Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Iskustva, saveti i pitanja
Zaboravljena šifra? Registracija

Iskustva, saveti i pitanja Teme u kojima mozete pisati o svojim iskustvima, kao i dati ili pitati za savet.

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 26-10-2012, 00:03   #31
bOlE82
Video Recenzent

bOlE82's avatar

Registrovan: Feb 2012
Godine: 35
E-cig: Cuboid mini, Cloupor Z5, subTank mini i sve ostalo
Pohvala: 2,014
Pohvaljen: 1,189
Nivo reputacije: 396
bOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputaciju
Uobičajeno Re: Odvikavanje od pusenja e-cigaretom

ne znam ni sam kako je uspeo ali jeste

bOlE82 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 26-10-2012, 10:29   #32
vladavip
Senior

vladavip's avatar

Registrovan: Sep 2012
Pohvala: 223
Pohvaljen: 88
Nivo reputacije: 46
vladavip je poznat svimavladavip je poznat svimavladavip je poznat svimavladavip je poznat svimavladavip je poznat svimavladavip je poznat svimavladavip je poznat svima

Ja sam postao gori od nepusaca. Svim pusacima oko sebe sam poceo da solim pamet, cak me i sin poceo da izbegava. Puno mi smeta kada zapale u prostoriji gde radim i gde mi je komp. Namerno sam ostavio plafon neokrecen, da me podseca na godine cigaretne robije. Postajem uzasan covek, a do pre dva meseca sam vario po 2-3 pakle dnevno. Sada sam i ostajem do daljeg vaper.
vladavip nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 26-10-2012, 10:56   #33
PøisøN
Veteran

PøisøN's avatar

Registrovan: Jul 2012
Godine: 44
Pohvala: 1,473
Pohvaljen: 808
Nivo reputacije: 153
PøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvalu

@vladavip .. pa "uzasnim covekom" te drugi cine. Ajde ok, kad ides na mesta gde "svi puse", tu je bezveze "soliti pamet".. Ali u kuci - hteli mi (nekada) ili ne - nije fer trovati nekog ko to sebi ne zeli (ne pusi).
Supruga i ja smo bili pusaci, ali smo izlazili napolje zbog deteta, ako je u istoj sobi. Sada, jednom joj rekoh da ne pali u sobi u kojoj smo ona i ja.. pa mi posle bilo zao i povukao sam sta sam rekao.. racunam, prezivecu tih par njenih cigareta popodne (i ako mi smetaju). A onda, vidim ona sama izadje na terasu da zapali.. he-he, sad mi smeta sto "duva" hladno kad terasa otvorena..
Ali, eto.. mislim da me ne smatra "teskim covekom", vec ima obzira prema drugima, sto bi pusaci i trebali da imaju.
Ovo malo Off Topic.. ali htedoh reci.

Vapor running through my veins
PøisøN je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 26-10-2012, 11:02   #34
tabby
Prijatelj foruma

Registrovan: Sep 2011
Pohvala: 1,296
Pohvaljen: 2,357
Nivo reputacije: 447
tabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputaciju

Sad joj reci da ti smeta sto "duva" 'ladno kad je terasa otvorena,a kasnije povuci,verovatno ce za par dana poceti da zatvara vrata

Bice kao u onom vicu :

Pise Mujo dnevnik:
- "Danas je 26.10.
Kisa pada vec sedam dana ko iz kabla.
Fata je tuzna.
Stalno gleda kroz prozor.
Bojim se ako kisa jos potraje, da cu je morati pustiti unutra."
tabby nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 28-06-2013, 12:36   #35
wannabecool
Nov član

Registrovan: Jun 2013
Pohvala: 0
Pohvaljen: 0
Nivo reputacije: 17
wannabecool je na dobrom putu

Smanjujem intenzitet da bih prestao pušiti!
wannabecool nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 01-07-2013, 00:00   #36
PøisøN
Veteran

PøisøN's avatar

PøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvalu

I? Kako ti ide?

Koliko dugo ti traje proces, šema kojom smanjuješ, osećaš li nedostaje.. itd.

Staro 01-07-2013, 08:46   #37
Nickos
Iskusan član

Nickos's avatar

Registrovan: May 2013
Pohvala: 21
Pohvaljen: 32
Nivo reputacije: 25
Nickos je na dobrom putuNickos je na dobrom putuNickos je na dobrom putuNickos je na dobrom putu

Citat:
Originalna poruka od vladavip Vidi poruku
Ja sam postao gori od nepusaca. Svim pusacima oko sebe sam poceo da solim pamet, cak me i sin poceo da izbegava. Puno mi smeta kada zapale u prostoriji gde radim i gde mi je komp. Namerno sam ostavio plafon neokrecen, da me podseca na godine cigaretne robije. Postajem uzasan covek, a do pre dva meseca sam vario po 2-3 pakle dnevno. Sada sam i ostajem do daljeg vaper.
Ja sam navuko par kolega sa posla da predju na parenje. U svakom slucaju odusevljeni su ali pre svega kvalitetna oprema i pomoc prilikom izbora tecnosti su bile presudne. Ja probao veliku kolicinu i opreme i tecnosti za jako kratko vreme pa mogu da preporucim bez ustezanja

Nickos nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 02-07-2013, 10:40   #38
bOlE82
Video Recenzent

bOlE82's avatar

Registrovan: Feb 2012
Godine: 35
E-cig: Cuboid mini, Cloupor Z5, subTank mini i sve ostalo
Pohvala: 2,014
Pohvaljen: 1,189
Nivo reputacije: 396
bOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputaciju

Znam par slucajeva gde su ljudi koji pushe po 30-40 godina preshli na elektroniku pa posle batalili i to, ali isto tako znam i slucajeva koji su napravili krug i vratili se na analogne, svima kazem isto, pari, ako mislish da mozesh, prestani i da parish, ALI nikako nemoj kao ma ajde zapalicu tu i tamo po neku nece mi nishta biti, jer dok se okrenesh ponovo si pushac.
Moj savet je da ako se batali i elektronika, da se uvek nosi sa sobom, u slucaju krize da moze da se izvuce neki dim, jer svi znamo alternativu...

bOlE82 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 09-07-2014, 11:55   #39
nebvil
Nov član

Registrovan: Apr 2014
Pohvala: 0
Pohvaljen: 1
Nivo reputacije: 14
nebvil je na dobrom putu

EC je u krajnjoj liniji sredstvo za unos nikotina u organizam. To su i duvanske cigarete nikorete, flasteri i sta ti ja znam vec. Mislim da je najzdravija opcija bez svega toga. Evo jos malo godinu dana kako sam bez svega toga, a probao sam sve navedeno.

EC moze da pomogne u odvikavanju od pusenja ali i da odmogne.
Ako nikotin stvara zavisnost, a nastavite da ga uzimate u bilo kom obliku vi prakticno odrzavate zavisnost.
Sa druge strane kada se spremate da ostavite pusenje dobro je imati jos jednu liniju odbrane (pripremljeni odgovori na krize). Upotrebljavao sam je sto sam redje mogao samo u trenutcima kad sam vec na pragu da pokleknem i to u prve 3 nedelje i potrosio sam manje od 5ml tecnost. Jos znacajnije od ovog saznanje da je imam spremnu kao zadnju liniju odbarane bilo mi je neprocenjivo. Znaci meni je bila izuzetna kao psiholoska podrska.

Sve u svemu preporucio bi je kao zadnju liniju odbrane.
nebvil nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 09-07-2014, 13:50   #40
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 41
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 8,738
Pohvaljen: 12,728
Nivo reputacije: 1973
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Objasnio PøisøN u prvom postu, treći pasus pre dve godine...
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 02-09-2014, 22:19   #41
Don
Aktivan član

Registrovan: Sep 2014
Pohvala: 35
Pohvaljen: 36
Nivo reputacije: 18
Don je na dobrom putuDon je na dobrom putuDon je na dobrom putuDon je na dobrom putu

Citat:
Originalna poruka od vladavip Vidi poruku
Ne kaže se džabe da su bivši pušači, najzadrtiji nepušači. Onaj ko nikada nije pušio još će i istrpeti pušača pored sebe. Neće mu biti prijatno, ali istrpeće. A, bivši pušači se nakostreše, da bi najradije opalili ćušku onome ko zapali pored njih ili u istoj prostoriji.

---------- Post dodan 02-09-2014 u 22:30 ----------

Ja lično mislim da e-cig može da bude odlično sredstvo za bataljivanje pušenja. Ok...možda ne svima. Zavisi verovatno od toga ko je na šta navučen kod analognih.
Moje iskustvo sa ostavljanjem, tj. krizama koje su se javljale je takvo da mi nije bilo potrebno da unesem otrove u krv. Od toga sam se moga odbraniti. Nije mi nedostajao ni ukus duvana u ustima, osim posle jela. Inače sam opušteno pio kafu bez cigare. Međutim, moj najveći problem, i zbog kojeg sam svaki put poklekao i vraćao se pušenju jeste sam ritual pušenja. Ta radnja mi je nenormalno nedostajala. Toliko da sam znao da se unervozim, jer nisam znao šta bih sa rukama. Da štrikam, heklam i vezem ne znam.

E, zato ja u e-cig vidim idealno sredstvo za skidanje sa cigara. Moći ću i dalje da upražnjavam taj ritual, ali sada samo bez smrduša.
Don nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 30-10-2014, 19:46   #42
bLackLady
Nov član

bLackLady's avatar

Registrovan: Oct 2014
Godine: 38
Pohvala: 2
Pohvaljen: 7
Nivo reputacije: 12
bLackLady je na dobrom putu

Pušač sam bila 19 godina.. ne kažem da je to ne znam kakav staž, ali sa paklom ipo dnecno i jače, nije to ni tako malo..
Pre šest meseci mi je kolega doneo e-cigaretu i tečnost (Tobacco Symphony 18mg) na posao, pakla je ostala nepopušena, a ja od tada nisam ni jednu cigaretu zapalila.. (a bilo je momenata kada sam ostajala bez e-cig, tj. riknula mi je baterija, uzjogunile su joj se malo žice od pada na pod a noć, da kupim novu ne mogu.. i ni tad nisam zapalila običnud).. Negde sam već napisala, sa e-cigaretom se ponašam kao da je obična, na poslu izađem na pauzu i izduvanim, kod kuće to radim u toaletu (zbog deteta asmatičara). Nije mi non-stop u ustima, i ne vučem svaki minut dim..

Obična cigareta mi je nekako već strana, kao da sam prvo u životu e-cig "zapalila"
bLackLady nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 30-10-2014, 21:30   #43
jav74
ex-eRoller

jav74's avatar

Registrovan: Feb 2014
Pohvala: 1,457
Pohvaljen: 2,233
Nivo reputacije: 388
jav74 ima reputacijujav74 ima reputacijujav74 ima reputacijujav74 ima reputacijujav74 ima reputacijujav74 ima reputacijujav74 ima reputacijujav74 ima reputacijujav74 ima reputacijujav74 ima reputacijujav74 ima reputaciju

Jedna zavisnost je zamijenjena drugom...

jav74 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 30-10-2014, 21:38   #44
PøisøN
Veteran

PøisøN's avatar

O tome se u temi i radi - kako ne zameniti jedno drugim, tj. kako ostaviti pušenje uz pomoć e-cig (iako nije tome namenjena)..

Staro 30-10-2014, 21:42   #45
BrankoBL
Veteran

BrankoBL's avatar

Registrovan: Mar 2014
Pohvala: 1,144
Pohvaljen: 839
Nivo reputacije: 154
BrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvalu

Citat:
Originalna poruka od jav74 Vidi poruku
Jedna zavisnost je zamijenjena drugom...
Isto i kod mene.
BrankoBL nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Iskustva, saveti i pitanja

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 06:53 sati.