Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum iz liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Doziranje
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 19-05-2012, 10:57   #31
AtilaHan
Veteran

AtilaHan's avatar

Registrovan: Mar 2012
Pohvala: 525
Pohvaljen: 651
Nivo reputacije: 176
AtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvalu
Uobičajeno Re: Flavour Art & Inawera - doziranje

Meni klasicni spricevi od 2 i 5ml i graduirana epruveta od 25ml odlicno rade posao
AtilaHan nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-05-2012, 10:57   #32
MilosNS
Senior

MilosNS's avatar

Registrovan: Mar 2012
Pohvala: 302
Pohvaljen: 324
Nivo reputacije: 76
MilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosi

Citat:
Originalna poruka od Finder Vidi poruku
Bireta nije vredna zezanja. Za svaku aromu je treba ponovo oprati i osusiti, a da ne govorim sto mora da stoji potpuno vertikalno. Problem je i gde ces da je cuvas da se ne polomi jer je prilicno osetljiva i relativno skupa.

Tolika preciznost uopste nije ni potrebna.
Slažem se... na tom sajtu imaju i pipete, a vidim da ga je i to zanimalo.
MilosNS nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-05-2012, 12:22   #33
Milicev
Iskusan član

Registrovan: Jan 2012
Pohvala: 44
Pohvaljen: 52
Nivo reputacije: 37
Milicev je poznat svimaMilicev je poznat svimaMilicev je poznat svimaMilicev je poznat svimaMilicev je poznat svimaMilicev je poznat svima

Citat:
Originalna poruka od Finder Vidi poruku
Tolika preciznost uopste nije ni potrebna.
Potpuno se slazem. Zbog toga sam u sali i predlozio retortu. Ljudi se valjda plase prvog miksanja pa ga poistovecuju sa lansiranjem satla. Najcesce miksam u bocicama od 30 ml tako da, ako se i zabrojim, par kapi arome ne igraju bas preveliku ulogu. Juce sam miksao nekoliko bocica od 100ml.
Milicev nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-05-2012, 12:34   #34
Mesecar
Veteran

Mesecar's avatar

Registrovan: Apr 2012
E-cig: Proteus&Penelope P3&Tilemahos X1
Pohvala: 280
Pohvaljen: 733
Nivo reputacije: 195
Mesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvalu

Nema veze sa lansiranjem satla vec paznjom da se ne upropaste tecnosti. Nista drugo

Mesecar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-05-2012, 13:04   #35
Finder
Prijatelj foruma

Finder's avatar

Registrovan: Dec 2011
Pohvala: 2,888
Pohvaljen: 8,423
Nivo reputacije: 1149
Finder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputaciju

Upropaste tecnosti? To skoro da nije moguce. Uvek mozes da spases tecnost samo ako ti ukus odgovara. Nema spasa samo ako ti je aroma odvratna, a to nema veze sa doziranjem.

Meni se to desilo sa sumskom jagodom. Tu aromu ne podnosim ni u najmanjim tragovima. Doduse ja i inace ne koristim vocne arome za parenje.
Finder nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-05-2012, 16:56   #36
Prosjak
Nov član

Registrovan: May 2012
Pohvala: 0
Pohvaljen: 2
Nivo reputacije: 20
Prosjak je na dobrom putu

Evo qutlacha je dao svoja mjerenja sa aromama

Inawera arome 28 kapi / 1ml
FA arome 34 kapi / 1ml

Da li je neko precizno mjerio Inawera i FA baze i koliko je kapi u 1ml?

Mogli bi zajednickim snagama napraviti jedan programcic ako ima zainteresovanih.
Prosjak nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-05-2012, 17:38   #37
ilija
Iskusan član

Registrovan: Oct 2011
Pohvala: 20
Pohvaljen: 53
Nivo reputacije: 34
ilija je poznat svimailija je poznat svimailija je poznat svimailija je poznat svimailija je poznat svimailija je poznat svima

za baze stvarno nema potrebe da brojis kapi
nije to crnogorski znoj
ilija nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 19-05-2012, 17:49   #38
Cha Du-Ri
Veteran

Cha Du-Ri's avatar

Registrovan: Jan 2012
Pohvala: 658
Pohvaljen: 951
Nivo reputacije: 214
Cha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvalu

Sto se mene tice qutlacha je sve odradio sa svojim tabelama ,nema potrebe dalje zamarati mozak
Cha Du-Ri nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-05-2012, 18:36   #39
vesa0108
Prijatelj foruma

vesa0108's avatar

Registrovan: Oct 2011
Godine: 40
Pohvala: 2,443
Pohvaljen: 2,540
Nivo reputacije: 541
vesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od Cha Du-Ri Vidi poruku
Sto se mene tice qutlacha je sve odradio sa svojim tabelama ,nema potrebe dalje zamarati mozak
Potpisujem .

Love me or hate me I don't care
vesa0108 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-05-2012, 19:19   #40
Prosjak
Nov član

Registrovan: May 2012
Pohvala: 0
Pohvaljen: 2
Nivo reputacije: 20
Prosjak je na dobrom putu

Sto se mene tice ja ionako vise ne eksperimentisem
U pocetku se parilo sta je bilo (tabacco i apple) od gotovih proizvoda.
Nakon godinu dana sam poceo nabavljati arome i nikotinsku bazu iz Amerike koja se mogla naruciti sa cak 64mg/ml koje sam kombinovao sa glicerinom iz nasih apoteka
Isprobao sam veliki broj aroma, dodavao po 5-6 vrsta ne bi li napravio nesto posebno i na kraju dosao do zakljucka da tabacco-c pomijesan sa odredjenom kolicinim sezama i crne cokolade je ono sto meni odgovara
Napravio sam 1 litar te tecnosti i vec 5-6 mjeseci parim samo to, svaki drugi okus mi je "nako" u odnosu na njega tako da nemam namjeru vise kombinovati.

U prilogu sam zakacio excelovu tabelu sa kojom sam radio proracune, mozda nekome bude od koristi.
Attached Files
File Type: zip Kalkulator.zip (18.1 KB, 142 pregleda)
Prosjak nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 19-05-2012, 19:29   #41
Finder
Prijatelj foruma

Finder's avatar

Registrovan: Dec 2011
Pohvala: 2,888
Pohvaljen: 8,423
Nivo reputacije: 1149
Finder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputaciju

Cije su arome? Cija baza? Mozda bi nam dao recept?

Navikao si se kao na odredjenu marku cigareta. Ja jos uvek trazim svoju kombinaciju.
Finder nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 20-05-2012, 07:28   #42
Keca333
Aktivan član

Pohvala: 10
Pohvaljen: 18
Nivo reputacije: 22
Keca333 je na dobrom putuKeca333 je na dobrom putu

Gde da nadjem preporuceno doziranje na Flavour Art sajtu. Video sam onaj opsti tekst, ali tabelu nisam nasao
Keca333 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 20-05-2012, 09:12   #43
ZoranK
Veteran

ZoranK's avatar

Registrovan: Feb 2012
Pohvala: 489
Pohvaljen: 767
Nivo reputacije: 0
ZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvalu

Nisam siguran da postoji tabela, ja se rukovodim listom "Select your flavor" koja se dobija prilikom izbora Heaven Juice USP EP liquid-a - kad se razvije lista aroma, uz svaku stoji njena preporučena koncentracija.
ZoranK nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 20-05-2012, 11:47   #44
Keca333
Aktivan član

Pohvala: 10
Pohvaljen: 18
Nivo reputacije: 22
Keca333 je na dobrom putuKeca333 je na dobrom putu

Naravno, svako treba da nadje koncentraciju koja mu odgovara, ali preporuka je dobra polazna osnova. Nema preporuka bas kod svake arome ali, koliko sam shvatio, preporuka je 3% a tamo gde je drugacije to je naznaceno. E sad, kod Sveet flavours nigde nisam nasao preporuceno doziranje a, naprimer, u tabeli na prvoj strani ove teme ima da cokolada ide u koncentraciji 4%, pa me interesuje gde moze da se nadje taj podatak. Ovo sam trazio jel me interesuju neke arome koje nisu u tabeli.
Keca333 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 20-05-2012, 17:55   #45
duracos
Moder

duracos's avatar

Registrovan: Nov 2011
Pohvala: 676
Pohvaljen: 424
Nivo reputacije: 123
duracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosi

U vezi merenja i doziranja...PG merim pipetom od 10ml...dodajem 0.2-0.3 ml vise...jer deo PG-a ostane na zidovima pipete...VG sipam u casu i doziram sa spricom koji ima gumeni klip(jer je VG gusci pa je spric pogodniji za rad) i prethodno sam ja napravio gradaciju na 30-35-40ml..tako sto sam pipetom usuo te mere dest.vode i napravio grdaciju...stim sto je onaj uski deo sprica gde ide igla bio napunjen sa vodom onoliko kolko od prilike ostaje u njemu i kada radite(uvek je u njemu malo tecnosti)...dest. vodu dodajem finom pipetom od 2 ml...sa podeocima od 0.02 ml...i ako to sve odradite na 20C stepeni...bice tacno...toliko o preciznosti i prakticnosti...
Naravno...ne odradim uvek sve u kap tacno...jer nije toliko bitno...ali ako hocu mogu...mere su takve jer pravim sve po 10 ml tecnosti...
Pozzz!
duracos nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Doziranje

Pošalji link

Tagovi
doziranje, flavour art, flavourart, inawera

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 04:06 sati.