Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Iskustva, saveti i pitanja
Zaboravljena šifra? Registracija

Iskustva, saveti i pitanja Teme u kojima mozete pisati o svojim iskustvima, kao i dati ili pitati za savet.

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 24-10-2012, 19:51   #16
nebulle
Senior

nebulle's avatar

Registrovan: Jan 2012
Pohvala: 153
Pohvaljen: 355
Nivo reputacije: 87
nebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosi
Uobičajeno Re: Odvikavanje od pusenja e-cigaretom

Ja sam zadnju cigaretu zapalio pre 4 meseca. Ako procitas sve moje postove od pocetka prijavljivanja na forum, mislim da veceg ludaka ovaj forum nije video. Stalno sam nesto kukao, plakao, te mi slabo, te mi jako, te mi smrdi, te mi valja ovaj atomizer pa mi posle dva dana ne valja i tako u krug. Trovao se sa 24 mg nikotina pa smanjivao pa pojacavao itd..I onda jednoga dana nakon 4 meseca parenja sebi kazem "kretenu kad budes zeleo da zapalis cigaretu ti je slobodno zapali". I tako 3 dana ja palio po dve tri dnevno. Ne znam iz kog razloga ali zgadile su mi se, od tada nisam zapalio ni jednu ali necu reci nikada vise. Znam da ih ne zelim ali ako budem hteo zapalicu je. Mislim da sam se na taj nacin oslobodio tog stresa ostavljanja cigareta. Svako je individua za sebe ali probaj razne fore pa mozda ti i uspe...Sada parim 9 mg nikotina i nemam nikakve krize, vise mi ni TH nije bitan, ko zna mozda uskoro bacim i ovu skalameriju. Ja bolji savet nemam ali navijam za tebe da uspes u svojim namerama...

nebulle nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 24-10-2012, 19:51   #17
bibi74
Senior

Registrovan: Feb 2012
Pohvala: 61
Pohvaljen: 86
Nivo reputacije: 48
bibi74 je poznat svimabibi74 je poznat svimabibi74 je poznat svimabibi74 je poznat svimabibi74 je poznat svimabibi74 je poznat svimabibi74 je poznat svima
Uobičajeno Re: Koliko dugo ste bez "analognih" cigareta?

Citat:
Originalna poruka od vitaminb Vidi poruku
Pa evo, ja ne mogu da se pohvalim da sam potpuno zabatalio duvan
Parim od februara ove godine. U početku je to bilo samo u kancelariji, a zatim sam postepeno smanjivao. Trudim se da potpuno izbacim duvan, a u proseku ispušim par cigareta dnevno. Možda se može računati da je to uspeh obzirom da sam nekad pušio po 2 + kutije dnevno.

Najveći problem sa e cig do sad (ako imate neki pametan savet - POMAŽITE) je da je gotovo ne ispuštam iz ruke...
To se za sad nije reflektovalo nikotinskim overdozom. Generalno potrošim 3 - 4 ml. dnevno, a koristim ili ego c ili neki od onih kliromizer (vision ili cc).
12 mg nikotina.

Razmišljao sam da možda predjem na jaču nikotinsku dozu, možda time smanjim "vreme dudlanja" elektronske cigarete, a samim time i potrošnju tečnosti (ne govorim ovo zbog finansijskog aspekta već zbog zdravlja i potpunog ostavljanja duvana)...

Mada sam neko vreme i koristio 18 mg., ali mi kao to nije prijalo, pa sam se vratio na 12 mg.

Ne znam ni sam...?

p.s. ukoliko ovo nije pravo mesto za ovo pisanije, molim moderatore da premeste isto i da mi ukaži gde da pratim ovu temu ili da mi samo ukažu gde da prenesem ovo, hvala

Hmmm....I ja sam bio tu gde i ti ,i znas sta?I dan danas zapalim jednu cigaretu nedeljno ili dve i mogu ti reci da me to uopste ne opterecuje vise iz razloga sto mi je danas potpuno jasno da vise volim da parim nego da pusim.Hocu da kazem da ako mi se javi zelja da zapalim,ja to uradim i ne opterecujem se time jer znam da nema sanse da prestanem da parim i pocnem da pusim ponovo 2 pakle dnevno iz prostog razloga sto vise volim da konzumiram nikotin parenjem...Hvala Bogu danas a ne pre godinu ili dve kad je tehnologija ecig. toliko napredovala,pa ne moramo vise da se mucimo sa atomizerima iz stock varijante,skupih u to vreme kod nas,bilo je jako mucno prati ih,dripati ,muciti se sa kertridzima...Jednom reci neki modeli u to vreme su zaista bili zahtevni za zivce i bilo je pravo iskusenje da covek batali sve i opet se vrati na paklu dve analognih...Da ne pominjem tecnosti i cene i ukuse...Jednostavno danas je parenje dovedeno do tehnologije kad covek opusteno moze za relativno male pare da uziva u razlicitim tecnostima uz minimum odrzavanja i mucenja oko rada svojih spravica uz maksimum uzivanja...I to ,bar mene ,opredeljuje parenju i ne strahujem od povratka analognim cigaretama...
bibi74 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 24-10-2012, 21:51   #18
vitaminb
Senior

vitaminb's avatar

Registrovan: Aug 2012
Pohvala: 487
Pohvaljen: 210
Nivo reputacije: 74
vitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosi

Ljudi bre, divni ste
HVALA SVIMA NA PODRŠCI!
Poslednja ozbiljna kriza koju sam imao je oko motanog duvana. Sticajem okolnosti bio sam u prilici i da pomirišem svežu Golden Virginiu i to me je, da tako kažem, oborilo s nogu.
Ni jednog trenutka se nisam dvoumio izmedju parenje i pušenja i opredeljujem se za parenje zbog:
- ne ugrožavam zdravlje drugih
- manje ugrožavam svoje zdravlje
- ne smrdim i ne ostavljam smrad za sobom
- finansijski aspekt (nije ni to zanemarljivo)
Kapiram da je svako od vas našao lično-koristan model i to podržavam. I sam sebi savetujem što manje nikotina, a to savetujem i vama. Ostajem na 12 mg i potrudiću se da se na tome održim, a kasnije i smanjim.
Što se tiče "povremenih recidiva", obzirom da znam s kojom stokom imam posla (tj. sa mnom) ne bih išao u tom pravcu, danas nisam zapalio ni jednu i računajte da od danas više zvanično ne pušim
Držite palčeve!
vitaminb nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 24-10-2012, 22:11   #19
ZoranK
Veteran

ZoranK's avatar

Pohvala: 489
Pohvaljen: 767
Nivo reputacije: 0
ZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvalu

Postavi u potpis kalkulator sa smoke-free banerom, to će ti biti još jedna obaveza više
ZoranK nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 24-10-2012, 22:13   #20
vitaminb
Senior

vitaminb's avatar

vitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosivitaminb ima čime da se ponosi

hehe upravo se time bavim trenutno
Staro 24-10-2012, 22:14   #21
nebulle
Senior

nebulle's avatar

Pohvala: 153
Pohvaljen: 355
Nivo reputacije: 87
nebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosi

Al nemoj da lazes kao ja

nebulle nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 24-10-2012, 22:20   #22
jasmina
Senior

jasmina's avatar

Pohvala: 907
Pohvaljen: 585
Nivo reputacije: 130
jasmina je za svaku pohvalujasmina je za svaku pohvalujasmina je za svaku pohvalujasmina je za svaku pohvalujasmina je za svaku pohvalujasmina je za svaku pohvalujasmina je za svaku pohvalujasmina je za svaku pohvalujasmina je za svaku pohvalujasmina je za svaku pohvalujasmina je za svaku pohvalu

Ma samo polako i bez forsiranja jer to moze doneti vise stete nego koristi. Ja sam 3 meseca a mozda i duze drzala cigarete u tasni, stolu i na stolu, ako me uhvati kriza da mi budu na dohvat ruke. Mozda mi je to pomoglo da ih ne koristim. Na kraju sam ih poklonla kad sam shvatila da me vise ne privlace. I dalje drzim pikslu na stolu i stavim moju e cigaretu u nju kad ne parim.

egoC, eCab moje prve e-cigarete... i svašta nešto još....
jasmina nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 24-10-2012, 22:25   #23
vitaminb
Senior

vitaminb's avatar

Evo ga!
Hvala Jasmina na podršci...nemam više tnx-ova
@nebulle...to nema šanse, a i ako budem lagao - lažem sebe

Misli svojom glavom
Zahvalili :
Staro 25-10-2012, 01:26   #24
Prle
Iskusan član

Prle's avatar

Registrovan: Sep 2012
Godine: 41
Pohvala: 56
Pohvaljen: 73
Nivo reputacije: 39
Prle je poznat svimaPrle je poznat svimaPrle je poznat svimaPrle je poznat svimaPrle je poznat svimaPrle je poznat svimaPrle je poznat svima

Druže, posle svega šta su drugi napisali mogu da dodam jednu jedinu stvar - SAMO NAPRED i držim ti plačeve.
Ono što je meni pomoglo kod definitivnog ostavljanja cigareta bilo je da nisam razmišljao ni o čemu - ni o pari, ni o dimu, ni o parama, ni o zdravlju, ni o nervozi i na kraju ali nimalo najmanje važno ni o strahu kako ću bez analognh. Jednostavno sam se prepustio trenutku i desilo se da više nisam ni zapalio. Da sam razmišljao ma o čemu napred pobrojanom siguran sam da ne bih uspeo. A smatram da ništa manje nije bitno ni to što nisam tražio tečnost koja ima najsličniji šmek analognim, već birao ono šta mi se dopada kao tečnost za celodnevno - celonedeljno - celomesečno parenje.
Jeste mi došlo jednom da uzmem cigaretu, ali sam u tom trenutku našrafio klir sa mojim omiljenim Shade-om i povukao tako da je u kancelariji istog trenutka "pala" magla.
Na kraju krajeva (nemoj me zbog ovog pogrešno shvatiti) i da ti se desi da zapališ još koju (pu-pu-pu daleko bilo) nije smak sveta - nisi na njima stalno, a to samo znači da je pitanje kada će doći taj trenutak da ti više i ne padnu na pamet.

Prle nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 25-10-2012, 01:44   #25
vitaminb
Senior

vitaminb's avatar

Hvala Prle, druže stari, naravno da sam i očekivao podršku od naj-čoveka na forumu!
Jasmini i tebi "dugujem" tnx-ove (jer ih nemam više, potrošilo se hehe)
Evo baš trenutno uživam u Shade-u, baš sam se bio ogrešio o njega

Misli svojom glavom
Staro 25-10-2012, 10:57   #26
Prle
Iskusan član

Prle's avatar

Registrovan: Sep 2012
Godine: 41
Pohvala: 56
Pohvaljen: 73
Nivo reputacije: 39
Prle je poznat svimaPrle je poznat svimaPrle je poznat svimaPrle je poznat svimaPrle je poznat svimaPrle je poznat svimaPrle je poznat svima

Nema na čemu druže, zbog toga smo tu - da jedni drugima budemo podrška, a i savet po svim pitanjima u kojima imamo iskustva. A vala i da se našalimo i nasmejemo.

Tnx nije bitan, važno je da si video i pročitao post

Prle nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 25-10-2012, 17:40   #27
Zeljko_Kostic
Iskusan član

Registrovan: Jul 2012
Pohvala: 66
Pohvaljen: 117
Nivo reputacije: 0
Zeljko_Kostic ima čime da se ponosiZeljko_Kostic ima čime da se ponosiZeljko_Kostic ima čime da se ponosiZeljko_Kostic ima čime da se ponosiZeljko_Kostic ima čime da se ponosiZeljko_Kostic ima čime da se ponosiZeljko_Kostic ima čime da se ponosiZeljko_Kostic ima čime da se ponosiZeljko_Kostic ima čime da se ponosi

Ja sam odmah isti dan kada sam kupio elektronsku batalio obicne cigarete,imao sam dva ispada sa obicnim i ni jedan se nije zavrsio slavno,bilo je kasljanja suza,nimalo prijatno iskustvo...mislio sam da cu imati krize da cu sanjati cigarete,posto sam pusio vise od dve kutije,a i zadnje 2-3 god sam samo motao duvan...nista od toga se nije desilo...sada vise i ne mislim na obicne cigarete i uopste mi ne nedostaju.Elektronsku cigaretu licno nisam shvatio kao sredstvo da mi pomogne da prestanem da pusim vec kao alternativu posto vec odavno znam da sam zavisan samo od nikotina i da mi one ostale supstance iz cigarete uopste ne trebaju...jos jedna stvar koja mi se dopala kod elektronske je i izbor aroma koje cu pariti i to sto mogu da parim gde drugi ljudi ne smeju da puse.Moj baner u potpisu je potpuno tacan,osim ustedjenih para...jer sam taj novac koji bih ustedeo dao na opremu za parenje...sve u svemu moja podrska svima koji su uzeli elektronsku cigaretu u ruke,a ja sam zivi dokaz da zagrizeni pusac poput mene moze da ostavi obicne cigarete i samo da pari...
Zeljko_Kostic nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 25-10-2012, 18:17   #28
bOlE82
Video Recenzent

bOlE82's avatar

Godine: 35
E-cig: Cuboid mini, Cloupor Z5, subTank mini i sve ostalo
Pohvala: 2,015
Pohvaljen: 1,190
Nivo reputacije: 396
bOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputaciju

Znam par ljudi koji su batalili sve, za pocetak od drugara cale, pushio je 3-4 pakle, a pushac je shta znam 40 godina, preshao je na ecig, paruckao mesec dva, izgubio bateriju, pa kao uzece novu, i batalio je sve! za sada josh nishta nekoristi ima vec mesec dana mozda i jace.
Drugi slucaj je moj ortak koji je preshao na ecig, 18 mg tecnosti i u roku od 2 meseca ako ne i manje preshao je na tecnost bez nikotina i samo to pari, ima krize kako on kaze (to je kriza u glavi naravno) i pari bez nikotina i kao cool
ecig nije za odvikavanje od pushenja nego samo zdravija alternativa, ali moze da posluzi i kao sredstvo za ostavljanje duvana... sve zavisi od osobe do osobe

bOlE82 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 25-10-2012, 22:14   #29
NikolaP
Senior

NikolaP's avatar

Pohvala: 145
Pohvaljen: 326
Nivo reputacije: 85
NikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosi
Uobičajeno

Upravo se vratio od komsije koga sam posle 20 godina pusenja i bezbroj pokusavanja prestajanja prebacio na struju. Poklonio mu ego t komplet, potom CC. Posle evo nekih 3-4 meseca, prestao i sa parenjem, drzi u rezervi CC sa 0mg tecnoscu za cim dva. Mission accomplished

Sent from my Desire HD using Tapatalk 2

Caravela mod, KFL, Immortalizer, Boge LR
NikolaP nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 25-10-2012, 22:16   #30
vitaminb
Senior

vitaminb's avatar

I meni je cilj da mi potpis bude tačan. Znači - bez recidiva i za sad uspevam. Ako pokleknem prijaviću ovde sigurno. Šta savetujem sebi - savetujem i vama: ako sam mogao bez dve i po kutije dnevno, mogu i bez 5 cigareta dnevno ili nedeljno ili mesečno. Jednostavno, preskoči se i to malo
Citat:
Originalna poruka od bOlE82 Vidi poruku
Znam par ljudi koji su batalili sve, za pocetak od drugara cale, pushio je 3-4 pakle, a pushac je shta znam 40 godina, preshao je na ecig, paruckao mesec dva, izgubio bateriju, pa kao uzece novu, i batalio je sve! za sada josh nishta nekoristi ima vec mesec dana mozda i jace.
Svaka čast, a i svaka mu čast kako je uspeo da ispuši tu dnevnu količinu

Misli svojom glavom
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Iskustva, saveti i pitanja

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 08:32 sati.