Forum

Baterije 18650 - Strana 91 - e-cigSerbia Forum
Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > MODovi > Baterije, punjači i oprema za MODove
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 20-12-2016, 13:24   #1351
maestro
Veteran

maestro's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 248
Pohvaljen: 435
Nivo reputacije: 130
maestro ima čime da se ponosimaestro ima čime da se ponosimaestro ima čime da se ponosimaestro ima čime da se ponosimaestro ima čime da se ponosimaestro ima čime da se ponosimaestro ima čime da se ponosimaestro ima čime da se ponosimaestro ima čime da se ponosimaestro ima čime da se ponosimaestro ima čime da se ponosi
Uobičajeno Re: Baterije 18650

Kakvu odgovornost? Otkud znam, mozda je vec neko probao pa pitam kakvi su utisci, ali posto vidim da nije niko, zatvaramo diskusiju na tu temu. Covek je video bateriju, pitao da li mi treba, ako ne, da uzme on. Celija je ispravna, izvadjena jer sam hteo jacu, ima izolaciju i naravno koristice je na svoju odgovornost. Mada ako je Eleaf ugradio takvu kakva jeste u iStick 30W, a ne sa tvrdim kucistem kao sto ima samsung ili sony, ne vidim razlog da bude nekih problema i u drugom modu ako se bude koristila do onoliko V ili W koliko joj je kapacitetom propisano. Ako je lud da je koristi na 50W, neka je koristi, ja mu skrenuo paznju na kapacitet i odakle je izvadjena pa neka radi sta zeli sa njom. Mene je samo zanimalo da li je neko od vas vec isprobao tako nesto.

maestro nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 20-12-2016, 19:10   #1352
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

Registrovan: Jun 2016
Godine: 45
E-cig: Pico75wTCMerlinRTA Pt2
Pohvala: 524
Pohvaljen: 942
Nivo reputacije: 149
AntonToni je za svaku pohvaluAntonToni je za svaku pohvaluAntonToni je za svaku pohvaluAntonToni je za svaku pohvaluAntonToni je za svaku pohvaluAntonToni je za svaku pohvaluAntonToni je za svaku pohvaluAntonToni je za svaku pohvaluAntonToni je za svaku pohvaluAntonToni je za svaku pohvaluAntonToni je za svaku pohvalu

Takva baterija se nalazi i IJust2. Ima isti problem. Jako lako joj se osteti izolacija i onda se lako odmota. A onda treba samo malo do kratkog spoja. Licno sam se uverio koliko lako se zapali integrisana baterija kada se izvadi iz moda. Verovatno nije predvidjena da se konstantno vadi i stavlja u mod zbog jako slabe izolacije u odnosu na izmenljive baterije. Moje laicko misljenje. A ima onih koji se dobro razumeju u ovu materiju pa bi bilo dobro da i oni kazu koju cisto radi necije bezbednosti.

---------- Post dodan 20-12-2016 u 19:13 ----------

Isparenja od baterije koja se zapali su veoma toksicna.

Mi dosli a nismo morali...
Neko moze zato sto hoce a neko uvek nadje izgovor!
AntonToni nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 20-12-2016, 22:08   #1353
Goran_M.
Senior

Goran_M.'s avatar

Registrovan: Mar 2015
Pohvala: 250
Pohvaljen: 937
Goran_M. je za svaku pohvaluGoran_M. je za svaku pohvaluGoran_M. je za svaku pohvaluGoran_M. je za svaku pohvaluGoran_M. je za svaku pohvaluGoran_M. je za svaku pohvaluGoran_M. je za svaku pohvaluGoran_M. je za svaku pohvaluGoran_M. je za svaku pohvaluGoran_M. je za svaku pohvaluGoran_M. je za svaku pohvalu

@Maestro, a sad idi do njega, uzmi mu tu bateriju, poljubi i baci u smeće... usput mu posudiš jednu normalnu ako trenutno nema pare pa dok ne kupi novu... ne treba ti to u životu da ako "slučajno" ispadne nekakvo ****** da te kasnije grize savjest. Šta ti znaš šta on tamo negdje s njom izvodi...
'bem ti, na čemu ljudi sve "štede"... eksperimentiraju na jednoj od najbitnijih (i najeksplozivnijih) stvari u vapingu. Pa se kasnije "krstimo i lijevom rukom i desnom nogom" dok čitamo po žutoj, crnoj i svakakvoj drugoj štampi da je nekome tamo negdje grunula e-cigareta posred glupave face... I onda nam dođe gomila neznalica i raznoraznih drugih yebivjetara koji "brinu tuđu brigu" da nas "savjetuju" da "bacimo taj otrov" jer "jesil' vidiJo šta je pisalo na TeVeJu i reklo u nov'nama da je nekom liku eksplodirala ćunka od toga"... itd. A sve zbog usrane baterije, dok nova "krštena" košta svega par eura.
Ne bi ti ovde pitao jel' neko na forumu iskemijao nešto slično da te ipak ne "kopka" sve to i da ti je svejedno "da radi sa njom šta 'oće".
Kažem ti, uzmi bateriju, posudi mu normalnu na neko vrijeme (ako nema) i mirno ćeš spavat po tom pitanju.

Eleaf iStick Pico, iStick 40W TC, Kangertech Protank ll
Goran_M. nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 20-12-2016, 22:22   #1354
placebo
Senior

placebo's avatar

Registrovan: Sep 2015
Pohvala: 303
Pohvaljen: 569
Nivo reputacije: 106
placebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvalu

Pri tom, samo treba na stranu da ovaja pare koje je nosio na trafiku. Marlboro je 290din. Tri pakle za najbolju 18650 bateriju Samsung 30Q, i to da je kupi u prodavnici kod nas.

But suddenly I viddied that thinking was for the gloopy ones and that the oomny ones use, like, inspiration and what Bog sends.
placebo nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 20-12-2016, 22:33   #1355
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

Registrovan: Jun 2016
Godine: 45
E-cig: Pico75wTCMerlinRTA Pt2
Pohvala: 524
Pohvaljen: 942
Nivo reputacije: 149
AntonToni je za svaku pohvaluAntonToni je za svaku pohvaluAntonToni je za svaku pohvaluAntonToni je za svaku pohvaluAntonToni je za svaku pohvaluAntonToni je za svaku pohvaluAntonToni je za svaku pohvaluAntonToni je za svaku pohvaluAntonToni je za svaku pohvaluAntonToni je za svaku pohvaluAntonToni je za svaku pohvalu

Nemam vise thenks-ova za vas dvojicu... Aki zato imam lise iskustvo. I kolega @maestro shvati to kao moju najbolju nameru. I ja sam bacio petnaestak ispravnih baterija od lap topa posto su mi savetovali da se sa time ne igram. Nadam se da nema ljutnje.

Mi dosli a nismo morali...
Neko moze zato sto hoce a neko uvek nadje izgovor!
AntonToni nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 21-12-2016, 11:49   #1356
Goran_M.
Senior

Goran_M.'s avatar

Registrovan: Mar 2015
Pohvala: 250
Pohvaljen: 937
Goran_M. je za svaku pohvaluGoran_M. je za svaku pohvaluGoran_M. je za svaku pohvaluGoran_M. je za svaku pohvaluGoran_M. je za svaku pohvaluGoran_M. je za svaku pohvaluGoran_M. je za svaku pohvaluGoran_M. je za svaku pohvaluGoran_M. je za svaku pohvaluGoran_M. je za svaku pohvaluGoran_M. je za svaku pohvalu

@Alfini0507, izbrisalo mi tamo ovaj post vezan za Sony VTC5:

znači da sam pogodio u centar... Realno, ne zanima me šta vam uvaljuju, i nama ovde uvaljuju isto, samo sam pokušao biti objektivan.

Eleaf iStick Pico, iStick 40W TC, Kangertech Protank ll
Goran_M. nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 21-12-2016, 12:17   #1357
alfini0507
Veteran

alfini0507's avatar

Registrovan: Oct 2012
Godine: 42
E-cig: Nemesis GPPAPS VTCmini Rosev2s Kayfuni GBell Pulse
Pohvala: 2,121
Pohvaljen: 2,885
Nivo reputacije: 484
alfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputaciju

Nemoguceee...

Sent from my E2105 using Tapatalk

alfini0507 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 21-12-2016, 14:06   #1358
MarkoTM
Moderator

Registrovan: Mar 2013
Pohvala: 1,617
Pohvaljen: 1,641
Nivo reputacije: 318
MarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputaciju

Ta vest je ranije postavljana na forum za sony vtc a i za druge proizvodjace baterija. Sony vec dugo navodi da njihove baterije nisu za pojedinacnu upotrebu i da su samo za OEM proizvodjace paketa baterija, za Teslu i slicne elektricne automobile i laptop baterije, pored ostalog. Tada je izveden neki zakljucak da je to bilo iz potrebe da se ograde od odgovornosti, jer i u samom linku kazu da su imali troskove od 300$ miliona zbog opoziva proizvoda ili iz kojih vec razloga. Dodatni problem je bio zemljotres u Fukusimi koji je obustavio proizvodnju baterija a nisu bolje prosle ni druge fabrike zbog raznih poplava sirom azije. Sony je mogao da prebaci proizvodnju na sestrinske kompanije ili pruzi licencu drugim fabrikama za proizvodnju vtc baterija. Cisto sumnjam da bi se neko odrekao proizvodnje "najbolje" baterije na trzistu.

Sa druge strane, kako nesto postane popularno tako postane meta za kloniranje. Cinjenica je da postoji jako veliki broj kloniranih(prepakovanih) vtc baterija na trzistu ali trebalo bi biti oprezan prilikom donosenja zakljucka da je svaka vtc baterija klonirana, ili je neka prastara zaliha u pitanju. Uz pravilno skladistenje baterije gube 2% kapaciteta godisnje.

Vec sam ranije pisao da je jako tesko pratiti poreklo baterije, ima tema koje o tome govore, tesko je utvrditi iz koje klase je baterija istog modela. Generalno postoji par prodavaca koji nude uslugu testiranja kvaliteta baterija ali to zadovoljstvo i naplacuju i prepakuju baterije pod svojim brendom. Takav je bio AW, ne znam da li se i dalje time bavi, torchythebatteryboy u UK, ili Pegasus baterije u USA.
MarkoTM nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 28-12-2016, 17:42   #1359
PsyBoza
Veteran

PsyBoza's avatar

Registrovan: Sep 2014
E-cig: Ammit-Pico
Pohvala: 742
Pohvaljen: 1,144
Nivo reputacije: 220
PsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputaciju

Ima li ko Sony vtc6 .Dal se isplati uzimati uopste soni baterije s'obzirom da se najvise kopiraju?
PsyBoza nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > MODovi > Baterije, punjači i oprema za MODove

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 05:02 sati.