Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > MODovi > Baterije, punjači i oprema za MODove
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 23-09-2012, 11:59   #16
liberprint
Senior

Registrovan: Apr 2012
Pohvala: 311
Pohvaljen: 522
Nivo reputacije: 0
liberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvalu
Uobičajeno Re: "Anatomija" baterija sa zastitom

Ne moze jer nije punjiva. I ja sam naleteo na njih dok sam trazio 14500 baterije pa mi je promakao taj detalj, ali su me ovde na forumu uputili. Drugi razlog je sto ne moze da stane u tubu od eGo baterije. Ego baterije su nesto malo izpod 14mm a 14500 baterije su nesto malo preko 14mm ili tacno. Ako imas neku ideju da upakujes 14500 bateriju, imas u oglasima gde ja poklanjam ispravnu sa koje je skinuta zastita. Ni umbrella baterije nemaju zastitu jer je zastita u elektronici(bar bi tako trebalo da bude), ali ipak oprez nije na odmet.
liberprint nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 23-09-2012, 12:02   #17
Finder
Prijatelj foruma

Finder's avatar

Registrovan: Dec 2011
Pohvala: 2,889
Pohvaljen: 8,453
Nivo reputacije: 1154
Finder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputaciju
Uobičajeno

To su obicne litijimske baterije, ne litijum jonske. Te nisu punjive.

EDIT: Ups. Liber je vec odgovorio
Finder nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 25-09-2012, 19:43   #18
vladavip
Senior

vladavip's avatar

Registrovan: Sep 2012
Pohvala: 223
Pohvaljen: 88
Nivo reputacije: 46
vladavip je poznat svimavladavip je poznat svimavladavip je poznat svimavladavip je poznat svimavladavip je poznat svimavladavip je poznat svimavladavip je poznat svima

E sada su mi baterije mnogo jasnije. Nisam znao da moze takva mala "smd" elektronika da se smesti i u 10440 baterijama, ali nasao sam info da moze.
@ECSmoki, hvala za info itekako je vazan za odabir baterija.
vladavip nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 20-04-2013, 13:01   #19
sirius sem
Veteran

sirius sem's avatar

Registrovan: Nov 2012
Pohvala: 3,251
Pohvaljen: 1,970
Nivo reputacije: 467
sirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputaciju

kOD NJIH ULTRA FIRE 3000 MAH 18 650 koshta 3000 dinara pa ti vidi ,da sa zashtitom su !
sirius sem nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 07-12-2017, 18:41   #20
ezgeta
Senior

ezgeta's avatar

Registrovan: Sep 2013
Godine: 41
E-cig: kayfuni i modovi
Pohvala: 355
Pohvaljen: 354
Nivo reputacije: 99
ezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosi

molim vas da li neko lepo može da objasni ko laze a sta je istina i koje baterije imaju protection board circuit i da li ga imaju uopšte?
npr joyetech za ovu kaze da ima
Kod:
http://www.joyetech.com/product/avatar-icr-18650-battery/
a ovde navodno tvrde da nema
Kod:
https://www.e-cigarette-forum.com/threads/wismec-avatar-30a-2000mah-icr-18650-bench-test-results-something-suspicious-is-going-on.756463/

prvo te ignorišu,onda ti se podsmevaju,pa ti se suprodstavljaju,i na kraju pobediš.
ezgeta nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 07-12-2017, 19:33   #21
dragon
Senior

Registrovan: Jan 2016
Pohvala: 937
Pohvaljen: 1,079
Nivo reputacije: 155
dragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputaciju

Avatar ICR 18650 ima protekciju, sadrzi u sebi IC chip
Protected ICR Li Ion. Lithium ion class batteries, also called "protected batteries". · These batteries use a built-in protective circuit because they contain volatile chemistry that can become unstable quickly when they are severely stressed.
dragon nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 07-12-2017, 19:55   #22
ezgeta
Senior

ezgeta's avatar

ezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosiezgeta ima čime da se ponosi

scooter tvrdi da lažu,a i meni je cudno jer postoji slika bez celofana gde se ne vidi
Kod:
https://www.e-cigarette-forum.com/threads/wismec-avatar-30a-2000mah-icr-18650-bench-test-results-something-suspicious-is-going-on.756463/
,jedino ako je ispod poklopca za +
i koje da kupim koje imaju zastitu a da imaju kod nas da se nađu?
za moj nacin parenja mi ne treba više od 5-6A

prvo te ignorišu,onda ti se podsmevaju,pa ti se suprodstavljaju,i na kraju pobediš.
Staro 07-12-2017, 20:14   #23
scooter
Moder

scooter's avatar

Registrovan: Dec 2013
E-cig: Lucky Strike
Pohvala: 1,512
Pohvaljen: 1,861
Nivo reputacije: 368
scooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputaciju

Kupi bazdaren punjac i neces morati razmisljati dal ce se baterija prepuniti a usput da ti odgovorim i na ovo:
Citat:
Originalna poruka od ezgeta Vidi poruku
ja ovako vidim stvari pre nego sam se upustio u ovaj nacin punjenja.kupovne bat imaju same po sebi zastitu od prepunjavanja,kao i sam punjac,celije iscupane iz raznih laptopova i modova nemaju.tako da je dupla prevencija bolja od jedne. na sopstveni rizik sam punio iako sam znao da je bolje puniti kupovne bat sa zastitom.ovo i postujem zbog pocetnika da vide da nije sala sa tim.pa i ako bas neko mora da se dovija sa iscupanim celijama,zamolio bih da se to radi iskljucivo na betonu ili u kupatilu na plocicama.(kada krene reakcija i šort u samoj bateriji energija koja se oslobađa je ogromna,dovoljna da istopi metal)greši se samo jednom
Kupovne baterije u vecini slucajeva nemaju IC zastitu isto kao i laptopuse ili cupane baterije iz integrisanih modova...nadam se da je sada jasnije gde gresis svo vreme

Droper narkoman.
Skraceno doper.
scooter nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 07-12-2017, 20:19   #24
Estariol
Moderator

Estariol's avatar

Registrovan: Jan 2014
E-cig: Defender 2/Balrog + Rose v2/Rus 91%/Erlkonigin v2
Pohvala: 3,662
Pohvaljen: 1,303
Nivo reputacije: 294
Estariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputaciju

Po onome što sam uspeo da saznamkad sam istraživao baterije, ta zaštita nije za prepunjavanje nego za prejako pražnjenje. Većina okida na 2 Ampera. Nisam se trudio da istražujem dalje, ali se MOŽDA pojavila i neka zaštita koja okida na većoj struji.
Što se tiče zaštite od prepunjavanja, koja ne dozvoljava punjenje iznad određenog napona (uglavnom 3.7V), to su najčešće eGo baterije, kojima je ta zaštita ugrađena ILI u punjač, ILI u elektroniku gde je i taster za paljenje/gašenje/okidanje, i sigurno takvu zaštitu ugrađuju i u elektroniku modova koji se mogu puniti preko usb kabla, bilo sa eksternim ili integrisanim baterijama.

Vanzemljaci? Ako oćeju da dođeju, neka dođeju, ako nećeju, ne moraju...
Estariol nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 07-12-2017, 22:46   #25
ezgeta
Senior

ezgeta's avatar

OK,malo sam istražio,joyetech laže za ovu bat avatar 18650 da ima ic.scooter je sasvim u pravu.pošto najmanja elektronika ima 4cm u dužini.
Naravno da imam baždaren punjač,mada volim da budem tu u blizini kad punim i sa njim.ovo sa paljenjem bat.mi se desilo ko za Inat kad je bio zauzet i kad sam se uspavao.baterije mi nisu baš toliko bitne jer ne prelazim 5A

Sent from my GT-S7560 using Tapatalk

Staro 07-12-2017, 23:52   #26
ezgeta
Senior

ezgeta's avatar

Mislim da nije na odmet,mocch's preporuka za li-ion bat.ako nije proverena info brišite jpg.

Sent from my GT-S7560 using Tapatalk

Staro 08-12-2017, 00:52   #27
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 8,847
Pohvaljen: 12,840
Nivo reputacije: 1996
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Kako da brišemo. Mooch nam je i bog i otac 😄
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > MODovi > Baterije, punjači i oprema za MODove

Pošalji link

Tagovi
baterije, zastita

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 03:46 sati.