Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum iz liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > MODovi > Atomizer MODovi
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 09-10-2013, 06:22   #1
alansi
Moderator

alansi's avatar

Registrovan: Sep 2012
Godine: 62
Pohvala: 1,469
Pohvaljen: 3,177
Nivo reputacije: 505
alansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputaciju
Uobičajeno Rose Atomizer

Nešto novo za 120 funti:

Introducing The Rose Atomizer

The Rose is a very special device for connoisseurs. The Rose's feature list is unique. No atomizing device available today can offer a feature rich list as comprehensive as The Rose.

Main Characteristics:
· Material: Stainless Steel Type 316 (half tank is made of clear acrylic with a spare Stainless Steel 316 half tank)
· Diameter: Ř22mm
· Length (including drip tip and connector): 79,5mm
· Length (excluding drip tip and connector): 54,5mm
· Wick type: Silica rope
· Connector type: 510 (M7x0,5mm Pitch)
· Tank Capacity: 3.7ml

Special Features:
· Single coil or dual coil configurations - Single coil with 2 wicks or 2 coils with a wick each
· Airflow control ring - Fully open will offer a Ř1.5mm hole for airflow
· Juice flow control - By turning the drip tip, you can adjust the flow of juice onto the coil
· Ceramic coil cup - You can choose to not use the coil cup if you prefer
· Re-coiling without emptying tank - Simply invert and unscrew the coil head assembly for re-coiling
· No resistance wire not needed - Careful attention has been made to the ease of setting up a coil in The Rose
· Inverted or regular e-juice filling - Either remove the coil head or the top cap to fill with your favourite e-juice

Exclusive gift:
Each Rose Atomiser comes with a stand made from Stainless Steel 316 so you can rest your inverted Rose while re-coiling without fear of spilling your e-juice
If you invert the stand, it will allow you to store your Rose by screwing it into the 510 thread on the stand

Spares:
Included with The Rose is a kit of spares including a Stainless Steel 316 half tank, o-rings, screws with allan key and some wick and wire to get you started!
All in a beautifully made presentation box.

Ovdje je i recenzija:

alansi nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 23-11-2013, 15:07   #2
Finder
Prijatelj foruma

Finder's avatar

Registrovan: Dec 2011
Pohvala: 2,888
Pohvaljen: 8,422
Nivo reputacije: 1149
Finder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputaciju
Uobičajeno Re: Rose Atomizer

Finder nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 23-11-2013, 17:02   #3
Radmila
Senior

Radmila's avatar

Registrovan: Aug 2012
Pohvala: 624
Pohvaljen: 196
Nivo reputacije: 78
Radmila ima čime da se ponosiRadmila ima čime da se ponosiRadmila ima čime da se ponosiRadmila ima čime da se ponosiRadmila ima čime da se ponosiRadmila ima čime da se ponosiRadmila ima čime da se ponosiRadmila ima čime da se ponosiRadmila ima čime da se ponosiRadmila ima čime da se ponosiRadmila ima čime da se ponosi

Ova budža dobro izgleda, ali za tu cenu ima i sudove da mi pere!
Radmila nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 03-05-2014, 15:55   #4
nirvana
Senior

nirvana's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 76
Pohvaljen: 260
Nivo reputacije: 66
nirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosi

Ima li ko ovaj atty.
Razgovarao sa prijateljem iz UK, rece kakva kaya, aqua, ovo ih jede za dorucak. Kako rece tamo kod njega ovo je br1, no pretpostavljam da je tako jer je ovo cini mi se njihov atomizer.
Nisam ljubitelj atomizera sa vatom, fiberom ali ovo mi se bas na oko dopada, no naravno ne po ovoj ceni.
Zna li neko ima li se negde naci klon ovoga. Iskreno uzeo bih ga pa makar mi skupljao prasinu.
nirvana nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 03-05-2014, 16:42   #5
Estariol
Moderator

Estariol's avatar

Godine: 40
E-cig: Defender 2/Balrog + Rose v2/Rus 91%/Erlkonigin v2
Pohvala: 3,512
Pohvaljen: 1,245
Nivo reputacije: 277
Estariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputaciju

Nisam još u moderskim vodama ali čitam vaša pisanija o novostima, i kao laik imam utisak da je ovo dobro najmanje koliko i Kayfun. Takođe smatram da je pitanje vremena kad će kinezi da naprave klon, upravo zbog kvaliteta.

Vanzemljaci? Ako oćeju da dođeju, neka dođeju, ako nećeju, ne moraju...
Estariol nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 03-05-2014, 17:29   #6
ViktorPdf
Product Support

ViktorPdf's avatar

Registrovan: Oct 2013
Godine: 32
Pohvala: 334
Pohvaljen: 245
Nivo reputacije: 63
ViktorPdf ima čime da se ponosiViktorPdf ima čime da se ponosiViktorPdf ima čime da se ponosiViktorPdf ima čime da se ponosiViktorPdf ima čime da se ponosiViktorPdf ima čime da se ponosiViktorPdf ima čime da se ponosiViktorPdf ima čime da se ponosiViktorPdf ima čime da se ponosiViktorPdf ima čime da se ponosiViktorPdf ima čime da se ponosi

Nisam siguran dal ce se kinezi zezati sa ovim. Previse raznih sitnih delova a mora da bude izvanredno precizno sve odradjeno. Previse lako zeznuti izgradnju. Meni izvanredno simpatican atomizer. Neka mesavina taifuna, itake, spheroida i ima neke slicnosti i sa expromizerom. Da imam novca viska kupio bi ga. Safer vapers uradio review verzije 2, koji je lepo unapredjen. Kad budem bio kod racunara postavicu link.

Sent from my U20i using Tapatalk 2

What you see here are my opinions only.
You are welcome to disagree with my opinions,
as long as you think each issue through for yourself.
I shall not be held liable for loss of or damage or injury to ...
ViktorPdf nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 03-05-2014, 17:51   #7
sasa
Pipe MOD Master

sasa's avatar

Registrovan: Mar 2013
Pohvala: 765
Pohvaljen: 1,307
Nivo reputacije: 185
sasa ima reputacijusasa ima reputacijusasa ima reputacijusasa ima reputacijusasa ima reputacijusasa ima reputacijusasa ima reputacijusasa ima reputacijusasa ima reputacijusasa ima reputacijusasa ima reputaciju

Ovo je skoro identicno resenje kao Ithaka sa dodatkom za obican kantal...

sasa nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 03-05-2014, 18:23   #8
ViktorPdf
Product Support

ViktorPdf's avatar

ViktorPdf ima čime da se ponosiViktorPdf ima čime da se ponosiViktorPdf ima čime da se ponosiViktorPdf ima čime da se ponosiViktorPdf ima čime da se ponosiViktorPdf ima čime da se ponosiViktorPdf ima čime da se ponosiViktorPdf ima čime da se ponosiViktorPdf ima čime da se ponosiViktorPdf ima čime da se ponosiViktorPdf ima čime da se ponosi

Ne treba nr r nr zica. Po meni to oooogromna razlika.

Evo recenzije V2 gde je pojednostavljen postavljanje setupa i popravljena baza.

Staro 03-05-2014, 19:43   #9
sasa
Pipe MOD Master

sasa's avatar

Registrovan: Mar 2013
Pohvala: 765
Pohvaljen: 1,307
Nivo reputacije: 185
sasa ima reputacijusasa ima reputacijusasa ima reputacijusasa ima reputacijusasa ima reputacijusasa ima reputacijusasa ima reputacijusasa ima reputacijusasa ima reputacijusasa ima reputacijusasa ima reputaciju

Nisi me razumeo, rekao sam sa dodatkom za samo kantal bez nr...

sasa nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 03-05-2014, 20:34   #10
ViktorPdf
Product Support

ViktorPdf's avatar

Razumeo sam te, ali ta razlika je toliko dobra po meni da sam morao da ponovim.

Update:
Ipak nisam... Hvala na razjasnjenju!

---------- Post dodan 03-05-2014 u 21:35 ----------

Nisam do sada video ovaj upgrade za ithaku.

---------- Post dodan 03-05-2014 u 21:36 ----------

hvala na info!

Zahvalili :
Staro 09-09-2014, 09:41   #11
nirvana
Senior

nirvana's avatar

Pohvala: 76
Pohvaljen: 260
Nivo reputacije: 66
nirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosi

Ipak se kinezi uozbiljili pa poceli da prave i komplikovanije stvari.

Kod:
http://www.fasttech.com/products/1/10009626/1848800-rose-v2-styled-rebuildable-tank-atomizer-3-7ml
nirvana nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 09-09-2014, 22:06   #12
Iva
Veteran

Pohvala: 1,606
Pohvaljen: 1,317
Nivo reputacije: 265
Iva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputaciju

Meni vec putuje ali sa drugog sajta

Iva nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 11-10-2014, 10:46   #13
Saul
Iskusan član

Saul's avatar

Pohvala: 386
Pohvaljen: 175
Nivo reputacije: 41
Saul ima čime da se ponosiSaul ima čime da se ponosiSaul ima čime da se ponosiSaul ima čime da se ponosiSaul ima čime da se ponosiSaul ima čime da se ponosiSaul ima čime da se ponosiSaul ima čime da se ponosiSaul ima čime da se ponosiSaul ima čime da se ponosiSaul ima čime da se ponosi

Koristim Rose nekoliko dana pa da iznesem utiske. Atomizer je sa FT sku 1849800. Uz njega stiže postolje, dosta rezervnih delova, alat, kao i kantal i fiber.

Postolje ima trojaku funkciju a) držač za tank prilikom punjenja b) sa druge strane ima 510 navoj i služi kao držač za bazu prilikom pravljenja setupa c) služi kao alat za odvijanje i zavijanje baze. Ova treća funkcija je ujedno i najvažnija, mnogo olakšava rad sa atomizerom. Samo postolje je masivno, pun metal i duplo je teže od atomizera. I sam atomizer je veliki, prilično veći i teži od KFL:

I pored svoje veličine prima manje tečnosti od KFL, oko 3.5 ml. Razlog je velika baza koja zauzima dobar donji deo tanka, a gornji metalni deo tanka je do pola pun metal (zbog stabilnosti dimnjaka i drip tipa).

Atomizer se sastoji od velikog broja delova, potpuno rasklopljen ima 23 dela. Na slici baza nije rasklopljena zbog setupa, u njoj ima ravno 10 delova.

Ova verzija ima poliran finiš, ali nema onaj ogledalo efekat tako da se otisci prstiju ne primećuju mnogo. No, što je ispolirano da se i ošmirglati Delovi i navoji izradjeni odlično, sve ide glatko. Plus pin podesiv. Nema curenja nimalo, nema pištanja. Ali kinez ne bi bio kinez da negde ne zezne stvar, a ovde je to uradio kod prstena za kontrolu vazduha i same rupe za vazduh. Naime, postoji gap od 1 mm na prstenu, a i samo rupu su spustili niže tako da je skoro do pola zatvorena. I ovako poluotvorena rupa je veličine potpuno otvorene na KFL, tako da mi odgovara. Postoji uputsvo na netu gde i koliko brusiti da bi se gap eliminisao. To su te standardne čari klonova .

Prvo postavljanje setupa je trajalo sat vremena, treba naslepo pogoditi kantalom dve rupe odjednom a nije Saul navikao na tu gimnastiku Bilo je i kratkih spojeva, i vrelih baterija i štancovanja malih kineza... Sada sve ide lakše, praksa čini čuda.

I sada ono najvažnije, parenje. Rose u ovom segmentu briljira. Para je gusta, obilna, hladnija od KFL na istom setupu, a aroma fantastična. Na aromu kayfuna dodati još 40%. U rangu dripaca. Razlog je dovod tečnosti do grejača.

Tečnost dolazi kroz 4 otvora čiji se otvor može kontrolisati. Put koji tečnost prelazi od tanka do grejača je 3 puta kraći nego kod KFL. Natapanje je tako dobro da je praktično nemoguće izvesti dry hit. Maltretirao sam ga maksimalno, po 20 sec legnem na prekidač i nema dry hita. Otvore za tečnost držim maksimalo otvorene i nema grgoljenja ni curenja. Ali zato troši domaćinski.

Punjenje mi nije praktično, elegantniji mi je šraf sistem KFL. Treba nositi postolje za odvijanje baze sa sobom, ili papagajke. Teško je rasklopiti atomizer samo rukama. Za eksperimentisanje i popravljanje setapa je odličan, ne mora se prazniti atomizer.

Rose u akciji:

Sve u svemu, sjajan atomizer. Uz malo brušenja perfektan. A vidim i da je i cena pala za 2 dolara. Na to obavezno dodati i carinjenje, jer 300+ grama paket тeško da će da prodje bez otvaranja. Platio 650 rsd.
Saul nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 11-10-2014, 10:56   #14
Impuls
Senior

Impuls's avatar

Registrovan: Jan 2013
Godine: 53
Pohvala: 857
Pohvaljen: 961
Nivo reputacije: 156
Impuls je za svaku pohvaluImpuls je za svaku pohvaluImpuls je za svaku pohvaluImpuls je za svaku pohvaluImpuls je za svaku pohvaluImpuls je za svaku pohvaluImpuls je za svaku pohvaluImpuls je za svaku pohvaluImpuls je za svaku pohvaluImpuls je za svaku pohvaluImpuls je za svaku pohvalu

I ja ga merkam odavno, bas zbog gustine pare i arome. Sta god da sam do sada probao nije moglo da se meri sa Ithakom. Pretpostavljam da je to zbog dovoda tecnosti na grejac, a verujem da i keramicka soljica u kojoj stoji setup ima tu neku svoju ulogu. Potrosnja, ne brine me, ionako sam pravim tecnosti i to sa svega 3mg/ml nikotina. Jedino me malo odbija velicina i potreba za specijalnim alatom za odvijanje baze.
Impuls nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 11-10-2014, 11:08   #15
Saul
Iskusan član

Saul's avatar

Pohvala: 386
Pohvaljen: 175
Nivo reputacije: 41
Saul ima čime da se ponosiSaul ima čime da se ponosiSaul ima čime da se ponosiSaul ima čime da se ponosiSaul ima čime da se ponosiSaul ima čime da se ponosiSaul ima čime da se ponosiSaul ima čime da se ponosiSaul ima čime da se ponosiSaul ima čime da se ponosiSaul ima čime da se ponosi

Na KFL nisam koristio microcoil i vatu zbog zagorevanja. Kako god da napravim setup zagoreva. I ako u ukusu ne osecam , pluća osećaju i javlja se neugodan osećaj, peckanje, štipanje... Na Roseu tog osećaja apsolutno nema, aroma jasna, čista.
Saul nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > MODovi > Atomizer MODovi

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 09:54 sati.