Forum

Početnik za početnike - Strana 3 - e-cigSerbia Forum
Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Početnički kutak
Zaboravljena šifra? Registracija

Početnički kutak Pomoć novim i potencijalnim korisnicima elektronskih cigareta

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 08-12-2015, 01:17   #31
gomiletina
Moder

gomiletina's avatar

Registrovan: Apr 2013
Godine: 54
E-cig: Shta zapadne+ ruza, kaya
Pohvala: 4,052
Pohvaljen: 3,360
Nivo reputacije: 547
gomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputaciju
Uobičajeno Re: Početnik za početnike

Korenita promena, moze isto da bude postepena... Jel` tako?
gomiletina nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 08-12-2015, 01:19   #32
banema
Veteran

banema's avatar

Registrovan: Jan 2014
E-cig: IPV D3, Rose V2s, Phenomenon Lite, KFL-s
Pohvala: 1,602
Pohvaljen: 812
Nivo reputacije: 160
banema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalu

@Zadimljivac...Stvarno ne-znam, verovatno si imao jaku volju .....ali verujem da ces kod prvog veceg psiho-fizickog traumaticnog dogadjaja prvo se uhvatiti da duvan jer ga nisi jos definitivno izbacio iz glave i drzis ga kao adut u svojoj podsvesti.
A inace, ja sve koje znam da su kombinovali sada vidim sa smrdusicom u ruci ...i kad ih pitam gde je elektronska, oni samo slegnu ramenima i kazu "brate nije to to"

"Dunav se uliva u Tamiš iz svih mora i okeana , Pančevo , to je kad se vratiš sam u sebe jednog dana". @Mika Antic
banema nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 08-12-2015, 01:20   #33
MarkoTM
Moderator

Registrovan: Mar 2013
Pohvala: 1,615
Pohvaljen: 1,639
Nivo reputacije: 318
MarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputaciju

Da ne zaboravimo da nikotin iz cigarete neverovatno brzo dolazi do mozga, za svega nekoliko sekundi dok za e cig je potreban skoro citav minut. Danasnja oprema je vise nego adekvatna da se cigarete potpuno izbace iz upotrebe, cak i cc2.4 je bio dobar za to 2013 pa da nije nista novo izmisljeno u medjuvremenu.

Ne bih bio iskljuciv, ili cak licitirao procentima, pogotovo ne tako visokim od 100%. Kao sto rekoh, razliciti smo, nesto sto meni odgovara ne mora drugom, cela ova prica je oko ostavljanja cigareta a ima nas dovoljno da mozemo da potvrdimo da je moguce, ali necu nikome negirati potrebu da zapali cigaretu iako mislim da za tim nema potrebe a cak moze i da naskodi necijem pokusaju prelaska na e cig, po mom misljenju.
MarkoTM je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 08-12-2015, 01:24   #34
Zadimljivac Prostora
Senior

Zadimljivac Prostora's avatar

Registrovan: Jun 2015
Pohvala: 297
Pohvaljen: 321
Nivo reputacije: 65
Zadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosi

Citat:
Originalna poruka od banema Vidi poruku
@Zadimljivac...Stvarno ne-znam, verovatno si imao jaku volju .....ali verujem da ces kod prvog veceg psiho-fizickog traumaticnog dogadjaja prvo se uhvatiti da duvan jer ga nisi jos definitivno izbacio iz glave i drzis ga kao adut u svojoj podsvesti.
A inace, ja sve koje znam da su kombinovali sada vidim sa smrdusicom u ruci ...i kad ih pitam gde je elektronska, oni samo slegnu ramenima i kazu "brate nije to to"
Kad sam prvi put uzeo elektronsku rekao sam sebi da kad god pozelim da zapalim obicnu zapalicu je, i dan danas se toga drzim iako je nisam zapalio nekih godinu ipo, a 100% sam siguran da bih imao krizu ili mozda i zapalio da sam rekao sebe e od sad je gotovo sa cigarama

Edit:
Jos jedna izuzetno bitna stvar koja mi je pomogla da odlucim izmedju obicne i elektronske je zelja za istrazivanjem novih aroma, nove opreme, to je nesto sto mi je izuzetno odvlacilo paznju od cigareta

Ko se moda ne ogrija, taj se dima ne nadimi
Zadimljivac Prostora nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 08-12-2015, 01:27   #35
kosinus
Nov član

Registrovan: Dec 2015
Pohvala: 4
Pohvaljen: 10
Nivo reputacije: 7
kosinus je na dobrom putukosinus je na dobrom putu

Citat:
Originalna poruka od MarkoTM Vidi poruku
Ja nisam rekao da nikotin ne izaziva zavisnost. Rekao sam da se stetnost cigareta pripisuje nikotinu a da je on najmanji problem u celoj prici, pored katrana, i ostalih 40ak kancerogenih supstanci, 3000 ostalih, jos kojih 100 sa kojima se ne zna sta se desava kad sagorevaju, raznorazni aditivi, itd. Elektronske cigarete su zdraviji nacin za unos nikotina i ne mogu da kazem da imam bilo kakvo interesovanje da prestanem.
Ne bih rekao da si tako rekao:
Citat:
....Problem kod ostavljanja cigareta nije nikotin. Bilo bi lepo da nikotin konacno prestane da nosi istu negativnu konotaciju kao i duvan. Problem kod duvana je proces sagorevanja, kao i ugljen dioksid, kao i 4000 razlicitih supstanci, kao i tona aditiva koji se sve vise i vise stavljaju u cigarete radi pojacavanja zavisnosti.
al ajd i ja se par puta lošije izrazi pa zazvuča suprotno od onoga što htedoh reći...
ali
čak i da si tako rekao kako sada kažeš, opet je nikotin, opojna droga bez koje pušač ne može, što je daleko opasnije od tih 4 000000000000 otrova bez kojih može, jer je isti taj pušač u sekundi otkačio te otrove u paketu sa "pojačivačima zavisnosti" prelaskom na drugačiji izvor nikotina, poput elektronskih cigareta.

Citat:
Originalna poruka od Zadimljivac Prostora Vidi poruku
Svi smo mi i dalje zavisnici, s jednom razlikom sto smo zamijenili manje zdravu zavisnost sa zdravijom
Bolje da sam ovako nešto napisao, umesto onih kilometarskih postova.

Citat:
Ne idu duvan i elektronske zajedno nikako.Uvek ce preovladati zavisnost na zilion adiktivnih supstanci iz dima cigarete kojih nema u elektronskim.
I kako onda covek koji pusi i pari uporedo da odluci da batali smrdusice?
Ebeš zilion, navedi jednu takvu, a da nije nikotin.

Citat:
Uvek ce se vratiti prijatno-smirujucem dejstvu duvanskog dima iako mu je lose od njega a da ne pricamo o pusackim ritualima koji cine veliki deo psihicke zavisnosti.
Skoro sam par meseci i ja tako kombinovao dok nisam ostao samo na duvanu....e kad sam video da sam zdravstveno totalno popustio prelomio sam odjednom u korist elektronike hvala Bogu jer se mnogo bolje osecam sada....a onu kutiju kamela neotvorenog iz prve fijoke sam poklonio majstoru sto mi je radio kupatilo.
Da bi ostavio nikotin treba ti čelična volja i ogromna želja...da bi se prešaltovao na elektronske cigarete treba ti samo ogromna želja...iz ovoga što si napisao vidi se da je nisi imao preterano i da si dnevno cigarete ljuštio u dovoljnoj količini da si ostao priklonjeniji analognim...
jedno je dnevno kombinovanje elektronskih i analognih, a drugo je da onaj kome su išle 2 ipo pakle dnevno, zapali 3-5 cigarete tokom dana, dok svo ostalo vreme koristi elektronsku...tada se potreba za analognim gubi.

Citat:
Pa kako sam ja onda batalio cigare? Kako je onda batalilo cigare bar njih 10tak koji su radili isto kao i ja? I dalje sam misljenja da svaka zabrana je potpuno neefikasna, svaki pokusaj neke korjenite promjene je mnogo tezi nego postepena promjena. Jednostavno treba napraviti alternativno rjesenje i vremenom doci do toga sta ti vise odgovara
Najčešće istinito...iako meni u početku nije bilo teško....međutim nakon 2. povratka elektronskim beše vrlo za***ano. Verovatno zbog manjka želje, ali sam blagim kombinovanjem na kraju suzbio analogne.
kosinus nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 08-12-2015, 01:28   #36
scooter
Moder

scooter's avatar

Registrovan: Dec 2013
Pohvala: 1,472
Pohvaljen: 1,570
scooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputaciju

Sve ovo me podseća na roditelje i njihovu decu , džabe ih matorci savetuju klinci se prave pametni i dalje rade po svome . Naravno da niko ovde nikome ne može odrediti kako će kada i šta cuclati ali ako želite prihvatiti savet nekoga ko je jednostavno presekao i nikad više nije zapalio ni jednu jedinu cigaretu to samo znači da je moguće i izvodljivo dakle zbog čega se još ne preporučuje miksovanje ? Pored stvari koje su navele kolege jedna jako bitna stvar a to je da nakon parenja se otvaraju pore u plućima ( ne znam stručan naziv možda se zovu i drugačije ) i kada posle toga zapalite duvan dim i razni otrovi lakše se apsorbuju u vašim ne zaštićenim plućima što je preduslov za lakše dobijanje raka pluća ...
Ok , možda sam malo i preterao ali ako vam se lepo kaže da nije preporučljivo onda poslušajte ne skačite pred rudo

Droper narkoman.
Skraceno doper.
scooter nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 08-12-2015, 01:33   #37
Zadimljivac Prostora
Senior

Zadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosi

Citat:
Originalna poruka od scooter Vidi poruku
Pored stvari koje su navele kolege jedna jako bitna stvar a to je da nakon parenja se otvaraju pore u plućima ( ne znam stručan naziv možda se zovu i drugačije ) i kada posle toga zapalite duvan dim i razni otrovi lakše se apsorbuju u vašim ne zaštićenim plućima...
Vrlo moguce da je i to razlog zasto mi vise nisu odgovaralae cigare

Staro 08-12-2015, 01:33   #38
banema
Veteran

banema's avatar

Registrovan: Jan 2014
E-cig: IPV D3, Rose V2s, Phenomenon Lite, KFL-s
Pohvala: 1,602
Pohvaljen: 812
Nivo reputacije: 160
banema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalu

Ma pusti ih da kombinuju ...

"Dunav se uliva u Tamiš iz svih mora i okeana , Pančevo , to je kad se vratiš sam u sebe jednog dana". @Mika Antic
banema nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 08-12-2015, 01:36   #39
Zadimljivac Prostora
Senior

Ja da sam mogao da kazem "E od sad necu da pusim, samo elektronsku cigaru", definitivno sam siguran da bi mi ovaj drugi dio recenice bio suvisan

Staro 08-12-2015, 01:37   #40
kosinus
Nov član

Citat:
Da ne zaboravimo da nikotin iz cigarete neverovatno brzo dolazi do mozga, za svega nekoliko sekundi dok za e cig je potreban skoro citav minut.
Ne znam šta je striktno u tome prednost, a šta mana, jer je to kašnjenje svakako razlog zbog čega mnogi (pogotovo oni nervozni koji često cimaju) čak i posle godinu dana korišćenja el.ciga. imaju vrtoglavice...pa pomisle da im treba slabija tečnost, pa vide da nije to to pa se posle vrate na prvobitnu jačinu.
Staro 08-12-2015, 01:45   #41
scooter
Moder

scooter's avatar

Registrovan: Dec 2013
Pohvala: 1,472
Pohvaljen: 1,570
scooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputaciju

Citat:
Ja da sam mogao da kazem "E od sad necu da pusim, samo elektronsku cigaru", definitivno sam siguran da bi mi ovaj drugi dio recenice bio suvisan
Ja na primer NIKADA nisam rekao da više neću da pušim , rekao sam od danas PARIM Znao sam ja i pre toga da sam ovisnik o nikotinu kojeg sam nastavio unositi u dovoljnim količinama putem e-cigarete , pa zašto bih onda zapalio opet ? A da li ću prestati ikada i sa parenjem ? Nisam razmišljao o tome ...

Droper narkoman.
Skraceno doper.
scooter nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 08-12-2015, 01:49   #42
kosinus
Nov član

Citat:
Sve ovo me podseća na roditelje i njihovu decu , džabe ih matorci savetuju klinci se prave pametni i dalje rade po svome . Naravno da niko ovde nikome ne može odrediti kako će kada i šta cuclati ali ako želite prihvatiti savet nekoga ko je jednostavno presekao i nikad više nije zapalio ni jednu jedinu cigaretu to samo znači da je moguće i izvodljivo dakle zbog čega se još ne preporučuje miksovanje ? Pored stvari koje su navele kolege
Dokle god budeš purnjao (elektronsku, brkove od kukuruza, duvan) ništa nisi presekao.

Citat:
jedna jako bitna stvar a to je da nakon parenja se otvaraju pore u plućima ( ne znam stručan naziv možda se zovu i drugačije ) i kada posle toga zapalite duvan dim i razni otrovi lakše se apsorbuju u vašim ne zaštićenim plućima što je preduslov za lakše dobijanje raka pluća ...
Ok , možda sam malo i preterao ali ako vam se lepo kaže da nije preporučljivo onda poslušajte ne skačite pred rudo
Nadam se da si preterao, jer tek ga onda nahebasmo. Jer dok parimo, taman otvoramo pluća za pasivno duvanjenje, za česte situacije u zatvorenim prostorijama gde nekoliko njih duva analogne.
Staro 08-12-2015, 01:52   #43
MarkoTM
Moderator

MarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputaciju

Zasto neko cima pa pretera ne znam. Doziranje adekvatnom kolicinom nikotina je moguce samo je dejstvo malo odlozeno i potrebno je prilagoditi navike.

Ajde da probam jos jednom da objasnim pa necu vise obecavam. Pravi se fama oko nikotina i povezuje se sa raznim bolestima. Problem je sto to nije tacno. Nikotin je stimulant koji se ne razlikuje previse od kofeina. Izaziva zavisnost kao i kofein ali u cigaretama nikotin je najmanji problem. Problem su sve te ostale stvari u cigaretama a one su najvise odgovorne za bolesti koje su povezane sa pusenjem a ne nikotin.

I dalje svu krivicu svaljujes na nikotin a ljudima je daleko lakse da prestanu da koriste e cig nego cigarete sto bi valjda znacilo da je veci problem u onim dodatnim supstancama nego u nikotinu

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
Zahvalili :
Staro 08-12-2015, 02:11   #44
kosinus
Nov član

Ne znam druže šta da ti kažem, osim da:
1. ja ne upozna nijednog nekadašnjeg strastvenog pušača, koji je ostavio elektronske, a da se nije prihvatio analognih...koliko je "lako" uverih se i sam kada sam nakon 2 god na elektronskim cigarama, krenuo na poduži put i odmah čim sam ostao bez istih morao kupiti ove klasične.
2. ceo svet nikotin upoređuje sa drogama (čak i sa heroinom-po zavisnosti), i svrstava ga u opojne droge, a ti ga poistovećuješ sa kofeinom...

al ajd neka sve to ne bude tačno.
Staro 08-12-2015, 02:23   #45
MarkoTM
Moderator

Mnogo je tu generalizacije, iskljucivosti a ono sto pravi meni problem je olako donosenje zakljucaka po principu ceo svet, svi oko mene, ja, itd..

Na telefonu sam ali evo bukvalno prvi link koji je izasao.

Kod:
whyquit.com/whyquit/A_Henningfield_Benowitz.html
Samo pokusavam da ukazem na veliku razliku izmedju duvana/cigareta i nikotina ali izgleda da mi nece uspeti.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Početnički kutak

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 09:56 sati.