Forum

Fiber / Vata / Mesh - e-cigSerbia Forum
Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > MODovi > Opšte teme, ideje, rešenja, pitanja, saveti
Zaboravljena šifra? Registracija

Opšte teme, ideje, rešenja, pitanja, saveti Ideje, saveti, rešenja i pitanja ... - diskusije

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 19-03-2014, 23:06   #1
nirvana
Senior

nirvana's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 74
Pohvaljen: 260
Nivo reputacije: 65
nirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosi
Uobičajeno Fiber / Vata / Mesh

Iznecu neka svoja iskustva, te bih voleo da i drugi isto urade a u cilju upoznavanja ljudi sa nekim vrstama setup-a. Ovde u ovoj temi, kada kazem setup, ne mislim na grejace, naravno od njih zavisi puno toga, vec iskljucivo mislim na sredstva za dovod tecnosti ka grejacu.
Dakle, sta je po vama najbolje i zasto.

Fiber
Ima dobro natapanje i ukoliko se napravi dobar grejac, moze se uzivati u aromi tecnosti. U zavisnosti, koristim li gornji ili donji grejac i sama aroma dobija neki novi smisao. Neke tecnosti (nazovi mlecne, kafa, kapucino, kokos itd) imaju veoma izrazenu aromu i veoma prijaju kada se koriste na gornjim grejacima. Sa druge strane, recimo duvanske tecnosti kao i neke vocne, recimo breskva vise prijaju na donjem grejacu. Naravno, to su moja iskustva ali to ne znaci da nekome nece prijati drugacije. Sama aroma mi je nekako cista, ali uvijena kao paket all in one. Osecaju se neke arome, ali je sve neko zavijeno i samo smenjivanje raznih nota je kao sa prelazom. Nema nicega da odjednom bukne. Ne znam kako bih objasnio, mozda ce zvucati glupo, ali imam osecaj da je sve cisto ali nekako mutno, kao da nesto nedostaje, a ustvari tu je.

Vata
Sve isto kao i fiber, ali mi je aroma izrazenija. Licno, gde god mogu stavljam vatu. U sustini nema neke velike razlike ali sta znam, kao sto rekoh, nesto mi je tu bolje. Da me pitate sta, ne bih znao da objasnim, sem da bar meni ima izrazeniju aromu. Najbolje reziltate sam postizao koriscenjem fibera, dok bi vata bila flavour.

Mesh
Koju god tecnost da sam koristio, na meshu mi je delovala izrazenije nego na fiberu ili vati. Deluje cak da jedna ista tecnost sa manje nikotina na meshu deluje jace nego na fiberu ili vati ali sa vise nikotine. Aroma je jaka, jasna i nista se ne prikriva. Nema kao na fiberu niceg nejasnog, mutnog vec se svaka nota oseti u pravoj svetlosti. Ukoliko je nesto i zabrljano prilikom muckanja, ovde ce se osetiti. Jednostavno, ovde je sve sirovo i pravo. Svaka tecnost udara jako, i svaka nota se oseti, i dobra i losa. Nekome ce ovo biti dobro, dok ce nekome zasmetati to nesto sirovo sto ovaj setup pruza.

Ovo su neka moja iskustva, a vasa mozda su suprona, no nebitno, bitno je da ljudi cuju sto vise razlicitih dozivljavanja tecnosti na razlicitim setup-ovima.

Na kraju ocenu, bar meni i nije tesko dati. Vocne tecnosti, kombinacija fibera i vate. Duvanske tecnosti, iskljucivo mesh, sa napomenom da mi i vocne jako prijaju.
Trenutno koristim iskljucivo mesh i ne verijem da cu nesto menjati. Sto bi rekli... Ne bih ja tu nista dirao
Dakle mesh
nirvana nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 20-03-2014, 01:07   #2
Hardvet
Senior

Hardvet's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 111
Pohvaljen: 146
Nivo reputacije: 51
Hardvet ima čime da se ponosiHardvet ima čime da se ponosiHardvet ima čime da se ponosiHardvet ima čime da se ponosiHardvet ima čime da se ponosiHardvet ima čime da se ponosiHardvet ima čime da se ponosiHardvet ima čime da se ponosiHardvet ima čime da se ponosiHardvet ima čime da se ponosi
Uobičajeno Re: Fiber / Vata / Mesh

Mesh ako probam, pre ce biti KABUM nego TH i aroma
Vata kao flavour uvek. Prosto, delotvorno i... bezbedno... Daje to "nesto". Punocu aromi i malo guscu paru. Koliko je prosto, od nje je dovoljno...

""Mušterija je uvek u pravu" nije smislio neko ko živi u Srbiji, zato je to obična glupost". ELiquid(Inhalika)
Hardvet nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 21-03-2014, 09:48   #3
imortel019
Iskusan član

imortel019's avatar

Registrovan: Feb 2014
Pohvala: 91
Pohvaljen: 105
Nivo reputacije: 28
imortel019 ima čime da se ponosiimortel019 ima čime da se ponosiimortel019 ima čime da se ponosiimortel019 ima čime da se ponosiimortel019 ima čime da se ponosiimortel019 ima čime da se ponosiimortel019 ima čime da se ponosiimortel019 ima čime da se ponosi

U svakom slucaju fino objasnjenje za pocetnike

imortel019 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 24-03-2014, 06:17   #4
lazarbgd
Senior

lazarbgd's avatar

Registrovan: Feb 2013
Godine: 28
Pohvala: 252
Pohvaljen: 320
Nivo reputacije: 79
lazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosi

Treba sve probati meni mesh nikako ne prija cak i kad sam rhunski napravio setup ma ne valja mi to s druge strane iskusniji se kunu u mesh meni je vata svetinja

Ili vozis ili te voze.
lazarbgd nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 24-03-2014, 10:14   #5
Attila
Moderator

Attila's avatar

Registrovan: Dec 2013
Godine: 37
Pohvala: 4,664
Pohvaljen: 2,144
Nivo reputacije: 343
Attila ima reputacijuAttila ima reputacijuAttila ima reputacijuAttila ima reputacijuAttila ima reputacijuAttila ima reputacijuAttila ima reputacijuAttila ima reputacijuAttila ima reputacijuAttila ima reputacijuAttila ima reputaciju

1.Vata 2.Fiber 3.Mesh

"Hvala na sugestiji 8-)"

What it takes, who I am, where I've been belong
You can't be something you're not
Be yourself, by yourself
Stay away from me
A lesson learned in life
Known from the dawn of time
Attila nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 24-03-2014, 10:43   #6
Djindjilindji
Veteran

Djindjilindji's avatar

Registrovan: Jan 2013
Godine: 42
Pohvala: 620
Pohvaljen: 659
Nivo reputacije: 135
Djindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvalu

Citat:
Originalna poruka od lazarbgd Vidi poruku
Treba sve probati meni mesh nikako ne prija cak i kad sam rhunski napravio setup ma ne valja mi to s druge strane iskusniji se kunu u mesh meni je vata svetinja
Zavisi i koja se tečnost koristi.Neke idu uz mesh,a neke nikako.
Djindjilindji nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 24-03-2014, 11:33   #7
jav74
ex-eRoller

jav74's avatar

Registrovan: Feb 2014
Pohvala: 1,451
Pohvaljen: 2,169
Nivo reputacije: 379
jav74 ima reputacijujav74 ima reputacijujav74 ima reputacijujav74 ima reputacijujav74 ima reputacijujav74 ima reputacijujav74 ima reputacijujav74 ima reputacijujav74 ima reputacijujav74 ima reputacijujav74 ima reputaciju

@nirvana,ne pišeš puno kao neki(zvani botovi),ali mudro zboriš!Aplauz za post!

jav74 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 24-03-2014, 15:13   #8
Betrayer
Video recenzent

Betrayer's avatar

Registrovan: Aug 2012
Godine: 30
Pohvala: 131
Pohvaljen: 5,521
Nivo reputacije: 749
Betrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputaciju

Bešte sivi oblaci!
Mesh je ZAKON!

Za voćke fiber.

Za skidanje šminke vata.

https://www.youtube.com/user/edoqrca
Betrayer nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 24-03-2014, 15:18   #9
zogu
Moder

zogu's avatar

Registrovan: Dec 2011
Pohvala: 4,567
Pohvaljen: 6,084
Nivo reputacije: 977
zogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputaciju

Vata rulez. Poceo sam i na gen da je stavljam.

Sent from SlimKat using Tapatalk

Only rose and some box

You can fool all the people some of the time,
and some of the people all the time,
but you cannot fool all the people all the time.

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.
zogu nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 24-03-2014, 15:36   #10
cages01
Veteran

cages01's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 39
Pohvala: 841
Pohvaljen: 427
Nivo reputacije: 113
cages01 ima čime da se ponosicages01 ima čime da se ponosicages01 ima čime da se ponosicages01 ima čime da se ponosicages01 ima čime da se ponosicages01 ima čime da se ponosicages01 ima čime da se ponosicages01 ima čime da se ponosicages01 ima čime da se ponosicages01 ima čime da se ponosicages01 ima čime da se ponosi

Isprobao sve varijante nebrojeno puta (govorim o genu) i za mene je silica+vata zakon u svakom pogledu. Odlican TH,aroma,pare za izvoz... Mesh je ok al nekako nije to to,mozda bi bio ok da nisam jednom prilikom isprobao silica i vata kombinaciju gledajuci neciji video (Zoguov ja mislim ). Opet kazem,ovo je samo moje misljenje i ukus,ne mora da znaci da nekom drugom nece da odgovara neka druga kombinacija.

cages01 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 24-03-2014, 15:43   #11
Djindjilindji
Veteran

Djindjilindji's avatar

Registrovan: Jan 2013
Godine: 42
Pohvala: 620
Pohvaljen: 659
Nivo reputacije: 135
Djindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvalu

Ma sve je dobro na odgovarajućem hardveru i softveru
Djindjilindji nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 24-03-2014, 19:52   #12
ZekaRodzer
Nov član

ZekaRodzer's avatar

Registrovan: Mar 2014
Pohvala: 9
Pohvaljen: 3
Nivo reputacije: 13
ZekaRodzer je na dobrom putu

Moze li se napraviti kombinacija vate i fibera na grejacu od a2 atomizera od umbrelle?I kako?
ZekaRodzer nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 04-04-2014, 12:46   #13
BrankoBL
Veteran

BrankoBL's avatar

Registrovan: Mar 2014
Pohvala: 1,101
Pohvaljen: 810
Nivo reputacije: 148
BrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvalu

Citat:
Originalna poruka od ZekaRodzer Vidi poruku
Moze li se napraviti kombinacija vate i fibera na grejacu od a2 atomizera od umbrelle?I kako?
Ja baš danas napravio svoj prvi setup sa Umbrella CE4 klirom . Uradio dryburn, potom umjesto četvrtog fibera koji inače stoji položen na namotaje grijača (ostala 3 fibera prolaze kroz namotaje), stavio vatu koju sam fino razvukao i urolao kao brčiće. Rezultat je nevjerovatno dobar. Para,aroma....sve. Upravo parim Joyetech Virginia i ne mogu da se zasitim obzirom kako je sad aroma izražena.
Malo sam mu produžio život.....

BrankoBL nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-04-2014, 01:09   #14
lazarbgd
Senior

lazarbgd's avatar

Registrovan: Feb 2013
Godine: 28
Pohvala: 252
Pohvaljen: 320
Nivo reputacije: 79
lazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosi

Moze naravno uvatis rasporish fiber i dodas vate i umotash a koliko ce da traje verovatno kratko bolja fora je da ndjesh onaj suplji fiber zaboravio sam naziv izgleda kao buzir kabla ali je fiber i kroz njega provucesh vatu i smotas.
Na tom a2 tj. evod clonu najlakse Micro coil + vata, i odrzavanje je jednostavno al to srvar ukusa i samg korisni ocu reci to je do tebe sto je meni lako tebi moze delovati komlikovano i obrnuto.

Ili vozis ili te voze.
lazarbgd nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 07-04-2014, 21:01   #15
gjankovec
Moder

gjankovec's avatar

Registrovan: Apr 2014
Godine: 31
Pohvala: 109
Pohvaljen: 191
Nivo reputacije: 44
gjankovec ima čime da se ponosigjankovec ima čime da se ponosigjankovec ima čime da se ponosigjankovec ima čime da se ponosigjankovec ima čime da se ponosigjankovec ima čime da se ponosigjankovec ima čime da se ponosigjankovec ima čime da se ponosigjankovec ima čime da se ponosigjankovec ima čime da se ponosigjankovec ima čime da se ponosi

Da li moze vata "urolovana kao brcici" na kanger cc 2.4 ?

Per aspera ad astra.
gjankovec nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > MODovi > Opšte teme, ideje, rešenja, pitanja, saveti

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 03:19 sati.