Forum

- eCig Hellas arome - Doziranje - e-cigSerbia Forum
Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Doziranje
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 08-07-2014, 20:47   #1
Sava89
Veteran

Sava89's avatar

Registrovan: Mar 2014
Pohvala: 1,389
Pohvaljen: 1,444
Nivo reputacije: 281
Sava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputaciju
Uobičajeno - eCig Hellas arome - Doziranje

Vec danima se razmisljam da napisem doziranja Hellas Aroma s obzirom da sam solidan deo tih aroma probao, iako Dalibor(Totally Red) vec ima u svom pod forumu iskustva s njegovim aromama malo je rastrkano pa nije lako naci preporucljive procente korisnika tako da eto i razlog ove teme.
Pozeljno je da i ostali clanovi ucestvuju i napisu svoja doziranja ako zele.

Prvenstveno zelim da istaknem da je moj ukus negde srednji/medium, to jest volim srednju dozu arome tako da su ova doziranja bazirana na tome. Takodje cu napisati samo ciste ukuse, znaci samo sa jednom aromom bez mixeva od vise aroma.

Drugo sto bih dodao je da ja iskljucivo doziram sa insulinskim spricem radi sto preciznijeg doziranja. Za ove sto ne mogu da nabave spric iliti nemaju trenutno po mojim merenjima izlazi mi 67 kapi arome na 1ml(10% arome = 1ml za 10ml) tako da ko mora da dozira kapljanjem evo kratak primer koliko je kapljica odredjeni % arome.

0.5%(0.05ml) = 3kapi
1%(0.1ml) = 7kapi
2%(0.2ml) = 13 kapi
2.5%(0.25ml) = 17 kapi
3%(0.3ml) = 20 kapi
3.5%(0.35ml) = 23 kapi
I tako dalje.

( imajte na umu da nisu sve arome iste gustine tako da ce neke kapi biti manje neke vece, zato se iskljucivo i dozira sa spricem )

Takodje da dodam da se neki ne prevare, recimo zelite da smuckate 10ml , zelite recimo 3% arome (0.3ml), neki se prevare dodaju 10ml baze, s time ste dobili 10.3ml smuckane tecnosti i doza arome vise nije 3% vec 2.7/8%

Prosta racunica za tacno doziranje vam je NPR: Zelite 3% Arome = 9.7ml baze + 3%(0.3ml) arome = 10ml, zelite 2.5%(0.25ml) arome dodate 9.75ml baze = 10ml... itd.

E tako sad kada sam udavio sa uvodom da napisem moja doziranja

- Orama = 2.8%
- Virginia = 3.3%
- MaxBlend = 3.3%
- Camtel = 3.4%
- Esplendido = 3.5%
- Mary Jane = 2.5%
- Lacky Strike = 2.9%
- RY4 = 3.8%
- Greek Apple (Grcka jabuka) = 1.5%
- Perique = 2.2%
- Lemon (Limun) = 1.3%
- Hazelnut (Lesnik) = 2%
- Espresso 3.5%
- Strawberry (Jagoda) 2%
- Peach (Breskva) 2%
- Blackberry (Kupina) 2.4%
- Banson Hadge 3%
- Downhill 3.3%
- Old Captain 3.2%
- Old Harbor 2.8%
- Cherry (Visnja) 2.5%
- Apple (Jabuka) = 2.7%

Toliko od mene, verovatno sam zaboravio neke arome al ovih sto se secam i mixam su na ovim procentima.
Sava89 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 08-07-2014, 21:14   #2
Cummon
Senior

Cummon's avatar

Registrovan: Apr 2013
Pohvala: 232
Pohvaljen: 146
Nivo reputacije: 54
Cummon ima čime da se ponosiCummon ima čime da se ponosiCummon ima čime da se ponosiCummon ima čime da se ponosiCummon ima čime da se ponosiCummon ima čime da se ponosiCummon ima čime da se ponosiCummon ima čime da se ponosiCummon ima čime da se ponosiCummon ima čime da se ponosi
Uobičajeno Re: - eCig Hellas arome - Doziranje

Sjajno , nego Savo zašto proizvodjač kaže da treba da se stavlja 7-10 kapi na 10ml , o čemu se tu zapravo radi ?
Cummon nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 08-07-2014, 21:31   #3
Sava89
Veteran

Sava89's avatar

Sava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputaciju

Nisam proizvođač pa da mogu odgovoriti na tvoje pitanje Cummon, ono što znam je da je 7-10kapi malo po mom ukusu za većinu aroma, pogotovo duvanskih. Pravio sam neke i po predlogu proizvodjaca i bilo je baš slabo da ne kažem vodenasto , s druge strane dobro je početi s nizim procentom arome pa kasnije dodavati ako je slabo.

Kao što piše u prvom postu to su moja lična doziranja koja leže meni savršeno i po mom ukusu kao i ukusu ljudi što uzimaju od mene tečnost ...

Cilj ove teme je da se doziranja eCig Hellas aroma drže na jednom mestu kao i da se olakša članovima koji još nisu imali iskustva s hellas aromama da pronadju neki odgovarajući procenat arome u slučaju želje da probaju...
Staro 08-07-2014, 21:38   #4
5thREON
Veteran

5thREON's avatar

Registrovan: Dec 2013
Godine: 38
Pohvala: 1,753
Pohvaljen: 1,172
Nivo reputacije: 292
5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju

ako se nastavi spamovanje ovim tempom,i ova tema ce vrlo brzo izgubiti na preglednosti kao i ona koju je Dalibor postavio...

JaZoja
5thREON nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 08-07-2014, 21:39   #5
Guru
Veteran

Guru's avatar

E-cig: Vratite mi potpis :)
Pohvala: 1,821
Pohvaljen: 4,237
Nivo reputacije: 765
Guru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputaciju

Da li postoji razlika izmedju 0.25ml na 10ml i 0.25ml arome na 9.75ml i da li ako pravimo 50 ili 100ml to ima velikog znacaja?
Guru je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 08-07-2014, 21:45   #6
Sava89
Veteran

Sava89's avatar

Zamolio bih Admine da obrisu nepotrebne postove kao i da zaustave trolovanje ove teme.

Ako nemate nista konstruktivno da napisete nemojte ni pisati.

Napominjem da je cilj ove teme da clanovi podele svoja doziranja sa eCig hellas aromama umesto da troluju i jedu g...
Zahvalili :
Staro 08-07-2014, 21:58   #7
Guru
Veteran

Guru's avatar

Guru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputaciju

Ja sam mrtav ozbilja, 5threon je rekao da se ne racuna aroma kad se mucka kolicina, ti pises suprotno.

Ako se dogovorite sta je tacno, brisite postove.

BTW, zilion ljudi mixuje sa kapima i za to postoji jako dobar razlog
Staro 08-07-2014, 22:04   #8
5thREON
Veteran

5thREON's avatar

5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju

@guru,s obzirom da se radi o % sve jedno je da li pravis 10ml ili 10l.
1% je uvek 1%
da li ces racunati % arome u odnosu na pocetnu zapreminu baze,ili ces sticovati i j..ti se ko mali majmun pa da na kraju sve ispadne 10ml,je po meni ne bitno.
stavise(bez CAK),ova druga varijanta je gubljenje vremena, zivaca i samo unosi pometnju. pogotovu onima kpoji su juce poceli da mixaju i onima koji to tek nameravaju.
toliko

JaZoja
Zahvalili :
Staro 08-07-2014, 22:07   #9
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 40
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 7,521
Pohvaljen: 11,047
Nivo reputacije: 1661
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Šta nije konstruktivno u tome što neko pita zašto ti se doziranja razlikuju od preporuke proizvođača puta tri???

Evo da podelim:

Cigar blond 6 kapi
Cigar mix 10 kapi
Burley 12 kapi (mislim, bilo davno)

To je bilo iz vremena dok sam bio na bcc klirovima. Sad bih verovatno sve oborio...
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 08-07-2014, 22:17   #10
Cummon
Senior

Cummon's avatar

Cummon ima čime da se ponosiCummon ima čime da se ponosiCummon ima čime da se ponosiCummon ima čime da se ponosiCummon ima čime da se ponosiCummon ima čime da se ponosiCummon ima čime da se ponosiCummon ima čime da se ponosiCummon ima čime da se ponosiCummon ima čime da se ponosi

Nije bilo ništa lično Savo, pokušavam to već dugo da provalim ali mi ne ide, bilo mi zgodno tebe da pitam jer vidim da si dobro upućen u sve detalje.
Probao sam ja i sa 100+, 200+ kapi na 10ml, 60 kapi na 10ml itd.
Probao sam naravno i sa 7-10.
Probao i sa špricem.
Naime, nije slučajno stavljeno baš ta mera, čak ako se ode na odeljak sa bazama tamo stoji 6-7 kapi na 10ml, u principu njima bi odgovaralo da stave što više jer bi im prodaja bila jača, ali nebitno to za ovu temu...

@5threon, kakav spam ?? o čemu pričaš čoveče ???
Staro 08-07-2014, 22:24   #11
5thREON
Veteran

5thREON's avatar

o nadolazecem, lafe
cela prica u vezi 5-7 kapi na 10 ml, verujem da vazi za neka stara pakovanja sa kapaljkama kaje su davala mnogo vece kapi. ljudi promenili ambalazu,a sajt ih mrzelo da diraju. to mi jedino ima logike. ono 3-5% je merodavno. toliko o kapima.

JaZoja
Staro 08-07-2014, 22:32   #12
Cummon
Senior

Cummon's avatar

Pa ako je o nadolazećem onda si ti spamer zapravo, prika

Mrzelo ih da diraju ? ne budi naivan rodjače ...
Staro 08-07-2014, 22:34   #13
Guru
Veteran

Guru's avatar

Znam i jednog sto je pravio na % pa pitao kako da razblazi
Staro 08-07-2014, 22:56   #14
5thREON
Veteran

5thREON's avatar

mrzelo ih da diraju...jes vala bezveze ojasnjenje,al ajd ti smisli neko bolje,prika
imaj na umu ono 7-10 kapi ili 3-5%

JaZoja
Staro 08-07-2014, 23:05   #15
scooter
Moder

scooter's avatar

Pohvala: 1,473
Pohvaljen: 1,574
Nivo reputacije: 319
scooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputaciju

Ja mislim da su namerno napisali doziranje u kapima jer moguće je da se aroma bolje rastvara kap po kap Pa i čovek se pre napije ukoliko unosi alkohol kafenom kašičicom nego kad pije iz čaše

Droper narkoman.
Skraceno doper.
scooter nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Doziranje

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 11:16 sati.