Forum

Mešanje sopstvenih tečnosti - osnovni pojmovi - Strana 24 - e-cigSerbia Forum
Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Osnovni pojmovi
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 11-12-2016, 09:31   #346
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

Registrovan: Jun 2016
Godine: 46
E-cig: Pico75wTCMerlinRTA Pt2
Pohvala: 989
Pohvaljen: 1,171
Nivo reputacije: 186
AntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputaciju
Uobičajeno Re: Mešanje sopstvenih tečnosti - osnovni pojmovi

Koristim ja cist vg u nekim tecnostima koje sam muckao u zadnje vreme za d2l. Vg je (vaporever, cini mi se) toliko gust da sam ga razredjivao postepenim dodavanjem deminerilizovane vode do one gustoce kada je poceo lepo da natapa grejac na mini Goblinu (jedan grejac). Sa nekih 20tak% (mozda za 1-2% manje) sam dobio zadovoljavajucu gustinu na sobnoj temparaturi. Mada napolju kada je u minusu i ovo zna da se dodadtno zgusne pa moram praviti malo duze pauze izmedju povlacenja. Na sobnoj temparaturi mi je ovako razredjen vg skroz ok.

Mi dosli a nismo morali...Sto bi moj pokojni deda govorio:"Lako je s' tudjim kisobranom gloginje mlatiti", sta god to znacilo.
AntonToni nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 11-12-2016, 09:52   #347
PsyBoza
Moderator

PsyBoza's avatar

Registrovan: Sep 2014
E-cig: Ammit-Pico
Pohvala: 992
Pohvaljen: 1,446
Nivo reputacije: 270
PsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputaciju

Oooo hvala @AntonToni. Znaci tek na 20% vode ti radi ati u cistom VG-U ?
Opet mi se to ne poklapa sa zapadnim standardima gde pare potpuno cist VG i
radi im na istim atijima koji mi koristimo.Mozda im mnooogo arome razblazi tecnost.
PsyBoza nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 11-12-2016, 10:20   #348
nikouro
Veteran

nikouro's avatar

Registrovan: Mar 2015
Godine: 43
E-cig: Balrog 70W+Taifun GT III i ostalo ...
Pohvala: 413
Pohvaljen: 407
Nivo reputacije: 101
nikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosi

Prepostavljam da razlicite vrste proizvojaca imaju i razlicite gustine Vg-a pa samim tim i procenat vode zavisi.
Meni je zagoratis bio na 70/25/5℅ u korist Vg-a. Dok sa 13-15℅ vode nije
Послато са PSP3452DUO

Ω + V + W =

nikouro nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 11-12-2016, 10:24   #349
Milutin Obrad
Senior

Milutin Obrad's avatar

Godine: 41
E-cig: Slika sve govori !!
Pohvala: 242
Pohvaljen: 233
Nivo reputacije: 69
Milutin Obrad ima čime da se ponosiMilutin Obrad ima čime da se ponosiMilutin Obrad ima čime da se ponosiMilutin Obrad ima čime da se ponosiMilutin Obrad ima čime da se ponosiMilutin Obrad ima čime da se ponosiMilutin Obrad ima čime da se ponosiMilutin Obrad ima čime da se ponosiMilutin Obrad ima čime da se ponosiMilutin Obrad ima čime da se ponosiMilutin Obrad ima čime da se ponosi

S tim da treba napomenuti da aroma na cistom VG nije ni slicna kao u VPG bazi a pogotovo sto je skoro duplo treba dozirati da bi se vezala uopste.

S toga i ne cude neki blago receno zabrinjavajuci opisi aroma koji se prezentuju.
Kako rece jedan kolega skoro,"da li mi pricamo o istoj aromi kad su opisi toliko suprotni"?
To i jeste razlog.
Milutin Obrad nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 11-12-2016, 10:27   #350
nikouro
Veteran

nikouro's avatar

Godine: 43
E-cig: Balrog 70W+Taifun GT III i ostalo ...
Pohvala: 413
Pohvaljen: 407
Nivo reputacije: 101
nikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosi

I jos ako se doda da svaki ati tj RDA / RTA/ RTDA ima svoj karakeristican "rad" onda i ne mugu sve arome biti jednake za svakog

Послато са PSP3452DUO

Ω + V + W =

nikouro nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 11-12-2016, 10:39   #351
placebo
Senior

placebo's avatar

Registrovan: Sep 2015
Pohvala: 385
Pohvaljen: 689
Nivo reputacije: 127
placebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvalu

Citat:
Originalna poruka od PsyBoza Vidi poruku
Oooo hvala @AntonToni. Znaci tek na 20% vode ti radi ati u cistom VG-U ?
Opet mi se to ne poklapa sa zapadnim standardima gde pare potpuno cist VG i
radi im na istim atijima koji mi koristimo.Mozda im mnooogo arome razblazi tecnost.
Kad na flavourart sajtu narucujes tecnost mozes da izabers izmedju dve baze.

Prva je traditional koja je 50OG:40VG:10Voda
Druga je Velvet Cloud koja je 80VG:20Voda

U oba slucaja je voda 20% VG-a

But suddenly I viddied that thinking was for the gloopy ones and that the oomny ones use, like, inspiration and what Bog sends.
placebo nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 11-12-2016, 11:02   #352
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

AntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputaciju

Vg inace jako slabo "nosi" aromu i nije rastvarac kao pg. Treba vise arome ili aromu rastvoriti u pg-u sto dodatno razredjuje vg. I tako u krug.

Mi dosli a nismo morali...Sto bi moj pokojni deda govorio:"Lako je s' tudjim kisobranom gloginje mlatiti", sta god to znacilo.
Staro 11-12-2016, 12:23   #353
dragon
Senior

Registrovan: Jan 2016
Pohvala: 557
Pohvaljen: 712
Nivo reputacije: 104
dragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvalu

100% vg niko ne koristi u normalnim rta, cak ni u rda, ako kazu 100% vg za rda normalno je 10/20% aroma koja je pg, kako bi mi rekli pare 80/20vg/pg sa rda a sa rta normalno 60/40 vg/pg, [voda se ne koristi] ako je tecnost gusta razrede je sa pg, da kazem jos jednom voda se ne koristi u normalnim situacijama posto imamo pg za razredivanje, vodu samo koriste osobe koje su alergicne na pg, [ zasto da dodajem vodu kada mi pg ne smeta i pg nosi bolje arome od vode]
dragon nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 11-12-2016, 12:48   #354
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

Ok. Ispravka. Kada sam rekao "cist vg" mislio sam na vg razredjen sa vodom. I naravno aroma rastvorena u pg i nema vise govora o 100% vg. Ispravljam se pa cu reci "vecinski vg". Ali to koristim samo za d2l povlacenje jer mi prija samo aroma, tj para sa odredjenom aromom bez th i rezanja grla, dok za povlacenje m2l koristim normalne odnose pg/vg (60/40; 70/30...)

Staro 11-12-2016, 12:58   #355
placebo
Senior

placebo's avatar

Registrovan: Sep 2015
Pohvala: 385
Pohvaljen: 689
Nivo reputacije: 127
placebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvalu

Nemam konacno misljenje o vodi. Stalno nesto menjam i nisam nikada 100% zadovoljan.
Trenutno je koristim, i ne primecujem nikakve probleme ako tecnost potrosim relativno brzo. Ali desi se da kada neki miks dugo stoji oslabi ukus, tacnije pocne da se oseca ukus vodene pare.

Ne mora da znaci da je do vode ali najlogicnije je posumnjati na to. Preostaje samo muckanje i podesavanje dok ne ubodem pravu stvar.

But suddenly I viddied that thinking was for the gloopy ones and that the oomny ones use, like, inspiration and what Bog sends.
placebo nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 11-12-2016, 13:10   #356
PsyBoza
Moderator

PsyBoza's avatar

Registrovan: Sep 2014
E-cig: Ammit-Pico
Pohvala: 992
Pohvaljen: 1,446
Nivo reputacije: 270
PsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputaciju

Dobro je nisam lud sto stavljam 20% vode.
PsyBoza nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 11-12-2016, 13:13   #357
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

Recimo da po tom pitanju nisi.

Zahvalili :
Staro 11-12-2016, 18:51   #358
Gusar
Aktivan član

Gusar's avatar

Registrovan: Feb 2015
E-cig: VAMO v5, PT2
Pohvala: 72
Pohvaljen: 139
Nivo reputacije: 26
Gusar ima čime da se ponosiGusar ima čime da se ponosiGusar ima čime da se ponosiGusar ima čime da se ponosiGusar ima čime da se ponosiGusar ima čime da se ponosiGusar ima čime da se ponosiGusar ima čime da se ponosiGusar ima čime da se ponosiGusar ima čime da se ponosi

I ja sam korisnik VG-a, popario sam skoro 2.5l sa 10% vode (+aroma+nic.) kroz modifikovani PT2...

Nije znanje znanje znati, već je znanje znanje dati
Gusar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 11-12-2016, 19:25   #359
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

Posto ja koristim vg za d2l onda mi je nekako najlakse uzeti vec gotovu tecnost sa vecim procentom nikotina i onda je pomesam sa vg-om koji je razredjen sa vodom. Na 10 ml tecnosti dodam 20ml vg-a i dobijem ono sto mi odgovara. Ako su neke tecnosti sa izrazenijom aromom onda povecam i kolicinu vg-a. Za sada mi to za d2l nekako najbolja kombinacija i najlaksa za smuckati.

Staro 11-12-2016, 20:11   #360
dragon
Senior

Registrovan: Jan 2016
Pohvala: 557
Pohvaljen: 712
Nivo reputacije: 104
dragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvalu

moja licna iskustva, sto se tice dodavanja destilisane vode, kada se doda voda i manji procent nam je pg, dobija se manji th i aroma postaje slabiju, [tacno je da se grlo manje susu kada se u tecnost sadrzi destilisana voda, sto je prednost] po meni osobe koje pare m2l i zele da osete th, a dodaju bilo koji procent vode grese, mi svi znamo da pg daje manje pare kada se uporede sa vg, ali isto znamo da pg nosi daje bolju aromu, znaci ako koristimo vise pg dobijemo jaci th i jacu aromu, e sada ako neko misli da destilisana voda nosi vise bolje arome od pg gresi, ja vidim prednost destilisane vode samo za one osobe koje nevole th ili im pg susi grlo ili su alergicne na pg, znaci destilisana voda ima svoje prednosti i pomaze dosta nekim osobama, moj savet je napravis dve flasice tecnost za parenje [ bez destilisane vode] i ubacis u jednoj 10% destilisane vode ostavis da sedi nekoliko dana, i onda pocni da testiras koja ti je tecnost bolja koja tecnost sadrzi jacu aromu , koja tecnost daje jaci th, kada sve to isprobas onda znas sta je bolje za tebe, ja sam sve i svasta probao testirao u proslosti i destilisana voda nije za mene, [sto neznaci da nije za tebe ili nekog drugog] pozdrav parite bezbedno
dragon nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Osnovni pojmovi

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 02:34 sati.