Forum

Početnik za početnike - Strana 2 - e-cigSerbia Forum
Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Početnički kutak
Zaboravljena šifra? Registracija

Početnički kutak Pomoć novim i potencijalnim korisnicima elektronskih cigareta

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 07-12-2015, 19:54   #16
MarkoTM
Moderator

Registrovan: Mar 2013
Pohvala: 1,711
Pohvaljen: 1,710
Nivo reputacije: 332
MarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputaciju
Uobičajeno Re: Početnik za početnike

Barem po mom misljenju, duvanske arome ne postoje. Postoji kategorija "duvanskih" aroma, ali ono sto se naziva David Dorff, Doff, Mali Boro, sKamel i ostalo je marketinski trik da bi se elektronske cigarete priblizile glavnoj ciljnoj grupi, sto bi bili pusaci, a te arome nemaju dodirnih tacaka sa ukusom duvana tih brendova.

Problem kod ostavljanja cigareta nije nikotin. Bilo bi lepo da nikotin konacno prestane da nosi istu negativnu konotaciju kao i duvan. Problem kod duvana je proces sagorevanja, kao i ugljen dioksid, kao i 4000 razlicitih supstanci, kao i tona aditiva koji se sve vise i vise stavljaju u cigarete radi pojacavanja zavisnosti.

Ostavljanje cigareta se svodi na zelju i motivaciju, po mom misljenju naravno. Danasnja pocetnicka oprema je vise nego dovoljna da se cigarete ostave i potreba za nikotinom zadovolji. Potrebna je mala edukacija, mala promena navika ali ono sto je kljucno je zelja. Prestao sam da govorim ljudima da probaju elektronske cigarete. Kada sami budu izrazili zelju tu sam da im pomognem.

Kao sto rece Jokjuar, iskustva su raznolika i jako individualna tako da je jako nezahvalno iznositi generalne zakljucke jer ne postoji univerzalno i idealno resenje. Covek mora sam da nadje svoju meru, ali opet, sve zavisi od licne zelje i motivacije a tu je i forum, gde moze da se nadje manje vise sve sto treba o elektronskim cigaretama ili barem podrska.

Bilo bi lepo da izbacimo iz upotrebe i izraz ulje
MarkoTM nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 07-12-2015, 20:02   #17
jokjuar
Veteran

jokjuar's avatar

Registrovan: Feb 2013
Godine: 100
E-cig: VTC mini, ProvariS, Sx Mini, Kaje i Taje
Pohvala: 4,168
Pohvaljen: 4,156
Nivo reputacije: 683
jokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputaciju

@kosinus

Rekoh ti, od deset tih koji su kombinovali posle ručka, uz kafu, uz pivo etc, devet se vratilo na pljuge, ne pričam napamet, to su ljudi iz mog okruženja. Ne bi verovao koji su razlozi, mislim da džankoza na krizi može da smisli pametniju foru za žickanje kinte. Ako ne želiš da baciš pljuge slabo će ti pomoći smanjivanje na par komada dnevno u specijalnim prilikama. Uglavnom se tako i počinje sa pušenjem, jednu, dve, pet, pakao , dva pakla

Ni u slučaju droge se ne koristi ista droga kada se čovek klinički leči, uvek je detoksikacija pa zamena drugom, a ne povremeno da te želja mine da šmrkneš ili šta već. Sve zavisi od volje pojedinca, tako neko prestane na suvo, neko se skine uz lekove, a neko ostane na lekovima dovijeka...

HVALA G O M I L E T I N A!!!
jokjuar je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 07-12-2015, 20:56   #18
kosinus
Nov član

Registrovan: Dec 2015
Pohvala: 4
Pohvaljen: 10
Nivo reputacije: 7
kosinus je na dobrom putukosinus je na dobrom putu

Citat:
Originalna poruka od Gorki Vidi poruku
Citat:
Originalna poruka od kosinus Vidi poruku
Citat:
Originalna poruka od jokjuar Vidi poruku
Ista stvar kao i sa alkoholom, lakim i teškim drogama.

Samo što u slučaju prelaska na elektronske cigarete, droga nije bačena, već se više ne konzumira iz analogne, nego iz elektronske cigarete.

Chekaj, stani. Jel to znaci da ti stavljas drogu u elektronske cigarete?
Sad kad i ja pročita šta onako neispavan napisa, stvarno tako ispade
ma druže, sa ovim NR-R-NR grejačima i usa-e na 24 i predovoljan mi je nikotin

Citat:
Originalna poruka od NesaPa Vidi poruku
...I gde si sreo toliko ljudi u prelazu čoveće, ima parioca ovde po Pančevu ali još uvek me belo gledaju šta to radim. Još kad im kažeš da čitaš knjige na mobilnom da ih dokusuriš ...

+1 za info
Nije poenta gde sam ih našao, već što sam mnogima, za ovih nekoliko godina koliko sam na elektronskim pomogao da pređu na elektronske....za početak tako što sam ih, još kada je dekang kod ovih derikoža bio 400 din, a CE6 atomajzeri po 750 i kada su se pojedinačne kineske baterije od 1100mah-1300mah prodavale po netu za 2000 din,
upućivao ka prodajnom mestu u tvom gradu, gde je taj isti dekang bio 150, baterija 300din, a atomajzer 200, a glave za iste 50 din.

Ove koje si malo pre opisao, su isti oni koji iz mog okruženja kupiše elektronske jer im je tako tv reklama rekla...njih nisam ni spominjao, jer njihove "pokušaje" ne smatram čak ni pokušajima, koliko probom nečega što su kupili iz razloga jer im je reklama tako rekla.

---------- Post dodan 07-12-2015 u 22:11 ----------

Citat:
@kosinus

Rekoh ti, od deset tih koji su kombinovali posle ručka, uz kafu, uz pivo etc, devet se vratilo na pljuge, ne pričam napamet, to su ljudi iz mog okruženja. Ne bi verovao koji su razlozi, mislim da džankoza na krizi može da smisli pametniju foru za žickanje kinte. Ako ne želiš da baciš pljuge slabo će ti pomoći smanjivanje na par komada dnevno u specijalnim prilikama. Uglavnom se tako i počinje sa pušenjem, jednu, dve, pet, pakao , dva pakla

Ni u slučaju droge se ne koristi ista droga kada se čovek klinički leči, uvek je detoksikacija pa zamena drugom, a ne povremeno da te želja mine da šmrkneš ili šta već. Sve zavisi od volje pojedinca, tako neko prestane na suvo, neko se skine uz lekove, a neko ostane na lekovima dovijeka...
Ok jokjuar, ja ovde spomenuo iskustvo sa ne baš tako malim brojem ljudi u čije sam prelaze na elektronske bio upućen...one nazovi savete nisam postovao na osnovu jednog čoveka, već na osnovu nekoliko njih koji su se baš njima poslužili i pomoglo im je, jer nisu mogli drugačije, a pokušavali su...e sad, svaki od tih "saveta" nisam izveo iz iskustva svih recimo 30 čoveka, već od dvojice do četvorice od ukupnog broja.

---------- Post dodan 07-12-2015 u 22:53 ----------

Citat:
Originalna poruka od MarkoTM Vidi poruku
Problem kod ostavljanja cigareta nije nikotin. Bilo bi lepo da nikotin konacno prestane da nosi istu negativnu konotaciju kao i duvan. Problem kod duvana je proces sagorevanja, kao i ugljen dioksid, kao i 4000 razlicitih supstanci, kao i tona aditiva koji se sve vise i vise stavljaju u cigarete radi pojacavanja zavisnosti.
ja sam ti bato moj toliko strastven duvandžija bio da sam samo jednom pokušao da ostavim cigarete, i najduže što sam izgurao je 10 sati, od kojih sam 4 prespavao (ako ne i više)...a kako su se pojavile elektronske, na njih sam prešao samo tako...jedino što sam u početku imao problema sa aromama, ali to opet nema veze sa time što sam upravo tu potrebu za nikotinom namirivao sa drugog izvora...a taj realan osećaj mi nekako i wikipedija potrvrđuje:
xxxx://sh.wikipedia.org/wiki/Nikotin
Citat:
Nikotin
Izvor: Wikipedia

Nikotin je alkaloid koji se može naći u nekim biljkama iz porodice Solanaceae, naročito u duhanu. Čini od oko 0,6 do 3% ukupne suhe mase sušenog, industrijskog duhana[4][5], a njegova biosinteza u biljci se odvija u korijenu, a sprema se u listovima. Služi kao hemijska odbrana biljke od insekata; tako da je ranije bila rasprostranjena njegova upotreba u vidu insekticida[6][7], dok se danas u tu svrhu koriste dosta slične supstance poput imidakloprida.

U vrlo malenim koncentracijama (prosječna cigareta ima oko 1 mg nikotina) djeluje kao stimulans za većinu sisara, te je jedan od najvažnijih faktora odgovornih za stvaranje ovisnosti pušenja duhana. Prema navodima Američkog udruženja za srce: Ovisnost o nikotinu je, historijski posmatrano, uvijek bila najteža za odvikavanje.[8]

Farmakološke osobine i uticaj na ljudski organizam kojima se definiše ovisnost o duhanu su slični onima kojima se određuje ovisnost o drogama poput heroina i kokaina[9]. Smatra se da je količina nikotina u cigaretama postepeno opadala tokom godina, ali je jedna studija iznijela podatke da je njegova koncentracija povećana oko 1,6% u periodu od 1998 do 2005 godine. Ovom studijom su bile obuhvaćene sve glavne tržišne kategorije cigareta[10].
e sad ako ti imaš neki linak koji govori drugačije, dobaci ga ovde, taman da vidim šta me to tera da učestalije cimam kada mi oslabi grejač, baterija ili kada stavim slabiju tečnost.
kosinus nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 07-12-2015, 22:10   #19
jokjuar
Veteran

jokjuar's avatar

Registrovan: Feb 2013
Godine: 100
E-cig: VTC mini, ProvariS, Sx Mini, Kaje i Taje
Pohvala: 4,168
Pohvaljen: 4,156
Nivo reputacije: 683
jokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputaciju

Svaka čast na tome, ali ja nikada neću nikome preporučiti da miksuje analogne i vejp. Jednostavno nema razloga da to rade, ako ne žele da bace cigarete, neka nastave da ih purnjaju. Takođe, kombinacija pare i cigareta može da ima i loše posledice po pluća...

HVALA G O M I L E T I N A!!!
jokjuar je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 07-12-2015, 23:00   #20
kosinus
Nov član

Citat:
Svaka čast na tome, ali ja nikada neću nikome preporučiti da miksuje analogne i vejp.
ovo "nemojte", ako modovi mogu da preprave deo ovog posta
e-cigserbia.com/showpost.php?p=257714&postcount=7

u "ne morate" ...

"Kada prelazite na elektronske, nemojte se odmah u startu lišavati analognih cigareta...slobodno zapalite 1-3 ujutru uz kafu i 1-2 popodne, posle ručka (nekima je tada najslađe), ili kad već..."

tj, sve ukupno u ovako nešto:

"Kada prelazite na elektronske, ne morate se odmah u startu lišavati analognih cigareta...tj ako baš morate zapalite 1-2 u doba dana kada vam je oduvek najviše odgovaralo."

Citat:
Jednostavno nema razloga da to rade, ako ne žele da bace cigarete, neka nastave da ih purnjaju. Takođe, kombinacija pare i cigareta može da ima i loše posledice po pluća...
podrazumeva se da ako ne bude bilo razloga, naravno da niko ne mora paliti cigaru...To što napisah je u slučaju da se pojavi razlog...kao što se kod mene javio u iskustvu koje sam opisao na prvoj strani...a veruj mi, to vraćanje na elektronske nije bilo lako kao prvi put, tj na početku...

Citat:
Takođe, kombinacija pare i cigareta može da ima i loše posledice po pluća...
Šta je loše po pluća o tome ne moramo ovde polemisati...na nekoj drugoj temi ću upitati nekoga zbog čega vazda kada probam bilo šta na nulu, fizički osetim kao da mi zaptije cela pluća..eto, navodno, ta nula treba svima biti cilj, a ja i još par parioca kad se nismo ugušili nakon pola isparenih po pola bočica....
a da sve bude gore, eno moj komšija nakon godinu ipo dana čurenja nule (u startu je krenuo sa njom) dobio vodu u plućima...logika mi govori da je to dobio jer se slabo kretao (zbog raka prostate), tj od preteranog sedenja i ležanja...dešava se kada je takva zdravstvena situacija.....ali opet crv sumnje i dalje je tu nakon onog intenzivnog osećaja zaptivenosti...pa se radije držim nikotinski jače tečnosti jer ima najmanje propilen glikola, obzirom da ga ove (sve) slabije imaju (sve) više...
Staro 07-12-2015, 23:08   #21
MarkoTM
Moderator

MarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputaciju

Tecnosti sa vecom kolicinom nikotina imaju manje PG-a? ☺
Staro 07-12-2015, 23:20   #22
kosinus
Nov član

Citat:
Originalna poruka od MarkoTM Vidi poruku
Tecnosti sa vecom kolicinom nikotina imaju manje PG-a? ☺
takav mi je osećaj kod dekanga, i to na VG bazi.a...što slabije probam (od 16 pa nadole) to mi više smeta propilen glikol...verovatno jer zbog manje nikotina više cimam..a 0 mi je totalno nepodnošljiva. ako ono malo pre spomenuto nije propilen glikol u pitanju, onda šta može biti...
Staro 07-12-2015, 23:22   #23
gomiletina
Moder

gomiletina's avatar

Registrovan: Apr 2013
Godine: 54
E-cig: Shta zapadne+ ruza, kaya
Pohvala: 4,052
Pohvaljen: 3,365
Nivo reputacije: 548
gomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputaciju

@kosinuse, kosinuse, koliko parilachkog staza reche da imash...
gomiletina nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 07-12-2015, 23:31   #24
kosinus
Nov član

kamara druže, samo što ako hoćeš možemo da mi se smejemo na ovome, jer me za vreme tog staža neke stvari nisu interesovale, a može neko odgovoriti na 2 pitanja koje ovde postavih. Prvo u vezi nikotina i kako to da isti ne izaziva zavisnost ☺, a drugo, malo pre postavljeno. Ako ne zbog mene, onda zbog bilo kog početnika koji ovde doskoči.
Staro 07-12-2015, 23:34   #25
banema
Veteran

banema's avatar

Registrovan: Jan 2014
E-cig: IPV D3, Rose V2s, Phenomenon Lite, KFL-s
Pohvala: 1,682
Pohvaljen: 843
Nivo reputacije: 164
banema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalu

sinus - kosinus - tangens

"Dunav se uliva u Tamiš iz svih mora i okeana , Pančevo , to je kad se vratiš sam u sebe jednog dana". @Mika Antic
banema nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 07-12-2015, 23:45   #26
Zadimljivac Prostora
Senior

Zadimljivac Prostora's avatar

Registrovan: Jun 2015
Pohvala: 316
Pohvaljen: 329
Nivo reputacije: 69
Zadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosi

Ja svakom koga nagovaram na paru preporucujem da pusi i obicne cigare istovrmeno pa neka vremenom odluci sta mu vise odgovara. Veci je broj ovih koji su odustali od analognih. A skoro nikog da ne znam ko je rekao e od sad nema analognih samo elektronska, prakticno vise znam osoba koje su nasuvo batalile pusenje nego se odjednom presaltale na elektroniku.

Edit:
kosinus@ 100% si u pravu ovo sto pricas koliko god to mnogima neprihvatljivo bilo

Ko se moda ne ogrija, taj se dima ne nadimi
Zadimljivac Prostora nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 07-12-2015, 23:48   #27
MarkoTM
Moderator

Ja nisam rekao da nikotin ne izaziva zavisnost. Rekao sam da se stetnost cigareta pripisuje nikotinu a da je on najmanji problem u celoj prici, pored katrana, i ostalih 40ak kancerogenih supstanci, 3000 ostalih, jos kojih 100 sa kojima se ne zna sta se desava kad sagorevaju, raznorazni aditivi, itd. a uopste se ne uzima u obzir kakav efekat oni izazivaju kad prestanu da se unose kroz cigarete a svi prstom upiru samo u nikotin. Elektronske cigarete su zdraviji nacin za unos nikotina i ne mogu da kazem da imam bilo kakvo interesovanje da prestanem.
Staro 07-12-2015, 23:50   #28
Zadimljivac Prostora
Senior

Zadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosi

Svi smo mi i dalje zavisnici, s jednom razlikom sto smo zamijenili manje zdravu zavisnost sa zdravijom

Zahvalili :
Staro 08-12-2015, 00:03   #29
banema
Veteran

banema's avatar

Registrovan: Jan 2014
E-cig: IPV D3, Rose V2s, Phenomenon Lite, KFL-s
Pohvala: 1,682
Pohvaljen: 843
Nivo reputacije: 164
banema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalu

Citat:
Originalna poruka od Zadimljivac Prostora Vidi poruku
Ja svakom koga nagovaram na paru preporucujem da pusi i obicne cigare istovrmeno pa neka vremenom odluci sta mu vise odgovara. Veci je broj ovih koji su odustali od analognih. A skoro nikog da ne znam ko je rekao e od sad nema analognih samo elektronska, prakticno vise znam osoba koje su nasuvo batalile pusenje nego se odjednom presaltale na elektroniku.

Edit:
kosinus@ 100% si u pravu ovo sto pricas koliko god to mnogima neprihvatljivo bilo
Ne idu duvan i elektronske zajedno nikako.Uvek ce preovladati zavisnost na zilion adiktivnih supstanci iz dima cigarete kojih nema u elektronskim.
I kako onda covek koji pusi i pari uporedo da odluci da batali smrdusice?
Uvek ce se vratiti prijatno-smirujucem dejstvu duvanskog dima iako mu je lose od njega a da ne pricamo o pusackim ritualima koji cine veliki deo psihicke zavisnosti.
Skoro sam par meseci i ja tako kombinovao dok nisam ostao samo na duvanu....e kad sam video da sam zdravstveno totalno popustio prelomio sam odjednom u korist elektronike hvala Bogu jer se mnogo bolje osecam sada....a onu kutiju kamela neotvorenog iz prve fijoke sam poklonio majstoru sto mi je radio kupatilo.

"Dunav se uliva u Tamiš iz svih mora i okeana , Pančevo , to je kad se vratiš sam u sebe jednog dana". @Mika Antic
banema nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 08-12-2015, 00:10   #30
Zadimljivac Prostora
Senior

Pa kako sam ja onda batalio cigare? Kako je onda batalilo cigare bar njih 10tak koji su radili isto kao i ja? I dalje sam misljenja da svaka zabrana je potpuno neefikasna, svaki pokusaj neke korjenite promjene je mnogo tezi nego postepena promjena. Jednostavno treba napraviti alternativno rjesenje i vremenom doci do toga sta ti vise odgovara

Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Početnički kutak

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 19:30 sati.