Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Iskustva, saveti i pitanja
Zaboravljena šifra? Registracija

Iskustva, saveti i pitanja Teme u kojima mozete pisati o svojim iskustvima, kao i dati ili pitati za savet.

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 23-06-2014, 11:30   #16
5thREON
Veteran

5thREON's avatar

Registrovan: Dec 2013
Godine: 39
Pohvala: 1,753
Pohvaljen: 1,172
Nivo reputacije: 295
5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju
Uobičajeno Re: E-feel - zamena grejaca

ja sam pazario grejace za T2 CC sa FT-a
losi su...
valjaju samo za premotavanje

JaZoja
5thREON nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 23-06-2014, 14:34   #17
Novak
Iskusan član

Registrovan: Jun 2014
E-cig: Cloupor mini 30w,VTC Mini 75w,Kayfuns,CloudOne
Pohvala: 180
Pohvaljen: 50
Nivo reputacije: 23
Novak je na dobrom putuNovak je na dobrom putuNovak je na dobrom putuNovak je na dobrom putuNovak je na dobrom putuNovak je na dobrom putu

Danas sam na poslu merio grejac.Od 2.8 do 3.0 oma,sto je skoro pa duplo.Zato i ne sluze dugo i stvaraju zagoreli ukus.
Nemam ovih dana vremene ali nabavlja cica kalem pa na vinklovanje.
Novak nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 23-06-2014, 16:08   #18
BoT_SD
Senior

Pohvala: 182
Pohvaljen: 609
Nivo reputacije: 121
BoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvalu

Čujem da i ovde u Smederevu imaju ljudi iste probleme, a pre par dana sam i "servisirao" jedan takav grejač, doneo kolega, kaže sin neće da radi. Kad sam rastavio, žica maltene nova, slabo korišćena, ali pregorela. Još tužnije na ovim grejačima je kvalitet fibera, možda i bolje da otkaže grejač nego da parite na ovom fiberu. Prljav je, linja se, troši, cepa, smrdi... Iskren savet svima, nabavite materijal i počnite sami da motate, iznenadićete se koliko je sve bolje nego na grejačima koje kupujete kod nas.
BoT_SD nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 24-06-2014, 02:39   #19
gojkov
Veteran

Godine: 50
E-cig: nemesisi,subtankmini sa redu.bajka,heron,ruza,kaje
Pohvala: 2,752
Pohvaljen: 861
Nivo reputacije: 180
gojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalu

Moze li neko da mi da savet koliko namotaja kantala 0.20mm ,a koliko 0.15mm na fiber od 1 mm.Da li da umotam dva struka.a jedan da stavim preko ili da umotam 3 struka odjenom.Kakva su iskustva?Pozdrav.I ovde u Vrscu ljudi imaju problem sa grejacima,traju 2-3 dana max.Meni i manje,trosim dosta tecnosti
gojkov nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 24-06-2014, 10:06   #20
coolair
Iskusan član

coolair's avatar

Registrovan: Mar 2014
Godine: 55
Pohvala: 92
Pohvaljen: 115
Nivo reputacije: 36
coolair ima čime da se ponosicoolair ima čime da se ponosicoolair ima čime da se ponosicoolair ima čime da se ponosicoolair ima čime da se ponosicoolair ima čime da se ponosicoolair ima čime da se ponosicoolair ima čime da se ponosicoolair ima čime da se ponosi

O ovome se piše već poduže, na dugačko i na široko (http://www.e-cigserbia.com/forumdisplay.php?f=22)
Uključiš pretragu foruma, ili odeš na YouTube i jednostavno nađeš šta ti treba.
Jedan od boljih prikaza, našim jezikom ispričan je i video zapis člana @Betrayer, a link je ovde:

coolair nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 24-06-2014, 23:33   #21
gojkov
Veteran

gojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalu

hvala na pomoci

---------- Post dodan 25-06-2014 u 00:02 ----------

Postupio sam prema zadatom video zapisu i nisam dobio odgovarajuci rezultat,verovatno zato sto je moj kantal 0.20 a ne 0.22mm i sto je grejac bez donjeg levka pa nisam skracivao fiber.Nemam unimer da izmerim otpor,a sutra mi stize kantal debljine 0.15 pa nemam predstavu koliko namotaja da stavim.Pozdrav
Staro 25-06-2014, 08:21   #22
Estariol
Moderator

Estariol's avatar

Registrovan: Jan 2014
Godine: 40
E-cig: Defender 2/Balrog + Rose v2/Rus 91%/Erlkonigin v2
Pohvala: 3,644
Pohvaljen: 1,297
Nivo reputacije: 291
Estariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputaciju

Sa 0.20 kantalom ti je možda trebao namotaj manje da bi dobio omažu kao sa 0.22. Sa 0.15 će ti trebati još manje namotaja za isti otpor. Pretraži forum, ima dosta uputstava, pa i softver za proračun grejača.

Vanzemljaci? Ako oćeju da dođeju, neka dođeju, ako nećeju, ne moraju...
Estariol nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 25-06-2014, 09:10   #23
coolair
Iskusan član

coolair's avatar

Registrovan: Mar 2014
Pohvala: 92
Pohvaljen: 115
Nivo reputacije: 36
coolair ima čime da se ponosicoolair ima čime da se ponosicoolair ima čime da se ponosicoolair ima čime da se ponosicoolair ima čime da se ponosicoolair ima čime da se ponosicoolair ima čime da se ponosicoolair ima čime da se ponosicoolair ima čime da se ponosi

Citat:
Originalna poruka od gojkov Vidi poruku
hvala na pomoci

---------- Post dodan 25-06-2014 u 00:02 ----------

Postupio sam prema zadatom video zapisu i nisam dobio odgovarajuci rezultat,verovatno zato sto je moj kantal 0.20 a ne 0.22mm i sto je grejac bez donjeg levka pa nisam skracivao fiber.Nemam unimer da izmerim otpor,a sutra mi stize kantal debljine 0.15 pa nemam predstavu koliko namotaja da stavim.Pozdrav
Nema na čemu.
Da ne bih bio "nadrndani matorac", evo informacije iz prve ruke:

Nabavi kantal 0.22, namotaj 4/5 namotaja oko fibera 3 x 1mm, ne stavljaj ništa preko grejača, spali na plinu (pretis ili brener) namotani grejač sa sve fiberom, ubaci u glavu klira i voziii.
Oprobano, radi odlično, i grejač se ne oseća na zagorakis naj manje 7-10 dana, bez dry burn ili pranja. Da bi dobro radio grejač, svaki put prilikom punjenja tanka izbaci zaostalu tečnost i obaveznoo čisti klir kao i da svaki put suvom maramicom (papirni ubrus, toalet papir) obrišeš kontakt na bateriji, kao i kontakt navoj sa donje strane klira.

coolair nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 25-06-2014, 10:01   #24
gojkov
Veteran

Hvala puno na detaljnom uputstvu,nabavljam kantal 0.22,pa vam uskoro javljam utiske.Hvala jos jednom
Staro 25-06-2014, 17:01   #25
gojkov
Veteran

Namotao sam kantal 0.15mm 4/5 namotaja na 3 struka fibera 1mm preko malo deblje igle za sivenje i nije lose,ali ipak nije kao fabricki setup,fali malo arome i jaca para.Koliko bi oma trebalo da imam ovim nacinom motanja?
Staro 25-06-2014, 20:07   #26
curejko
Nov član

Registrovan: Jun 2014
Pohvala: 8
Pohvaljen: 1
Nivo reputacije: 14
curejko je na dobrom putu

Citat:
Originalna poruka od Novak Vidi poruku
Imam problem sa E-feel eGo T2 CC Clear 1100mAh.Naime koristim ga jedno tri meseca i sve super.Ali kada je doslo vreme za zamenu grejaca to je vec drugo.
U zadnje dve nedelje sam zamenio sest grejaca,prvo przo pregorevaju(tri dana max.) a drugo i kada je nov oseca se kao da pusim plastiku.Ukus arome nema veze,koju god da sipam isto.
Da li su rezervni delovi za ovaj model krs ili prodavci uvaljuju neku bezveze robu neznam.Kod mene u gradu ima samo jedan prodajni objekat i tu se snabdevamo.
Dali je neko imao slicno iskustvo?
Imao sam ja. Grejaci su u pitanju. Uvoze jeftino djubre. Zato sam promenio ceo clear. Aspire CE5 BDC kida u odnosu na ono e-feel djubre.
curejko nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 25-06-2014, 22:30   #27
gojkov
Veteran

Da ,Curejko je u pravu,grejaci su u pitanju.Vec sam napomenuo da i u Vrscu u radnjama poslednjih nekoliko meseci stizu grejaci koji su jako losi,posle par dana gube perfomanse,a kad treba da se odradi ciscenje postaje nemoguca misija,kantal i fiber su strasno zaprljani,a ako grejac prezivi pranje,dry burn ga otera u vecna lovista.Prodavci u Vrscu su vracali grejace i trazili druge.Neki su bili u onim crnim pakovanjima u setu po 5 komada i tu su bile dve vrste ,jedni su imali pravilan krug na kraju + pina,a drugi na krugu su imali zarez(da li ste i vi nailazili na takve?).Posle su stigli kao bolji grejaci a tazlikuju se po tome sto su zasebno upakovani u malu providnu kesicu.Kvalitet isti-los.Pre pet dana sam kupio grejac iz nove ture sa kojim kao ne bi trebalo da ima problema.Stvarno za sada radi odlicno ,prepoznaje arome i pare na pretek.Dodje mi da ga rastavim,prebrojim namotaje,kad bih jos znao debljinu kantala pa da stare grejace prepravim po njemu.Videcemo kako se ponasa pri prvom ciscenju.Da to sam zaboravi da napomenem i ovaj je stigao u crnim kutijama u pakovanju po 5 i imaju kraci fiber
Staro 25-06-2014, 22:33   #28
5thREON
Veteran

5thREON's avatar

Godine: 39
Pohvala: 1,753
Pohvaljen: 1,172
Nivo reputacije: 295
5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju

definitivno NGV ide umrelinim putem...
ili imaju neku dileju koja radi nabavke ili ih vec zabole uvce za misljenje musterija
u svakom slucaju-lose
a nije tako bilo...nekada

uostalom,NGV ima svoj deo na forumu
obratite se tamo,iznestite svoja misljenja i iskustva
sumnjam da ce to imati ikakvog efekta,s' obzirom da se niko nije pojavljivao na forumu vec par meseci

a imaju i svoju mail adresu
bas me zanima da li ce neko dobiti odgovor....

JaZoja
5thREON nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 25-06-2014, 23:00   #29
gomiletina
Moder

gomiletina's avatar

Registrovan: Apr 2013
E-cig: Shta zapadne+ ruza, kaya
Pohvala: 4,052
Pohvaljen: 3,368
Nivo reputacije: 551
gomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od gojkov Vidi poruku
Namotao sam kantal 0.15mm 4/5 namotaja na 3 struka fibera 1mm preko malo deblje igle za sivenje i nije lose,ali ipak nije kao fabricki setup,fali malo arome i jaca para.Koliko bi oma trebalo da imam ovim nacinom motanja?
Pa kako mislish da cesh dobiti dobru paru sa 0.15 kantalom. Lepo ti reche @coolair koji ti kantal treba i koliki broj namotaja na kolikom prechniku. Prochitaj josh malo po forumu o debljinama kantala. I nabavi neki unimer, ukoliko si u mogucnosti, pod obavezno
gomiletina nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 26-06-2014, 13:45   #30
gojkov
Veteran

A pazi sad,kantal 0.15mm 2/3 namotaja na korisceni fiber od 2mm duzine 2cm nisam imao duzi,preko fiber nov od 1mm i ...nista, slabo ,zagoreo ukus,slaba para(ti bi bio u pravu kantal od 0.15mm ne daje dobru paru),medjutim zamena gornjeg fibera od 1mm sa vatom debljine oko1.5mm koja ide do dna,druga prica,arome bas koliko treba a pare vise nego na fabrickom setupu!!Moj zakjucak je treba experimentisati jer od mnogo faktora zavisi kako ce raditi ,ne samo od debljine kantala i fibera,omaze ,provodljivosti temperature,zivaca itd
ps kantal 0.22mm treba tek da narucim pa sad se snalazim s onim sto imam.Pozdrav!
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Iskustva, saveti i pitanja

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 03:06 sati.