Forum

Pribor za spravljanje tecnosti - e-cigSerbia Forum
Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Ostalo
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 25-03-2013, 00:21   #1
VBLUES
Iskusan član

VBLUES's avatar

Registrovan: Jan 2013
Pohvala: 153
Pohvaljen: 14
Nivo reputacije: 21
VBLUES je na dobrom putuVBLUES je na dobrom putu
Uobičajeno Pribor za spravljanje tecnosti

Da li se kod nas u apotekama moze naci pribor za mesanje tecnosti kao sto su epruvete, menzure, pipete i sl.
VBLUES nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 25-03-2013, 07:15   #2
Finder
Prijatelj foruma

Finder's avatar

Registrovan: Dec 2011
Pohvala: 2,886
Pohvaljen: 8,370
Nivo reputacije: 1141
Finder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputaciju
Uobičajeno Re: Pribor za spravljanje tecnosti

Mislim da ne. U apoteci mozes da nabavis igle i spriceve 2, 5, 10 i tu i tamo 20 ml. Menzure, pipete i epruvete mozes naci na Kupindu.
Finder nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 25-03-2013, 20:29   #3
Jana
Nov član

Jana's avatar

Registrovan: Dec 2012
Pohvala: 10
Pohvaljen: 6
Nivo reputacije: 15
Jana je na dobrom putu

Ovo je jedna, meni jako korisna stvarčica, a nabavljena je u prodavnici frizerske opreme. Tamo je zovu boca za aplikaciju (farbe za kosu, valjda ), a ja je koristim za presipanje baze u bočice.

Na istom mestu se mogu nabaviti i menzure od 100 ml i 250 ml.
Jana nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 26-03-2013, 08:05   #4
Turul1978
Aktivan član

Turul1978's avatar

Registrovan: Apr 2012
Pohvala: 55
Pohvaljen: 6
Nivo reputacije: 20
Turul1978 je na dobrom putu

Citat:
Originalna poruka od VBLUES Vidi poruku
Da li se kod nas u apotekama moze naci pribor za mesanje tecnosti kao sto su epruvete, menzure, pipete i sl.
imas na ecigexpress.com

aha
Turul1978 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 05-12-2013, 20:25   #5
SickMF
Senior

SickMF's avatar

Registrovan: Nov 2013
Pohvala: 130
Pohvaljen: 317
Nivo reputacije: 77
SickMF ima čime da se ponosiSickMF ima čime da se ponosiSickMF ima čime da se ponosiSickMF ima čime da se ponosiSickMF ima čime da se ponosiSickMF ima čime da se ponosiSickMF ima čime da se ponosiSickMF ima čime da se ponosiSickMF ima čime da se ponosiSickMF ima čime da se ponosiSickMF ima čime da se ponosi

Odlična stvar iz posta br.3! Must have. Mada, imam i ja čime da se pohvalim.

Na slici je štelujući ependorf 1-5 ml, sa podeocima na prvu decimalu, nije loše za grublje stvari
Gore je tamna bočica za miksovanje, a može i za odležavanje, pipeta od 20 ml i od 1 ml (zgodna za dodavanje arome), propipeta da ne vučem ustima, mala pipeta sa maleckom propipetom, skroz desno u bočici/futroli je špric od 5 ml, staklo/prohrom... maltene profi

Mrzelo me da idem u garažu po ostatak, ima tu još raznih pipeta, tamnih bočica svih uzrasta, staklenih levaka i levčića, erlenmajera (omiljeni sud za mešanje mixerom za Nes)
Kod:
http://sr.wikipedia.org/wiki/Датотека:Erlenmeyer_flask_hg.jpg
Negde napisah da gajba počinje da mi liči na prikolicu u Breaking Bad
Priložene Slike
File Type: jpg CAM00214.jpg (58.3 KB, 640 pregleda)

Vision spinner, Joyetech 1000 T2 USB Pass, Evod
SickMF nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 25-01-2014, 14:54   #6
5thREON
Veteran

5thREON's avatar

Registrovan: Dec 2013
Godine: 38
Pohvala: 1,753
Pohvaljen: 1,170
Nivo reputacije: 291
5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju
Angry Re: Pribor za spravljanje tecnosti

da li iko koristi iglu(tacnije spric sa iglom)prilikom odmeravanja baza i aroma?
cini mi se da je igla neupotrebljiva prilikom odmeravanja eCig Hellas baza 60/40,ili ja to ne znam da koristim.
pretpostavljam da je baza isuvise gusta za iglu koju imam.
ne znam koje je debljine igla. kupio sam je u apoteci. rekose mi da je to jedini izbor debljine.
znaci nema sanse da napunim spric sa bazom ukoliko je montirana igla.
ok,to nije problem. skinem spric sa igle,skinem onaj zastitni karton sa bocice od baze i udri. jedino sto u tom slucaju pola sprica bude umazano bazom,sto me uzasno nervira,al nema veze.
onda predjem na aromu. gledam je,deluje mi redje od baze,cini mi se nece biti problema. montiram iglu na spric od 2ml,i provucem je kroz rupicu od kapaljke na bocici od arome. taman prolazi igla kroz rupicu,ne moram da je prosirujem,al dzaba. igla jedva da moze da dohvati nivo arome u flasici.
ok,s obzirom da je to bila prva tura,uspem nekako uz naginjanje da izvucem iglom koliko mi treba,ali vec kontam da za sledece mixovanje igla nece moci da mi posluzi.
sve se to desavalo pre 3 nedelje. moje prvo mixanje i nevidjena patnja. uspeo sam i da se ubodem iglom(srecom cistom,tek raspakovanom).
juce stigoh da odradim novi mix.
u medjuvremenu sam nabavio isulinski spric-onaj od 1ml sa montiranom iglicom
baze sam razmerio sa spricem bez igle,a arome sam hteo sa ovim novim insulinskim spricevima.
odmah sam poskidao kapaljke sa aroma-igla na insulinskom spricu je jos kraca od standardnih,tako da nisam ni pokusavao kroz rupicu od kapalke.
ajd da napinim spric,kad cvrc.
nema sanse. nece aroma da prodje kroz onu tananu iglu
poludeh.
kombinerkama pocupam sve one iglice sa spriceva i ocdradim posao ko covek.
rezime-IGLE NEMAJU NAMENU u mixanju. barem ne kod mene

ps ja ga opet odvalih,a mozda sam i temu pogresio, srry unapred-za svaki slucaj
5thREON nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 25-01-2014, 15:06   #7
zogu
Moder

zogu's avatar

Pohvala: 4,543
Pohvaljen: 6,054
Nivo reputacije: 972
zogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputaciju

Roze igla i sto manji spric za arome, a za bazu kako se snadjes. Ja pravim velike kolicine i ne merim spricem, imam bocu koju sam obelezio flomasterom na 10 ml i to mi sasvim dovoljno.
Vidim da si kao i ja, nisi bas raspolozen kada treba da pravis novu turu. Ja se psihicki spremam 2. dana

Only rose and some box

You can fool all the people some of the time,
and some of the people all the time,
but you cannot fool all the people all the time.

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.
zogu nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 25-01-2014, 15:09   #8
nemirko
Veteran

nemirko's avatar

Registrovan: Oct 2013
Pohvala: 1,028
Pohvaljen: 628
Nivo reputacije: 156
nemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalu

5cm su najduze a kroz 1.1 i 1.2 mm bi trebalo da prodje.
Šmekni i neku drugu apotekarku
Kod:
http://dine-trade.com/nipro.php

i can't keep calm i'm nemirko
nemirko nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 25-01-2014, 15:15   #9
SickMF
Senior

SickMF's avatar

SickMF ima čime da se ponosiSickMF ima čime da se ponosiSickMF ima čime da se ponosiSickMF ima čime da se ponosiSickMF ima čime da se ponosiSickMF ima čime da se ponosiSickMF ima čime da se ponosiSickMF ima čime da se ponosiSickMF ima čime da se ponosiSickMF ima čime da se ponosiSickMF ima čime da se ponosi

Za te stvari nabavi pipetu od 1 ml i uživaj. Pomenuh negde da se laboratorijska oprema prodavala ranije u specijalizovanim radnjama tipa "Jugohemija", kako je sada - ne znam.
Ali imam za tebe rešenje. Dobio sam, ali kapiram da ima da se kupi po apotekama, ili ako poznaješ bilo kog lekara ili med. sestru... crevce za infuziju koje se stavlja u braunilu bolesnika, a drugi kraj pasuje na špric umesto igle.
Kako bi post bio profesionalniji, slikao sam to za tebe i ostale
Doduše, pozadina slike i nije baš profi...
Priložene Slike
File Type: jpg CAM00272.jpg (118.8 KB, 350 pregleda)

Staro 25-01-2014, 15:18   #10
5thREON
Veteran

5thREON's avatar

5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju

manji spric od 1ml ne mogu da nadjem,mozda ni ne moze da se nadje...
cenim da je ovaj dovoljno precizan.
znam da ima igli raznih debljina,al u apotekama u mom gradu to treba da saznaju i apotekari. svaki jedan me je bledo gledao kada sam trazio deblje igle.
volim da mixam.
gore navedeno su sve pocetnicke muke.
napisao sam ih sa namerom da drugi pocetnici izbegnu takvo zivciranje.
sad kad sam odradio par mixanja,provalio sam tehnologiju koja uspeva i koja mi odgovara.
svako naredno mixanje ce biti opusteno i za mene pravo uzivanje.
jos sam u fazi istrazivanja aroma i ne pravim velike kolicine.
prvo trazim ukuse koji mi odgovaraju,pa zatim i koncetracije.
sve to dugo traje,ali je zato nagrada slatka
kada budem nasao top5 aroma,prelazim na vece kolicine i tada ce sve biti mnogo lakse i brze(a boga mi,i jeftinije)
Staro 25-01-2014, 15:24   #11
5thREON
Veteran

5thREON's avatar

hvala na odlicnim predlozima
Staro 25-01-2014, 15:24   #12
nemirko
Veteran

nemirko's avatar

Registrovan: Oct 2013
Pohvala: 1,028
Pohvaljen: 628
Nivo reputacije: 156
nemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalu

Drze ono sto ide. Ocigledno je u Kikindi malo medicinskih radnika a puno narkomana cim drze samo te igle

i can't keep calm i'm nemirko
nemirko nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 25-01-2014, 15:44   #13
zogu
Moder

zogu's avatar

Pohvala: 4,543
Pohvaljen: 6,054
Nivo reputacije: 972
zogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputaciju

@SickMF, kako da znam koliko je ostalo u crevu? Jeste prakticno, ali cini mi se neprecizno. Ali ponavljam, ja mrzim da mixam, pa mozdane razmisljam na pravi nacin, vise volim elektroniku. Sto se tice hemije vise volim nesto sto proizvede reakciju (HNO3 + H2SO4 + VG)

Only rose and some box

You can fool all the people some of the time,
and some of the people all the time,
but you cannot fool all the people all the time.

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.
zogu nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 25-01-2014, 16:12   #14
SickMF
Senior

SickMF's avatar

Crevo sam dao kao primer za izvlačenje gušćih tečnosti iz bočice, a količina u crevu te ne interesuje, jer izvučeš iz problematične bočice u špric koliko ti treba, skineš crevo, isprazniš špric, staviš crevo i taj višak vratiš u bočicu

Zahvalili :
Staro 25-01-2014, 16:57   #15
teodorica
Senior

Godine: 40
Pohvala: 462
Pohvaljen: 385
Nivo reputacije: 98
teodorica ima čime da se ponositeodorica ima čime da se ponositeodorica ima čime da se ponositeodorica ima čime da se ponositeodorica ima čime da se ponositeodorica ima čime da se ponositeodorica ima čime da se ponositeodorica ima čime da se ponositeodorica ima čime da se ponositeodorica ima čime da se ponositeodorica ima čime da se ponosi

Ja sam za Vg bazu uzeo spric od 50ml i debelu iglu za davaoce krvi.Ne gusi sa u VG bazi,a za cist glicerin je dovoljan sam spric,ali glicerin prethodno sipam u najmanju staklenu teglicu,mislim od 200 ml.Lakse su za odmeravanje od bocica
teodorica nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Ostalo

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 07:27 sati.