Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum iz liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > e-cigSerbia caffe > Opuštanje > Youtube
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 06-07-2014, 00:16   #16
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 41
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 8,137
Pohvaljen: 11,877
Nivo reputacije: 1826
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju
Uobičajeno Re: Jungle + DNB i to...

@Gorila JESTE!

@Estariol bez brige, poskidane empetrojke :thumbup:
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 06-07-2014, 00:27   #17
Gorki
Veteran

Gorki's avatar

Registrovan: Feb 2012
Pohvala: 3,261
Pohvaljen: 3,579
Nivo reputacije: 549
Gorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputaciju

Dobro de. Hajde da se i ja upisem...

It's tulip time in Holland. Two lips are calling me.
Gorki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 06-07-2014, 00:42   #18
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Vidiš da možeš kad hoćeš :p

LEKCIJA #1

Old school jungle ili samo jungle je žanr elektronske muzike koji je nastao početkom devedesetih godina uticajem drugih žanrova kao što su breakbeat hardcore, reggae, dub i dancehall. Zvuk karakterističan po furiozno brzom tempu od 150-180bpm često u nepravilnim sinkopama, iseckan do iznemoglosti i veoma često i van osnovnog ritma. Rolanje doboša sa promenom visine tona i sintetički zvučni efekti su česta pojava. Od ostalih elemenata tu su potmule i spore bas linije i proste melodije i “sviranje“ uzorcima zvuka (najčešće govor iz nekog filma i sl.) i zvučna manipulacija kao što je time strech. Producenti su često koristili zvučne uzorke solo deonica bubnja funk/soul/jazz numera i manipulacijum uređajima (Sampler) prerađivali u nove ritmičke strukture. Naj poznatiji primer je solo deonica od 6 sekundi benda The Winstons u pesmi Amen, Brother
Kod:
http://en.m.wikipedia.org/wiki/Amen_break
koja je osnova većeg dela ere.

1992 godine u londonskom klubu Rage dvojica stalnih DJ-eva Fabio i Grooverider su u svoj repertoar počeli da svrstavaju više ragga i dancehall stvari mešajući ih sa house i techno zvukom, od tada popularizacija junglea eksponencijalno napada stari kontinent. 1994/95 dolazi do svog vrhunca i ulazi na prve top liste. To je kraj junglea i rađanje Drum and bass-a.
Staro 06-07-2014, 00:48   #19
Gorki
Veteran

Gorki's avatar

Gorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputaciju

Ako si lekciju postovao za mene, jer sam okacio Orbital u ovoj temi, nisi morao da se trudis... :P

Staro 06-07-2014, 00:53   #20
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Ma može, zato ima i “to...“ u naslovu, nego bolje da spamujem u ovoj temi nego da se svađam sa ljudima koji neće da shvate neke stvari... Lepo svima... :thumbup: Tu sam a nisam tu...
Staro 06-07-2014, 00:58   #21
Gorki
Veteran

Gorki's avatar

Ako. Nije lose napraviti svoj mali svet. Samo pazi, iz Dzungle se ili vratis bolji, ili te nesto pojede...

Brisem, al' svraticu da vas obidjem...

Staro 06-07-2014, 01:12   #22
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Zato imam Silverback gorilu da me čuva

Par odličnih dokumentaraca o sceni:

Zahvalili :
Staro 06-07-2014, 01:59   #23
dacha
Veteran

dacha's avatar

Registrovan: Jan 2013
Pohvala: 1,452
Pohvaljen: 4,430
Nivo reputacije: 596
dacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputaciju

oldies but goldies :P

odlicna i stvar i video

ima i odlican remix foul play-a ali original mi nekako vise prija

p.s. ne pratim ni ja danasnju scenu ali od starih drugara sa nasih prostora koje sam voleo da slusam su rahmany u nekim izdanjima, djApe, proka, side1, dok je phase (codex) zakivao previse za moj ukus... od stranaca je mogla cela GLR ekipa i brazilci, inace flip je najvise pustao breakbeat, boza podunavac jeste imao dnb izleta ali je ipak svoj trag ostavio kao jedan od tehno pionira

Hedonizam jača organizam! ;]

dacha nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 06-07-2014, 02:49   #24
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

LEKCIJA #2

Drum and bass je nastao kao pomak u Britanskoj breakbeat hardcore i Rave sceni polovinom devedesetih godina. Za razliku od prethodnika jungle-a koji je bio tvrd i pod uticajem Jamajkanskih derivata, dnb je prožet sa mnogo stilova pozajmljenih iz dancehall, electro, funk, hip hop, house, jazz-a pa čak i pop-a. Kako je tadašnja breakbeat scena bila raskošna, počele su nastajsti frakcije sa jedne strane lepršav zvuk kao npr. Smart E's' "Sesame's Treat" a sa druge strane mračnije numere kao npr. Goldie - Terminator ili 4 Hero - Mr Kirks Nightmare. U toj novonastaloj sceni različitim stilovima dominiraju umetnici poput Shy FX, Andy C, Krust, DJ Hype, DJ SS, Fabio, Grooverider, Goldie, LTJ Bukem, Jack Smooth, Omni Trio, Rebel MC, Soul Slinger, DJ Special K (USA) Rob Playford i drugi. Sam naziv drum and bass krstio je britanski radio DJ Trevor Nelson kao njegov naziv za grublji funk koji se tada izvodio u Britaniji. Kumovao je i piratski radio Kiss FM sa džinglovima tipa “Drum and bass on Kiss!“

Scena se dalje deli na dve osnovne frakcije. Jedna pod uticajem ragga zvuka i druga koja je prihvatila naziv drum and bass da bi se distancirala. Karakterišu je kompleksnija manipulacija ritmom (računari uveliko postaju centralno mesto pri komponovanju) i uticaji ambijent zvuka. Stil evoluira i grana se, nastaje i inteligent dnb sa najpoznatijim predstavnikom LTJ Bukem-om. Krajem devedesetih se scena deli na još podžanrova ali sam tad ja digao ruke od cele stvari pa ako ima neko mlađi da ispriča šta se onda desilo...

---------- Post dodan 06-07-2014 u 04:07 ----------

Evo jednog uglavnom old school kolaža:

---------- Post dodan 06-07-2014 u 04:14 ----------

---------- Post dodan 06-07-2014 u 04:19 ----------

Nije old school al ja padnem na pod i krenem da se koprcam i vrištim: “Njiiiiii!!!“ svaki put kada je čujem

---------- Post dodan 06-07-2014 u 04:23 ----------

A kad smo kod Pendulum. To su mi omiljeni Nu school dječarci :thumbup:

U Perth-u ima najviše srba... Ima tu nečega...
Zahvalili :
Staro 06-07-2014, 03:37   #25
zogu
Moder

zogu's avatar

Registrovan: Dec 2011
E-cig: Vratite Guruu potpis !!!
Pohvala: 4,596
Pohvaljen: 6,124
Nivo reputacije: 983
zogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputaciju

Hvala c-hell.
Eto meni zabave sledece nedelje na poslu

Sent from SlimKat using Tapatalk

Doggy and Pico

You can fool all the people some of the time,
and some of the people all the time,
but you cannot fool all the people all the time.

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.
zogu nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 06-07-2014, 03:42   #26
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Ako ovo budeš slušao, prebićeš šefa i dobićeš otkaz Onda c-hell kriv...

EDIT: U stvari ovaj poslednji klip možeš. Čujem ja tu i Smithse

---------- Post dodan 06-07-2014 u 05:03 ----------

EVO: Samo za zogua, da uđe u taj vajb

Zigu, ovo na sluške i na bajs. Ima da teraš duplo brže :thumbup:

---------- Post dodan 06-07-2014 u 05:15 ----------

Evo može i ova:

Ti si emotivan dećko :-*
Zahvalili :
Staro 06-07-2014, 05:13   #27
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Potseti me @Gorki sa Orbitalom na ovo

Obratiti pažnju na poslednji deo pesme oko petog minuta UAHAHAHA! Gde je ovde jungle ili dnb , ali sam hteo da podelim ovaj snimak
Zahvalili :
Staro 06-07-2014, 10:34   #28
Estariol
Moderator

Estariol's avatar

Registrovan: Jan 2014
Godine: 40
E-cig: Defender 2/Balrog + Rose v2/Rus 91%/Erlkonigin v2
Pohvala: 3,544
Pohvaljen: 1,258
Nivo reputacije: 280
Estariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputaciju

Da dodam samo jednu sitnicu:
Između ostalog, jedan od derivata breakbeat-a i jungle-a je i novi Garage pravac, čiji su nekadašnji predstavnici bili recimo Joy Division ili Sonic Youth, a danas su od poznatijih Artful Dodger ili DJ Eazy B ... Al to je za drugu temu...
Uz napomenu da je pojam Garage u ovom slučaju nastao na osnovu žurki koje su organizovane u praznim javnim garažama. I vremenom je i tu nastalo old skool/nu skool odvajanje...

Evo dva primera i prekidam off:

Vanzemljaci? Ako oćeju da dođeju, neka dođeju, ako nećeju, ne moraju...
Estariol nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 06-07-2014, 12:29   #29
dacha
Veteran

dacha's avatar

Registrovan: Jan 2013
Pohvala: 1,452
Pohvaljen: 4,430
Nivo reputacije: 596
dacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputaciju

Liquid dnb mi je odlican soundtrack za suncane letnje dane, dobri su i brazilci

Hedonizam jača organizam! ;]

dacha nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 06-07-2014, 12:42   #30
banema
Veteran

banema's avatar

Registrovan: Jan 2014
E-cig: IPV D3, Rose V2s, Phenomenon Lite, KFL-s
Pohvala: 1,730
Pohvaljen: 853
Nivo reputacije: 168
banema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalu

Nece moci tako lako da prodjete...

---------- Post dodan 06-07-2014 u 13:44 ----------

"Dunav se uliva u Tamiš iz svih mora i okeana , Pančevo , to je kad se vratiš sam u sebe jednog dana". @Mika Antic
banema nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > e-cigSerbia caffe > Opuštanje > Youtube

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 23:31 sati.