? Baterija sveže napunjena. Da li sam pogrešila što sam sve potopila ili je trebalo samo da isperem špricom? Šta sad da radim?
Radmila nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 08-10-2012, 21:33   #4
Shaka Zuluf
Ego-T Master

Shaka Zuluf's avatar

Registrovan: Sep 2011
Pohvala: 1,223
Pohvaljen: 2,119
Nivo reputacije: 0
Shaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputaciju

Neki kontakt je problematičan, ili ti je fitilj još uvek pretopljen tečnošću.
Shaka Zuluf nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 08-10-2012, 21:37   #5
lazar
Senior

lazar's avatar

Pohvala: 222
Pohvaljen: 56
Nivo reputacije: 45
lazar je poznat svimalazar je poznat svimalazar je poznat svimalazar je poznat svimalazar je poznat svimalazar je poznat svima

Crko grejac 100 posto.

16.08.2012
lazar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 08-10-2012, 21:37   #6
MilosNS
Senior

MilosNS's avatar

MilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosi

Probaj da zavrneš drugu glavu ako imaš, čisto da lociramo problem pa napiši da li sa njom funkcioniše.

Edit: Ako je glava, šaljem ti ja 3 kom. koja su mi višak svakako.
Staro 08-10-2012, 21:54   #7
Radmila
Senior

Radmila's avatar

Radmila ima čime da se ponosiRadmila ima čime da se ponosiRadmila ima čime da se ponosiRadmila ima čime da se ponosiRadmila ima čime da se ponosiRadmila ima čime da se ponosiRadmila ima čime da se ponosiRadmila ima čime da se ponosiRadmila ima čime da se ponosiRadmila ima čime da se ponosiRadmila ima čime da se ponosi

Shaka Zuluf: ili ti je fitilj još uvek pretopljen tečnošću.
Crn je unutra, to vidim. Ako radi grejač, moralo bi da se vidi dim ili da se čuje šustanje ako ga spaljuje. Ovde se ništa ne događa!
Lazar: Crko grejac 100 posto.
Toga se plašim, ali ne znam šta sam uradila da se to desi.
MilosNS: nemam drugu glavu. Ma, nemam ništa od rezervnih delova sem dripa i dobre volje da sama održavam svoj pribor a i prilično sam neiskusna u ovako pipljivim poslovima pa ne znam gde grešim.
Staro 08-10-2012, 21:57   #8
Shaka Zuluf
Ego-T Master

Shaka Zuluf's avatar

Registrovan: Sep 2011
Pohvala: 1,223
Pohvaljen: 2,119
Nivo reputacije: 0
Shaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputaciju

Radmila, ako je radio pre nego si krenula da pereš - ne verujem da je baš sada crkao. Neki kontakt ti ne valja(baterija-klir ili glava-cevčica). Lagano maramicom stisni fiber da povuče vodu iz njega, obriši kontakt glave pa je prišrafi, duni da proteraš vodu iz kanala za vazduh pa obriši dole konektor.
Shaka Zuluf nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 08-10-2012, 21:57   #9
MilosNS
Senior

MilosNS's avatar

Što kaže Shaka negde je kontakt u pitanju, ako nije pregoreo grejač. Kako nemaš rezervnu glavu teško da ovako možemo zaključiti. Pošalji mi adresu na PP pa ti šaljem ove rezervne glave da probaš sa njima.
Zahvalili :
Staro 08-10-2012, 22:17   #10
Radmila
Senior

Radmila's avatar

Ipak je pregoreo grejač! Otela sam mužu klir i probala drugu glavu i počeo je da gori.
Da li tu ima pomoći?

Morala sam da vratim čoveku njegov klir, kaže da kupim novi i da se ne za....vam. A meni je baš stalo da ovaj osposobim, da sledeći put ne pravim iste greške. A i tvrdoglava sam.
Staro 08-10-2012, 22:19   #11
MilosNS
Senior

MilosNS's avatar

Ima, ali to je više posao za muža, a potreban mu je i materijal. Pogledaj zadnja dva video klipa, tu je objašnjeno kako se menja grejač. Poslaću ti pored glava i malo fibera i kantal žice da imate da vežbate.
Zahvalili :
Staro 08-10-2012, 23:19   #12
lazar
Senior

lazar's avatar

lazar je poznat svimalazar je poznat svimalazar je poznat svimalazar je poznat svimalazar je poznat svimalazar je poznat svima

MiloseNS ima nas jos koji bismo da vezbamo

16.08.2012
Staro 08-10-2012, 23:25   #13
MilosNS
Senior

MilosNS's avatar

Ajde pošalji i ti adresu pa ću ti poslati metar fibera i metar kantal žice i zatvaramo vežbaonicu jer moram da ostavim i sebi nešto dok se ne snađem.
Zahvalili :
Staro 08-10-2012, 23:37   #14
Betrayer
Video recenzent

Betrayer's avatar

Godine: 30
Pohvala: 134
Pohvaljen: 6,726
Nivo reputacije: 904
Betrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputaciju

Ako nekoga mrzi da vezba nek posalje meni pregorele glave pa cu mu ja namotati setup koji hoce.
Mada postarina ce kostati vise od 2 nove glave...

https://www.youtube.com/user/edoqrca
Betrayer je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 09-10-2012, 00:52   #15
lazar
Senior

lazar's avatar

MilosNS Salim se,za sada imam. Ako mi nekad zatreba mozes da mi posaljes ali da platim koliko treba. Hvala u svakom slucaju.

16.08.2012
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Korišćenje i održavanje e-cigarete

Pošalji link

Tagovi
ciscenje, ego 2.4ml cc

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 18:51 sati.