Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum iz liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Početnički kutak
Zaboravljena šifra? Registracija

Početnički kutak Pomoć novim i potencijalnim korisnicima elektronskih cigareta

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 12-01-2014, 22:45   #31
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 41
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 8,114
Pohvaljen: 11,836
Nivo reputacije: 1818
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju
Uobičajeno Re: Početničke greške

@dacha Da može dao bi ti 10x thanks... Osim što si se nadovezao na ofčinu :-) obzirom kakvi su trendovi poslednjih dana na forumu džaba si kuckao...

...............................................
Poslato sa Tapatalka, ako lupam, nešto nisam video :-( now Free
c-hell je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 12-01-2014, 23:09   #32
dacha
Veteran

dacha's avatar

Registrovan: Jan 2013
Pohvala: 1,452
Pohvaljen: 4,430
Nivo reputacije: 596
dacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputaciju

Brzo kucam pa mi nije teško, znam da je sada u trendu čitati samo kratke forme i trudio sam se da budem koncizan ali ne umem kraće a da obrazložim svoj stav. A nema veze što je nadovezivanje na offtopic jer indirektno može imati koristi, treba informisati ljude jer početnička greška može biti i slušanje i padanje pod uticaj okoline koja i dalje često zna da ima konzervativan ili čak osuđujući stav, kako je to isto što i cigare ili neki kažu još otrovnije i gore, i bukvalno demorališu ljude govoreći im da se zamlaćuju sa glupostima, i da treba ili da puše klasične cigare ili da ne puše uopšte, itd, bar sam se ja svega naslušao kad sam počinjao, pa eto kao dodatna motivacija i argumenti početnicima.

I ako se ikad lomite da se zbog nečega vratite cigaretama, naročito važi za "novopečene" vapere, meni se efikasno pokazao ovaj video (stariji vaperi ga već znaju) sa kojim sam između ostalog uspeo i da motivišem neke drage ljude da uđu u vaperske vode. Pogledajte pa razmislite da li želite da unosite ovo u sebe ili ćete pokušavati da istrajete u parenju i ako naiđete na početničke probleme?

Ovo je eksperiment sa samo 2 boksa cigareta, ja sam to pušio za manje od 10 dana.

Hedonizam jača organizam! ;]

dacha nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 12-01-2014, 23:48   #33
Katy
Juice Master

Katy's avatar

Registrovan: Dec 2013
Pohvala: 2,375
Pohvaljen: 2,023
Nivo reputacije: 347
Katy ima reputacijuKaty ima reputacijuKaty ima reputacijuKaty ima reputacijuKaty ima reputacijuKaty ima reputacijuKaty ima reputacijuKaty ima reputacijuKaty ima reputacijuKaty ima reputacijuKaty ima reputaciju

Imam 25 dana viperskog staza i isto toliko sam bez ijedne analogne cigarete.
Mislim da nisam napravila ni jednu gresku bas zahvaljujuci forumu, hvala vam drugari mislim da sam pazarila sve ono sto mi je potrebno kao pocetniku, nemam primedbu ni na koji deo opreme, u potpunosti sam zadovoljna, zahvaljujuci forumu naucila sam pravilno da odrzavam svoju opremu ( i jos svasta nesto drugo), i za sada je sve u redu.
Kao sto vec neko rece, opece se onaj ko ne procita nista nego odjuri za reklamom sa tv-a, pa sad koju gresku da napravi najveca je ta sto ga je mrzelo da procita bar neki od gomile besplatnih saveta koje ovde moze da pronadje
Katy nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 12-01-2014, 23:52   #34
vitez koja
Iskusan član

vitez koja's avatar

Registrovan: Feb 2013
Pohvala: 151
Pohvaljen: 65
Nivo reputacije: 36
vitez koja je poznat svimavitez koja je poznat svimavitez koja je poznat svimavitez koja je poznat svimavitez koja je poznat svimavitez koja je poznat svima

jedina greska je poceti pa odustati,sve ostalo je prihvatljivo...platili ste ufur umbreli nema veze mnogi smo idemo dalje. imate dva meseca da prelistate forum dok doticna neumre,krenite od tecnosti nacicete sta vecini odgovara pa krenite od toga..tecnost je jako bitna ako vam ona ne odgovara dzabe vam bilo koja e cigareta,obavezno probajte tecnosti vise proizvodjaca ja sam iz prve ubo fa da mi se svidjaju arome ali mi je nesto falilo pa kad kriziram dekang me spasavao,joyetech mi nikako nije legao a ritchi ne zelim ni da se setim.e sad kad uzivate u omiljenoj tecnosti krenete da listate baterije klirovi ego c itd..ljudi su se ovde toliko trudili pisali objasnjavali tako da ne mozete pogresiti....izabracete joytech ili kanger,,cc2,4 evod ego c,,ne bitno necete pogresiti...cestitamo .....spremni ste za novu fazu u vasem zivotu uradi sam tecnosti,verovali ili ne sve cete ovde naci gde kupiti ,sta kupiti i kako napraviti..sledeca faza..pa vamo mod naravno ocekujem ga ovih dana treba spucati ove 4litre tecnosti a ovaj ego c i evod malo trose..pozz forumasima i jos jednom hvala

vitez koja nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 13-01-2014, 00:52   #35
ECSmoki
Admin

ECSmoki's avatar

Registrovan: Jul 2011
E-cig: eVic Mini + Delta 19
Pohvala: 1,203
Pohvaljen: 1,473
Nivo reputacije: 355
ECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputaciju

@daca, c-hell cini mi se zali jer se zlata vredan post vremenom zagubi, a post je osim odgovora off-u mogao biti potencijal za dobru temu.
----------

Licno nekih gresaka po pitanju kupovine mislim da nisam imao, ne iz razloga sto sam kupovao skupo i kvalitetno, pa se nije kvarilo, nego sto je sve ocigledno posluzilo svrsi jer smrdaru nisam stavio u usta bezmalo 3 godine.
Ni jedan atomizer, kartomizer, kliromizer nisam bacio, sve je bilo sa 510 navojem i uglavnom je vek trajanja bio povezan sa cenom kostanja. Uglavnom, ne uvek.
Opet, neke stvarcice koje imam a koristim malo ili nimalo takodje ne vidim kao greske jer mogu da ih prodam.

Prvi ego-t bio je nebrandirani i odradio je svoje u potpunosti, a ja sam vec nakon par sati koriscenja bio zadovoljan.
Prvi kvar imao sam "ranom zorom" treceg dana jer je jedna od baterija nakon prvog punjenja prestala da funkcionise. Primetio sam da ne radi na putu na posao, pa sam se vratio kako bih uzeo drugu i zakasnio jer sam prethodna dva i po dana bez cigareta smatrao velikim uspehom i nisam hteo kretati ispocetka.
Pokvarena baterija mi je zamenjena i od te dve prve jednu jos uvek imam, uspomene radi.

Za greske druge vrste koje sam imao otvorio sam svojevremeno i temu koja sada nije interesantna jer ego-t i ego-w nisu vise interesantni atomizeri - Greske kod koristenja ili odrzavanja ali sam imao i drugih dogodovstina koje sam ili pomenuo na drugim temama ili zadrzao za sebe, pa ih i sam zaboravio.

ECSmoki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 13-01-2014, 01:14   #36
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 41
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 8,114
Pohvaljen: 11,836
Nivo reputacije: 1818
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Nemam ja tu pamet ni koncentraciju, ali da sam svaki put kada naletim na “zlata vredan post“ samo copy-paste u neki tekst dokument... Eto početničke greške :-)

...............................................
Poslato sa Tapatalka, ako lupam, nešto nisam video :-( now Free
c-hell je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 13-01-2014, 05:35   #37
scooter
Moder

scooter's avatar

Registrovan: Dec 2013
E-cig: eVic Primo mini - PT2
Pohvala: 1,499
Pohvaljen: 1,701
Nivo reputacije: 340
scooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od dacha Vidi poruku
Citat:
Originalna poruka od scooter Vidi poruku
O kakvoj vrsti odvikavanja je ovde rec ? Ja sam samo presao sa jednih na druge kao kad bi promenio marku cigareta . Kriziranje ? Pa ja i dalje "pusim" , o cemu se ovde radi ?

Nije ti baš dobro poređenje sa menjanjem marke cigareta, jer sada inhaliraš paru tj. produkt isparavanja a ne dim koji nastaje sagorevanjem.Sve ove promene nisu moguće ni sa jednom markom cigareta i zato ti poređenje jednostavno nije adekvatno.

Naravno da može postojati kriziranje kod nekih osoba bez obzira sto i dalje unose nikotin, kod hroničnih pušača dolazi do razvoja zavisnosti i na psihološkom i na fizičkom (fiziološkom) nivou.
Da obrazlozim , nisam ni mislio u tom smislu da je to isti andrak drugo pakovanje vec u smislu da mi nije tesko pao prelazak na e cig i od samog starta nisam imao potrebe vise za smrdusama .
Za stadijume odvikavanja i kriziranja ja ne znam i zbog toga sam prokomentarisao a s obzirom da sam aktivno pusio 30 godina po 2-3 paklice dnevno smatram da sam kompetentan da iznesem svoje iskustvo .

Na kraju krajeva sve ovo i pisemo da nekome olaksamo a mene prvog stadijum odvikavanja i kriziranja asocira na nekog koji se trese kao epilepticar sav u znoju i pruza ruku prema cigareti da je zapali ( izvinjavam se epilepticarima ) ..

Mala varijacija na temu .. Mene koji sam bio pusac tolike godine i svih tih godina slusao koliko je stetna cigareta a ipak se nisam odvajao od svoje ljubimice , mislite da bi me odvojio od nje onaj video klip ? hahaha

Klasicnu cigaretu sam jedino mogao zameniti njenom alternativom odnosno elektronskom ali to covek mora prvo da prelomi sam sa sobom u svojoj glavi , naravno da odabir modela igra veliku ulogu i ne treba skrtariti pogotovu u pocetku na kvalitet

Ah da , napravio sam veliku pocetnicku gresku u samom startu i zamolio bih buducu vapersku populaciju da ne ponavlja istu , pogresio sam sto sam toliko cekao , sto nisam poceo sa parenjem jos pre 2-3 godine

Droper narkoman.
Skraceno doper.
scooter nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 13-01-2014, 08:10   #38
zogu
Moder

zogu's avatar

Registrovan: Dec 2011
E-cig: Vratite Guruu potpis !!!
Pohvala: 4,596
Pohvaljen: 6,123
Nivo reputacije: 983
zogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputaciju

Ima jos jedan klip koji ja volim da pokazujem:

Doggy and Pico

You can fool all the people some of the time,
and some of the people all the time,
but you cannot fool all the people all the time.

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.
zogu nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 13-01-2014, 09:16   #39
SickMF
Senior

SickMF's avatar

Registrovan: Nov 2013
Pohvala: 130
Pohvaljen: 317
Nivo reputacije: 79
SickMF ima čime da se ponosiSickMF ima čime da se ponosiSickMF ima čime da se ponosiSickMF ima čime da se ponosiSickMF ima čime da se ponosiSickMF ima čime da se ponosiSickMF ima čime da se ponosiSickMF ima čime da se ponosiSickMF ima čime da se ponosiSickMF ima čime da se ponosiSickMF ima čime da se ponosi

I sve smo to znali i dalje smo varili, a ja hedonistički i sada dunem po koju, 2-3 dnevno kad mi je baš merak. Eto, setih se ipak moje početničke greške, koja još uvek traje, ali vršim blagi prelazak (nadam se, onako narkomanski), jer sam presrećan što mi je digitala zamenila onih 30 komada/24h nebuloznih, besmislenih, seljačkih, automatskih, neuživajućih, gušećih, pikslosmrdećih.
Nadam se, opet narkomanski, da ću jednog dana da pročitam ovaj svoj post i da kažem "Bože, koja sam smrdljiva seljoberčina bio sa te dve-tri dnevno".

Vision spinner, Joyetech 1000 T2 USB Pass, Evod
SickMF nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 14-01-2014, 12:35   #40
h8er
Iskusan član

h8er's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 104
Pohvaljen: 88
Nivo reputacije: 32
h8er je poznat svimah8er je poznat svimah8er je poznat svimah8er je poznat svimah8er je poznat svimah8er je poznat svimah8er je poznat svima

Evo stogao moj pocetnicki komplet. sve super. Prvi put sam povukao paru pre 5 min i mogu reci da je moja pocetnicka greska usa mix od joytech-a definitivno. Nikako mi ne prija...

h8er nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 14-01-2014, 12:49   #41
Imagine
Veteran

Imagine's avatar

Registrovan: Feb 2013
Godine: 44
Pohvala: 1,494
Pohvaljen: 2,194
Nivo reputacije: 345
Imagine ima reputacijuImagine ima reputacijuImagine ima reputacijuImagine ima reputacijuImagine ima reputacijuImagine ima reputacijuImagine ima reputacijuImagine ima reputacijuImagine ima reputacijuImagine ima reputacijuImagine ima reputaciju

Sa obzirom da si pazario dobru opremu, ja ne vidim nikakvu pocetnicku gresku...
E-tecnost = stvar licnog ukusa i dozivljaja jacine, mirisa... Tako da...

Imagine nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 14-01-2014, 13:23   #42
h8er
Iskusan član

h8er's avatar

Pohvala: 104
Pohvaljen: 88
Nivo reputacije: 32
h8er je poznat svimah8er je poznat svimah8er je poznat svimah8er je poznat svimah8er je poznat svimah8er je poznat svimah8er je poznat svima

To sto sam kupio dobru opremu je zasluga ovog foruma i mog interesovanja, potrudio sam se da procitam dosta toga i mislim da nisam pogresio. Hvala tapatalku, jer sam Vas preko njega naso'

h8er nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 15-01-2014, 12:28   #43
auroraborealis
Nov član

Pohvala: 0
Pohvaljen: 1
Nivo reputacije: 14
auroraborealis je na dobrom putu

prva greska - uzela sam cigaretu koja daje malo dima pa sam morala da doplatim za jacu verziju (u prevodu izasla me skuplja pita nego tepsija) no dobro

imam umbrella cigaretu i mogu vam reci da sam zadovoljna za sada (imam je od septembra). u pocetku je nisam koristila stalno pa mi je i atomizer trajao 2 i po meseca

jedino sto mi smeta kod umbrelle je jako neljubazno osoblje koje cak ne zna ni da objasni kako se cisti cigareta.

na pocetku sam imala "greske" kod biranja tecnosti, ne odgovara mi duvanska aroma koju su mi oni preporucili pa sam sada na mentolu i mangu.
auroraborealis nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 15-01-2014, 13:36   #44
Borkes
Nov član

Pohvala: 28
Pohvaljen: 2
Nivo reputacije: 14
Borkes je na dobrom putu

Citat:
Originalna poruka od scooter Vidi poruku
O kakvoj vrsti odvikavanja je ovde rec ? Ja sam samo presao sa jednih na druge kao kad bi promenio marku cigareta . Kriziranje ? Pa ja i dalje "pusim" , o cemu se ovde radi ?
Upravo tako!

Sent from my ZTE Blade G using Tapatalk
Borkes nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 15-01-2014, 14:16   #45
Glendhul
Senior

Glendhul's avatar

Registrovan: Oct 2013
Pohvala: 822
Pohvaljen: 540
Nivo reputacije: 84
Glendhul je za svaku pohvaluGlendhul je za svaku pohvaluGlendhul je za svaku pohvaluGlendhul je za svaku pohvaluGlendhul je za svaku pohvaluGlendhul je za svaku pohvaluGlendhul je za svaku pohvaluGlendhul je za svaku pohvaluGlendhul je za svaku pohvaluGlendhul je za svaku pohvaluGlendhul je za svaku pohvalu

Imam i ja nekolicinu gresaka (i planiram ih jos nekoliko) ali su makar dovele do toga da sam vec dva meseca iskljucivo na e-alternativama.

Prvo iskustvo: pre godinu i nesto, e-health mala beda, srecom kupljena kod Kineza jer je potpuno identicno s...nje kao i ono sto se nudilo kod umbrelle. Probao par nedelja. Kombinovao sa cigaretama i na kraju odustao. Ako su bile mentol, bile su kao ok ali slabe, a sve ostalo mi imalo onaj gadan hemijski ukus koji od tad zovem "kineski". Na netu ga zovu i parfumey. Ali, makar mi je bio jasan potencijal cele stvari. Iskreno, najveca greska sto tad nisam probao da pogledam na netu makar nesto o parenju. Budala...

Onda pre par meseci, srecom, krenuo u ozbiljno istrazivanje. Pohvatao malo sta se kako zove, sta koliko (bi trebalo da) kosta i gde ima da se nadje. Sad imam, sto neko rece, backup backupa ali sam se zadrzao na nemezisu sa kayfun-om odozgo i odusevljen sam i dalje, vec jedno 3 nedelje. Nakupovao sam se gomila tecnosti i malo sam ih nasao da nemaju onaj sekundarni "kineski" ukus. Da, "Halo" je super, ali mi je malo iznad price-range-a.

Sledeca "greska" koju planiram ce biti narucivanje baza, nikotina i flavora. Boga pitaj sta ce ispasti od toga ali nekako mi se svidja ideja da sam sebi pravim tecnost, pa kako mi dodje kog dana.

Kad me neko pita za savet oko pocetka, ja samo kazem da bezi od onih e-health ali i da odmah uzme sto vise flasica tecnosti jer je to kod ljudi glavni razlog sto odustanu i vrate se na cigarete. Miris, ukus, udar na grlo i obavezan kineski ukus su, mislim glavni razlozi.

Koliko je lako naci objasnjenje i pomoc na netu oko hardware-a, toliko je tesko naci vise od: "o ukusima ne vredi raspravljati" na temu tecnosti.

Pozz svima

- Not Cigarettes Worth of Cigarettes -
Glendhul nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Početnički kutak

Pošalji link

Tagovi
početničke greške

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 21:46 sati.