Forum

Iskustva sa trgovcima - Strana 3 - e-cigSerbia Forum
Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Iskustva, saveti i pitanja
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 23-02-2012, 17:35   #31
bibi74
Senior

Registrovan: Feb 2012
Pohvala: 61
Pohvaljen: 86
Nivo reputacije: 45
bibi74 je poznat svimabibi74 je poznat svimabibi74 je poznat svimabibi74 je poznat svimabibi74 je poznat svimabibi74 je poznat svimabibi74 je poznat svima
Uobičajeno Re: Umbrella Corporation - moje iskustvo!!!

Citat:
Originalna poruka od eGO-r Vidi poruku
Morao sam prethodno napisati jedan post sa savetom da mi ne bi odmah prvi post bio pljuvačina ali evo već na drugom mestu moram pisati nemile događaje.

Pre par meseci kada sam se odlučio početi pariti, saznao sam da postoji specijalizovani shop za to u NSu. Radost i veselje. Naime, godinama poručujem preko neta i cimam se sa carinom i natežem sa poštarima za drugi mi posao pa mi je pravo osveženje kada mi je nešto dato "na tacni" pa taman i da košta nešto malo više - OK, ne marim, ljudi rade posao, treba da se naprate. I tako bez ikakvog predznanja otidoh do novosadske poslovnice kišobrandžija. Nabacih kez i rekoh "ja bih da probam" i uzeh najjeftiniji model uz pravdanje samom sebi "aj da vidim kako je pa ako ja to mogu, onda ću preći na nešto bolje i skuplje" i tu već u startu napravim grešku al ajde... Kupih classic hit koji mi je poživeo cela tri dana. Išao sam da se žalim ali mi odrezaše kratko i krajnje neljubazno da raspršivači (atty) ne spadaju u garanciju (pitam se šta spada) i da moram da kupim novi. Vratih se analognim cigaretama jer nisam tada imao para za novi atty (visok datum) a kamoli da kupujem nešto skuplje. No, ubrzo zatim, odradih jednu vrlo berićetnu tezgu i dođoh do novaca silnih pa reših da se počastim i tu se odlučim za najskuplju moguću "single" varijantu tj. Prestige Pro (valjda) odnosno kako kasnije saznadoh Sapphire Bud na eGo 650 mAh bateriji. Tu je već iskustvo bilo kvantnim skokovima bolje od onog đubreta i tu ja presekoh i prestah sa pušenjem i navukoh se na parenje.
Kako sam po prirodi manijak (jelte) kad me nešto baš zanima, uhvatim i ne puštam dok ne iscedim sve informacije koje mogu da dobijem, tako krenuh u iščitavanje po forumima i u pregledanje ponude po svetu. Već od prvog čitanja prvog posta su počele da mi rastu magareće uši. Kada sam video kolike su stvarne cene tih proizvoda a koliko lihvarima dadoh novaca, došlo mi je da odem i da im nabijem taj skupo plaćeni Prestige Pro tamo gde sunce nikad ne sija iako nisam nasilna osoba.
Da zlo bude gore uz kupovinu dotičnog kompleta, kupio sam još i masu e-juicea od njih ali o tome ću već pisati tamo gde je mesto.
Nikada neću sebi oprostiti što sam im poslao gomilu prijatelja i stvorio od njih zombije koji sada kupuju sve samo od njih. Da bih se nekako izvadio kod drugara, počeo sam da naručujem i za njih tako da sam postao mali uvoznik
I da... po rečima drugara-zombija koji još uvek idu u posetu kišobrandžijama, kažu da e-juicea sve ređe uopšte ima a kamoli da biraš koji ćeš. Pa jel to poslovnost bogara mu???

Eto... to je neko moje iskustvo... shvatam da sam sebi samom najkrivlji jer se nisam informisao na vreme a kako živimo gde već živimo, ovakvo dranje nije ništa neobično ali je jako ružno i na njihovu veliku poslovnu žalost, bez bilo kakve perspektive ako ne promene politiku radikalno i to što skorije.

Problem je sto u tim prodavnicama i korporacijama rade needukovani ljudi koji nisu prosli sito i reseto jednog iskusnijeg parioca(1 +godina)...
Prodavati Bud atomizer sa ego baterijom kao nesto naj,naj,pro itd. je najsmesnije sto moze covek da dozivi...Ti atomizeri su takvo sr...e,da je to strasno...Isto,kojekakvi kertridz sistemi,kao da su dizajnirani za odbijanje ljudi od elektricnih cigareta...Mislim,2012.godina...Kakvi crni kertridzi...
Kada bih ja sa ovim iskustvom poceo danas da parim prvi put izabrao bih 510 titan (oni je valjda zovu elegance) ,par automatskih baterija i set kartomizera sa pg formulom 24 mg e djusa...E,sad tu mi nije nikako jasno da ovi iz korporacije ne mogu da nabave kvalitetne kartose npr.Boge,ili Joye...Ovi sto prodaju su katastrofa.Imaju izuzetno los filer materijal,i mnogo se brzo zasite,mada kad naletite na poneki kvalitetan znaju lepo da zapare...Ili tako poceti sa parenjem ili musteriji objasniti sta je direct driping,i teraj,a ne prodavati smece kao sto je ego t ili bud atomizere kao proooo
bibi74 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 23-02-2012, 18:36   #32
bOlE82
Video Recenzent

bOlE82's avatar

Godine: 34
E-cig: Cuboid mini, Cloupor Z5, subTank mini i sve ostalo
Pohvala: 1,983
Pohvaljen: 1,170
Nivo reputacije: 385
bOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputaciju

sutra idem u residen evil da vidim tu prodavacicu i uzmem par sitnica.
reci cu joj da je glavna tema na forumu haha haha hahaha javljam utiske sutra uvece, i najverovatnije nastavjam sa pljuvanjem istog kad to shto kupim vidim da je ******

bOlE82 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 23-02-2012, 19:12   #33
Sale
Nov član

Pohvala: 0
Pohvaljen: 6
Nivo reputacije: 21
Sale je na dobrom putu

Sve prodavnice i "zvanicni distributeri" u Srbiji,a vec ih ima 3-4,narucuju robu iz Senzena,grada u Kini,koji ima desetak firmi koje se bave pravljenjem elektronskih cigareta od "starter paketa",koji je u stvari model m401,do onih skupljih.Inace i 90% elektronskih cigareta se pravi u Senzenu.
Kod nas prepakuju,sloze pricu o nekakvim "nemackim" specifikacijama,a roba sa istog broda,samo negde prodaju za 1690 a negde za 6500.Onaj Sirius One,prodaje paket za preko 6000 dinara,koji u Americi moze da se uzme za 27 dolara,a sve je isto kao kod kisobrandzija.

Baterije su sve identicnog kapaciteta,sta god da pricaju iste su kao i ove sto se prodaju kod kineza na Nbgd-u,s tim sto je ipak losija zavrsna obrada kod ovih od 600 dinara(kad se otvori vidi se da je dosta neuredno sklapano),ali traju maltene isto,isto se pune,isti maksimum od 250-300 ounjenja(ako se potrefi da ne crkne) zasto pocetnik da kupuje "rezervu za 800-1500,kad lepo moze kod kineza za 600,ceo paket.

usb punjac bilo da je onaj mali ili sa kablicem,isti su svi,adapter za struju,varira izmedju dve opcije,jer u Senzenu,jedna ili dve firme,proizvode sve te adaptere i svi su isti,kao i oni kod kineza za 600 kinti.onaj kod kineza je identican strujni adapter kao ovaj sto prodaju kod kisobrandzija i drugih za po 750 dinara.

kertridzi ili filteri,to se razlikuje kod kineza iz bloka,kod njih nema one vatice u ketridzu kao kod ovih sto se prodaju u apoteci,nego je samo kanistercic napunjen,tako da kad se probusi,curi.

atomizeri jesu malo kvalitetniji kod "zvanicnih" u odnosu na ove kod novobeogradskih kineza,ali 600 za rezervu je mnogo.ova iz paketa od 600 dinara,iako proizvodi dosta dima,kad se razradi ima gadan smek,one kineske robe.I tu je najveca razlika.

Sve u svemu "zvanicno" je kvalitetnije u odnosu na one novobeogradske za maksimum 200 dinara.Ili ako neko vec hoce cigaretu,koja lici na analognu,bolje paket kod kineza i atomizer gde mogu da nadju.
Jbg 600 paket+600 za atomizer,opet je jeftinije od najjeftinijeg kompleta kod "generalnih".(dosta ljudi ima koji ne mogu da narucuju preko neta,nemaju kartice,ne zele toliko da se cimaju niti imaju priliku,pa traze sta ima kod nas),i to mu dodje najbolja varijanta za pocetak u slucaju da neko juri da bas izgleda kao cigareta.

Kod nas niti ima GreenSmoke,niti ima V2,Blu,SafeCig i slicni,pa da moze da se kaze kvalitetnija roba.Dakle sve je tu negde slicno.

Imam srece,pa meni fino funkcionise ova koju uzeh u apoteci+baterija koju sam iskoristio od paketa kupljenog kod kineza.Nista jos nisam menjao i reklamirao,ne zelim trenutno da se navlacim na druge modele,mozda u toku godine,a tada naravno narucujem preko neta nesto valjano,sad mi je bitno da vec vise od mesec dana nisam zapalio smrdljivu,a ovu koristim samo po par cimoa u toku dana.Isplatila mi se visestruko,ovakva kakva je.Znam da je to najjeftiniji i najslabiji model e cigarete,ali pomogao mi je da se skinem.
Sale nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 23-02-2012, 19:37   #34
Shaka Zuluf
Ego-T Master

Shaka Zuluf's avatar

Registrovan: Sep 2011
Pohvala: 1,223
Pohvaljen: 2,119
Nivo reputacije: 0
Shaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od bibi74 Vidi poruku
Problem je sto u tim prodavnicama i korporacijama rade needukovani ljudi koji nisu prosli sito i reseto jednog iskusnijeg parioca(1 +godina)...
Prodavati Bud atomizer sa ego baterijom kao nesto naj,naj,pro itd. je najsmesnije sto moze covek da dozivi...Ti atomizeri su takvo sr...e,da je to strasno...Isto,kojekakvi kertridz sistemi,kao da su dizajnirani za odbijanje ljudi od elektricnih cigareta...Mislim,2012.godina...Kakvi crni kertridzi...
Kada bih ja sa ovim iskustvom poceo danas da parim prvi put izabrao bih 510 titan (oni je valjda zovu elegance) ,par automatskih baterija i set kartomizera sa pg formulom 24 mg e djusa...E,sad tu mi nije nikako jasno da ovi iz korporacije ne mogu da nabave kvalitetne kartose npr.Boge,ili Joye...Ovi sto prodaju su katastrofa.Imaju izuzetno los filer materijal,i mnogo se brzo zasite,mada kad naletite na poneki kvalitetan znaju lepo da zapare...Ili tako poceti sa parenjem ili musteriji objasniti sta je direct driping,i teraj,a ne prodavati smece kao sto je ego t ili bud atomizere kao proooo
Dakle, da ne prodaju ovo smeće nego Boge i Joye "kartose" koji su dobri?
Interesantno razmišljanje

Citat:
Originalna poruka od bOlE82 Vidi poruku
sutra idem u residen evil da vidim tu prodavacicu i uzmem par sitnica.
reci cu joj da je glavna tema na forumu haha haha hahaha javljam utiske sutra uvece, i najverovatnije nastavjam sa pljuvanjem istog kad to shto kupim vidim da je ******
Ti ćeš dakle, da odeš kod njih i potrošiš svoje pare na nešto što je smeće, pa ćeš onda da dođeš ovde i da im spomeneš familiju? Ne da ćeš da im doakaš, nego nisu ni svesni
Shaka Zuluf nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 23-02-2012, 19:45   #35
nebulle
Senior

nebulle's avatar

Registrovan: Jan 2012
Pohvala: 153
Pohvaljen: 355
Nivo reputacije: 85
nebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosi

Ako pogledate moje prve postove videcete da sam i ja bio sklon kupovini kod kisobrandzija. Na svu srecu zahvaljujuci pametnim ljudima na ovom forumu odustao sam od tih ideja..Po istim cenama, cak i nizim, kod nas se mogu pronaci isti proizvodi samo originalni. Potrebno je samo raspitati se i resen problem..Eto ja sam danas kupio originalni Joyetech atomizer za ego-t za 1200 dinara a kod kisobrancija je 1300 dinara njihov krs. Ko nema karticu za kupovinu preko neta moze i kod nas nabaviti originalne proizvode koji su jeftiniji nego kod "generalnog"..

nebulle nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 23-02-2012, 19:48   #36
Vanila
Senior

Vanila's avatar

Pohvala: 118
Pohvaljen: 67
Nivo reputacije: 46
Vanila je poznat svimaVanila je poznat svimaVanila je poznat svimaVanila je poznat svimaVanila je poznat svimaVanila je poznat svimaVanila je poznat svima

Citat:
Originalna poruka od nebulle Vidi poruku
Ako pogledate moje prve postove videcete da sam i ja bio sklon kupovini kod kisobrandzija. Na svu srecu zahvaljujuci pametnim ljudima na ovom forumu odustao sam od tih ideja..Po istim cenama, cak i nizim, kod nas se mogu pronaci isti proizvodi samo originalni. Potrebno je samo raspitati se i resen problem..Eto ja sam danas kupio originalni Joyetech atomizer za ego-t za 1200 dinara a kod kisobrancija je 1300 dinara njihov krs. Ko nema karticu za kupovinu preko neta moze i kod nas nabaviti originalne proizvode koji su jeftiniji nego kod "generalnog"..
Novi ili polovni? Gde se mogu nabaviti? A tecnosti?
Vanila nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 23-02-2012, 19:51   #37
nebulle
Senior

nebulle's avatar

nebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosinebulle ima čime da se ponosi

Naravno da su novi i uredno zapakovani u originalnu ambalazu. Gde se mogu kupiti ??? Imas pp.

Zahvalili :
Staro 23-02-2012, 19:53   #38
bibi74
Senior

Pohvala: 61
Pohvaljen: 86
Nivo reputacije: 45
bibi74 je poznat svimabibi74 je poznat svimabibi74 je poznat svimabibi74 je poznat svimabibi74 je poznat svimabibi74 je poznat svimabibi74 je poznat svima

[QUOTE=Shaka Zuluf;8164]Dakle, da ne prodaju ovo smeće nego Boge i Joye "kartose" koji su dobri?
Interesantno razmišljanje

Naravno.Osecaj parenja sa Boge kartomizerima je 10 u glavu za sve stock atomizere i ostale mizere,koji se prodaju kod nas.Traju kratko,nekoliko dana ali su zato za dzabe,opterete dnevno trosak parenja sa 50 -tak dinara,ali bar uzivas i ne njakas se oko "ciscenja " i reanimacija atomizera ,clearova itd....Pa Boge ih prodaje na veliko za 3 i kusur dolara -5 pack.Kad bi uvezli njih umesto ovih sto prodaju,i tu bi imali lep profit a musterije zadovoljne...
bibi74 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 23-02-2012, 19:54   #39
bOlE82
Video Recenzent

bOlE82's avatar

bOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputaciju

ma polako ljudi vec preprodaju ozbiljniju opremu, pa tako ko je paranoican oko narucivanja sa neta, dali ce stici itd, moze da uzme kod nekog lika za solidnu kintu (kad kazem solidnu mislim na jeftinije nego kod kishobrandzija, a opet malo skuplje nego preko) i uziva, bice bolje potraznje vremenom samim tim i ponude, samo polako

Staro 24-02-2012, 19:46   #40
nebulle
Senior

nebulle's avatar

Zaboravih vam reci jednu stvar. Kada koristite Umbrellin kartomizer obratite paznju kakav vam je jezik. Ocigledno ispusta neku boju jer mi je jezik bio kompletno crn od njega. Nisam imao crnilo na jeziku kada sam koristio atomizer i refile. Kada mi je crkao atomizer presao sam na kartove i pojavilo mi se to crnilo. Od juce parim na ego-t i nema vise tog crnila na jeziku...

Staro 24-02-2012, 23:53   #41
bOlE82
Video Recenzent

bOlE82's avatar

aaa verovatno je od spoljne boje, dobro si mi rekao uzeo sam 2 komada, obraticu paznju
p.s nije radila ona lepa riba, neka matora ju je menjala :P
kakav sam ja lerma

Staro 02-03-2012, 23:42   #42
Mikelangelo
Iskusan član

Mikelangelo's avatar

Registrovan: Nov 2011
Pohvala: 40
Pohvaljen: 35
Nivo reputacije: 30
Mikelangelo je na dobrom putuMikelangelo je na dobrom putuMikelangelo je na dobrom putuMikelangelo je na dobrom putu

Na žalost ovih iz Umbrelle, oni nisu ni svesni kako ih je dobro krenulo i kako će dobro da im stane, ovde u Novom Sadu je stalno puna radnja a oni em nemaju blage veze o tome sa čime rade već se i ponašaju tako drčno i osiono da to neće dugo piti vodu. A šteta za njih jer to je zlatni rudnik u kome će se oni brzo izgubiti a onda nema povratka. Sreća da je to pametnim ljudima samo usputna stanica ka pravom uživanju.
Mikelangelo nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 03-03-2012, 00:01   #43
bOlE82
Video Recenzent

bOlE82's avatar

Mikelangelo, ja sam bio kod njih u sedishtu firme, ozbiljna korporacija, na srpskom obrcu mnogo veliku kintu, problem je u tome shto ko god me startuje sa pricom e cool elektricna pljuga gde da je kupim? ne mogu ja nekom pocetniku objasniti da poruci iz kine da je jeftinije lalalalala, nego ukratko kazem idi u ambrelu.
gazda ce im postati multimilioner dok se nepojavi joytech predstavnishtvo ili dok ljudi neskontaju i ima i drugih nacina da se kupi elektronika...
to shto su nestrucni, i valjaju tezak fusheraj, bash ih briga jer se PRODAJE.
em imaju licencu, tako da za sada konkurenciju u zemlji nemaju...

Staro 03-03-2012, 00:41   #44
Mikelangelo
Iskusan član

Mikelangelo's avatar

Registrovan: Nov 2011
Pohvala: 40
Pohvaljen: 35
Nivo reputacije: 30
Mikelangelo je na dobrom putuMikelangelo je na dobrom putuMikelangelo je na dobrom putuMikelangelo je na dobrom putu

Ma valjaju oni još mnogo kineske robe koja nema veze sa e cigaretama a inače im je glavna Gazdarica. A to znam da valjaju puno love ali ako se ne trudiš brzo tresneš o ledinu, veruj mi. Pojaviće se neko ko nije alav i uzeće im posao, pa oni već sada jure po Srbiji i šalju inspekcije konkurenciji ne bi li ih isterali iz posla.
Mikelangelo nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 03-03-2012, 00:45   #45
bOlE82
Video Recenzent

bOlE82's avatar

Ja sam cuo od nekoliko ljudi ovde sa foruma da ce im ili su im poslali inspekciju! shto je sasvim u redu kad dobijesh garanciju za neshto 7 dana!?!? samo u ambreli!
ma izgurace ih neko to stoji samo je pitanje kada

Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Iskustva, saveti i pitanja

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 05:42 sati.