Forum

Ima li neko bilo kakvih smetnji? - Strana 2 - e-cigSerbia Forum
Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Opšte diskusije > Elektronske cigarete i zdravlje
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 11-05-2012, 23:31   #16
Gorki
Veteran

Gorki's avatar

Registrovan: Feb 2012
Pohvala: 3,260
Pohvaljen: 3,576
Nivo reputacije: 547
Gorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputaciju
Uobičajeno Re: Ima li neko bilo kakvih smetnji?

Citat:
Originalna poruka od malena Vidi poruku
Niko ne pominje nikakvu smetnju..evo ja sam tek pocela i primetila sam suzenje disajnog prstora..toga kod cigara npr nema..cigare imaju katran,i bude iskasljavanja ali kod parenja osetim jako suzenje disajnih puteva.Posto sam zdr,radnik rekla bih da ove tecnosti sadrze nesto sto izaziva vazokonstrikciju krvnih sudova..bas se oseti u odnosu na cigare.Cudi me da niko od vas to ne pominje..ili ste se privikli jer ste duze u tome..

Ja sam sa cigaretama osecao, kako kazes "suzenje disajnog prostora", posebno kad prepusim. Sa e-cigaretame sam oseca isto to u prvim nedeljama, ali mnogo blaze nego sa duvanom, kao i blago susenje usta , i dehidriranost. Posle par nedelja je sve to proshlo, i nisam imao vishe nikakvih problema.

Moram jos da pomenem da sam vec 10-ak godina alergican na polen, i imao sam poteskoce sa disanjem, suzavim ocima, kijanjem i curenjem iz nosa, chak i uz korishcenje lekova. To "stanje" je svake godine pochinjalo negde pocetkom maja i zavrsavalo se sredinom juna.
Ove godine nemam nikakvih problema sa tim, a lekove nisam ni poceo da pijem. Videcemo kako ce se to sve odvijati...
Gorki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 11-05-2012, 23:33   #17
gangula7
Senior

Pohvala: 48
Pohvaljen: 24
Nivo reputacije: 36
gangula7 je na dobrom putugangula7 je na dobrom putugangula7 je na dobrom putu

@malena
Jedino što osećam je da mi suši grlo, ali o tome je već pisano na forumu. Nikakvih drugih tegoba nemam. Šta više od kako sam prešao na EC skoro i da nemam glavobolje koje su nekad bile česte.
Ma ovo je za mene čisto zdravlje u odnosu na analogne.
Možda je kod tebe problem PG. Ne znam kako se manifestuje ta alergija pojedinaca na njega.
gangula7 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 11-05-2012, 23:39   #18
liberprint
Senior

Registrovan: Apr 2012
Pohvala: 311
Pohvaljen: 522
Nivo reputacije: 0
liberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvalu

Ja sam ranije imao problem da me posle vece kolicine alkohola strasno boli glava. Od kad sam presao na EC imao sam nekoliko zestokih alkoholisanja i budio se ujutru kao nov. Na osnovu toga sam zakljucio da su te glavobolje izazvane vise cigarama ili cigarama u kombinaciji sa alkoholom.
liberprint nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 11-05-2012, 23:45   #19
Gorki
Veteran

Gorki's avatar

Pohvala: 3,260
Pohvaljen: 3,576
Nivo reputacije: 547
Gorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od liberprint Vidi poruku
Ja sam ranije imao problem da me posle vece kolicine alkohola strasno boli glava. Od kad sam presao na EC imao sam nekoliko zestokih alkoholisanja i budio se ujutru kao nov. Na osnovu toga sam zakljucio da su te glavobolje izazvane vise cigarama ili cigarama u kombinaciji sa alkoholom.

Delimichno se slazem sa tim. Ja sam takodje bio shvatio da su mi te "mamurluchke" glavobolje vise izazvane preterivanjem sa duvanom nego sa alkoholom. Chak sam mislio da je to i univerzalno pravilo, dok me prijatelji, koji nikada nisu bili pusaci, nisu demantovali njihovim glavoboljama, a pili smo iz iste flase...
Gorki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 12-05-2012, 00:18   #20
malena
Aktivan član

malena's avatar

Registrovan: May 2012
Pohvala: 1
Pohvaljen: 6
Nivo reputacije: 19
malena je na dobrom putu

Ma salzem se da ne mogu da se porede-sta god bilo e.cig je sigurno zdravije resenje.Ali zaista osecam suzenje disajnih puteva,smanjen protok vazduha,isusenost sluznice...videcu sutra jos ceo dan kako ce telo reagovati,moguce da je samo na pocetku tako.A dobar dobarrr psecaj je da parim vec par sati u sobici a nema dima,nema smrada..e to je dooobar osecaj za mene!
malena nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 12-05-2012, 00:24   #21
liberprint
Senior

Pohvala: 311
Pohvaljen: 522
Nivo reputacije: 0
liberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvalu

Da, jednu bitnu stvar sam zaboravio. Posle jedne saobracajke motorom u kojoj je stradala cufla, imao sam povremeno strasne probleme sa disanjem na nos a stanje mi se vremenom sve vise pogorsavalo. Od kad sam presao na e-cig, toga vise nema, cufla prohodna potpuno
liberprint nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 12-05-2012, 18:35   #22
malena
Aktivan član

malena's avatar

malena je na dobrom putu

Danas vec bolje...nije kao juce,popustilo skroz i ne osecam suzenje puteva...znaci treba da se navici na e-cig...inace uzivam,tako je gospodski,nema dima i smrada.E-cig je definitivno buducnost pusenja ,za 15 godina cigare nece ni postojati
Staro 12-05-2012, 19:44   #23
Mesecar
Veteran

Mesecar's avatar

Pohvala: 160
Pohvaljen: 466
Nivo reputacije: 153
Mesecar ima čime da se ponosiMesecar ima čime da se ponosiMesecar ima čime da se ponosiMesecar ima čime da se ponosiMesecar ima čime da se ponosiMesecar ima čime da se ponosiMesecar ima čime da se ponosiMesecar ima čime da se ponosiMesecar ima čime da se ponosiMesecar ima čime da se ponosiMesecar ima čime da se ponosi

Nemam tih problema, ali moja devojka oseca odredjene probleme sto se disanja/nedostatka vazduha tice.

Jedino sto mi pada na pamet da njoj, kao i tebi smeta PG. Mozes procitati na netu o tome, postoji odredjen broj ljudi kojima smeta PG, pa pare samo na VG bazi.

Zato sam i narucio jednu VG bazu sa 6mg/ml, da devojcica proba i da vidimo da li onda ima nekih smetnji. Napisah ti na pp, poslacu ti 10ml tecnosti kada mi stigne, pa probaj. Em je sa manje nikotina (video sam da si pisala da ti je to sto trenutno koristis mnogo), em ces videti da li i onda dolazi do suzenja disajnog prostora.

Sto se mene licno tice, od kada parim jedina promena jeste prosirenje disajnog prostora, veci udah bez ikakvih zakasljavanja i smetnji.

Mesecar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 14-05-2012, 01:14   #24
kappa
Aktivan član

Godine: 44
Pohvala: 16
Nivo reputacije: 21
kappa je na dobrom putukappa je na dobrom putu

Citat:
Niko ne pominje nikakvu smetnju..evo ja sam tek pocela i primetila sam suzenje disajnog prstora..toga kod cigara npr nema..cigare imaju katran,i bude iskasljavanja ali kod parenja osetim jako suzenje disajnih puteva.Posto sam zdr,radnik rekla bih da ove tecnosti sadrze nesto sto izaziva vazokonstrikciju krvnih sudova..bas se oseti u odnosu na cigare.Cudi me da niko od vas to ne pominje..ili ste se privikli jer ste duze u tome..
Pa, upravo je (njegovo veličanstvo) nikotin poznat, između ostalog, po vazokonstriktivnom dejstvu - ako pariš velike količine tečnosti pa još sa visokom koncentracijom nikotina, eto odgovora...

Ja npr. imam nizak krvni pritisak, pa mi upravo kombinacija kofein/nikotin pomaže da dostignem i održavam "radnu temperaturu" . Oni koji kubure sa visokim pritiskom bi trebalo da malo obrate pažnju...
kappa nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 15-05-2012, 00:35   #25
malena
Aktivan član

malena's avatar

malena je na dobrom putu

Da..sad je sve ok kod mene.To je bilo prvi dan jer sam se predozirala
Meni se koncentracija poboljsala od kad parim,jer uzimam cesce a manje nikotina i uvek odrzavam mozak budnim i u stanju mentalne performanse
Smeta mi da izdisem na nos pa bez ustrucavanja ,na svi mestima pravim oblake pare..i lepoo je
Staro 15-05-2012, 01:54   #26
bOlE82
Video Recenzent

bOlE82's avatar

Godine: 34
E-cig: Cuboid mini, Cloupor Z5, subTank mini i sve ostalo
Pohvala: 1,943
Pohvaljen: 1,152
Nivo reputacije: 380
bOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputaciju

Problem je recimo, jer svi kashljemo, e sad dali kashljemo od pg/vg-a, ili zato shto imamo poduzi pushacki staz? ja bih rekao da je problem pushacki staz.
predoziranje nikotinom je otprilike kao i predoziranje kafom, lupanje srca, hladan znoj, tresu se ruke, uznemirenost. po tome mozete videti ako ste "overili" od nikotina.
generalno, od nikotina uopshteno malo oce cuka ponekad da jace kuca, nishta strashno, ako imate full efekat gore navedeno, smanjiti dozu nikotina ili kafe, ili oba
prvih nedelju dana, 10 dana otprilike ja sam imao ozbiljan problem kod privikavanja na pg/vg. suva usta suvo grlo, krvarenje desnih, malo sam se isparanoisao, ali posle tih 10 dana gore dole, sve je u najboljem redu, ponekad mi malo tecnost isushi usta kad malo preparim, ali generalno nemam nikakvih smetnji...
parioci pocetnici netreba da panice prvih 15 dana minimum, posle toga moze promena na vg tecnosti, smanjivanje nikotina i sve ostalo.

bOlE82 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 15-05-2012, 02:30   #27
Mesecar
Veteran

Mesecar's avatar

Pohvala: 160
Pohvaljen: 466
Nivo reputacije: 153
Mesecar ima čime da se ponosiMesecar ima čime da se ponosiMesecar ima čime da se ponosiMesecar ima čime da se ponosiMesecar ima čime da se ponosiMesecar ima čime da se ponosiMesecar ima čime da se ponosiMesecar ima čime da se ponosiMesecar ima čime da se ponosiMesecar ima čime da se ponosiMesecar ima čime da se ponosi

Takodje je vazno odvojiti reakciju organizma na prestanak pusenja i unosenje nikotina u organizam. Mi unosimo nikotin i nemamo krizu ali se telo oslobadja svih stetnih materija, patako i katrana i amonijaka.

Povecano znojenje, pusacki kasalj cak i temperatura... sve su to posledice prekida unosenja pravog dima, produkta sagorevanja u organizam kao i vec pomenutih amonijaka, katran, ugljenmonoksida.

Telo se cisti na razne nacine, nama moze delovati kao nesto lose a da je to ustvari dobro, borba organizma protiv stetnih materija i izbacivanje istih iz organizma na razne nacine.

Mesecar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 15-05-2012, 21:06   #28
bOlE82
Video Recenzent

bOlE82's avatar

Godine: 34
E-cig: Cuboid mini, Cloupor Z5, subTank mini i sve ostalo
Pohvala: 1,943
Pohvaljen: 1,152
Nivo reputacije: 380
bOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputaciju

tako je mesecar, skroz si u pravu, organizam se navikao i na katran i ugljen monoksig i josh par hiljada drugih otrova, tako da moze doci do odredjenih promena, u sushtini sve te promene su dobre.
ECSmoki je okacio dobar snimak kako lik, pali 350 cigareta i uvlaci dim u flashu vode, onda je prokuvao to vodu i kad je isparila dobila se lepa kolicina asvalta koju je lik sekao nozem, ne mogu da nadjem snimak, kad ga nadjem okacicu link da vidite shta smo unosili u organizam godinama ako ne i decenijama!

bOlE82 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 15-05-2012, 21:20   #29
Finder
Prijatelj foruma

Finder's avatar

Registrovan: Dec 2011
Pohvala: 2,886
Pohvaljen: 8,370
Nivo reputacije: 1141
Finder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputaciju

Finder nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 15-05-2012, 22:50   #30
duracos
Moder

duracos's avatar

Registrovan: Nov 2011
Pohvala: 676
Pohvaljen: 424
Nivo reputacije: 120
duracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosi

Citat:
Ma salzem se da ne mogu da se porede-sta god bilo e.cig je sigurno zdravije resenje.Ali zaista osecam suzenje disajnih puteva,smanjen protok vazduha,isusenost sluznice...videcu sutra jos ceo dan kako ce telo reagovati,moguce da je samo na pocetku tako.A dobar dobarrr psecaj je da parim vec par sati u sobici a nema dima,nema smrada..e to je dooobar osecaj za mene!
Ja sam pre nedelju dve primetio to da me steze u grlu i ispod..i da nemam toliko vazduha da ne mogu da udahnem....i to mi se desavalo kada sam intezivno pario burley...i video posle na FA sajtu da neka vrsta burley-a ima onaj diacetil...mislim da se tako zove koji izaziva taj efekat...kako sam njega izbacio iz upotrebe sve je ok
Kod:
http://www.flavourartexpress.biz/index.php?dispatch=pages.view&page_id=19
Evo linka...ali neznam gde nestade spisak aroma koje sadrze diacetyl...uglavnom su arome sa ukusom kostunjavog voca ,sira...butera...neznam dalje bio je neki spisak ako ga neko nadje neka ga okaci pozzzz!
duracos nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Opšte diskusije > Elektronske cigarete i zdravlje

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 08:02 sati.