Forum

Grejna žica - Strana 3 - e-cigSerbia Forum
Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Delovi, oprema, dodaci > Ostala oprema
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 09-11-2012, 20:11   #31
DHM011
Senior

Registrovan: Apr 2012
Pohvala: 373
Pohvaljen: 153
Nivo reputacije: 50
DHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosi
Uobičajeno Re: ŽICA

e kazem ja @Cha Du-Ri ju danas u obicnom Fenu ima pomocni namotaj koji ima nekih metar ipo do dva zice od 0,16mm,plus ima oko 2 metra fibera malog precnika ( mozda 0,5 mm ), i jos ima nekoliko metara glavnog namotaja koji je nekih 0,33 mm po mojoj proceni, tako da je ta cena kanthala od 500 din dosta velika. toliko kosta ceo fen,ili mlo vise. ali OK ima svako pravo da prodaje koliko misli da treba,a mozda je i neki extra kvalitet,velika nabavna cena. ali metar kantala za bilo koji grejac je mala duzina. pa onda zamislite koliko bi trebao da kosta grejac kada je kantal toliko.?!
DHM011 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 10-11-2012, 10:20   #32
Alias
Aktivan član

Alias's avatar

Registrovan: Oct 2012
Pohvala: 76
Pohvaljen: 18
Nivo reputacije: 21
Alias je na dobrom putuAlias je na dobrom putu

Citat:
Originalna poruka od MilosNS Vidi poruku
... a nadam se da će i Alias razumeti.
Miloše nemoj da se opterećuješ, nego ti u svakom slučaju hvala za informaciju (pošto mi je ipak dobro došla jer mi oni što sam poručio još nisu poslali a i sumnjam da će) a svako ima pravo da određuje cenu prouzvoda koji prodaje, kao što svako ima pravo da odluči dali će kupiti ili ne.

Nego, napravio sam proračun.

Da uzmemo za primer da je tezina kantala 0.22 mm = 0.3 g/m
Po tome ispada da u kilogramu ima, da zaokruzimo 3000 m
Cena na veliko je 70 E/kg + pdv, da zaokruzimo 12.000 din
Znaci da je cena na veliko 4 din/m

Sa marzom od 1000 % bi cena bila 40 din/m

To bi bilo prihvatljivo za nas koji kupujemo male količine (verovatno oni kojima trebaju veće količine kupuju na veliko)!

P.S.
Doduše težina kantala od 0.15 mm je duplo manja - 0.128 g/m, što znači i da ima duplo više metara u kilogramu tj. cena mu je duplo niža.
Alias nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 10-11-2012, 10:32   #33
MilosNS
Senior

MilosNS's avatar

Registrovan: Mar 2012
Pohvala: 302
Pohvaljen: 324
Nivo reputacije: 74
MilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosi

Obećao sam da ću proveriti o čemu se radi i proverio sam. Na osnovu čega neko određuje cenu ne znam. Žena je rekla da će proveriti koje su nabavne cene jer nije baš upoznata sa tim, a i zatečena je situacijom o kojoj sam pisao. Da li će biti neke korekcije cene i koliko to ću znati od nedelje, pa ćemo videti.
MilosNS nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 10-11-2012, 11:14   #34
Alias
Aktivan član

Alias's avatar

Nego da se organizujemo mi ovde npr. nas 30 po 1000 din i kupimo 3 kg kantala (0.15, 0.18, 020) i imamo i za unuke!
Staro 10-11-2012, 11:27   #35
MilosNS
Senior

MilosNS's avatar

Registrovan: Mar 2012
Pohvala: 302
Pohvaljen: 324
Nivo reputacije: 74
MilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosi

Dodaj u priču i 0.22 ako već hoćeš da organizuješ i ja sam za, uvek. Saznaj samo cene jer ne znam da li su iste za sve debljine.

Edit: Što se mene tiče možda je bolja kombinacija 0.15 0.18 i 0.22 ali vidi šta ostali misle.
MilosNS nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 10-11-2012, 20:10   #36
Alias
Aktivan član

Alias's avatar

teško da bi se javilo 30 ljudi...
Staro 10-11-2012, 20:15   #37
ZoranK
Veteran

ZoranK's avatar

Registrovan: Feb 2012
Pohvala: 489
Pohvaljen: 767
Nivo reputacije: 0
ZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvalu

Od svega što pominjete mene interesuje samo 0.22mm, eventualno i nešto deblji (0.25 ili 0.28)...
ZoranK nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 12-11-2012, 07:59   #38
Alias
Aktivan član

Alias's avatar

eto... al moglo bi npr. 0.18 i 0.22 mm

nego, došao mi kantal i nikrotal po 100 din/m brzom poštom... javicu im se posle praznika pa da vidim dal misle da spuštaju cenu na 40 din/m, pa da ih preporučim kako bi eventualno neko mogao da naruči...
Staro 15-11-2012, 15:46   #39
Alias
Aktivan član

Alias's avatar

Sve debljine kantal žice od 0.12 pa do 0.25 (a verovatno i još nekih) imaju u firmi Elektrotermija d.o.o. (elektrotermija .rs) a cena ispada da je oko 30 din/m ali mislim da ispod 50 m ne šalju. Takođe mislim da morate da naručite preko neke firme (mada nisam pitao dali šalju i privatnim licima) ali svi imamo nekog ko ima neku firmicu .

Pošaljte im imejl sa podacima na kovcic@elektrotermija.rs (naziv firme, adresa i pib) a oni će vama onda prvo profakturu a kad uplatite, šalju brzom poštom.

Meni su poslali profakturu ali sam u međuvremenu nabavio razne debljine kantala za probu, pa se još nisam odlučio koju debljinu kod njih da poručim u većoj količini.

Staro 20-11-2012, 16:50   #40
Alias
Aktivan član

Alias's avatar

Guglajući sam došao do sledećih zaključaka vezano za žicu koja bi bila najpogodnija za elektronsku cigaretu.

Spominju se sledeći nazivi:

- Kanthal (FeCrAl)
- Nichrome (NiCr)
- Nikrothal (NiCr)
- Chromel (NiCr)

Kao što se iz napisanog tj. hemijske formule može videti – Nichrome, Nikrothal i Chromel su jedno te isto (u zavisnosti od proizvođača) dok je Kanthal nešto drugačiji.

Kanthal je sastavljen od gvožđa, hroma i aluminijuma dok se ove ostale navedene žice sastoje od nikla i hroma.
Što se mene tiče, ja kao i neki likovi čije sam tekstove čitao na stranim forumima ne nameravam da koristim kantal zato što sadrži gvožđe.

Važno je napomenuti da takođe postoje i različite vrste Nichrome, Nikrothal i Chromel žice i da su pogodne samo one koje su sastava: 80% nickel and 20% chromium.

Kanthal i Nikrothal su zaštićena imena od Kanthal AB tj. Sandvik Heating Technology AB (kanthal.com). Njihova Nikrothal 80 žica je ono što najviše odgovara za eCigarete.

U Elektrotermiji pored Kanthal D žice imaju i sve debljine Nikrotal 80 žice i cena je 34,50 din/m (pretpostavljam da se ova cena odnosi samo na manje prečnike). Ja sam naručio preko ortaka koji ima firmu po 10 m od 0.15, 0.16, 0.17 i 0.18 mm i sa PDV-om izađe 1656 dinara plus troškovi brze pošte.

Možda će te me prozivati zbog perfekcionizma ali ja sam imao potrebu da sa vama podelim do kojeg sam zaključka došao... a ostale posetioce foruma samo mogu posavetovati: VIDITE KAKO JE NAJBOLJE, PA TAKO I RADITE!

Zahvalili :
Staro 21-11-2012, 20:45   #41
NikolaP
Senior

NikolaP's avatar

Registrovan: Jan 2012
Pohvala: 145
Pohvaljen: 326
Nivo reputacije: 82
NikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosi
Uobičajeno

Treba da mi stigne 10m 0.2 kantala. Naravno toliko mi ne treba, ostace mi 5-6 metara viska minimum. Javicu kad stigne pa kome treba da posaljem za dž. Po metar svakom.
Javljam kad stigne.

Sent from my Desire HD using Tapatalk 2

Caravela mod, KFL, Immortalizer, Boge LR
NikolaP nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 21-11-2012, 23:50   #42
kavasaki
Iskusan član

Registrovan: Aug 2011
Pohvala: 81
Pohvaljen: 31
Nivo reputacije: 33
kavasaki je na dobrom putukavasaki je na dobrom putukavasaki je na dobrom putukavasaki je na dobrom putu

zna li ko koja je žica ili kantal u ovim kineskim atomizerima tipa
-cc 2,4 ml
- stardust v3
- vivi nova
-i sl
baš me zanima koji kantal kinezi upotrebljavaju
jeli to d kantal
a
ili a1
kavasaki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 21-11-2012, 23:55   #43
tabby
Prijatelj foruma

Registrovan: Sep 2011
Pohvala: 1,296
Pohvaljen: 2,357
Nivo reputacije: 445
tabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputaciju

Opet cujem nesto novo,ne znam da ima negde objasnjeno sta znaci to "d" "a" "a1" kantal,pa ako ti nije problem?

Propustam mnogo u poslednje vreme..
tabby nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 21-11-2012, 23:59   #44
kavasaki
Iskusan član

Registrovan: Aug 2011
Pohvala: 81
Pohvaljen: 31
Nivo reputacije: 33
kavasaki je na dobrom putukavasaki je na dobrom putukavasaki je na dobrom putukavasaki je na dobrom putu

taby jel ti to mene malo....
kavasaki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 22-11-2012, 00:04   #45
tabby
Prijatelj foruma

Registrovan: Sep 2011
Pohvala: 1,296
Pohvaljen: 2,357
Nivo reputacije: 445
tabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od kavasaki Vidi poruku
taby jel ti to mene malo....

Ne

Stvarno o cemu pricas...
tabby nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Delovi, oprema, dodaci > Ostala oprema

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 06:45 sati.