Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > MODovi > Opšte teme, ideje, rešenja, pitanja, saveti
Zaboravljena šifra? Registracija

Opšte teme, ideje, rešenja, pitanja, saveti Ideje, saveti, rešenja i pitanja ... - diskusije

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 20-07-2014, 23:03   #31
nedy
Senior

nedy's avatar

Registrovan: Jul 2013
Pohvala: 94
Pohvaljen: 218
Nivo reputacije: 55
nedy ima čime da se ponosinedy ima čime da se ponosinedy ima čime da se ponosinedy ima čime da se ponosinedy ima čime da se ponosinedy ima čime da se ponosinedy ima čime da se ponosinedy ima čime da se ponosinedy ima čime da se ponosinedy ima čime da se ponosinedy ima čime da se ponosi
Uobičajeno Re: Igle i spricevi

A koliko precizno tek mere arome ti Savini špricevi i posle se čudimo što troši po 25ml tečnosti. Ko zna čime on to meri.
nedy nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 20-07-2014, 23:04   #32
Sava89
Veteran

Sava89's avatar

Registrovan: Mar 2014
Pohvala: 1,436
Pohvaljen: 1,575
Nivo reputacije: 298
Sava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputaciju

lol pa meni u apoteci rekli da je ovo insulinski :O Strahote ! Jos ja pitam zar insulinski nije od 1ml oni kazu ne ne od 3ml je ..., eto ziveo sam u zabludi 2 meseca

U svakom slucaju ovaj mi je taman s obziram da minimalno sto doziram je na 100+ ml.

Nedy i u ovaj i u insulinski 1ml je 1ml ... sem toga i da ovaj moj masi (ako uopste masi) za citavih +5% ili vise kakve to veze ima s mojom potrosnjom ... :facepalm:
Sava89 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 20-07-2014, 23:13   #33
nedy
Senior

nedy's avatar

Registrovan: Jul 2013
Pohvala: 94
Pohvaljen: 218
Nivo reputacije: 55
nedy ima čime da se ponosinedy ima čime da se ponosinedy ima čime da se ponosinedy ima čime da se ponosinedy ima čime da se ponosinedy ima čime da se ponosinedy ima čime da se ponosinedy ima čime da se ponosinedy ima čime da se ponosinedy ima čime da se ponosinedy ima čime da se ponosi

Koliko precizno? Pa nije džabe insulinski tako malog kapaciteta i takve fizičke veličine. Ti špricevi se još koriste za hormonske terapije a koriste ih i džankiji zbog preciznog doziranja.

Analogno tome na primer nije isto izmeriti 1 gram na vagi rezolucije 1gr. I na vagi rezolucije 0,01gr. Na tarabi svašta piše, al kada izmeriš na vagi preciznosti dve decimale onaj gram koji si izmerio na predhodno na vagi rezolucije 1gr možeš da dobiješ rezultat i 0,85gr i 1,85gr. No polako naučićeš.
nedy nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 20-07-2014, 23:15   #34
Sava89
Veteran

Sava89's avatar

Sava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputaciju

znaci da moj spric *mozda* masi za neki niski procenat, i recimo da masi, recimo da si ti izvrsio testiranja, i dalje me zanima kakve to veze ima s mojom potrosnjom ? Sta ako doziram 0.1% manje bas s pravim isnulinskim spricem manje cu pariti ? Sta vise bice suprotno, s manje arome bi vise pario
Staro 20-07-2014, 23:56   #35
zogu
Moder

zogu's avatar

Registrovan: Dec 2011
E-cig: Vratite Guruu potpis !!!
Pohvala: 4,597
Pohvaljen: 6,124
Nivo reputacije: 984
zogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputaciju

Ono sto je najvaznije kod sprica za davanje insulina je sto prolazi kroz grlic svake flasice i moze direktno da se napuni aromom. Bar je meni to najvaznije, retko kada sipam manje od 1 ml arome.

Doggy and Pico

You can fool all the people some of the time,
and some of the people all the time,
but you cannot fool all the people all the time.

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.
zogu nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 21-07-2014, 02:31   #36
maestro
Veteran

maestro's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 299
Pohvaljen: 610
Nivo reputacije: 166
maestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalu

Savo, dobro ti nisu dali ovaj.

maestro je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 21-07-2014, 06:42   #37
SljukaZr
Veteran

SljukaZr's avatar

Registrovan: Feb 2014
E-cig: Od svega po malo :D
Pohvala: 1,607
Pohvaljen: 1,428
Nivo reputacije: 257
SljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputaciju

Ma pravi pravcati je onaj koji je kolega hybrid okacio sa IJ,ili ovaj kolega Finder sto je okacio takodje podeljen u IJ (IJ internacionalna jedinica). @Sava.shan lepo ti uzmes onaj za kobasice i to ce ti resiti probleme.Ima zapreminu od 1l do 2l,ima i vecih,sto da se mucis sa ovim malim glupostima

SljukaZr nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 21-07-2014, 09:16   #38
nosundayfear
Aktivan član

Registrovan: Apr 2014
Pohvala: 5
Pohvaljen: 13
Nivo reputacije: 15
nosundayfear je na dobrom putunosundayfear je na dobrom putu
Uobičajeno Re: Galerija opreme

Citat:
Originalna poruka od Puk. Hans Landa Vidi poruku
Kome treba ja imam spric stotku
Široki vrh kao na slici u prvom postu ili vrh na koji može da se montira igla? Ili je neko interno zezanje u pitanju, a ja ga ne kontam
nosundayfear nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 21-07-2014, 09:16   #39
Obrenovčanin
Moder

Obrenovčanin's avatar

Registrovan: Dec 2013
Godine: 43
Pohvala: 1,482
Pohvaljen: 783
Nivo reputacije: 181
Obrenovčanin je za svaku pohvaluObrenovčanin je za svaku pohvaluObrenovčanin je za svaku pohvaluObrenovčanin je za svaku pohvaluObrenovčanin je za svaku pohvaluObrenovčanin je za svaku pohvaluObrenovčanin je za svaku pohvaluObrenovčanin je za svaku pohvaluObrenovčanin je za svaku pohvaluObrenovčanin je za svaku pohvaluObrenovčanin je za svaku pohvalu

Citat:
Originalna poruka od Sava.shan Vidi poruku
Izvoli

U zadnje vreme,tipa 3 meseca,mi se dešava da mi umesto traženog insulinskog šprica od 1 ml,po apotekama nude špriceve od 3 ili 5 ml...
Obrenovčanin nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 21-07-2014, 09:52   #40
SljukaZr
Veteran

SljukaZr's avatar

Registrovan: Feb 2014
E-cig: Od svega po malo :D
Pohvala: 1,607
Pohvaljen: 1,428
Nivo reputacije: 257
SljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputaciju

Pa kad rade bu.ale koje su upravo izkocile iz skolskih klupa i u zivotu nisu videle insulinski spric Ili oni koji su neinformisani i ne zanima ih da se informisu

SljukaZr nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 21-07-2014, 09:52   #41
Sava89
Veteran

Sava89's avatar

Meni nisu nudili već mi covek daje baš te slike i imaju i braon iglu, pitam ja imali bez igle pošto mi igle ne trebaju, kaže covek ima ima i da mi bez po 9din komad.

A i ja som ne znam kako izgleda insulinski lol, u svakom slučaju ovaj mi taman.
Staro 21-07-2014, 17:38   #42
Morgana
Senior

Morgana's avatar

Registrovan: Dec 2013
Pohvala: 1,243
Pohvaljen: 1,040
Nivo reputacije: 157
Morgana ima reputacijuMorgana ima reputacijuMorgana ima reputacijuMorgana ima reputacijuMorgana ima reputacijuMorgana ima reputacijuMorgana ima reputacijuMorgana ima reputacijuMorgana ima reputacijuMorgana ima reputacijuMorgana ima reputaciju

Apotekari su cudo - svasta bi da uvale

Dakle - ova 3 sprica nikako ne uzimati

Morgana nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 21-07-2014, 18:43   #43
BigBud
Senior

Registrovan: Nov 2013
Pohvala: 391
Pohvaljen: 399
Nivo reputacije: 101
BigBud ima čime da se ponosiBigBud ima čime da se ponosiBigBud ima čime da se ponosiBigBud ima čime da se ponosiBigBud ima čime da se ponosiBigBud ima čime da se ponosiBigBud ima čime da se ponosiBigBud ima čime da se ponosiBigBud ima čime da se ponosiBigBud ima čime da se ponosiBigBud ima čime da se ponosi

Ja sam mecku rodio dok sam nasao proklete insulinske spriceve. Prosao sam sigurno kroz 50 apoteka i NIGDE nisam nasao...na kraju sam nasao u prvoj apoteci pored sljake.
Kupio sam sve a bilo je 3 komada i zamolio sam da naruce opet i da cu uzeti bar 50 komada ( 10 din komad )

Savu sam cimao pre nekog vremena da mi kupi spriceve i posalje ali nesto smo iskomplikovali obojica i sve je palo u vodu.
Srecom

Neaktivan
BigBud nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 21-07-2014, 19:11   #44
dacha
Veteran

dacha's avatar

Registrovan: Jan 2013
Pohvala: 1,452
Pohvaljen: 4,431
Nivo reputacije: 597
dacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputaciju

Insulinski spricevi se teze nalaze jer se poslednjih godina uglavnom koriste pen spricevi (penfill) za ubrizgavanje insulina, prepisuju se na teret RFZO-a i daleko su prakticniji za upotrebu.

Hedonizam jača organizam! ;]

dacha nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 21-07-2014, 19:51   #45
zogu
Moder

zogu's avatar

Registrovan: Dec 2011
E-cig: Vratite Guruu potpis !!!
Pohvala: 4,597
Pohvaljen: 6,124
Nivo reputacije: 984
zogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputaciju

Penfill je nezgodan kada treba mesati 2. vrste insulina, prakticno moraju da se daju 2. inekcije, koliko god da manje boli niko ne voli dva puta da se bode. Sa spricem nema tih problema. Bice spriceva i dalje u nabavci

Sent from SlimKat using Tapatalk

Doggy and Pico

You can fool all the people some of the time,
and some of the people all the time,
but you cannot fool all the people all the time.

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.
zogu nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > MODovi > Opšte teme, ideje, rešenja, pitanja, saveti

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 01:12 sati.