Forum

Mehanicki mod - objasnite - e-cigSerbia Forum
Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > MODovi > Baterijski MODovi
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 14-09-2013, 20:52   #1
rooby
Senior

rooby's avatar

Registrovan: Mar 2012
Pohvala: 226
Pohvaljen: 154
Nivo reputacije: 52
rooby ima čime da se ponosirooby ima čime da se ponosirooby ima čime da se ponosirooby ima čime da se ponosirooby ima čime da se ponosirooby ima čime da se ponosirooby ima čime da se ponosirooby ima čime da se ponosirooby ima čime da se ponosirooby ima čime da se ponosirooby ima čime da se ponosi
Uobičajeno Mehanicki mod - objasnite

Nemojte mi se smijati ali da li bi neko bio ljubazan da mi pojasni prednosti mehanickih modova nad smart modovima i obratno.

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2

rooby nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 14-09-2013, 21:10   #2
zile
Senior

zile's avatar

Registrovan: Nov 2012
Pohvala: 210
Pohvaljen: 226
Nivo reputacije: 60
zile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosi
Uobičajeno Re: Mehanicki mod - objasnite

E to i mene zanima
I jos me interesuje koliki je vek trajanja AW IMR baterija, koliko punjenja ili kako vec

https://www.youtube.com/watch?v=lO9LoB61QEk
Ω
zile nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 14-09-2013, 21:26   #3
imimic
Iskusan član

imimic's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 35
Pohvala: 68
Pohvaljen: 61
Nivo reputacije: 35
imimic je poznat svimaimimic je poznat svimaimimic je poznat svimaimimic je poznat svimaimimic je poznat svimaimimic je poznat svima

Prednost mehanickog moda je u tome sto ne moze da se pokvari,jer ima samo jedan prekidac,koji je u kontaktu sa baterijom,i nema nikakvu elektroniku,cipove itd.
Njegova mana,a prednost kako si ih ti nazvao smart modova,je u tome sto je kod njih snaga ista kada je puna i kada je poluprazna baterija,tako da ne postoji pad performansi,dok se kod mehanickih i te kako oseti,i mora se zameniti mnogo ranije baterija,sto se takodje odrazava i na radni vek baterije,a prednost je naravno i mogucnost promene napona,tj voltaze,a neki kao sto je Evic imaju cak i brojace koliko si dimova povukao,itd,mali kompjuter

imimic nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 14-09-2013, 21:36   #4
mitar
Senior

mitar's avatar

Registrovan: Jun 2013
Godine: 46
Pohvala: 15
Pohvaljen: 77
Nivo reputacije: 42
mitar je poznat svimamitar je poznat svimamitar je poznat svimamitar je poznat svimamitar je poznat svimamitar je poznat svimamitar je poznat svima

A kako se na mehanickom modu onda regulise napon...?

Ljudska glupost i svemir su beskonačni, ali za ovo drugo nisam siguran!
mitar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 14-09-2013, 21:46   #5
vader123
Iskusan član

vader123's avatar

Registrovan: Oct 2012
Pohvala: 64
Nivo reputacije: 29
vader123 je poznat svimavader123 je poznat svimavader123 je poznat svimavader123 je poznat svimavader123 je poznat svimavader123 je poznat svima

Ili Evolv Kick-om (postoje i Sigelei i Smok klonovi):
Kod:
http://evolvapor.com/kick/
ili nikako: pocnes sa 4.2V i napon ti se smanjuje do ponovnog punjenja. Pored izdrzljivosti i manje velicine plus je i sto se sa dobrom high drain baterijom mogu gurati vece snage nego kod regulisanih modova. Koliko ja znam jedino DNA20 moze koliko toliko da parira mech modovima.
vader123 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 14-09-2013, 22:01   #6
rooby
Senior

rooby's avatar

rooby ima čime da se ponosirooby ima čime da se ponosirooby ima čime da se ponosirooby ima čime da se ponosirooby ima čime da se ponosirooby ima čime da se ponosirooby ima čime da se ponosirooby ima čime da se ponosirooby ima čime da se ponosirooby ima čime da se ponosirooby ima čime da se ponosi

Bas sam gledao evic i ucinio mi se kao dobar mod pa onda vidim da dosta vapera koristi mehanicke modove pa sam dosao u nedoumicu sta da uzmem. Mislim da ce za pocetak to biti neki evic ili vamo. Evic je "napucan" pa je i veca cijena ali mislim da vamo moze manje - vise isto...

Staro 14-09-2013, 22:19   #7
zile
Senior

zile's avatar

zile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosi

Citat:
Originalna poruka od rooby Vidi poruku
Bas sam gledao evic i ucinio mi se kao dobar mod pa onda vidim da dosta vapera koristi mehanicke modove pa sam dosao u nedoumicu sta da uzmem. Mislim da ce za pocetak to biti neki evic ili vamo. Evic je "napucan" pa je i veca cijena ali mislim da vamo moze manje - vise isto...

Ja sam se ipak opredelio za kombinaciju evic sa 18350 batqrijom mnogo mi lepse izgleda

Ω
Staro 14-09-2013, 22:26   #8
rooby
Senior

rooby's avatar

A sto jeste, jeste... :o Kako si zadovoljan eVic-om?

Staro 14-09-2013, 22:35   #9
zile
Senior

zile's avatar

Vec 10 meseci bez ikakvih problema
4 x 18350 AW IMR baterije
1 x 18650
intelicharger I4 punjac
I voooooziiiiiii
Sta se preko dana isprazni uvece stavim na punjac i ujutru sve spremno za parenje.
Otprilike potrosim maximum cetiri 18350 baterije (izgleda da polako umiru)

Ω
Staro 14-09-2013, 22:41   #10
vader123
Iskusan član

vader123's avatar

vader123 je poznat svimavader123 je poznat svimavader123 je poznat svimavader123 je poznat svimavader123 je poznat svimavader123 je poznat svima

Ako kupujes prvi mod moja preporuka je neki regulisani.

Vamo moze da radi sa dve 18350 baterije i snazniji je od Evic ali je i veci i ruzniji. Vamo ima 33.3Hz chip pa se cuje karakteristican zvuk kad radi. Evic moze da puni bateriju preko USB i da se koristi kao passthrough, za Vamo ti treba punjac. Kod Evica je mana sto gornji i donji deo drzi samo plasticna tuba pa moze biti problema ako ti ispadne. Mozda je ovo ispravljeno u novijim verzijama, vidjao sam slike sa srafovima na gornjem delu.
Zahvalili :
Staro 14-09-2013, 23:25   #11
zogu
Moder

zogu's avatar

Registrovan: Dec 2011
Pohvala: 4,545
Pohvaljen: 6,056
Nivo reputacije: 973
zogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputaciju

Sve zavisi sta koristis od atija. Ako si na nekom genesisu uzmi mehaniku. Mada i ako nisi bices zadovoljan. Ja sam drugaricu ubedio da za prvu elektronsku cigaru kupi k101, crveni sa fasttecha i evo vec mesec dana se druze i nije zapalila nijednu cigaretu. Koristi uz njega ce4 i boge kartove.
E sad a, ja nisam hteo da cujem za mehaniku, pravio sam sam regulisane modove da mi napon bude isti od prvog do zadnjeg povlacenja, ali kada sam probao pravi dobar mehanicki mod ukapirao sam koliko sam gresio.
Od mehanike savetujem Sigelei #8, ima ga na HC-u i tamo je oznacen kao broj 1, nisu isti brojevi kao sto Sigelei obelezava. Posle njega K100 sa fasttecha. Ako ti se svidja #8, a volis teleskop onda Sigelei #13, ali ga je teze naci, ima ga na par americkih sajtova i nije skup shipping.
Ima par modova na fasttechu koje nisam probao i zato ne smem da ih preporucim ali mi se jako svidjaju, pogledaj i sam sta tamo nude, pogledaj recenzije i gledaj da budu od prohroma. Svi su od 15-30 usd.
I na kraju, kik klon radi bolje nego eVic, ali losije nego Vamo, u svakom slucaju ako zelis regulisan mod mislim da je najbolja kombinacija dobar mehanicki + kik. Juce sam stavio kik posle duze vremena i kada se ispraznio tank izmerim bateriju, 3.2 volta, bio sam prijatno iznenadjen jer nisam osetio razliku u snazi, inace baterije vec na 3.6-3.7V menjam u mehanici.

Only rose and some box

You can fool all the people some of the time,
and some of the people all the time,
but you cannot fool all the people all the time.

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.
zogu nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 14-09-2013, 23:36   #12
vader123
Iskusan član

vader123's avatar

Dobar je K100
modovi.jpg
Staro 23-09-2013, 18:48   #13
gomiletina
Moder

gomiletina's avatar

Registrovan: Apr 2013
Godine: 54
E-cig: Shta zapadne+ ruza, kaya
Pohvala: 4,052
Pohvaljen: 3,362
Nivo reputacije: 547
gomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputaciju

Bogami, kako je pocelo povezivanje pametnih modova na komp, Ne bi me chudilo da se pojave i prvi softverski virusi na doticnim modovima
gomiletina nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 15-03-2014, 23:45   #14
nirvana
Senior

nirvana's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 71
Pohvaljen: 249
Nivo reputacije: 63
nirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosi

Postoji li formula za izracunavanje snage, i ukoliko postoji koja je.
Pitam iz prostog razloga jer nije isto pariti kada je bateruja na 3.5 a otpor 1.5, ili baterija takodje 3.5 a otpor 0.9.
Pretpostavljam da je u prvom slucaju, para mala i nezadovoljavajuca, dok u drugom slucaju kada je otpor 0.9 imamo jos uvek vrhunsku paru.
Dakle kako izracunati snagu.
nirvana je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 15-03-2014, 23:49   #15
zogu
Moder

zogu's avatar

Registrovan: Dec 2011
Pohvala: 4,545
Pohvaljen: 6,056
Nivo reputacije: 973
zogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputaciju

napon na kvadrat podeljeno sa omi.

Only rose and some box

You can fool all the people some of the time,
and some of the people all the time,
but you cannot fool all the people all the time.

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.
zogu nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > MODovi > Baterijski MODovi

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 16:10 sati.