Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > e-cigSerbia caffe > Opuštanje > U slobodno vreme
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 29-08-2014, 20:41   #31
Chiral
Senior

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 526
Pohvaljen: 254
Nivo reputacije: 66
Chiral ima čime da se ponosiChiral ima čime da se ponosiChiral ima čime da se ponosiChiral ima čime da se ponosiChiral ima čime da se ponosiChiral ima čime da se ponosiChiral ima čime da se ponosiChiral ima čime da se ponosiChiral ima čime da se ponosiChiral ima čime da se ponosiChiral ima čime da se ponosi
Uobičajeno Re: Preporuči knjigu

Moze i bez kavijara, Johan M. Zimel
Chiral nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 31-08-2014, 08:42   #32
roonda
Veteran

roonda's avatar

Registrovan: Feb 2014
Pohvala: 2,967
Pohvaljen: 3,862
Nivo reputacije: 549
roonda ima reputacijuroonda ima reputacijuroonda ima reputacijuroonda ima reputacijuroonda ima reputacijuroonda ima reputacijuroonda ima reputacijuroonda ima reputacijuroonda ima reputacijuroonda ima reputacijuroonda ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od doktorbole Vidi poruku
Citat:
Originalna poruka od roonda Vidi poruku
Ako neko slucajno naleti na "Čudo u poskokovoj dragi" od Ante Tomića, neka vice ili neka kupi, dacu mu pare. To je knjiga koju sam skoro celu procitao u vozu od Valjeva do Bg-a, pri tom se smejuci naglas toliko da su ljudi izlazili iz vagona misleci da mi nije bas najbolje u glavi! I sad ne mogu da je nadjem nigde :(
Ja sam je našao u knjižari Vulkan u TC Ušće,od istog autora tamo možeš naći i "Šta je muškarac bez brkova" ako sam dobro zapamtio.
Hvala druze, narucio sam je, a zahvaljujuci @Finder-u, dobio sam je i u elektronskoj formi

TEODOR! KO JE DODJAVOLA TEODOR?!

Tri bele i dve crne bajo!
roonda nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 31-08-2014, 09:55   #33
Estariol
Moderator

Estariol's avatar

Godine: 41
E-cig: Defender 2/Balrog + Rose v2/Rus 91%/Erlkonigin v2
Pohvala: 3,661
Pohvaljen: 1,301
Nivo reputacije: 293
Estariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputaciju

Aleksandar Tešić - Trilogija "Kosingas". Fantazija sa slovenskom mitologijom i srednjovekovnim Srpskim Junacima. Apsolutna preporuka!

Vanzemljaci? Ako oćeju da dođeju, neka dođeju, ako nećeju, ne moraju...
Estariol nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 31-08-2014, 12:50   #34
gentroid
Senior

gentroid's avatar

E-cig: HCigar Vt75 nano + Augvape Merlin Mini RTA
Pohvala: 258
Pohvaljen: 380
Nivo reputacije: 97
gentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosi

Pekic - Besnilo

gentroid nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 31-08-2014, 14:24   #35
Guru
Banned

Registrovan: Mar 2014
Pohvala: 2,051
Pohvaljen: 4,807
Nivo reputacije: 0
Guru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputaciju

Atlantida od Pekica, takodje. Odlicno stivo.

Sent from my G2
Guru nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 31-08-2014, 15:11   #36
zogu
Moder

zogu's avatar

Registrovan: Dec 2011
E-cig: Samo jako
Pohvala: 4,610
Pohvaljen: 6,144
Nivo reputacije: 988
zogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od roonda Vidi poruku
Hvala druze, narucio sam je, a zahvaljujuci @Finder-u, dobio sam je i u elektronskoj formi
A, znaci Finder je taj sto distribuira knjige bez placenih autorskih prava

Subtank mini

You can fool all the people some of the time,
and some of the people all the time,
but you cannot fool all the people all the time.

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.
zogu nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 02-09-2014, 18:03   #37
Glendhul
Senior

Glendhul's avatar

Registrovan: Oct 2013
Pohvala: 822
Pohvaljen: 542
Nivo reputacije: 86
Glendhul je za svaku pohvaluGlendhul je za svaku pohvaluGlendhul je za svaku pohvaluGlendhul je za svaku pohvaluGlendhul je za svaku pohvaluGlendhul je za svaku pohvaluGlendhul je za svaku pohvaluGlendhul je za svaku pohvaluGlendhul je za svaku pohvaluGlendhul je za svaku pohvaluGlendhul je za svaku pohvalu

Citat:
Originalna poruka od Estariol Vidi poruku
Aleksandar Tešić - Trilogija "Kosingas". Fantazija sa slovenskom mitologijom i srednjovekovnim Srpskim Junacima. Apsolutna preporuka!
Da nemas mozda to u elektronskom formatu?

- Not Cigarettes Worth of Cigarettes -
Glendhul nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 02-09-2014, 19:34   #38
roonda
Veteran

roonda's avatar

Pohvala: 2,967
Pohvaljen: 3,862
Nivo reputacije: 549
roonda ima reputacijuroonda ima reputacijuroonda ima reputacijuroonda ima reputacijuroonda ima reputacijuroonda ima reputacijuroonda ima reputacijuroonda ima reputacijuroonda ima reputacijuroonda ima reputacijuroonda ima reputaciju

Jashi, svi smo nasi!

TEODOR! KO JE DODJAVOLA TEODOR?!

Tri bele i dve crne bajo!
roonda nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 02-09-2014, 20:05   #39
Estariol
Moderator

Estariol's avatar

Godine: 41
E-cig: Defender 2/Balrog + Rose v2/Rus 91%/Erlkonigin v2
Pohvala: 3,661
Pohvaljen: 1,301
Nivo reputacije: 293
Estariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od Glendhul Vidi poruku

Da nemas mozda to u elektronskom formatu?
Nemam, za sad se još nisu pojavile u elektronskoj formi, treća je izašla u prodaju pre nekoliko meseci i non-stop je razgrabljena u biblioteci. Prve dve sam pozajmio od prijatelja, čekamo neki sajam knjiga ili popust, pošto je cena treće između 1300 i 1600 dingera...

Vanzemljaci? Ako oćeju da dođeju, neka dođeju, ako nećeju, ne moraju...
Estariol nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-11-2014, 16:16   #40
gane225
Aktivan član

Registrovan: Apr 2013
Pohvala: 5
Pohvaljen: 4
Nivo reputacije: 19
gane225 je na dobrom putu

Preporuka za ljubitelje epske fantastike ,triologija red magle od brendona sandersona
gane225 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 05-11-2014, 17:11   #41
dacha
Veteran

dacha's avatar

Registrovan: Jan 2013
Pohvala: 1,454
Pohvaljen: 4,434
Nivo reputacije: 597
dacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputaciju

Sjajna tema tek sada sam je primetio, kao sto je nekome hobi skupljanje i isprobavanje vaperske opreme meni je to citanje, za knjige i pisce koje volim ne zalim pare a mam i neki trip u glavi da klincu ostavim u nasledje kolekciju knjiga koje su meni ostavile poseban trag u zivotu, za neke sam se dosta pomucio da ih nadjem i upotpunim kolekciju
Pored all time klasika koje svakako necu pominjati i koje je vecina citala, najvise citam SF, istorijske i ratne knjige a moze da prodje i po neka dobra avantura i triler.

Den Simons - Hiperion, Pad Hiperiona, Endimion, Uspon Endimiona... napomena da treca knjiga nema da se kupi ni nova ni polovna, ja sam je jedva izjurio za svoju kolekciju posle dve godine trazenja....

Artur Klark i Stiven Bakster - Odiseja Vremena (Oko vremena, Oluja sa sunca, Prvorodjeni)
Artur Klark - Rajski Vodoskoci, Susret sa Ramom, Odiseja 2001, Matica Zemlja... ma sve!

Isak Asimov - triologija Zaduzbina a kome se svidi preporuka i za kasnije napisana 2 sequel-a ovog ciklusa. Takodje i Ciklus o robotima. (treba imati u vidu da su ovo klasici SF-a i nisu dopadljivi bas svakome, ali sto se mene tice remek dela)

Stiven Presfild - Ognjena kapija, posle ove knjige film 300 i ekranizacija termopilske bitke je izgledala smesno. (sve knjige su mu odlicne, talentovan pisac koji sjajno docarava bitke, prva knjiga koju sam procitao od njega je Ognjena kapija koja me je blago receno odusevila pa sam procitao njegovo sto je kod nas izdato tj. jos ostalih 6 knjiga i sad ima zasluzeno mesto u mojoj kolekciji)

Dosta od mene za prvi poruku u temi

Hedonizam jača organizam! ;]

dacha nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 08-11-2014, 12:53   #42
dacha
Veteran

dacha's avatar

dacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputaciju

Samuraj - Saburo Sakai, knjiga napisana na osnovu ratnog dnevnika pilota, jedan od najvecih japanskih aseva u drugom svetskom ratu, odlicna!
Kod:
http://www.knjizare-vulkan.rs/SAMURAJ-14500
Specijalna misija - Oto Skorceni, ko voli ratnu tematiku u pitanju su memoari jednog od najboljih nemackih komandosa
Kod:
http://www.delfi.rs/knjige/3692_specijalna_misija_knjiga_delfi_knjizare.html

Zahvalili :
Staro 08-11-2014, 15:46   #43
doktorbole
Veteran

doktorbole's avatar

Registrovan: May 2014
Pohvala: 670
Pohvaljen: 288
Nivo reputacije: 117
doktorbole ima čime da se ponosidoktorbole ima čime da se ponosidoktorbole ima čime da se ponosidoktorbole ima čime da se ponosidoktorbole ima čime da se ponosidoktorbole ima čime da se ponosidoktorbole ima čime da se ponosidoktorbole ima čime da se ponosidoktorbole ima čime da se ponosidoktorbole ima čime da se ponosidoktorbole ima čime da se ponosi

"Samuraj" je odlična knjiga,mislim da sam je 2-3 puta čitao.Neverovatno je šta je taj čovek u životu prošao.Još neverovatnije je broj pobeda koje je ostvario nakon teškog ranjavanja i gubitka vida na jednom oku.Zanimljiva knjiga koja ne samo što opisuje vazdušni rat na Pacifiku 41-45(a i japansko-kineski rat koji je počeo 30-tih) već i daje uvid iz prve ruke u neverovatan mentalitet Japanaca.
Iz te edicije bih svima preporučio i "Na surovom ratnom nebu",autor je Vasilij Jemeljanenko,ruski pilot čuvenog IL-2 "štormovika".

doktorbole nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 08-11-2014, 16:07   #44
dacha
Veteran

dacha's avatar

Nadovezao bih se na ediciju Ratno nebo i sa trecom knjigom, "Dvoboj orlova" - Piter Tausend o istoriji stvaranja RAF-a, bitka za Veliku Britaniju itd. Samo je Samuraj od ove 3 knjige skoro reizdat pa se moze naci po regularnim knjizarama, ostale dve su antikviteti ali mogu se pronaci uz malo truda u antikvarnicama i kod prodavaca polovnih knjiga s tim sto vole da odvale cenu ali uvek mozete da se cenkate.

"500 zaboravljenih" - Gregori Frimen, prica vezana za nase prostore, operacija "Vazdusni most" je najveca spasilacka operacija savezničkih pilota u Srbiji u saradnji sa vojskom generala Draže kada su evakuisani piloti sa improvizovanog aerodroma u Pranjanima 1944 godine, ima i autenticnih slika koja se odnose na radnju u knjizi.
Kod:
http://www.delfi.rs/knjige/936_500_zaboravljenih_knjiga_delfi_knjizare.html

Staro 08-11-2014, 20:04   #45
Mihailo
Aktivan član

Mihailo's avatar

Registrovan: Aug 2014
Godine: 27
Pohvala: 66
Pohvaljen: 21
Nivo reputacije: 19
Mihailo je na dobrom putuMihailo je na dobrom putuMihailo je na dobrom putu

Žao mi je sto ova tema nije malo življa. Ja kao veliki ljubitelj knjiga mogu da preporučim za ljubitelje epske fantastike skoro sve od Brendona Sandersona i ako imate vremena i volje za čitanje preko 10 knjiga serijal Točak Vremena od Roberta Dzordana koji je bogdamudušuprosti preminuo pa je serijal po njegovim zapisima završio gorepomenuti Brendon Sanderson.

Za neko štivo koje ne spada u epsku fantastiku mogu preporučiti tri knjige od Haleda Hoseinija a to su "Lovac na zmajeve", "Hiljadu čudesnih sunaca" i "A planine odjeknuše".

Nemam nijednu drugu reč da kažem za ovog pisca osim fantastično!

Trenutno čitam interesantnu knjigu Stiva Berija koju sam kupio pre neki dan preko Vulkana dok je trajao popust a zove se "Aleksandrijska veza".
Mihailo nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > e-cigSerbia caffe > Opuštanje > U slobodno vreme

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 12:57 sati.