Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum iz liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Doziranje
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 19-12-2011, 02:09   #1
qutlacha
Senior

qutlacha's avatar

Registrovan: Nov 2011
Pohvala: 78
Pohvaljen: 246
Nivo reputacije: 71
qutlacha ima čime da se ponosiqutlacha ima čime da se ponosiqutlacha ima čime da se ponosiqutlacha ima čime da se ponosiqutlacha ima čime da se ponosiqutlacha ima čime da se ponosiqutlacha ima čime da se ponosiqutlacha ima čime da se ponosiqutlacha ima čime da se ponosiqutlacha ima čime da se ponosiqutlacha ima čime da se ponosi
Uobičajeno Flavour Art & Inawera - doziranje

Rešili ste da probate sami da smućkate e-tečnost.
Nabavili ste bazu, nabavili ste arome, prazne bočice, špriceve, igle i sve ostale potrebne "alatke".
Sednete da smućkate i na sajtu proizvođača vidite njihove preporuke
za doziranje aroma. Jedni preporučuju u procentima, drugi u kapima i procentima. Ali niko od njih nigde ne spominje koliko je kapi procenat i obratno.
To može da bude veoma komplikovano, ako pravite manje količine (npr. 5ml) tečnosti za probu. Napiše proizvođač "staviti 3-5%" i vi sada lomite glavu, bacate digitron po stolu, kako i čime da izmerim/doziram 3% od 5ml...
Ili vas jednostavno interesuje koliko procenata je npr. 8 kapi neke arome...
Da ne biste lupali glavu prilažem vam 2 tebele da se lakše snađete:

Flavour Art
FA arome doziranje.jpg

Inawera
Inawera arome doziranje.jpg
qutlacha nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-12-2011, 02:15   #2
Shaka Zuluf
Ego-T Master

Shaka Zuluf's avatar

Registrovan: Sep 2011
Pohvala: 1,223
Pohvaljen: 2,119
Nivo reputacije: 0
Shaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputaciju
Uobičajeno Re: Flavour Art & Inawera - doziranje

Genijalno! Ja se vodim gotovo istom matematikom, razlika neznatna kako si izmerio baš sa decimalama, npr 5.6 za 2% kod Inawera bočica?
Shaka Zuluf nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-12-2011, 02:22   #3
qutlacha
Senior

qutlacha's avatar

qutlacha ima čime da se ponosiqutlacha ima čime da se ponosiqutlacha ima čime da se ponosiqutlacha ima čime da se ponosiqutlacha ima čime da se ponosiqutlacha ima čime da se ponosiqutlacha ima čime da se ponosiqutlacha ima čime da se ponosiqutlacha ima čime da se ponosiqutlacha ima čime da se ponosiqutlacha ima čime da se ponosi

Izmerio sam samo količinu kapi u 1ml.
Ostalo je sve matematika
Staro 19-12-2011, 02:26   #4
Shaka Zuluf
Ego-T Master

Shaka Zuluf's avatar

Shaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputaciju

Pa kako si to uradio, u čemu si merio? Nije mnogo ni bitno, ako treba 2.7 ili 2.9 uvek ćeš staviti 3 kapi, zar ne ali me interesuje kako si pogodio tačan broj. Ja sam npr za Inawera bočice uvek dobijao 27-30 kapi, nikako da ocenim kada je tačno 1ml. Kapao sam u mali špric od 2ml kojem sam izvadio ono čudo što gura tečnost. Aroma ne bude "ravnog" nivoa nego malo zakrivljena, pa sam zato uvek zaokruživao na gore.

Ponavljam, nebitno je za samo mešanje, više me interesuje ovako empirijski
Staro 19-12-2011, 02:32   #5
qutlacha
Senior

qutlacha's avatar

Upravo tako sam i merio - kapanjem u špric od 3ml. Napunio do 1ml i onda merio od 1-2 nekoliko puta - da budem siguran.
Ima malih odstupanja, zato sam i napisao da su vrednosti približne, ali su odstupanja minimalna - tipa +/- 1 kap na 30 kapi.
Staro 19-12-2011, 02:35   #6
Shaka Zuluf
Ego-T Master

Shaka Zuluf's avatar

Naravno, bitno je da se ne pretera ili skrati previše, približna vrednost je sasvim ok. Najbolje da ću na 10ml da sipam tačno 5.6 kapi

Qutlacha, kradem ti tabelu.

Btw, nisi se hvalio da imaš i FA arome.
Staro 19-12-2011, 02:35   #7
qutlacha
Senior

qutlacha's avatar

Staro 19-12-2011, 19:44   #8
ilija
Iskusan član

Registrovan: Oct 2011
Pohvala: 20
Pohvaljen: 53
Nivo reputacije: 34
ilija je poznat svimailija je poznat svimailija je poznat svimailija je poznat svimailija je poznat svimailija je poznat svima

Vrlo korisne tabele....svaka cast qutlacha
Jel neko nekad uradio neku kao tabelicu za inaweru i fa preporucene kolicine arome za njihove popularne tecnosti?
Moracu to da uradim.
Zaboravim , pa svaki put kad miksam lutam po sajtovima i kopam
ilija nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 19-12-2011, 21:58   #9
uketic-paric
Senior

uketic-paric's avatar

Registrovan: Dec 2011
Pohvala: 1,770
Pohvaljen: 1,025
Nivo reputacije: 171
uketic-paric ima reputacijuuketic-paric ima reputacijuuketic-paric ima reputacijuuketic-paric ima reputacijuuketic-paric ima reputacijuuketic-paric ima reputacijuuketic-paric ima reputacijuuketic-paric ima reputacijuuketic-paric ima reputacijuuketic-paric ima reputacijuuketic-paric ima reputaciju

Bravo za ove tabele,upravo mi ovih dana stiže pošiljka od inawere baš sam se mislio kako i šta da doziram.
Ovaj kalkulator mi deluje vrlo relano samo što ću naravno decimale preko 0.5 zaokruživati na gore.
uketic-paric nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 20-12-2011, 00:40   #10
opushteno
Senior

opushteno's avatar

Pohvala: 20
Pohvaljen: 42
Nivo reputacije: 42
opushteno je na dobrom putuopushteno je na dobrom putuopushteno je na dobrom putuopushteno je na dobrom putuopushteno je na dobrom putu

qutlacha

svaka cast za ove tabele , da smo cekali na ove iskusne parioce , ovo nikad ne bi smo docekali .
opushteno nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 19-02-2012, 15:10   #11
Gorki
Veteran

Gorki's avatar

Registrovan: Feb 2012
Pohvala: 3,261
Pohvaljen: 3,579
Nivo reputacije: 550
Gorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputaciju

Uf, bas mi je ovo trebalo. Bice od velike pomoci...
Gorki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 22-02-2012, 21:13   #12
zarulence
Moder

zarulence's avatar

Registrovan: Aug 2011
Pohvala: 53
Pohvaljen: 16
Nivo reputacije: 31
zarulence je na dobrom putuzarulence je na dobrom putuzarulence je na dobrom putuzarulence je na dobrom putu

Vise nego korrisna stvar, svaka cast Qutlacha.Sada ne smem da kazem koliko sam stavljao Desert ship-a.
zarulence nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 24-02-2012, 23:36   #13
fritzns
Iskusan član

fritzns's avatar

Registrovan: Jan 2012
Pohvala: 3
Nivo reputacije: 32
fritzns je poznat svimafritzns je poznat svimafritzns je poznat svimafritzns je poznat svimafritzns je poznat svimafritzns je poznat svima

Prva tecnos koju sam smuckao je don hill i gledao sam u inawera tabelu za doziranje.Odlezala sedam dana - prezadovoljan,evo davim se citavo vece
qutlacha svaka cast
fritzns nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 26-02-2012, 15:18   #14
fritzns
Iskusan član

fritzns's avatar

Registrovan: Jan 2012
Pohvala: 3
Nivo reputacije: 32
fritzns je poznat svimafritzns je poznat svimafritzns je poznat svimafritzns je poznat svimafritzns je poznat svimafritzns je poznat svima

Flavour Art preporuceno doziranje sa njihovog sajta za neke arome
Priložene Slike
File Type: jpg Fa Arome doziranje.JPG (42.3 KB, 1780 pregleda)
fritzns nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 26-02-2012, 16:14   #15
tabby
Prijatelj foruma

Pohvala: 1,296
Pohvaljen: 2,357
Nivo reputacije: 446
tabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od fritzns Vidi poruku
Flavour Art preporuceno doziranje sa njihovog sajta za neke arome

Ma da,ovo je preporuceno doziranje,tako isto pise i na inaweri preporuceno doziranje....

Npr za tabacco C pise preporuceno 3% arome,a ja ne osetim nista dok ne stavim 6%

I po ovoj tabeli kada bih gledao ne bih imao ukusa uopste.... ja ispod 4% ne idem
tabby nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Doziranje

Pošalji link

Tagovi
doziranje, flavour art, flavourart, inawera

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 00:43 sati.