Forum

Oglasi na forumu - iskustva korisnika - e-cigSerbia Forum
Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Iskustva, saveti i pitanja
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 23-05-2014, 22:28   #1
Guru
Veteran

Guru's avatar

Registrovan: Mar 2014
E-cig: Vratite mi potpis :)
Pohvala: 1,773
Pohvaljen: 4,031
Nivo reputacije: 731
Guru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputaciju
Uobičajeno Oglasi na forumu - iskustva korisnika

Resih da otvorim temu, ne isfrustriran vec u cudu zasto neki ljudi pisu i prodaju stvari koje recimo ne odgovaraju opisu predmeta. Recimo, prodajem nov xxx predmet, dobijes koriscen predmet.

To nije problem, bar meni ne znaci nista da li je ono sto se ovde kupoprodaje novo ili polovno sve dok je u dobrom i ocuvanom stanju, te je to jasno naglaseno.

Necu navoditi imena prodavaca, procitace i oni temu, meni je nebitno sto (ni)sam dobio ono sto sam kupio, bez obzira sto, aj da kazem da to nisu neke pare...

Kayfun lite - nov, stigao sa Focalea, zaboravio sam i da sam ga narucio. Tekst prodavca upucen meni.

Ok, nova stvar, super. Stigao predmet, lep, sija se, ocuvan ali nije nov. Par kapi necega od ciscenja, mirise na neku aromu - korisceno.

Zasto reci da je novo kada bih kupio i polovno ako je ok stanju? Zbog cene i par stotina dinara vise?

Nemesis. Oglas kaze NOV.

Odem, pogledam, vidim nije nov, ima par zareza gore na vrhu, dole oko switch-a. Generalno, dobar. Presao sam 20km do Nemesisa, ok, probao, radi, super. Neka ide zivot, uzeh.

Dodjem kuci i skontam da navoj na switch-u ne postoji. Izlizan, nestao, kao da ga nije ni bilo.

Switch mogu da izvucem i uguram sa dva prsta. Smor.

Ok, mozda je fabricka greska, ali sve mi se cini da nije, stvar nije nova jbg. Covek kaze resicemo - kako, ne znam a i ne zanima me resavanje problema, snacicu se nekako vec.

Kupim danas bas nov nov u kutiji sa sve folijom - navoji naravno kao novi, duboki, odlicni.

Ja generalno verujem ljudima i mozda je u tome problem, ali ne mogu da razumem zasto se polovne stvari prodaju kao nove.

Ne znam kakva su Vasa iskustva, ali meni je ovo u najmanju ruku smesno, pa smorno, pa ne znam ni ja, mozda danak neiskustvu i slepo verovanje ljudima.

Eto, ne znam kakva su vasa iskustva, ali su meni ovo smesne situacije posto sam ljudima prodao na nekim drugim forumima zilion stvari sa opisom predmeta onako kako jeste.

Eto, ako neko ima neko negativno iskustvo, neka podeli sa nama.

Verovao sam da sam na mestu gde se ovako nesto ne.desava, ali ne lezi vraze

Sent from my G2
Guru nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 23-05-2014, 22:34   #2
Vule
Veteran

Vule's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 503
Pohvaljen: 974
Nivo reputacije: 166
Vule je za svaku pohvaluVule je za svaku pohvaluVule je za svaku pohvaluVule je za svaku pohvaluVule je za svaku pohvaluVule je za svaku pohvaluVule je za svaku pohvaluVule je za svaku pohvaluVule je za svaku pohvaluVule je za svaku pohvaluVule je za svaku pohvalu
Uobičajeno Re: Oglasi na forumu - iskustva korisnika

S obzirom da sam upućen u dešavanja, potpuno razumem frustraciju, neće te pa te neće.

Moje dosadašnje iskustvo sa ljudima na forumu, oglasima, kupovinom i prodajom je apsolutna desetka. Da li sam imao sreće ili ne, ne znam, sve što sam kupio (Nemesis od Smiljketa, Kaju od Žileta, Nimbus od Detabo-a) je bilo baš onako kako sam i očekivao i kako su ljudi napisali da jeste, tako da apsolutno nemam zbog čega da se žalim, samo da pohvalim trojicu pomenutih.

Takođe i sve što sam prodao, svi su bili zadovoljni, poslali poruke da je stiglo, da je sve ok i super.

Nadam se da će tako i da se nastavi
Vule nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 23-05-2014, 22:37   #3
Katy
Juice Master

Katy's avatar

Registrovan: Dec 2013
Pohvala: 2,375
Pohvaljen: 2,023
Nivo reputacije: 345
Katy ima reputacijuKaty ima reputacijuKaty ima reputacijuKaty ima reputacijuKaty ima reputacijuKaty ima reputacijuKaty ima reputacijuKaty ima reputacijuKaty ima reputacijuKaty ima reputacijuKaty ima reputaciju

Nema potrebe za ovakvom temom i generalizacijom, ili o primedbama resi to direktno sa prodavcem, ili ako si nezadovoljan u bilo kom smislu lepo ispisi u konkretnom oglasu sve svoje primedbe i kritike na konkretnu kupovinu, tj stvar koju si kupio i prodavca od kojeg si kupio. Tvoje je pravo da izneses nezadovoljstvo a pravo prodavca je da odgovori na iste! S druge strane pomocices i drugim kolegama forumasima koji ce u nekom narednom periodu trgovati sa mozda bas tim prodavcem!
Nadam se da razumes moju poentu kolega!

Katy nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 23-05-2014, 22:38   #4
zogu
Moder

zogu's avatar

Registrovan: Dec 2011
Pohvala: 4,545
Pohvaljen: 6,056
Nivo reputacije: 973
zogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputaciju

@guru, kada si vec pokrenuo temu trebalo bi da navedes imena prodavaca da ih zaobilazimo.

Sent from SlimKat using Tapatalk

Only rose and some box

You can fool all the people some of the time,
and some of the people all the time,
but you cannot fool all the people all the time.

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.
zogu nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 23-05-2014, 22:38   #5
Shaka Zuluf
Ego-T Master

Shaka Zuluf's avatar

Registrovan: Sep 2011
Pohvala: 1,223
Pohvaljen: 2,119
Nivo reputacije: 0
Shaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputaciju

Već smo imali teme ovog tipa. Sve dok se budu imenom hvalili oni čiji su oglasi korektni a za one čiji oglasi nisu kako treba ide varijanta "ne bih o imenima, prepoznaće se sami" - sve ostaje kako jeste
Shaka Zuluf nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 23-05-2014, 22:46   #6
Guru
Veteran

Guru's avatar

Guru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputaciju

@ Katy

Naravno da ima potrebe, u oglasu da napises, nekada i ne stignes jer je vec zakatancen, a verovatno bi te prodavac uputio i zamolio da se cujete ili nastavite preko PP-a. Tako nijedan korisnik nema predstavu sta da ocekuje.

@ Zogu, Shaka

Ok, napisacu, nije problem.

Kayfun Lite narucen od Gentroida. Covek ima zilion oglasa, pa je mozda mislio da mi je poslao nov Kayfun, mozda i ne zna koliko ih ima... Nov sa Focale-a, zaboravio sam i da sam narucio - to mi je napisao i poslao link.

Ok, poslao, dobio polovan, dobar. OK. Smesno mi sto je rekao da je nov - nov nije.

Nemesis. Detabo.

Decko rasklopio i sklopio na moje oci Nemesis, napomenuo mi da eventualno malo ocistim kontakte kod switch-a, sta znam. Ispricali smo se onako fino, predlozio je i pice, ali ja nisam imao vremena. Dobio sam i 10ml RY4 na poklon - lep gest.

Ali eto, kad sam stigao kuci, video sam da navoji ne postoje, izjedeni, pojedeni, ubacim i izvucem switch na keca bez problema, vrti se do beskraja.

Video sam odmah da nije nov, jedna veca ogrebotina, par manjih, desava se i da signu tako, ali sam kuci skontao da nije nova stvar.

Eto, napisao sam. Ovo prvo mi je poslato, nije iz Beograda covek, sa detabo-om sam se video i ok je momak na mestu, ali eto, mozda je i on imao 16 nemesisa pa mi poneo pogresan...

Ne znam, prosudite sami
Staro 23-05-2014, 22:50   #7
Glendhul
Senior

Glendhul's avatar

Registrovan: Oct 2013
Pohvala: 822
Pohvaljen: 538
Nivo reputacije: 81
Glendhul je za svaku pohvaluGlendhul je za svaku pohvaluGlendhul je za svaku pohvaluGlendhul je za svaku pohvaluGlendhul je za svaku pohvaluGlendhul je za svaku pohvaluGlendhul je za svaku pohvaluGlendhul je za svaku pohvaluGlendhul je za svaku pohvaluGlendhul je za svaku pohvaluGlendhul je za svaku pohvalu

A sad ozbiljno. Ako mislis da bi moglo da se desi opet nekome, reci ko je ili nekako resi sa covekom i, j....ga, cuti...
My 0.02$

edit: zakasnih

- Not Cigarettes Worth of Cigarettes -
Glendhul nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 23-05-2014, 22:50   #8
Shaka Zuluf
Ego-T Master

Shaka Zuluf's avatar

Registrovan: Sep 2011
Pohvala: 1,223
Pohvaljen: 2,119
Nivo reputacije: 0
Shaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputaciju

Koliko znam, već neko vreme se oglasi ne zaključavaju baš da bi se dala mogućnost kupcu da ostavi komentar tj utisak. Valjalo bi češće koristiti tu opciju.
Shaka Zuluf nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 23-05-2014, 22:54   #9
Glendhul
Senior

Glendhul's avatar

Registrovan: Oct 2013
Pohvala: 822
Pohvaljen: 538
Nivo reputacije: 81
Glendhul je za svaku pohvaluGlendhul je za svaku pohvaluGlendhul je za svaku pohvaluGlendhul je za svaku pohvaluGlendhul je za svaku pohvaluGlendhul je za svaku pohvaluGlendhul je za svaku pohvaluGlendhul je za svaku pohvaluGlendhul je za svaku pohvaluGlendhul je za svaku pohvaluGlendhul je za svaku pohvalu

Ustvari, najgori je onaj anti-klimaks, kad dodjes kuci sav veseo zbog nove igracke a ona vrljava. Bummer...

- Not Cigarettes Worth of Cigarettes -
Glendhul nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 23-05-2014, 22:55   #10
Guru
Veteran

Guru's avatar

Paaaa, cutanje jeste zlato.

Ne bih verovatno ni pisao nista da mi nisu stigli nov ES 3.1 i da danas nisam kupio nov Nemesis i video zapravo sta sam pazario kao NOVO.

Poenta je da svako ko daje oglas napise da li je stvar nova ili polovna i u kakvom je stanju.

Onda odlucis uzimas ili ne, da li uopste da ides da pogledas (ako mozes), sta znam...

Dobio sam odgovor da cemo resiti problem Nemesisa, ali problem je neresiv sem drugo switch-a posto ovaj nema navoje na sebi.

Dzabe mi resenje, meni je vreme koje trosim na posao i porodicu daleko skuplje od mlacenja sa stelovanjem i namestanjem novopolovne stvari.

Voleo bih da se stvari prodaju onako kako jesu. Ne onako kako bi korisnici zeleli da procitaju.

@Glendhul

Upravo tako - bummer na kubik.
Staro 23-05-2014, 23:04   #11
maestro
Veteran

maestro's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 255
Pohvaljen: 457
Nivo reputacije: 133
maestro ima čime da se ponosimaestro ima čime da se ponosimaestro ima čime da se ponosimaestro ima čime da se ponosimaestro ima čime da se ponosimaestro ima čime da se ponosimaestro ima čime da se ponosimaestro ima čime da se ponosimaestro ima čime da se ponosimaestro ima čime da se ponosimaestro ima čime da se ponosi

Au bre Guru, pa ti isao po nemesis, gledao ga svojim ocima i tek kad si dosao kuci, video da je izlizan. Verovatno i kad bi isao da kupis automobil, ti bi dao prodavcu da ga provoza umesto tebe?

maestro nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 23-05-2014, 23:07   #12
Guru
Veteran

Guru's avatar

Citat:
Originalna poruka od maestro Vidi poruku
Au bre Guru, pa ti isao po nemesis, gledao ga svojim ocima i tek kad si dosao kuci, video da je izlizan. Verovatno i kad bi isao da kupis automobil, ti bi dao prodavcu da ga provoza umesto tebe?

Citat:
Decko rasklopio i sklopio na moje oci Nemesis, napomenuo mi da eventualno malo ocistim kontakte kod switch-a, sta znam.

Staro 23-05-2014, 23:16   #13
brko83
Aktivan član

Registrovan: May 2014
Pohvala: 29
Pohvaljen: 7
Nivo reputacije: 14
brko83 je na dobrom putu

Ja se moram da pohvalim Viteza Koju za tecnosti i Kaosa za vivi novu....Kao trgovac na drugom forumu(cikloberza) mogu samo reci vrlo profesionalno!
brko83 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 23-05-2014, 23:50   #14
Puk. Hans Landa
Veteran

Puk. Hans Landa's avatar

Registrovan: Jan 2013
Pohvala: 1,221
Pohvaljen: 1,810
Nivo reputacije: 294
Puk. Hans Landa ima reputacijuPuk. Hans Landa ima reputacijuPuk. Hans Landa ima reputacijuPuk. Hans Landa ima reputacijuPuk. Hans Landa ima reputacijuPuk. Hans Landa ima reputacijuPuk. Hans Landa ima reputacijuPuk. Hans Landa ima reputacijuPuk. Hans Landa ima reputacijuPuk. Hans Landa ima reputacijuPuk. Hans Landa ima reputaciju

Apsolutno podrzavam ideju da se oceni prodavac, zasto bi se precutalo,naravno prvo probati da se ljudski resi,vracanje novca,pa ako ne ide ludski a ne zelite pesnicki da resavate za 20e,onda napisati javno pa da ostali znaju koga da izbegavaju.
Ja nemam losih iskustava pri kupovini,sve je bilo vrlo korektno,mada i nisam puno kupovao sa foruma.
Nisam ni prodavao pa nema ko da me oceni,ali evo voleo bi da potvrdi potencijalni kupac sta sam mu odgovorio kad mi je rekao da mu posaljem predmet prodaje, ja sam predlozio da bi najbolje bilo uzivo,da vidi sta kupuje jer predmet nije nov, apsolutno ispravan ali nije nov.
Glasam za ocenjivanja.

Maut tu lang inhejl
A kuma misa ish a kush la Karpin, hej Dzo strndje lampa k vin Indijanci.
Bil fji mirnik s nu ucrup urjekilji
Puk. Hans Landa nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 23-05-2014, 23:57   #15
Guru
Veteran

Guru's avatar

Ja iskreno ne zameram ljudima sto su mi prodali sta su mi prodali, samo insistiram na tome da se jasno kaze o cemu se radi, uslika (ne zidnim satom ili kalendarom) i kaze da li je novo / polovno.

Da mi je receno polovno u takvom i takvom stanju, novo, otisao bih ili ne.

Ne smetaju mi sitne ogrebotine i jedna malo veca *Nemesis (iako je stvar "nova"), ali za navoj nisam mogao znati, bar ne dok nisam znao da ne fercera kada sam rasklopio sve kuci da ocistim...

Poenta moje teme je pre svega iskrenost prodavca i akcenat na sto boljim slikama i opisu robe.

To bi pomoglo svakome da zna sta moze kupiti na daljinu, pa i da li se vredi cimati uzivo sa jednog kraja grada na drugi.

Nit' sam ljut, nit' smrdim, al' bogami mirisem.

Boli me uvce, ali treba biti iskren sa ljudim i postovati tudji novac i zelju da poseduje nesto onako kako mu je predstavljeno.
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Iskustva, saveti i pitanja

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 03:58 sati.