Forum

GP Heron - Strana 3 - e-cigSerbia Forum
Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > MODovi > Atomizer MODovi
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 04-07-2014, 13:22   #31
Toni
Senior

Toni's avatar

Registrovan: Dec 2013
Pohvala: 119
Pohvaljen: 136
Nivo reputacije: 49
Toni ima čime da se ponosiToni ima čime da se ponosiToni ima čime da se ponosiToni ima čime da se ponosiToni ima čime da se ponosiToni ima čime da se ponosiToni ima čime da se ponosiToni ima čime da se ponosiToni ima čime da se ponosiToni ima čime da se ponosi
Uobičajeno Re: GP Heron

Za kacenje spoljasnjih linkova možete da koristite ekstenziju "#", a možete i da skinete samo http:// . :-)
Toni nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 04-07-2014, 14:50   #32
Guru
Veteran

Guru's avatar

Registrovan: Mar 2014
E-cig: Lost Vape Scar DNA 75 / Doggystyle
Pohvala: 1,881
Pohvaljen: 4,371
Nivo reputacije: 792
Guru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputaciju

Izbrisati s od https, dajte tnxove

Meni ne smeta kondenz, maramica, cao, rolna je uvek pri ruci
Guru je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 04-07-2014, 15:32   #33
zogu
Moder

zogu's avatar

Registrovan: Dec 2011
E-cig: Vratite Guruu potpis !!!
Pohvala: 4,589
Pohvaljen: 6,102
Nivo reputacije: 980
zogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputaciju

Kad nece oni evo ti od mene
Obrisi povremeno i bazu, skini onu plastiku i lepo prebrisi. Uradi to svaki put kada menjas pamuk, bar tako savetuje vapourart.

Sent from SlimKat using Tapatalk

Doggy and Pico

You can fool all the people some of the time,
and some of the people all the time,
but you cannot fool all the people all the time.

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.
zogu nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 04-07-2014, 20:10   #34
Finder
Prijatelj foruma

Finder's avatar

Pohvala: 2,888
Pohvaljen: 8,419
Nivo reputacije: 1147
Finder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputaciju

Ovaj problem se mogao predvideti. Do obelezene zone se cev samo suzava i brzina pare raste. U toj tacki se cev siri, brzina pare pada, para se naglo hladi i nastaje dodatni kondenzat. Da stvar bude gora, u nastavku zone se nalazi i najveca masa kape koja ce se najsporije grejati i zbog cega ce i u toj zoni biti prisutna kondenzacija na zidovima.
Da su ukupne dimenzije vece sav taj kondenzat bi iscurio nazad. Covek sa vapourarta je potpuno ispravno shvatio da se zbog malog meniskusa i povrsinskog napona tecnosti javlja kapilarni cep. Razbusivanjem na istu meru bi se jednim potezom postigla oba cilja - smanjila bi se kondenzacija u toj zoni i omogucilo dreniranje.

Ja bih to razbusio na istu meru bez daljeg razmisljanja.
Finder nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 05-07-2014, 02:46   #35
zogu
Moder

zogu's avatar

zogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputaciju

Razbusicu, ali i dalje me zanima zasto je uopste postavljen taj reduktor. Plasim se da ne pocne da curi, taj kapilarni cep koji se stvara ujedno sprecava punjenje komore i samim tim i curenje.
@Finder, hoce li procureti posle razbusivanja reduktora?

Doggy and Pico

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.
Staro 05-07-2014, 08:34   #36
milutko1
Moder

milutko1's avatar

Registrovan: Nov 2011
Godine: 45
Pohvala: 366
Pohvaljen: 519
Nivo reputacije: 133
milutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalu

neznaju ni oni ali sa zvanicnog sajta kazu da ce svim vlasnicima originalnog herona poslati novo zvono bez suzenja i tako ispraviti gresku
milutko1 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-07-2014, 08:45   #37
Estariol
Moderator

Estariol's avatar

Registrovan: Jan 2014
Godine: 40
E-cig: Defender 2/Balrog + Rose v2/Rus 91%/Erlkonigin v2
Pohvala: 3,428
Pohvaljen: 1,217
Nivo reputacije: 270
Estariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputaciju

Moje skromno mišljenje kao nekog ko ne poseduje herona je da mi to govori da je moguće da neće biti curenja, ako već nude tako nešto, a to je i znak da su ozbiljno shvatili priču. Ja lično bih sačekao iskustva onih koji će dobiti to novo zvono, pa tek tada odlučio - bušiti ili ne bušiti. Valjda će neko javiti nešto na nekom od stranih foruma.
I sad još da sačekamo da neko ko je za bušenje iz odma' da okači onu čuvenu scenu iz filma "Ko to tamo peva"...

Vanzemljaci? Ako oćeju da dođeju, neka dođeju, ako nećeju, ne moraju...
Estariol nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-07-2014, 08:48   #38
nirvana
Senior

nirvana's avatar

Pohvala: 76
Pohvaljen: 260
Nivo reputacije: 66
nirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosi

Estariol
Vrati se na prethodnu stranu
nirvana nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 05-07-2014, 10:14   #39
milutko1
Moder

milutko1's avatar

Registrovan: Nov 2011
Godine: 45
Pohvala: 366
Pohvaljen: 519
Nivo reputacije: 133
milutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalu

pa na stranim forumima vec ima ljudi koji su razbusili i sada su zadovoljni jer nema kondenzacije vise tako da nije pitanje ko ce prvi vec ko hoce sledeci
milutko1 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 05-07-2014, 13:34   #40
Finder
Prijatelj foruma

Finder's avatar

Pohvala: 2,888
Pohvaljen: 8,419
Nivo reputacije: 1147
Finder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputaciju

Nece tu biti curenja. Taj kapilarni cep je greska. U protivnom bi Heron curio cim ga napunis.

Uostalom, isprobaj sam. Operi Herona, osusi ga i napuni, ali nemoj da paris i ostavi ga da stoji. Tada kapilarnog cepa nema.
Finder nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-07-2014, 14:14   #41
Guru
Veteran

Guru's avatar

Guru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputaciju

Ja mislim da ce vecim protokom flavour izgubiti na intenzitetu, brz obzira i ako nestane kondenz. Kayfun recimo ima mali dimnjak pa na top cap-u rupetinu gde se hvata kondenz, a poklopac dimnjaka ovde ima slican efekat kao suzeni deo kod Heorna. Ne bih ja tu nista dirao, vape je izvanredan.

Sent from my G2
Staro 05-07-2014, 15:35   #42
zogu
Moder

zogu's avatar

Citat:
Originalna poruka od Finder Vidi poruku
Operi Herona, osusi ga i napuni, ali nemoj da paris i ostavi ga da stoji. Tada kapilarnog cepa nema.
Pravo zboris kao i uvek, desavalo se da ga tako ostavim i nije curio. Sada samo da proverim da li imam kvalitetnu burgiju.
Iskreno pomislio sam da nisu nesvesno zbog greske u dizajnu resili problem curenja jer ovaj ati ne pusta ni kap i samo zbog toga sam odlagao busenje, ali me kopkalo od kako sam procitao onaj tekst na vapourartu.
Sada me samo kopka kako sto bezbolnije izbusiti

Doggy and Pico

Staro 05-07-2014, 15:48   #43
Guru
Veteran

Guru's avatar

@zogu

Dodjes na plavi viski i poneses alat.

Sent from my G2
Staro 05-07-2014, 16:09   #44
nirvana
Senior

nirvana's avatar

Pohvala: 76
Pohvaljen: 260
Nivo reputacije: 66
nirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosi

Misljenja sam da ce se izgubiti th, no mozda gresim.
Sta mislis o predlogu, pre nego ga razbusis gde posle nema nazad, da probas da nadjes neku cevku koju bi ubacio i time izjednacio precnik u gornjem delu. Mislim na suzenje pri vrhu pre, nazovi kape.
nirvana nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-07-2014, 16:21   #45
Guru
Veteran

Guru's avatar

TH ce nestati, gustina, tj. jacina cuga ce postati daleko veca, zapreminski a samim cugom koji ce biti jel' te veci, izgubice se deo performansi koje ima ovako Heron. Mislim da ne bih zrtvovao ovo sto nudi zbog kondenza...

Sent from my G2
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > MODovi > Atomizer MODovi

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 12:06 sati.