Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Iskustva, saveti i pitanja
Zaboravljena šifra? Registracija

Iskustva, saveti i pitanja Teme u kojima mozete pisati o svojim iskustvima, kao i dati ili pitati za savet.

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 13-01-2012, 20:49   #1
MaXo
Aktivan član

MaXo's avatar

Registrovan: Jan 2012
Pohvala: 14
Pohvaljen: 17
Nivo reputacije: 23
MaXo je na dobrom putuMaXo je na dobrom putu
Uobičajeno Iskustva sa trgovcima

Poučen svojim iskustvom, a i neprijatnim iskustvima mnogih vezana za gore pomenutu "korporacijom", svim početnicima ili onima koji planiraju da kupe svoju prvu elektronsku cigaretu i planiraju da prestanu da puše i počnu da pare da prilikom nabavke zaobuđu ovu kompaniju i ostale koje su povezane sa istom (E-Shop iz Niša i sl.). O njihovom neodgovornom ponašanju prema kupcima i nepoštovanju zakona o zaštiti potrošača svedoči i proverena informacija da su upravo danas ljudi iz kompanije Umbrella Corporation dobili prijavu za kršenje Član 54 Zakona o zaštiti potrošača! Ja cu Vam navesti svoja iskustva vezana za tu kompaniju, a isto molim i ostale koji imaju slična da isto navedu ovde.
1. Naručio sam 2 kompleta Starter 100's cigarete u sredu u 8. ujutru. Sutradan je trebala u toku dana da mi bude isporučena ista, ali umesto toga mene u 15h u četvrtak zove radnica Umbrelle i ubeđuje me da uzmem 2 kompleta Fashion cigarete. Na moje pitanje da li su te cigarete iste kao i kineske koje prodaju na buvljaku gospodja mi odgovara da oni robu nabavljaju iz Nemačke (cigateta je inače ista kao u kineskim buticima za 500 din sa jedinom razlikom što ima oštampan logo Umbrella Corp.). Ja pristajem i gospodjica me ljubazno obavesti da cu svoj paket dobiti sutradan,tj. u petak. Naravno paket nisam dobio ni sutradan, a ni u ponedeljak, a u utorak kad sam ih pozvao rekli su mi kako je spakovan i treba da ga posalju. Paket dobijam u sredu ili 7 dana nakon narudžbine. Na internet sajtu, a i u telefonskom razgovoru mi je rečeno da cigarete poseduju GARANCIJU, što nije slučaj. Na tom njihovom garantnom listu imaš rok od 7 dana da prijaviš nepravilnosti u radu uređaja, ali ako ti crkne baterija ili izgori raspršivač, što je bio slučaj sa cig od mog burazera, onda sam snosiš popravku. Na cigareti koju je moj burazer kupio nešto nije bilo ok sa baterijom. Cim se ona zašrafi na raspršivač ona se aktivira, a ne kad se povuče (kako inače rade automatske baterije). Iz toga je proizašlo da raspršivač bude spaljen. Naravno garanciju nisu prihvatili i rekli su da će popravka koštati 1300 din, a toliko na njihovom sajtu inače košta baterija+raspršivač. Garancija po zakonu u našoj zemlji ne sme da bude manja od 24 meseca. Tako da svako ko ima sličan ili isti problem sa pomenutom korporacijom neka se obrate Savezu za zaštitu potrošača na besplatni broj 0800-103-104.
2. U E-Shopu sam naručio eGo case torbicu (kutiju) za eGo-T cigaretu koju sam kasnije kupio. Cena koja je stajala na sajtu E-Shop-a da je cena 500 dinara. Isti dan me gospodin Aleksandar kontaktirao i rekao da su mu u veleprodaji rekli da te torbice-kutije više nema i da ima ista, samo za nijansu šira, koja je inače namenjena za dupla pakovanja eGo cigareta. Naglašeno mi je da je cena ista. Iz veleprodaje koja je inače Umbrella poslali su mi pomenutu eGo kutiju po ceni od 600 din,tj. 100 dinara većoj ceni od pomenute. To sa cenom i nije toliko bitno, bitno je da je ta eGo torbica SVE sem torbice za eGo cigatetu! Zašto??? Zbog toga što u tu "eGo" kutiju ne može da stane eGo cigateta. Cigatete u nju mogu da stavim tek ka da obe cigatete poskidam tankove. Tek bez tankova one mogu da stanu u torbicu i to knap!!!

Nadam se da cu nekom pomoći ko planira da kupi svoju prvu e-cigaretu da ne bude prevaren kao i ja.

MaXo nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 27-01-2012, 08:18   #2
eGO-r
Aktivan član

Pohvala: 9
Pohvaljen: 50
Nivo reputacije: 28
eGO-r je na dobrom putueGO-r je na dobrom putueGO-r je na dobrom putueGO-r je na dobrom putueGO-r je na dobrom putueGO-r je na dobrom putu
Uobičajeno Re: Umbrella Corporation - moje iskustvo!!!

Morao sam prethodno napisati jedan post sa savetom da mi ne bi odmah prvi post bio pljuvačina ali evo već na drugom mestu moram pisati nemile događaje.

Pre par meseci kada sam se odlučio početi pariti, saznao sam da postoji specijalizovani shop za to u NSu. Radost i veselje. Naime, godinama poručujem preko neta i cimam se sa carinom i natežem sa poštarima za drugi mi posao pa mi je pravo osveženje kada mi je nešto dato "na tacni" pa taman i da košta nešto malo više - OK, ne marim, ljudi rade posao, treba da se naprate. I tako bez ikakvog predznanja otidoh do novosadske poslovnice kišobrandžija. Nabacih kez i rekoh "ja bih da probam" i uzeh najjeftiniji model uz pravdanje samom sebi "aj da vidim kako je pa ako ja to mogu, onda ću preći na nešto bolje i skuplje" i tu već u startu napravim grešku al ajde... Kupih classic hit koji mi je poživeo cela tri dana. Išao sam da se žalim ali mi odrezaše kratko i krajnje neljubazno da raspršivači (atty) ne spadaju u garanciju (pitam se šta spada) i da moram da kupim novi. Vratih se analognim cigaretama jer nisam tada imao para za novi atty (visok datum) a kamoli da kupujem nešto skuplje. No, ubrzo zatim, odradih jednu vrlo berićetnu tezgu i dođoh do novaca silnih pa reših da se počastim i tu se odlučim za najskuplju moguću "single" varijantu tj. Prestige Pro (valjda) odnosno kako kasnije saznadoh Sapphire Bud na eGo 650 mAh bateriji. Tu je već iskustvo bilo kvantnim skokovima bolje od onog đubreta i tu ja presekoh i prestah sa pušenjem i navukoh se na parenje.
Kako sam po prirodi manijak (jelte) kad me nešto baš zanima, uhvatim i ne puštam dok ne iscedim sve informacije koje mogu da dobijem, tako krenuh u iščitavanje po forumima i u pregledanje ponude po svetu. Već od prvog čitanja prvog posta su počele da mi rastu magareće uši. Kada sam video kolike su stvarne cene tih proizvoda a koliko lihvarima dadoh novaca, došlo mi je da odem i da im nabijem taj skupo plaćeni Prestige Pro tamo gde sunce nikad ne sija iako nisam nasilna osoba.
Da zlo bude gore uz kupovinu dotičnog kompleta, kupio sam još i masu e-juicea od njih ali o tome ću već pisati tamo gde je mesto.
Nikada neću sebi oprostiti što sam im poslao gomilu prijatelja i stvorio od njih zombije koji sada kupuju sve samo od njih. Da bih se nekako izvadio kod drugara, počeo sam da naručujem i za njih tako da sam postao mali uvoznik
I da... po rečima drugara-zombija koji još uvek idu u posetu kišobrandžijama, kažu da e-juicea sve ređe uopšte ima a kamoli da biraš koji ćeš. Pa jel to poslovnost bogara mu???

Eto... to je neko moje iskustvo... shvatam da sam sebi samom najkrivlji jer se nisam informisao na vreme a kako živimo gde već živimo, ovakvo dranje nije ništa neobično ali je jako ružno i na njihovu veliku poslovnu žalost, bez bilo kakve perspektive ako ne promene politiku radikalno i to što skorije.
eGO-r nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 27-01-2012, 19:54   #3
nebulle
Senior

nebulle's avatar

Pohvala: 153
Pohvaljen: 355
Nivo reputacije: 86
nebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosi

Pre dva dana kupio cigaretu u Umbreli, classic hit varijantu. Sinoc se pokvario usb pujac a jutros i baterija, dva dima i prazna. Moram biti posten, otisao u predstavnistvo i bez reci su mi zamenili i bateriju i punjac.
nebulle nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 01-02-2012, 22:05   #4
Sale
Nov član

Registrovan: Feb 2012
Pohvala: 0
Pohvaljen: 6
Nivo reputacije: 22
Sale je na dobrom putu

Ja sam svoju uzeo u apoteci,al ima umbrella reklamu na sebi.Ali da kucnem u drvo(kuc kuc kuc) sljaka bez premca,mada je i odrzavam,pa ne propada tako lako.
Mada je smesno oko uslova garancije,kao u obavezi da nabave deo,al troskove snosi kupac,mislim da je to debilizam,ali ajd sad,nisam s njima imao posla.
Sale nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 14-02-2012, 14:51   #5
bOlE82
Video Recenzent

bOlE82's avatar

Godine: 34
E-cig: Cuboid mini, Cloupor Z5, subTank mini i sve ostalo
Pohvala: 1,993
Pohvaljen: 1,183
Nivo reputacije: 393
bOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputaciju

E a sada malo ja, kad sam kupio umbrella clasic, uzeo sam odmah 2 komada, rasprsivac mi je crkao posle 2 sata, reko ajde deshava se, iscimam se malo i kupim novi za 600 kinti ako se nevaram, 10 dana kasnie mi je crkla 1 baterija, svetli sve ko da radi, ali dima nigde, zavrnem drugu bateriju radi ok, znaci na srpskom crkla baterija, tako da sam prilicno ljut, i cim mi se ukaze prilika menjam! znaci debelo sam razocaran!
bOlE82 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 14-02-2012, 15:04   #6
ECSmoki
Admin

ECSmoki's avatar

Registrovan: Jul 2011
E-cig: Pico + Siren
Pohvala: 1,224
Pohvaljen: 1,494
Nivo reputacije: 363
ECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputaciju

Imao sam problem sa nekim baterijama, postavio pitanje i dobio odgovor ovde Nova baterija ... mali problem.

ECSmoki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 15-02-2012, 03:12   #7
bOlE82
Video Recenzent

bOlE82's avatar

bOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputaciju

video sam, moj problem je skroz drugaciji, ja kad povucem paru, baterija svetli najnormalnije, samo nema pare, i kad prestanem da vucem josh nekoliko sekundi, svetli i ugasi se, ali od pare ama bash nishta, zavrnem drugu bateriju sve ok, na nema tu diskusije crkla baterija! taman mali update, pre neki dan imao sam 2 umbrelle pa sam pushio naizmenicno da neopterecujem rasprshivac zbog grejanja, osetio sam na jednoj malo gorci ukus (iako sam koristio istu tecnost) pa sam procitao ovde negde da se mozda zaprljao rasprsgivac (sumljao sam jer sam koristio max 10 dana) ali ajde operem produvam sve kao shto vidoh, i nishta isti ukus, shto dolazim do zakljucka da je rasprshivac pregoreo.
znaci umbrella:
1 rasprshivac radio 2 sata
2 rasprshivac radio 7 dana
1 baterija radila 10 dana
izbili mi iz dzepa 2000 soma, poslao sam im mejl da zamenim bateriju cekam odgovor.
Staro 15-02-2012, 08:47   #8
acapn
Nov član

Pohvala: 0
Pohvaljen: 6
Nivo reputacije: 22
acapn je na dobrom putu

Te umbrella clasic cigare kostaju u kineskim prodavnicama kod nas 500 din, tako da... nemojte da se cimate oko garancije, kupite drugu istu takvu kod kineza
acapn nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 15-02-2012, 12:30   #9
svetabond007
Senior

svetabond007's avatar

Pohvala: 412
Pohvaljen: 251
Nivo reputacije: 88
svetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosi
Exclamation Re: Umbrella Corporation - moje iskustvo!!!

Tacno dobro kaze Aca uzmi kod kineza i to dva paketa,al to je sve ipak bacanje para!!!sto se tice tih rasprsivaca ja sam ciscenja resavao sircetom:"u plasticni cep od coca cole sipam sirce i u njega stavim raprsivac da prenoci,sutra dan dobro izduvam i to je to ali opet nekad da kazem radi dobro a nekad lose"!!!BEZ PRAVOG PRZENJA NEMA NI PRAVOG CISCENJA a taj postupak na toj cigareti nemoze da se uradi,probao sam i to pa mi je riknuo grejac!!!

Престиж про Престиж танк Елеганс про
"В2 Мод","Твист","еГо-Т/Ц","Стардуст 2.0","ДЦТ","И свашта нешто у канти за смеће"
svetabond007 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 15-02-2012, 12:35   #10
comid
Senior

comid's avatar

Registrovan: Oct 2011
Pohvala: 147
Pohvaljen: 112
Nivo reputacije: 71
comid ima čime da se ponosicomid ima čime da se ponosicomid ima čime da se ponosicomid ima čime da se ponosicomid ima čime da se ponosicomid ima čime da se ponosicomid ima čime da se ponosicomid ima čime da se ponosicomid ima čime da se ponosi

Ja juce u jednoj apoteci video,te sto kod kineza kostaju 500 din,u apoteci 3900.
comid nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-02-2012, 18:13   #11
nebulle
Senior

nebulle's avatar

nebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosi

Da se nadovezem na te starter cigarete . Za 10 dana koriscenja crkao jedan rasprsivac i tri baterije. Jedna baterija crkla posle dva dana koja je uredno zamenjena od strane Umbrelle. Nakon toga ta ista baterija crkla posle 5 dana a ona treca je izdrzala punih 10 dana. Da li treba da napomenem da je i jedan punjac crkao koji je takodje zamenjen...

Hvala Bogu predjoh na ego..
Staro 16-02-2012, 18:18   #12
bOlE82
Video Recenzent

bOlE82's avatar

Cool, oticu onda u blok i kupiti delova, cisto da mi se nadje za nedaj boze. 500 kinti cela pljuga ccc a umbrella kao roba iz nemacke ovo ono, lopovi smrdljivi!
Staro 16-02-2012, 18:27   #13
nebulle
Senior

nebulle's avatar

Zaista je lose da losije ne moze biti. Nisam verovao kada su me ljudi upozoravali na los kvalitet, mislio sam da preteruju. Ma jok...krs krseva...
Staro 16-02-2012, 18:34   #14
bOlE82
Video Recenzent

bOlE82's avatar

ma ja sam pretpostavio da je loshe, ali shto je mnogo mnogo je, ovo je daleko od losheg, ovo je djubre!
Staro 16-02-2012, 19:05   #15
ZoranK
Veteran

ZoranK's avatar

Pohvala: 489
Pohvaljen: 767
Nivo reputacije: 0
ZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvalu
Uobičajeno Re: Prestige modeli Umbrella

Citat:
Originalna poruka od Borg Vidi poruku
Kako te je sluzila "originalna" Prestige black? Koji su mu nedostaci ako si nešto primetio...
Neko je negde (ovde?) rekao da Umbrellu treba zaobilaziti u širokom luku, a neko drugi dodao da od njih treba bežati glavom bez obzira... Pa, evo, da i ja dam svoj doprinos u očuvanju lika i dela korporacije - ja bih lično sve to što oni prodaju pobacao na gomilu, sve zajedno zapalio, a gazde bacio u lance, zajedno sa onim ko im je dao atest!!!
Za ovih mesec dana koliko pokušavam da osposobim makar jedan od 3 "sistema" koja sam od njih kupio (jedan Classic i dva Prstige-a), uvukao sam u pluća više djubreta nego tokom svog 35-godišnjeg pušačkog staža! Ne znam šta im je lošije - baterije (jedna Prestige mi je crkla posle 10 dana, kad je "garancija" već bila istekla), tečnosti (to je izgleda takav trash da mi posle svaka 2 dana parenja na dnu tanka ostane gomila djubreta), tank/atomizeri (ne izdrže ni 2 dana sasvim normalnog parenja, a već su zapušeni), kartomizeri (u odnosu na neke zapadne koje sam probao - SafeCIG, na primer - njihovi su potpuno suvi, iako su "tek napunjeni") ili servis (za čišćenje tank/atomizera traže da se isti ostavi na 2 dana, a kao backup ti nude novi tank/atomizer koji košta 1.400 dinara!)...
Elem, dosad sam im ostavio para taman koliko i za nekog matorog jugića, i nemam nameru više ni žutu banku da im dam! Pored toga, dosad sam u proseku jednom nedeljno svraćao u K. Glavinića (kad podjem na pijacu, ja prvu u Umbrellu, iako stanujem na N. Beogradu), i svaki put im ostavljao od nekoliko stotina do nekoliko hiljada dinara za "servis" i "rezervne delove", pa sad više na Senjak ne želim da odem ni u šetnju sa decom! A kad na sve to dodam izgubljene živce, i vreme provedeno u traženju saveta na internetu (koji su, uzgred, neupotrebljivi kad u ruci imate g..no koje pokušavate da oživite), shvatio sam da bih daleko jeftinije prošao da sam odmah preko interneta naručio neki kit sa krštenom parnom mašinom, nekoliko bočica sokića, 2-3 rezervna atomizera, a onda jednom u 3-4 meseca dopunjavao zalihe sokića i povremeno poneki atomizer...
I tako sam i uradio - pre par dana naručio sam pravu parnu mašinu iz USA (Alpha UltraMax na 6V), a Umbrelli ću ovih dana da pošaljem inspekciju, samo da prodje ovaj sneg... A to preporučujem svima - i ono prvo, i ovo drugo!
ZoranK nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Iskustva, saveti i pitanja

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 14:40 sati.