Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Korišćenje i održavanje e-cigarete
Zaboravljena šifra? Registracija

Korišćenje i održavanje e-cigarete Punjenje, čišćenje, održavanje ...

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 08-04-2012, 12:49   #31
tabby
Prijatelj foruma

Registrovan: Sep 2011
Pohvala: 1,296
Pohvaljen: 2,357
Nivo reputacije: 447
tabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputaciju
Uobičajeno Re: Ciscenje eGo-C atomizera

Citat:
Originalna poruka od snupi Vidi poruku
Koristim EGO C LR skoro mesec dana. Iskljucivo sam grejac palio na suvo,ali sad je ocajan. U koju tecnost je najbolje da se stavi grejac pa da se ponovo pali?
Hvala.
I da dodam gresku koju sam napravio i odmah pokvario dva grejaca,da jos neko ne pogresi. Imao sam ideju da koristim svih 5 glava i kad se sve zaprljaju da ih ocistim odjednom,medjutim kad se grejac ostavi prljav da stoji 5-6 dana ,prljavstina se valjda skori i pri pokusaju paljenja na suvo lako crkne. Sad cim menjam tecnost ili mislim da su za ciscenje odmah palim na suvo i nije i ni jedan otisao.

Ja nisam koristio ego-c ali znam dok sam koristio ego-t koliko god da je zaprljan grejac uvek sam ga cistio iskljucivo dry burn-om,cak mi se desavalo da ostavim koriscen ati i cistim ga posle 15 dana takodje dry burn-om,upravu si sto kazes da se prljavstina skori,tada sam ga palio i po 2-3 minuta da bi bio skroz cist i nije crkao

Samo,kada palis nemoj prekidac drzati duze od 5 sekundi,pravi pauze i tako sve dok se ne usija celom duzinom i prestane da se pusi iz njega,kasnije samo isperes mlakom vodom,ponovis dry burn dok ne sagori voda kojom si ga prao i to je to

Napomena : ovako sam ja radio i tako bih opet radio,ali ne odgovaram ako ti crkne grejac
tabby nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 24-04-2012, 15:29   #32
ECSmoki
Admin

ECSmoki's avatar

Registrovan: Jul 2011
E-cig: Pico + Siren
Pohvala: 1,253
Pohvaljen: 1,555
Nivo reputacije: 379
ECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputaciju

Fitilj sa eGo-T atomizera koji se ofucao, zbog cega sam dobijao zagoreo okus stavio sam u iglu od oGo-C. Koristim ga drugi dan, konektor na bateriji je potpuno suv, a okus koji dobijam je odlican.
Verovatno nece trajati dugo ali nek izdrzi dva - tri ciscenja OK je.

ECSmoki je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 24-04-2012, 16:16   #33
svetabond007
Senior

svetabond007's avatar

Registrovan: Jan 2012
Pohvala: 412
Pohvaljen: 251
Nivo reputacije: 89
svetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosi

Citat:
Originalna poruka od ECSmoki Vidi poruku
Fitilj sa eGo-T atomizera koji se ofucao, zbog cega sam dobijao zagoreo okus stavio sam u iglu od oGo-C. Koristim ga drugi dan, konektor na bateriji je potpuno suv, a okus koji dobijam je odlican.
Verovatno nece trajati dugo ali nek izdrzi dva - tri ciscenja OK je.
Super Smoki znaci cuvati ofucani fiber od ego-t (ebem ti ja sam moj bacio) promer od igle na ego-c je manji od ego-t dali si izvlacio niti ili si uspeo celog da ga uguras u iglu?Da li je od fibera koji se kupuje za IMITS neko probao fiber za ego-t ili ego-c?

Престиж про Престиж танк Елеганс про
"В2 Мод","Твист","еГо-Т/Ц","Стардуст 2.0","ДЦТ","И свашта нешто у канти за смеће"
svetabond007 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 24-04-2012, 16:33   #34
ECSmoki
Admin

ECSmoki's avatar

Registrovan: Jul 2011
E-cig: Pico + Siren
Pohvala: 1,253
Pohvaljen: 1,555
Nivo reputacije: 379
ECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputaciju

Ovaj koji sam ja imao je uleteo u eGo-C iglu bez problema u stanju u kakvom je bio.

ECSmoki je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 27-04-2012, 02:34   #35
Mesecar
Veteran

Mesecar's avatar

Registrovan: Apr 2012
E-cig: Proteus&Penelope P3&Tilemahos X1
Pohvala: 280
Pohvaljen: 739
Nivo reputacije: 197
Mesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvalu

Tehnicko pitanje u vezi sa Ego-C baterijom, ako neko znam.

Obzirom da znam da npr. bezicni telefon ili laptop koji imaju bateriju, ako se drze na punjacu vise nego sto je potrebno/kada se baterija skroz napuni imaju kraci vek nego baterije koje se po punjenju skinu sa punjaca, zanima me sledece:

Ako ostavim bateriju za Ego-C da se puni kada krenem da spavam i ona se puni 8h a kaze uputstvo da joj treba 4-5h da se napuni ako je skroz ispraznjena, da li ce to vremenom proizvesti krace trajanje baterije?

Da znam kako da ih optimalno punim ne bi li sto duze trajale?

Unapred hvala.
Mesecar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 27-04-2012, 03:01   #36
Shaka Zuluf
Ego-T Master

Shaka Zuluf's avatar

Pohvala: 1,223
Pohvaljen: 2,119
Nivo reputacije: 0
Shaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputaciju

Ne bi trebalo da se odrazi, da je to uzrok problema proizvođač bi sigurno naglasio.
Mala baterija od 650mAh se napuni za manje vremena, oko 2h. Ja još uvek arčim jednu iz prvog kompleta koji sam dobio, pre više od god dana. Doduše, sada više nije pod opterećenjem kao nekada - pojavili su se novi strojevi
Shaka Zuluf nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 27-04-2012, 03:18   #37
Mesecar
Veteran

Mesecar's avatar

Mesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvalu

Jbg, ja na svakih 6 sati skinem jednu i stavim na punjac, a jednu sa punjaca gurnem u atomizer. Sve se tripujem da mi je slabiji hit.

Kad god stavim na punjenje indikator je crven... iako znam da je crven i kad je prazna i kada joj fali samo 10% do pune snage. Nisam pustio ni jednom da mi se skroz isprazni zbog straha od slabijeg hita, hahaha.
Staro 27-04-2012, 03:24   #38
Shaka Zuluf
Ego-T Master

Shaka Zuluf's avatar

Shaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputaciju

Po priči proizvođača ne bi trebalo da se oseti slabiji hit pred kraj baterije, mada nije uvek tako. A što se tiče održavanja same baterije: tu niko nije pametan.
Baterije su litijumske, a takve baterije se ne formiraju. A opet napišu da se prvi put napune par sati.
Isto tako, za litijumske baterije ide priča da bolje podnose više malih pražnjenja, tj da ih ne valja prazniti do kraja nego je bolje češće ih dopunjavati. A opet za baterije laptopova koje su isto Li-Ion kažu da zbog toga najčešće stradaju.

Šta drugo zaključiti osim: parimo se
Staro 27-04-2012, 10:18   #39
Mesecar
Veteran

Mesecar's avatar

Upravo, pa dok traje traje.

Staro 29-04-2012, 23:39   #40
Mesecar
Veteran

Mesecar's avatar

Doslo vreme za nova pitanja

Elem, koliko dana (po iskustvu korisnika Ego-C) moze da se koristi glava pre zamene ako se u proseku pari 1,5-2ml dnevno?

Danas mi je 5. dan parenja na prvoj glavi. Potrefilo se da mi je tecnost prosla kroz kertridz/patronu prvu put, idem ulicom i parim i samo osetim tecnost u ustima. Proslo je i napunilo i onu zastitnu pregradu i krenulo kroz otvor za uvlacenje. Zbog svega toga sam pomislio da je vreme za zamenu. Kada sam otvorio, delovi su bili poprilicno u tecnosti (gledao sam svaki dan po jednom, nije toga bilo do danas). Nisam osetio nikakav zagoreo ukus o kojem se pise, ali u jednom trenutku sa novim ketridzom sam tokom parenja cuo zvuk kao da se prave baloncici. Da li je i to znak da je doslo vreme za zamenu?

Svejedno sam malopre zamenio glavu, ali ipak mislim da je bolje da pitam. Kada se covek susretne sa necim novim, treba vremena da udje u stos pre nego sto postane siguran u neke procedure i rokove.

I za kraj, jel sme onaj deo koji spaja bateriju i glavu da se ispere vodom? Sve druge delove mogu da ocistim lepo i papirom i stapicem sa vatom, ali taj deo je nepristupacan za bilo kakvo ciscenje. Pa me zanima da li bih smeo njega da ocistim vodom?

Staro 30-04-2012, 00:05   #41
svetabond007
Senior

svetabond007's avatar

svetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosi
Arrow Re: Ciscenje eGo-C atomizera

Citat:
Originalna poruka od Mesecar Vidi poruku
Doslo vreme za nova pitanja

Elem, koliko dana (po iskustvu korisnika Ego-C) moze da se koristi glava pre zamene ako se u proseku pari 1,5-2ml dnevno?

Danas mi je 5. dan parenja na prvoj glavi. Potrefilo se da mi je tecnost prosla kroz kertridz/patronu prvu put, idem ulicom i parim i samo osetim tecnost u ustima. Proslo je i napunilo i onu zastitnu pregradu i krenulo kroz otvor za uvlacenje. Zbog svega toga sam pomislio da je vreme za zamenu. Kada sam otvorio, delovi su bili poprilicno u tecnosti (gledao sam svaki dan po jednom, nije toga bilo do danas). Nisam osetio nikakav zagoreo ukus o kojem se pise, ali u jednom trenutku sa novim ketridzom sam tokom parenja cuo zvuk kao da se prave baloncici. Da li je i to znak da je doslo vreme za zamenu?

Svejedno sam malopre zamenio glavu, ali ipak mislim da je bolje da pitam. Kada se covek susretne sa necim novim, treba vremena da udje u stos pre nego sto postane siguran u neke procedure i rokove.

I za kraj, jel sme onaj deo koji spaja bateriju i glavu da se ispere vodom? Sve druge delove mogu da ocistim lepo i papirom i stapicem sa vatom, ali taj deo je nepristupacan za bilo kakvo ciscenje. Pa me zanima da li bih smeo njega da ocistim vodom?

Vidi ovako:Nije bilo potrebe da stavljaš u pogon novu glavu sada uzmi staru glavu i zagrebi iglu i telo glave (tako da ćeš na isto mesto vratiti iglu sa fiberom),vrati na telo atia, na prazno bez tanka stavi u pogon bateriju sa atijem jedno 5.sec.,rasklopi ati pa zatim izvadi iglu sa fiberom,uz pomoć malog šrafcigera ili igle malo sa jedne strane pa malo sa druge-pazi da iglu ili šrafciger negurneš duboko da nebi počupao grejač(imaš već napisano), sledeće nemoj vaditi fiber iz igle nego jednostavno sa upaljačem (bolje sa malim brenerom) spali iglu sa fiberom i stavi je u alkohol 97%, zatim uradi prženje grejača ali postepeno par sekundi pa malo odmori ati,kada ti se grejač ceo odjednom usija završio si prženje., glavu bez igle isperi toplom destilovanom vodom zatim i nju stavi u alkohol zatim telo atia isperi toplom dest.vodom i njega stavi u alkohol nakon 10.min.izvadi sve iz alkohola, telo i glavu istresi kao toplomer i ostavi da se dobro prosuši nakon sušenja vrati iglu u glavu ali na isto zagrebano mesto glavu stavi u telo zatim stavi tank malo sačekaj povuci na prazno 1-2 puta i završio si sa čišćenjem!Sada koristi obe glave neizmenično!!!

"В2 Мод","Твист","еГо-Т/Ц","Стардуст 2.0","ДЦТ","И свашта нешто у канти за смеће"
Zahvalili :
Staro 30-04-2012, 00:10   #42
Mesecar
Veteran

Mesecar's avatar

Hvala za detaljno objasnjenje.

Mozda je trebalo da naglasim da imam 5 glava (dobio u kompletu), da sam upucen na YT klipove za ciscenje glave ali da je razlog zamene taj sto sam dobio savet da se ne zezam svako malo sa ciscenjem, vec da prvo potrosim sve pa tek onda sve odjednom da ih ocistim, napravim radnu akciju i opet miran neko duze vreme.

Tako da me i dalje u sustini zanima pitanje iz prethodne poruke, sto ne znaci da ne cenim odgovor i da nece biti vise nego koristan u kombinaciji sa YT... jer koliko sam odgledao, na klipu na forumu npr. nema ovoga o ciscenju alkoholom, toplom destilovanom i jos par stvari... samo kako se vadi igla i kako se greje ati.

Staro 30-04-2012, 00:26   #43
liberprint
Senior

Pohvala: 311
Pohvaljen: 522
liberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvalu

Iskreno, ne vidim razloga zasto bi svih 5 glava vadio iz pakovanja i iz tecnosti u kojoj su konzervirane, kad je potrebno svega 5-10 minuta da se jedna ocisti. Dok ih izredjas svih 5 one koje su prve koriscene su izlozene vazduhu i uz pomoc garezi od koriscenja podloznije koroziji nego da su bile u vakum pakovanju. I meni su uz ego c dosle 5 komada ali vec skoro mesec dana koristim jednu uz redovno odrzavanje, a jednu nosim sa sobom za slucaj da ova rikne. Mnislim da ces ako ih sve otpakujes, ukupan radni vek da im makar preporlovis.
liberprint nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 30-04-2012, 00:37   #44
Shaka Zuluf
Ego-T Master

Shaka Zuluf's avatar

Ja sam svetino objašnjenje pročitao... pa još jednom. Možda na jednom ili 2 mesta mi se upalila lampica da nešto slično i ja radim sa svojim glavama. Ajme meni, koliko komplikacija

Niti je bitno da se vrati na isto mesto, niti se mora prati u alkoholu nakon spaljivanja(samim tim ne mora se ni čekati da se osuši)...
Otvoriš glavu, malo je propereš vodom, vratiš bez igle u telo pa uradiš dry burn grejača. Spereš i spališ fitilj, vratiš ga nazad i baciš kap tečnosti na kraj prema grejaču - i gotovo.

Dakle, kao onaj moj postupak za eGo-T(samo u manjem formatu) ili kao na prvom klipu ove teme(samo bez onog besomučnog usijavanja grejača)

Citat:
Originalna poruka od liberprint Vidi poruku
Mislim da ces ako ih sve otpakujes, ukupan radni vek da im makar prepolovis.
Nećeš im smanjiti radni vek, one nisu konzervirane - upakovane su čisto zbog transporta i da ne bi prajmer iz njih usvinjio sve što dotakne
Staro 30-04-2012, 00:40   #45
svetabond007
Senior

svetabond007's avatar

Citat:
Originalna poruka od Shaka Zuluf Vidi poruku
Ja sam svetino objašnjenje pročitao... pa još jednom. Možda na jednom ili 2 mesta mi se upalila lampica da nešto slično i ja radim sa svojim glavama. Ajme meni, koliko komplikacija

Niti je bitno da se vrati na isto mesto, niti se mora prati u alkoholu nakon spaljivanja(samim tim ne mora se ni čekati da se osuši)...
Otvoriš glavu, malo je propereš vodom, vratiš bez igle u telo pa uradiš dry burn grejača. Spereš i spališ fitilj, vratiš ga nazad i baciš kap tečnosti na kraj prema grejaču - i gotovo.

Dakle, kao onaj moj postupak za eGo-T(samo u manjem formatu) ili kao na prvom klipu ove teme(samo bez onog besomučnog usijavanja grejača)

Nećeš im smanjiti radni vek, one nisu konzervirane - upakovane su čisto zbog transporta i da ne bi prajmer iz njih usvinjio sve što dotakne
O.K. slažem se sa tobom ali ja lično volim tako da uradim jedn.nije mi teško a i šta me košta!!!

Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Korišćenje i održavanje e-cigarete

Pošalji link

Tagovi
ego-c

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 20:14 sati.