Forum

Aspire CF Battery Series - Strana 3 - e-cigSerbia Forum
Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Delovi, oprema, dodaci > Baterije i punjači
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 31-10-2014, 20:08   #31
werp690
Aktivan član

werp690's avatar

Registrovan: Oct 2014
Pohvala: 42
Pohvaljen: 24
Nivo reputacije: 15
werp690 je na dobrom putuwerp690 je na dobrom putuwerp690 je na dobrom putu
Uobičajeno Re: Aspire CF Battery Series

Na drugom punjacu potpuno druga stvar.Led lampica na cigareti(plava) se ugasila posle dva sata i deset minuta punjenja,ali je sada ostala upaljena crvena lampica na punjacu..Totalna kontra?! Sada vec nisam pametan sta uraditi?
werp690 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 01-11-2014, 08:45   #32
Estariol
Moderator

Estariol's avatar

Registrovan: Jan 2014
Godine: 40
E-cig: Defender 2/Balrog + Rose v2/Rus 91%/Erlkonigin v2
Pohvala: 3,213
Pohvaljen: 1,139
Nivo reputacije: 250
Estariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputaciju

@gomiletina
Majstore, molim te potvrdi moju teoriju o brljavoj elektronici. Hvala
Werp, reklamiraj ako možeš.

Vanzemljaci? Ako oćeju da dođeju, neka dođeju, ako nećeju, ne moraju...
Estariol nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 01-11-2014, 17:23   #33
kurlebalo
Aktivan član

Registrovan: Sep 2013
Pohvala: 24
Pohvaljen: 29
Nivo reputacije: 18
kurlebalo je na dobrom putukurlebalo je na dobrom putukurlebalo je na dobrom putukurlebalo je na dobrom putu

Tvrdnja da je elektronika brljava je malo preterana i svakako preuranjena jer baterija radi po principu da prekine punjenje kada je napunjena. Onog trenutka kada se iskljuci svetlo oko prekidaca baterija je puna bez obzira sta bilo na punjacu, crveno svetlo, zeleno svetlo ili svetleo Kangerov znak na primer. Ovde imamo najverovatnije situaciju da prvi punjac nije ispravan a da drugi punjac i baterija rade kako treba.

@werp690 - Ako je baterija neispravna veruj mi lako ces osetiti a garanciju imas pa imas tako da ne vidim razlog da zuris sa reklamacijom najverovatnije potpuno ispravne i funkcionalne baterije. Koristi kombinaciju tog drugog punjaca i baterije i kada se iskljuci svetlo oko prekidaca mozes da je skidas, baterija je puna.

kurlebalo nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 02-11-2014, 00:42   #34
Estariol
Moderator

Estariol's avatar

Estariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputaciju

Ne tvrdim, samo pretpostavljam, upravo zato što postoji mogućnost da je punjač problem. U svom prvom odgovoru na pitanje sam napomenuo da bi standarni punjač od 420mAh mogao biti preslab, možda bi trebalo probati punjenje sa Vision punjačem koji puni sa 450mAh.

Staro 02-11-2014, 10:28   #35
werp690
Aktivan član

werp690's avatar

Registrovan: Oct 2014
Pohvala: 42
Pohvaljen: 24
Nivo reputacije: 15
werp690 je na dobrom putuwerp690 je na dobrom putuwerp690 je na dobrom putu

Bice da je bio u punjacu problem.Ovaj drugi je odradio jos jedno punjenje,vreme punjenja je opet bilo nesto preko dva sata,ugasio se led na bateriji,a na punjacu je i dalje ostalo crveno.Baterija normalno drzi,radi...Jedino me buni sto u uputstvu stoji da treba da se jedan led ugasi,a drugi pozeleni...Pitah i na domacem sajtu gde sam inace i uzeo bateriju i oni kazu da je sve ok kada se ugasi led na bateriji bez obzira na led na punjacu.Izgleda da je prvi punjac bio neispravan i to je to.
werp690 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 02-11-2014, 23:50   #36
nemirko
Veteran

nemirko's avatar

Registrovan: Oct 2013
Godine: 38
Pohvala: 1,028
Pohvaljen: 627
Nivo reputacije: 156
nemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalu

Citat:
Originalna poruka od kurlebalo Vidi poruku
Tvrdnja da je elektronika brljava je malo preterana i svakako preuranjena jer baterija radi po principu da prekine punjenje kada je napunjena. Onog trenutka kada se iskljuci svetlo oko prekidaca baterija je puna bez obzira sta bilo na punjacu, crveno svetlo, zeleno svetlo ili svetleo Kangerov znak na primer. Ovde imamo najverovatnije situaciju da prvi punjac nije ispravan a da drugi punjac i baterija rade kako treba.

@werp690 - Ako je baterija neispravna veruj mi lako ces osetiti a garanciju imas pa imas tako da ne vidim razlog da zuris sa reklamacijom najverovatnije potpuno ispravne i funkcionalne baterije. Koristi kombinaciju tog drugog punjaca i baterije i kada se iskljuci svetlo oko prekidaca mozes da je skidas, baterija je puna.
Ni tvoja tvrdnja nije na mestu... Dokle god svetli crvena lampica na punjacu, postoji razlika potencijala u struja tece iz punjaca kroz bateriju...
P.S. I ja mislim da je u punjacu "kvaka"

i can't keep calm i'm nemirko
nemirko nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 03-11-2014, 07:59   #37
kurlebalo
Aktivan član

kurlebalo je na dobrom putukurlebalo je na dobrom putukurlebalo je na dobrom putukurlebalo je na dobrom putu

Kao sto rekoh nikakve veze nema sta je na punjacu, dali svetli ili ne svetli, baterija je ta koja regulise punjenje, koja ga prekida i koja ima svoj indikator napunjenosti.

Staro 03-11-2014, 08:44   #38
Estariol
Moderator

Estariol's avatar

Sad ću otići u blagi off jer nije Aspire nego Vision baterija, ali je problem sličan.
Spiner od 900mAh, Joyetech oriđiđi punjač. Puni se normalno, zatreperi taster baterije koji javlja završetak punjenja, dok trepti, na punjaču led zelen. Kako "odtrepće" svoje, tako se na punjaču opet pali crveno na punjaču. I to se ponovi još 2 ili 3 puta, pa ispada da punjenje traje 7-8 sati. Slao bateriju kod @gomiletina koji mi je rekao da se na njegovom punjaču, koji daje više od 420mAh, puni normalno. Do tada se na mom punjaču punila normalno. Šta je pobrljavilo, punjač ili elektronika baterije, ako imam 3 identična punjača, i probao sam punjenje na svim portovima 2 različita računara i u 2 grada, a uvek isto?
@gomiletina mi je rekao da je rešenje u jačem punjaču, šta ti misliš, @kurlebalo?
Pitam ozbiljno, nije sarkazam, jer vidim da si stručan i ne osporavam tvoje znanje.

Staro 03-11-2014, 12:21   #39
kurlebalo
Aktivan član

Moze biti, ja doduse nisam probao na jacem punjacu. Imam dve Aspire CF VV+ baterije od 1300mAh kod sebe i jos jednu koja je kod prijateljice, moje se pune na no name punjacima (kupljeni kao Kangertech Evod punjaci - bez logoa) output 400mAh i kod mene je situacija da se kod jednog prvo pali zeleno svetlo na punjacu pa tek onda nakon nekih 20-30 minuta gasi sijalica oko prekidaca a na drugom da ostane konstantno crvena. U oba slucaja baterija se ponasa izvanredno, trajanje je isto, vreme punjenja je oko 2 ipo sata, nikakvih problema nema.
Baterija koja je kod prijateljice se puni na kangerovom punjacu sa logom koji svetli (koliko mi je u znanju isto ouput 400mAh) i kod nje se na kraju ne promeni u zeleno svetlo a baterija se iskljuci. Njena baterija takodje radi odlicno.

Sve u svemu baterija se napuni i na 400mAh output-a i to za 2 ipo sata od prilike, problema barem primetnih nema a hoce li uticati na samu elektroniku ne znam, jos je rano za procenu, zato i predpostavka da je njegov prvi punjac pobrljavio a drugi radi kako treba. Nemam Aspire punjac ali znam da on radi na 420mAh tako da bi efektivno punjac sa tolikim izlazom trebao da radi bez problema i da ne bi trebalo da bude potreban jaci punjac od toga.

Edit: Nisam citao pitanje kako treba. Sijalica na punjacu trepce dok radi u pocetku brze (u kracim intervalima) i kako se punjenje baterije blizi kraju usporava da bi pri punoj bateriji svetlo preslo u zelenu boju. Bolji, kvalitetniji punjaci ce prekinuti struju u potpunosti kada se uplai zeleno svetlo (obicno nesto ispod 4.2V) dok ce oni losijeg kvaliteta i dalje davati struju. Ukoliko niste sigurni u to da ce baterija da prekine da prima struju kada se napuni potpuno trebalo bi je skinuti nakon paljenja zelene sijalice. Sta se desava sa tim Vision Spinerima nije mi jasno, predpostavljam da su samo zahtevale kvalitetnije punjace i to ne nuzno i jaceg izlaza. Prepuni smo raznih proizvodjaca i nazovi proizvodjaca tako da nije nista cudno da se dve naizgled iste stvari ponasaju potpuno razlicito.

Zahvalili :
Staro 03-11-2014, 14:18   #40
Estariol
Moderator

Estariol's avatar

Nemam thanksova, hvala!
U pravu si, moguće da je u pitanju samo stabilnost izlaznog napona ili nešto slično.

Staro 04-11-2014, 10:15   #41
vlajkom
Aktivan član

Pohvala: 79
Pohvaljen: 13
Nivo reputacije: 17
vlajkom je na dobrom putuvlajkom je na dobrom putu

Citat:
Originalna poruka od kurlebalo Vidi poruku
Nije tajna nikakva, ja u sustini ne volim da cekam stvari da stignu pa jos uz nasu carinu nikada nisi siguran koliko ce to cekanje da se produzi tako da sam bateriju kupio kod nas istog trena kada se pojavila na rafovima. Nadam se da ovo nece biti okarakterisano kao reklamiranje sa obzirom da radnja ima svoje predstavljanje na forumu a u pitanju je Inhalika. Sto se tice same originalnosti baterije nisam ni sumnjao u originalnost posebno uzevsi u obzir kako me dobro sluzi ali evo sada sam proverio i na Aspire site-u preko security koda na pakovanju i rezultat je naravno kao sto je i ocekivano:

Da li si dobio beauty ring uz bateriju?

vlajkom nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 04-11-2014, 12:28   #42
kurlebalo
Aktivan član

Uz bateriju 1600 mAh ide beauty ring ali je on fiksiran dok ove druge baterije manjeg kapaciteta, 1300 mAh, 1000 mAh imaju uzi vrh i ne ide tako da ako koristis nesto sto je na 510 konektoru a nema svoj beauty ring kao sto ima na primer PT3 izgledace poprilicno nestabilno i licice na pecurku. Moja preporuka je da ukoliko koristis klirove tipa eVOD, PT u mini izvedbama onda treba uzeti 1300 mAh bateriju a za sire tipa PT2/PT3 ovu od 1600 mAh sa fiksnim beauty ringom.

Zahvalili :
Staro 04-11-2014, 13:03   #43
vlajkom
Aktivan član

Pohvala: 79
Pohvaljen: 13
Nivo reputacije: 17
vlajkom je na dobrom putuvlajkom je na dobrom putu

Hvala kurlebalo.Da u principu koristio sam staru ego pass 650 bateriju kojoj polako dugme odlazi u večna lovišta. Ideja mi je da uzmem ovu bateriju i da kupim pt2. Da li ću realno nešto osetiti, promenom napona - kod korišćenja ove baterije... mislim, imam pt2 mini , imam i cc klir, ali ne znam da li se sem dobre autonomije, "oseća" pojačan TH i/ili količina pare, kada se uz ovakve klirove podešava napon? Da li mi uz ovu bateriju , ako budem kupovao PT2 treba i AirFlow kontroler za njega?

vlajkom nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 04-11-2014, 14:12   #44
Estariol
Moderator

Estariol's avatar

Prednost promenljivog napona je pre svega ujednačen učinak do pražnjenja, a zatim mogućnost boljeg iskorištenja grejača. Time što menjaš napon možeš udesiti učinak tačno onako kako ti odgovara, i promena omaže ti ne znači ništa, jer si u mogućnosti da prilagodiš napon tako da i sa 1.8 i sa 2.4 oma, bilo single ili dual coil, možeš imati podjednak th, količinu pare i aromu.

Zahvalili :
Staro 04-11-2014, 14:29   #45
gaucho
Iskusan član

Godine: 29
Pohvala: 77
Pohvaljen: 52
Nivo reputacije: 25
gaucho je na dobrom putugaucho je na dobrom putugaucho je na dobrom putugaucho je na dobrom putugaucho je na dobrom putugaucho je na dobrom putu

@kurlebalo Moze li slika te baterije od 1600 mah sa fiksiranim beauty ringom?

Ja mislim da taj fiksirani ima samo VV + serija,a ona je samo od 1000 mah.
Zato sam je i kupio,jer izgleda puno lepse od onih koji nisu fiksirani,ali ako postoji i na verziji od 1600,kupio bih i nju.,
gaucho nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Delovi, oprema, dodaci > Baterije i punjači

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 11:45 sati.