Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > MODovi > Atomizer MODovi
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 03-06-2014, 14:08   #1
zogu
Moder

zogu's avatar

Registrovan: Dec 2011
E-cig: Vratite Guruu potpis !!!
Pohvala: 4,597
Pohvaljen: 6,124
Nivo reputacije: 984
zogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputaciju
Uobičajeno GP Heron

Stigao danas heron klon na fasttech. Ukratko:

22 mm
Hibridni adapter za modove 20x1mm (GP paps, Sigelei, JM i mnogi drugi)
Moze u tank neki filer pa se natopi tecnoscu, kao kart, a moze i direktno tecnost.
Kontrola vazduha.
Metalni tank.

rivju:

Lepo bi leglo sa GP Paps, sve zajedno za ispod 40 dolarcica.

Eh taj fasttech...

Doggy and Pico

You can fool all the people some of the time,
and some of the people all the time,
but you cannot fool all the people all the time.

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.
zogu nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 03-06-2014, 15:04   #2
deWolf
Veteran

deWolf's avatar

Registrovan: Mar 2014
Godine: 42
Pohvala: 239
Pohvaljen: 270
Nivo reputacije: 95
deWolf ima čime da se ponosideWolf ima čime da se ponosideWolf ima čime da se ponosideWolf ima čime da se ponosideWolf ima čime da se ponosideWolf ima čime da se ponosideWolf ima čime da se ponosideWolf ima čime da se ponosideWolf ima čime da se ponosideWolf ima čime da se ponosideWolf ima čime da se ponosi
Uobičajeno Re: GP Heron

Prelep atomizer !

deWolf nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-06-2014, 20:56   #3
Vule
Veteran

Vule's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 509
Pohvaljen: 1,001
Nivo reputacije: 174
Vule ima reputacijuVule ima reputacijuVule ima reputacijuVule ima reputacijuVule ima reputacijuVule ima reputacijuVule ima reputacijuVule ima reputacijuVule ima reputacijuVule ima reputacijuVule ima reputaciju

Mnogo dobro ovo izgleda, pogotovo u kombinaciji sa Papsom...

A cela hibrid kombinacija 39 dolara sa dve tube, ili 36 dolara samo sa 18650
Vule nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 05-06-2014, 21:03   #4
zogu
Moder

zogu's avatar

zogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputaciju

Pa ja juce hteo da otkazem taju i da uzmem tu kombinaciju. FT mi zapakovao taju 15 dana pre eta, tako da heron i paps otpadaju...

Sent from SlimKat using Tapatalk

Doggy and Pico

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.
Staro 01-07-2014, 07:43   #5
zogu
Moder

zogu's avatar

Na kraju naruceni paps i heron

Evo kako izgleda rastavljen na delove:

Zanimljivo je da su klonirali do sitnih detalja, tako da sa druge strane baze koja se uopste ne vidi bez skidanja plus pina je izgraviran serijski broj:

Jedini problem koji sam imao sa atomizerom su losi srafovi za prihvat kantala:

1. Posle 2 sata koje je rastavljen atomizer proveo u casi sa vodom pojavilo se malo korozije na srafovima, nisam slikao, ali definitivno nisu od nerdjajuceg celika.

2. Srafovi su previse dugacki i ne mogu da prihvate kantal, kada se do kraja zategne udari u dno i ostane oko 1-1.5mm prostora. Morao sam da skratim srafove, nisam hteo da ih stavljam u stegu da ih ne bi deformisao pa sam ih postavio u busilicu i sa dremelom skratio, busilica je sluzila samo kao stega.

U svakom slucaju treba pojuriti SS srafove odgovarajuce duzine, mislim da su 2mm, ali provericu.

Atomizer radi jako lepo, nema bas nikakvih problema u radu. Vazduh je malo zatvoreniji nego na kayfunu lite plus sa potpuno otvorenim vazduhom, sa vrlo laganim i kratkim povlacenjem se dobije dosta velika kolicina guste pare. Ukus je odlican, potpuno u klasi kayfuna i taifuna. Para je hladnija nego na kayfunu, ali i dalje dosta topla.
Malo vise kondenzuje, prvo sam stavio lepi kratki drip tip sa FT-a koji mi poklonio @c-hell (metalne DT-ove ne volim, pa originalni moze da posluzi samo za slikanje), ali stvaralo mi se previse kondenza, taj drip tip ima rupu malog precnika, mrzelo me da razbusujem. Posle sam stavio standardni plasticni drip tip i recimo da mora da se 1-2 puta u toku jednog tanka gurne zasiljena papirna maramica da bi se pokupio kondenz. To je verovatno vezano i sa malo zatvorenijim vazduhom u odnosu na Kayfun.
Ovo mi je trenutno omiljena varijanta, danas sam na posao poneo samo paps i heron, vejp je potpuno po mom ukusu i ovako nesto sam trazio, ja volim lagano da povlacim, ima dovoljno vazduha i proizvodi puno pare.
Moram sada da narucim i paps u 18350 varijanti

Mislim i da lepo izgleda, slika iz ruke:

Doggy and Pico

Staro 01-07-2014, 08:06   #6
chikavili
Veteran

chikavili's avatar

Registrovan: Apr 2012
Godine: 45
Pohvala: 2,176
Pohvaljen: 3,259
Nivo reputacije: 502
chikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputaciju

Vrlo lepo!

"Talk sense to a fool and he calls you foolish."
chikavili nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 01-07-2014, 09:00   #7
gomiletina
Moder

gomiletina's avatar

Registrovan: Apr 2013
Godine: 55
E-cig: Shta zapadne+ ruza, kaya
Pohvala: 4,052
Pohvaljen: 3,367
Nivo reputacije: 551
gomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputaciju

Divotalno izgleda
gomiletina nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 01-07-2014, 09:28   #8
Guru
Banned

Pohvala: 2,051
Pohvaljen: 4,807
Nivo reputacije: 0
Guru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputaciju

Podmazi dremel
Guru nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 03-07-2014, 20:16   #9
zogu
Moder

zogu's avatar

Zadnja 4. dana koristim iskljucivo ovaj atomizer i to mi je najprijatnije iznenadjenje od svega sto sam narucio sa fta.
Izuzetno lak za punjenje, konacno ne moram da biram bocicu i nosim srafcigercic, nema apsolutno nikakvog curenja, cak i kada se duva kroz drip tip ni kap se ne pojavi na otvorima za vazduh. Perfomanse jako slicne kayfunu sa identicnim setapom, ima malo vise pare i gusca je, a ukus je mozda blago na strani kaje.
Jedina zamerka ostaje kondenz koji se javlja zbog uskog cunka, pa mora na pola sata da se malo obrise. Prvih par puta je dovoljno izduvati kondenz u kontrasmeru, ali na kraju mora da se obrise. To se desava i na originalu , ali zbog drugih prednosti ne smeta mi uopste.

Sent from SlimKat using Tapatalk

Doggy and Pico

Staro 03-07-2014, 20:24   #10
Guru
Banned

Guru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputaciju

Isto i kod mene, definitivno iznenadjenje za novac koji kosta. Ja sam bio skeptican za setup sa oringovima, ali posle par punjenja, definitivno odlicna stvar, nema ni kapi bilo gde i tocis iz pivske flase ako treba. Mesta za setup ima taman, lepo se moze ususka i provuce vata, zaista odlicno resenje.

Zbog malo manje vazduha, ES 3.1 je za nijansu bolji za AFC-om, ali srafic dotegnut na neki Heron setup za vazduh, ja ne vidim nikakvu razliku. Malo bolje radi sa vecim dt-om.
Staro 03-07-2014, 21:26   #11
milutko1
Moder

milutko1's avatar

Registrovan: Nov 2011
Godine: 46
Pohvala: 401
Pohvaljen: 548
Nivo reputacije: 139
milutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalu

problem kondenza je resen na verziji v2 ali kinezi klonirali v1 mislim da neko rece da se klon da srediti lako na v2
milutko1 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 03-07-2014, 21:26   #12
gentroid
Senior

gentroid's avatar

Registrovan: Feb 2014
E-cig: HCigar Vt75 nano + Augvape Merlin Mini RTA
Pohvala: 258
Pohvaljen: 378
Nivo reputacije: 95
gentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosi

Narucen Paps i Heron, po preporuci Gurua!

gentroid nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 03-07-2014, 22:23   #13
alfini0507
Veteran

alfini0507's avatar

Registrovan: Oct 2012
Godine: 43
E-cig: Nemesis GPPAPS VTCmini Rosev2s Kayfuni GBell Pulse
Pohvala: 2,538
Pohvaljen: 3,291
Nivo reputacije: 546
alfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputaciju

Stvarno lepo... Jel se gadja to sa Nemesisom?

alfini0507 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 03-07-2014, 22:29   #14
Guru
Banned

Gadja se, ali sa papps-om je hibrid. Kondenzu kumuje uska komora i manja kolicina vazduha, nista previse bitno. Za sada bez mane prakticno, za 35$ (Papps i Heron zajedno) ja ne bih mogao nista bolje da preporucim. Mod i rba koji ne lice na klon

Sent from my G2
Staro 03-07-2014, 22:54   #15
zogu
Moder

zogu's avatar

Citat:
Originalna poruka od milutko1 Vidi poruku
problem kondenza je resen na verziji v2 ali kinezi klonirali v1 mislim da neko rece da se klon da srediti lako na v2
Nisam pratio, ali verovatno ima dovoljno materijala da se malo razbusi dimnjak. Necu za sada da ga diram, valjda ce jos neko da nabavi, ne moram da budem prvi

Edit: evo sta kazu o tome na vapourartu:

Kod:
http://www.vapourart.com/en/announcement/gp-heron-update

Doggy and Pico

Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > MODovi > Atomizer MODovi

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 01:30 sati.