Forum

Doziranje na 100ml - e-cigSerbia Forum
Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Doziranje
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 29-05-2014, 00:46   #1
max86
Aktivan član

Registrovan: May 2014
Pohvala: 68
Pohvaljen: 4
Nivo reputacije: 12
max86 je na dobrom putu
Uobičajeno Doziranje na 100ml

Pušim e-cigaretu vec mesec dana, od tečnosti sam koristio samo deekangovu lucky 24mg, inače sam pušio 2 pakle motanog duvana dnevno i uspešno sam prešao na e-cigaretu. Sada me zanima da li bih mogao da kupim u TR npr bazu pg 60% vg 40% 100ml 36mg, da kupim aromu (planiram max blend ili usa mix) i da na tu količinu od 100ml (možda je malo razblažim da dodjem do 24mg) dodam aromu u preporučenom procentu? Da li može biti problema ako na toliku količinu pravim kombinaciju arome i baze? To pitam jer nigde do sada na forumu nisam pročitao da neko tako radi. Nadam se da nisam duplirao topic, ali mislim da sam dobro prelistao forum...
max86 je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 29-05-2014, 01:15   #2
scooter
Moder

scooter's avatar

Registrovan: Dec 2013
Pohvala: 1,472
Pohvaljen: 1,570
Nivo reputacije: 318
scooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputaciju
Uobičajeno Re: Doziranje na 100ml

Mozes ali sta ce se desiti ukoliko ti se ne svidi aroma i neces moci da je poparis ?
scooter nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 29-05-2014, 01:19   #3
5thREON
Veteran

5thREON's avatar

Godine: 38
Pohvala: 1,753
Pohvaljen: 1,170
Nivo reputacije: 291
5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju

moze biti problema
tacnije,sve sto si naveo je problem u najavi
prvi koji mi je pao na pamet je citiram:(možda je malo razblažim da dodjem do 24mg)
da li znas koliko i cime razblaziti nikotinsku bazu kupljenu od TR da bi dobio 24mg?
ok,ako znas.
a da li si siguran da ce ti tih 24mg odgovarati?
licno sumnjam da hoce. stavise,verujem da ce ti biti prejako.
preporuceni procenat...
to okaci macku o rep.
dok ne probas,ne znas koji ce ti procenat odgovarati.
i na kraju,ako si citao forum,sumnjam da je ovo moglo da ti promakne-ZA POCETAK PROBATI NA MALIM KOLICINAMA
ne,ne vicem. samo se trudim da bude upadljivo.
mixati 100ml tecnosti sa sumnjivim krajnjim rezultatom je u najmanju ruku rizicno
(svojski sam se trudio da bidnem fin)

JaZoja
5thREON nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 29-05-2014, 01:23   #4
bocci
Aktivan član

Registrovan: Feb 2014
Pohvala: 41
Pohvaljen: 11
Nivo reputacije: 14
bocci je na dobrom putubocci je na dobrom putu

Mozes da zamutis baze kologod hoces. Procentualno bi trebalo da bude:
- nikotinska baza 67%
- PG 20%
- VG 13%
Tako ces dobiti razblazenu nikotinsku bazu na 24mg.
Posle dodaj aromu u procentu koji ti preporuci prodavac.
Tecnost istu kao Dekang nema sanse da sam napravis da bude ista, s tim sto ce ti se tecnosti koje sam zamutis mozda i vise dopasti od Dekanga. Stvar ukusa.
Mislim da je 24mg prejako i na tvom mestu bih pravio max 18mg i kasnije smanjivao.
Konsultuj prodavca TR, on ce ti sigurno pomoci oko procenata i aroma.

PS

5thREON dao dobar komentar.

bocci nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 29-05-2014, 01:29   #5
Vule
Veteran

Vule's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 503
Pohvaljen: 974
Nivo reputacije: 166
Vule je za svaku pohvaluVule je za svaku pohvaluVule je za svaku pohvaluVule je za svaku pohvaluVule je za svaku pohvaluVule je za svaku pohvaluVule je za svaku pohvaluVule je za svaku pohvaluVule je za svaku pohvaluVule je za svaku pohvaluVule je za svaku pohvalu

Kod:
http://ejuice.breaktru.com/
Vule nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 29-05-2014, 02:10   #6
max86
Aktivan član

max86 je na dobrom putu

Ok, na osnovu ovih odgovora gore, shvatih da ništa ne shvatam
@5thReon što se tiče 24mg, ja sam mislio da na 36mg,ako sa 0mg pomešam u odnosu 50:50 dobijem 18mg, znači 2/3 od 36mg, 1/3 0mg i dobijam 24mg. Inače, trenutno parim deekangovu od 24mg (već pomenuh u prvom postu), pa ne verujem da će biti prejako. U pravu si za manje količine,već sam pročitao, samo sam mislio da će me smoriti čekanje od 7 dana za svaku bocu od 10ml, a i pitao sam se da li je neko probao ovako da zamuti i ima li neku preporuku...
@bocci Ovo sa procentima ne razumem, tr u ponudi ima samo 60/40 pg/vg sa odredjenom količinom nikotina (36 i 0mg) nema odvojeno pg, vg, i nik. bazu, ja sam iz postova koje sam pročitao samo na njega nabasao, a da prodaje baze i arome, i da mogu na netu da vidim ponudu.
@all Ukoliko imate neku drugu ponudu vezano za baze i arome (može i gotove tečnosti), rado bih ih razmotrio, pustite u PP sajtove ili br. tel. Takodje, hvala svima na brzim odgovorima, dosta ste pomogli.
Staro 29-05-2014, 02:16   #7
banema
Veteran

banema's avatar

E-cig: IPV D3, Rose V2s, Phenomenon Lite, KFL-s
Pohvala: 1,608
Pohvaljen: 812
Nivo reputacije: 160
banema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalu

...voda....^%0/40*36mg....i nemas zelju......

---------- Post dodan 29-05-2014 u 02:20 ----------

Citat:
Originalna poruka od max86 Vidi poruku
Pušim e-cigaretu vec mesec dana, od tečnosti sam koristio samo deekangovu lucky 24mg, inače sam pušio 2 pakle motanog duvana dnevno i uspešno sam prešao na e-cigaretu. Sada me zanima da li bih mogao da kupim u TR npr bazu pg 60% vg 40% 100ml 36mg, da kupim aromu (planiram max blend ili usa mix) i da na tu količinu od 100ml (možda je malo razblažim da dodjem do 24mg) dodam aromu u preporučenom procentu? Da li može biti problema ako na toliku količinu pravim kombinaciju arome i baze? To pitam jer nigde do sada na forumu nisam pročitao da neko tako radi. Nadam se da nisam duplirao topic, ali mislim da sam dobro prelistao forum...
Slobodno uradi sto si zamislio....samo kad zamixujes, ostavi bar 12 dana....
.....0

"Dunav se uliva u Tamiš iz svih mora i okeana , Pančevo , to je kad se vratiš sam u sebe jednog dana". @Mika Antic
banema nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 29-05-2014, 02:21   #8
bocci
Aktivan član

Registrovan: Feb 2014
Pohvala: 41
Pohvaljen: 11
Nivo reputacije: 14
bocci je na dobrom putubocci je na dobrom putu

Nikotinska baza TR je 60/40 pg/vg.
Imas posebno i pg i vg kod njega sa 0% nikotina.
U nikotinsku bazu dodajes pg i vg sa 0% nikotina u procentu koji sam ti gore napisao.
Pozovi TR i on ce ti sve objasniti.

bocci nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 29-05-2014, 02:27   #9
banema
Veteran

banema's avatar

banema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalu

samo ce ti kaze Mary-Jane;;;;

"Dunav se uliva u Tamiš iz svih mora i okeana , Pančevo , to je kad se vratiš sam u sebe jednog dana". @Mika Antic
Staro 29-05-2014, 02:30   #10
max86
Aktivan član

max86 je na dobrom putu

Citat:
Originalna poruka od banema Vidi poruku
...voda....^%0/40*36mg....i nemas zelju......
ovo nisam razumeo, kao i naredni post...
@bocci sada sam shvatio ono sa procentima, mislim da ono što sam odgovorio 5thReon-u se inače svodi na to.
Staro 29-05-2014, 02:54   #11
banema
Veteran

banema's avatar

e malo sami ja pobrkao.
.....savetovao bi ti da razbazis TR(60/40), bazu sa cistim VGom...i onda dodaj aromu....dobijes nekih 12mg, onako masno...i opet ostavis 12 dana.
....i u medjuvremenu pij puno vode......

Zahvalili :
Staro 29-05-2014, 06:54   #12
5thREON
Veteran

5thREON's avatar

Godine: 38
Pohvala: 1,753
Pohvaljen: 1,170
Nivo reputacije: 291
5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju

Citat:
Ok, na osnovu ovih odgovora gore, shvatih da ništa ne shvatam
@5thReon što se tiče 24mg, ja sam mislio da na 36mg,ako sa 0mg pomešam u odnosu 50:50 dobijem 18mg, znači 2/3 od 36mg, 1/3 0mg i dobijam 24mg. Inače, trenutno parim deekangovu od 24mg (već pomenuh u prvom postu), pa ne verujem da će biti prejako. U pravu si za manje količine,već sam pročitao, samo sam mislio da će me smoriti čekanje od 7 dana za svaku bocu od 10ml, a i pitao sam se da li je neko probao ovako da zamuti i ima li neku preporuku...
@bocci Ovo sa procentima ne razumem, tr u ponudi ima samo 60/40 pg/vg sa odredjenom količinom nikotina (36 i 0mg) nema odvojeno pg, vg, i nik. bazu, ja sam iz postova koje sam pročitao samo na njega nabasao, a da prodaje baze i arome, i da mogu na netu da vidim ponudu.
@all Ukoliko imate neku drugu ponudu vezano za baze i arome (može i gotove tečnosti), rado bih ih razmotrio, pustite u PP sajtove ili br. tel. Takodje, hvala svima na brzim odgovorima, dosta ste pomogli.
u pravu si za sve sto si naveo,osim u vezi onog sa 24mg
kupovni dekang i ono sto smixas se ne moze porediti ni po cemu
sve je na strani DIY tecnosti
ako ti je dekang odgovarao na 24mg,onda mixaj na max 18mg
tecnost koju smixas na 18mg ce imati otprilike isti TH kao dekang na 24mg
tecnost koju smixas ce imati bolji odnos PG/VG
tecnost koju smixas ce biti ukusnija od dekanga
tecnost koju smixas ce imati vise pare
tecnost koju smixas,ako neko bude poredio sa dekangom ces shvatiti kao licnu uvredu...

zaboravih...7 dana cekanja za ogromnu vecinu duvanskih aroma nije dovoljno

JaZoja
5thREON nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 29-05-2014, 07:52   #13
zogu
Moder

zogu's avatar

Registrovan: Dec 2011
Pohvala: 4,543
Pohvaljen: 6,054
Nivo reputacije: 972
zogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputaciju

Samo ti miksaj na 24mg, ja licno ne primecujem nikakvu razliku u th izmedju kupovne 24mg i pravljene 24mg tecnosti. To je malo i sugestivno posto cena pravljenih tecnosti naglo skace sa procentom nikotina pa pocnemo odjednom da osecamo jaci TH

Citat:
što se tiče 24mg, ja sam mislio da na 36mg,ako sa 0mg pomešam u odnosu 50:50 dobijem 18mg, znači 2/3 od 36mg, 1/3 0mg i dobijam 24mg.
Ako sam dobro razumeo da si kupio 36mg i 0mg bazu od TR, slobodno tako pomesaj i to je to. Pomesaj odjednom sve sto imas i dobices pripremljenu bazu 24mg.
Posle toga presipaj u bocice ili ako si probao neku tecnost i znas da ti se svidja, sipaj u jednu ili 2 bocice i dodaj arome koliko treba, nema neke nauke.
Ja uvek tako pravim, prvo napravim litar baze i posle 5x150 ml tecnosti, ko ce svaki cas da miksa male kolicine.
0 mg bazu mozes i sam da pravis, kupis PG i VG kod Steline sa foruma, u vg dodas 12-15% destilovane vode i pomesas sa pg-om u razmeri koja ti odgovara (vise vga = vise pare, manje vga = bolja aroma).
Ako ti se svidja odnos PG/VG u TR bazama, iskopiras ono sto pise na etiketi (pise tacan procenat PG/VG/voda).

Only rose and some box

You can fool all the people some of the time,
and some of the people all the time,
but you cannot fool all the people all the time.

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.
zogu nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 29-05-2014, 08:14   #14
Guru
Veteran

Guru's avatar

Registrovan: Mar 2014
E-cig: Vratite mi potpis :)
Pohvala: 1,773
Pohvaljen: 4,031
Nivo reputacije: 731
Guru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputaciju

I kupi bocicu arome esplendida
Guru nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 29-05-2014, 17:25   #15
max86
Aktivan član

max86 je na dobrom putu

Sve ću vas poslušati. Naručiću po 50ml od 36mg i 0 mg i bočicu esplendida, smutiću oba i dobiću 100 ml od 18mg. Zatim ću u bočicu od 10ml da sunem 10 kapi esplendida, pa posle dve nedelje vam javljam iskustvo u nekom topic-u. Hvala svima, bili ste od velike pomoći...
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Doziranje

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 19:22 sati.