Forum

Preporuči knjigu - e-cigSerbia Forum
Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > e-cigSerbia caffe > Opuštanje > U slobodno vreme
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 24-08-2014, 00:43   #1
doktorbole
Veteran

doktorbole's avatar

Registrovan: May 2014
Pohvala: 667
Pohvaljen: 270
Nivo reputacije: 105
doktorbole ima čime da se ponosidoktorbole ima čime da se ponosidoktorbole ima čime da se ponosidoktorbole ima čime da se ponosidoktorbole ima čime da se ponosidoktorbole ima čime da se ponosidoktorbole ima čime da se ponosidoktorbole ima čime da se ponosidoktorbole ima čime da se ponosidoktorbole ima čime da se ponosidoktorbole ima čime da se ponosi
Uobičajeno Preporuči knjigu

Drage koleginice i kolege,nakon teme "Preporuči film" koja je zaživela na ovom forumu zašto ne bismo pokrenuli i temu posvećenu knjigama?
Sigurno da među toliko članova foruma ima dosta ljubitelja knjiga.
Pravda za knjige!

doktorbole nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 24-08-2014, 01:05   #2
5thREON
Veteran

5thREON's avatar

Registrovan: Dec 2013
Godine: 38
Pohvala: 1,753
Pohvaljen: 1,172
Nivo reputacije: 291
5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju
Uobičajeno Re: Preporuči knjigu

nedavno sam zavrsio jednu
Senka Vetra od Karlosa Ruis Safona
nije losa

sad citam po n-ti put jednu iz Pracetove kolekcije o Disk Svetu...
taman laganica pred spavanje
laQnoc

JaZoja
5thREON nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 24-08-2014, 01:14   #3
lepipirot
Senior

lepipirot's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 338
Pohvaljen: 112
Nivo reputacije: 49
lepipirot ima čime da se ponosilepipirot ima čime da se ponosilepipirot ima čime da se ponosilepipirot ima čime da se ponosilepipirot ima čime da se ponosilepipirot ima čime da se ponosilepipirot ima čime da se ponosilepipirot ima čime da se ponosilepipirot ima čime da se ponosi

skoro sam zavrsio sa citanjem odlicna knjiga

lepipirot nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 24-08-2014, 02:41   #4
Chiral
Senior

Pohvala: 525
Pohvaljen: 253
Nivo reputacije: 62
Chiral ima čime da se ponosiChiral ima čime da se ponosiChiral ima čime da se ponosiChiral ima čime da se ponosiChiral ima čime da se ponosiChiral ima čime da se ponosiChiral ima čime da se ponosiChiral ima čime da se ponosiChiral ima čime da se ponosiChiral ima čime da se ponosiChiral ima čime da se ponosi

Daj makar naznaku sta volis ili koje su ti se knige svidele
Chiral nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 24-08-2014, 06:32   #5
banema
Veteran

banema's avatar

E-cig: IPV D3, Rose V2s, Phenomenon Lite, KFL-s
Pohvala: 1,682
Pohvaljen: 843
Nivo reputacije: 164
banema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalu

Evo jedne sjajne knjige

Snimljen je i film po njoj, ali mi je knjiga bolja

"Dunav se uliva u Tamiš iz svih mora i okeana , Pančevo , to je kad se vratiš sam u sebe jednog dana". @Mika Antic
banema nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 24-08-2014, 08:12   #6
chikavili
Veteran

chikavili's avatar

Registrovan: Apr 2012
Godine: 44
Pohvala: 2,171
Pohvaljen: 3,248
Nivo reputacije: 498
chikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputaciju

Poslednjih meseci ponovo citam sve od Asimova sto je izdato kod nas.
Od ovih modernih, uglavnom Viktora Peljevina, sta god do'vatim.

"Talk sense to a fool and he calls you foolish."
chikavili nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 24-08-2014, 10:20   #7
Glendhul
Senior

Glendhul's avatar

Registrovan: Oct 2013
Pohvala: 822
Pohvaljen: 540
Nivo reputacije: 83
Glendhul je za svaku pohvaluGlendhul je za svaku pohvaluGlendhul je za svaku pohvaluGlendhul je za svaku pohvaluGlendhul je za svaku pohvaluGlendhul je za svaku pohvaluGlendhul je za svaku pohvaluGlendhul je za svaku pohvaluGlendhul je za svaku pohvaluGlendhul je za svaku pohvaluGlendhul je za svaku pohvalu

1. Patrick Rothfuss - prve dve knjige iz serijala "The Kingkiller Chronicle". Ocekuje se treca knjiga uskoro.

2. Andrzej Sapkowski - "The Witcher" saga. Prevedene su zvanicno prve dve, mislim, ali na netu je moguce naci i ostale, u fan-base prevodu. Prilicno dobro prevedeno u svakom slucaju, mada samo na Engleski.

3. Dmitry Glukhovsky - "Metro 2033".

4. Richard Morgan - "Digital Carbon" i par nastavaka.

Vrhunske knjige, sve sa ovog spiska, a da su prilicno sveze. Da ne pominjem klasike sad

- Not Cigarettes Worth of Cigarettes -
Glendhul nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 24-08-2014, 11:28   #8
Estariol
Moderator

Estariol's avatar

Godine: 40
E-cig: Defender 2/Balrog + Rose v2/Rus 91%/Erlkonigin v2
Pohvala: 3,343
Pohvaljen: 1,174
Nivo reputacije: 259
Estariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputaciju

Opaaaa... Ljubitelja SF-a i fantazije kol'ko voleš...
Preporučiću ponešto u globalu:
- Serijal o Disksvetu Terija Pračeta, izdato ako se ne varam 15 do 20 knjiga kod nas.
- Tetralogija "Vukodav" Marije Semjonove, izdate sve četiri kod nas. Zaboravite na film, žešće njesra i skreće s knjige. Ako ste gledali film, a niste čitali knjige, propustili ste PUNO.
- Sve knjige Erika Van Lustbadera
- Serijal o Zmajevima od En Mekafri
- Hainski Ciklus SF-a i Zemljomorje od Ursule Leguin

Vanzemljaci? Ako oćeju da dođeju, neka dođeju, ako nećeju, ne moraju...
Estariol je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 24-08-2014, 13:28   #9
chikavili
Veteran

chikavili's avatar

chikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputaciju

Ih, SF stvarno obozavam da citam.

@banema: da, knjiga je jedno 2 svetlosne godine ispred filma. Nesto najludje sto sam citao

Sent from my Casio Scientific Calculator using Tapatalk - now Free

Zahvalili :
Staro 24-08-2014, 13:30   #10
5thREON
Veteran

5thREON's avatar

Registrovan: Dec 2013
Pohvala: 1,753
Pohvaljen: 1,172
Nivo reputacije: 291
5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju

ne zaboravimo na legendu Stivena Kinga

JaZoja
5thREON nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 24-08-2014, 14:09   #11
Icipher
Nov član

Icipher's avatar

Registrovan: Aug 2014
Pohvala: 6
Pohvaljen: 3
Nivo reputacije: 10
Icipher je na dobrom putu

Odusevljena sam sto vidim da se u samo nekoliko postova cak dva puta pominje obozavani mi Teri Pracet Mnogi ga obozavaju, drugi ga ne vole ili jednostavno nikada nisu ni citali nesto od njega, ali mislim da skoro svako ko inace voli da cita neke fantazije treba da mu barem da sansu
Mnogo volim skoro sve njegove knjige, ali favoriti bi bili Thud!, Kradljivac vremena i Deda Pras.

Osim Praceta volim i hororaste ili jednostavno malo pomerene knjige, pa ako ima ljubitelja slicnih stvari, evo i preporuka:

- Rju Murakami - U miso supi, Piercing, Audicija (mada mi je za ovo poslednje daleko bolji film radjen po doticnoj knjizi, sto je jedini takav primer, znamo da su obicno knjige daleko bolje od filmova koji se po njima snime)
- Klajv Barker - Knjige krvi 1-6, Igra prokletstva
- Jukio Misima - Patriotizam (u pitanju je kraca prica, ali tesko da ce neko ostati ravnodusan)
Icipher nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 24-08-2014, 14:18   #12
Glendhul
Senior

Glendhul's avatar

Registrovan: Oct 2013
Pohvala: 822
Pohvaljen: 540
Nivo reputacije: 83
Glendhul je za svaku pohvaluGlendhul je za svaku pohvaluGlendhul je za svaku pohvaluGlendhul je za svaku pohvaluGlendhul je za svaku pohvaluGlendhul je za svaku pohvaluGlendhul je za svaku pohvaluGlendhul je za svaku pohvaluGlendhul je za svaku pohvaluGlendhul je za svaku pohvaluGlendhul je za svaku pohvalu

Clive Barker - Utkani svet. To mi je na top 5 knjiga u zivotu.

Pracet mi je komercijala. Kvalitetna i zabavna komercijala. Nesto kao Stiven King ili Milorad Pavic. Kvalitetno stivo ali strogo dozirano, tako da bude materijala za n+1 knjiga, da se ima za penziju...

- Not Cigarettes Worth of Cigarettes -
Glendhul nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 24-08-2014, 15:01   #13
chikavili
Veteran

chikavili's avatar

Uobičajeno Preporuči knjigu

@Glendhul Ovo si sjajno zapazio

Takve stvari sam voleo da citam kada sam bio mladji.

Sent from my Casio Scientific Calculator using Tapatalk - now Free

Zahvalili :
Staro 24-08-2014, 15:04   #14
Bolle
Senior

Bolle's avatar

Registrovan: Feb 2014
Pohvala: 3,308
Pohvaljen: 278
Nivo reputacije: 77
Bolle ima čime da se ponosiBolle ima čime da se ponosiBolle ima čime da se ponosiBolle ima čime da se ponosiBolle ima čime da se ponosiBolle ima čime da se ponosiBolle ima čime da se ponosiBolle ima čime da se ponosiBolle ima čime da se ponosiBolle ima čime da se ponosiBolle ima čime da se ponosi

A Utkani svet kao top 5 sam u narednom postu očekivao, nakon tvog prvog posta... Bravo Glendhul... I jeste knjiga za svako pominjanje...

Bolle je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 24-08-2014, 18:05   #15
doktorbole
Veteran

doktorbole's avatar

Registrovan: May 2014
Pohvala: 667
Pohvaljen: 270
Nivo reputacije: 105
doktorbole ima čime da se ponosidoktorbole ima čime da se ponosidoktorbole ima čime da se ponosidoktorbole ima čime da se ponosidoktorbole ima čime da se ponosidoktorbole ima čime da se ponosidoktorbole ima čime da se ponosidoktorbole ima čime da se ponosidoktorbole ima čime da se ponosidoktorbole ima čime da se ponosidoktorbole ima čime da se ponosi

Citat:
Originalna poruka od Chiral Vidi poruku
Daj makar naznaku sta volis ili koje su ti se knige svidele
Ja sam po principu "Svi kontra a ja naopako".Kad sam imao 15-20 godina čitao sam klasike E.M. Remarka,Tolstoja,Dostojevskog i Markesa dok su moji drugari voleli Basaru i Vidojkovića.Sad kad imam 36 krenuo sam da čitam Basaru i Vidojkovića.Prekjuče sam pročitao "Kandže" a ranije "Ples sitnih demona","Đavo je moj drug","Pikavce na plaži" i "Hoću da mi se nešto lepo desi odmah"(tu sam se zeznuo jer su knjige dosta autobiografske i bolje ih je čitati redom jer se radnja i junaci svake knjige manje ili više nadovezuju na prethodnu).
Od Basare samo "Uspon i pad Parkinsonove bolesti".
A da,volim i istorijsko štivo,naročito vezano za stari Rim(koliko god to čudno zvučalo).

---------- Post dodan 24-08-2014 u 19:10 ----------

Citat:
Originalna poruka od 5thREON Vidi poruku
ne zaboravimo na legendu Stivena Kinga
Kinga obožavam,samo imam mali problem,odgledao sam bukvalno sve što je snimljeno po njegovim romanima i pričama a ništa nisam čitao
E sad se plašim da ako krenem sa knjigama da će mi biti dosadno jer naravno znam o čemu se radi.
Ako možeš preporuči neku njegovu knjigu a da nije ekranizovana(ako je uopšte i ima)

doktorbole nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > e-cigSerbia caffe > Opuštanje > U slobodno vreme

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 11:08 sati.