Forum

Aerotank Mini i Mega - Strana 2 - e-cigSerbia Forum
Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Raspršivači > Tank Atomizeri
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 10-10-2014, 18:14   #16
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 40
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 7,224
Pohvaljen: 10,700
Nivo reputacije: 1601
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju
Uobičajeno Re: Aerotank Mini i Mega

@Nez aj ti to ponovo

Kod:
http://vapecalc.com/
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 10-10-2014, 18:33   #17
Estariol
Moderator

Estariol's avatar

Registrovan: Jan 2014
E-cig: Defender 2/Balrog + Rose v2/Rus 91%/Erlkonigin v2
Pohvala: 3,320
Pohvaljen: 1,161
Nivo reputacije: 255
Estariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputaciju

1.5 oma i 4V daje 10.66W, a ne 8, a na 3.8V daje 9.62W. To je gornja granica elektronike na Ego baterijama, pošto je struja u prvom slučaju 2.66 a u drugom 2.53A

EDIT: preteče me @c-hell the surovi...

Vanzemljaci? Ako oćeju da dođeju, neka dođeju, ako nećeju, ne moraju...
Estariol nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 19-10-2014, 03:32   #18
Nez
Senior

Registrovan: Sep 2014
Pohvala: 753
Pohvaljen: 199
Nivo reputacije: 45
Nez ima čime da se ponosiNez ima čime da se ponosiNez ima čime da se ponosiNez ima čime da se ponosiNez ima čime da se ponosiNez ima čime da se ponosiNez ima čime da se ponosiNez ima čime da se ponosiNez ima čime da se ponosiNez ima čime da se ponosiNez ima čime da se ponosi

Da napišem par riječi i postavim par fotografija, ove prelijepe i savršene spravice:

KangerTech Aerotank MEGA

Ovaj tank-atomizer ne samo da zaslužuje da ima svoju temu posebno, nego je to jednostavno jedan kvalitativno i estetski savršeno urađen proizvod koji će nama koji ga koristimo sigurno priuštiti mnogo zadovoljstva i čistog nepatvorenog užitka u aromatičnoj pari.

Uopšte ne sumnjam da jednom broju parioca ovaj proizvod predstavlja čistu hiperprodukciju jer on nije spravica koja će pružiti mogućnosti igre sa vatom, šrafovima, kantalima, fiberima itd. AeroTank Mega je namjenjen onoj grupi parioca koja želi da sipa omiljenu e-tečnost (zapremina tanka 3.8ml ) zavrne glavu grijača. Podesi protok vazduha konektuje ga na svoj VV/VW MOD (prečnik savršenih 22 mm) i uživa cijeli dan u bogatoj i aromatičnoj pari. Osnove su izrađene od nerđajućeg čelika vrlo kvalitetne završne obrade. Ima dvije tank-tube. Jednu od pirex-stakla a drugu od legure gvožđa.

Evo par fotografija kako izgleda na različitim MOD-ovima u opciji sa obje tube koje dolaze u kompletu.

Potrebno je dodati i da zbog izvrsnog AFC jako lijepo funkcioniše čak i na eVic Easy-ju.

Moram napomenuti također da na tržištu u neposrednom susjedstvu i ostatku svijeta postoji i druga linija proizvoda pod oznakom KangerTech GeniTank. Oni su nešto jeftiniji jer nisu izrađeni od nerđajućeg čelika već od hromirane legure bakra. Međutim razlike nisu samo u materijalu izrade nego i u težini i dimenzijama. Evo uporednih tabela sa podacima za AeroTank i GeniTank MEGA.

AeroTank MEGA

GeniTank MEGA

AeroTank MEGA je 5 mm niži i 20 grama lakši. Potrebno je apostrofirati da se uz Genitank ne dobija gvozdena tank-tuba.

Iznijeću još jednu ličnu impresiju koja je potpuno subjektivna. Koliko god AeroTank V2 bolje radi sa glavom grijača od 1,5Ω, toliko imam osjećaj da MEGA radi bolje sa onom od 2,0Ω.

Još bih samo čistog poređenja radi iznio cijenovnu razliku koja je definisana u jednoj renominaranoj kući iz susjedstva.

AeroTank MEGA.....240,50 kn (3,748.12 RSD)

GeniTank MEGA.....151,88 kn (2,367.00 RSD)

Pa evo domaćeg zadatka za naše trgovce u Srbiji.

.....
Nez nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-10-2014, 17:03   #19
bOlE82
Video Recenzent

bOlE82's avatar

Registrovan: Feb 2012
Godine: 34
E-cig: Cuboid mini, Cloupor Z5, subTank mini i sve ostalo
Pohvala: 1,963
Pohvaljen: 1,158
Nivo reputacije: 382
bOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputaciju

Svaka cast na opisu, slikama i pratecim textom!
Definitivno sledece sto uzimam je aerotank, neki iz ove ekipe, ovaj stari odlicno radi, stvarno sam jako zadovoljan, ali ovi noviji su mnogo lepsi.
Kako mi je stigao ovaj aerotank, protank 2 je lagano otisao u penziju

bOlE82 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 19-10-2014, 23:36   #20
Nez
Senior

Nez ima čime da se ponosiNez ima čime da se ponosiNez ima čime da se ponosiNez ima čime da se ponosiNez ima čime da se ponosiNez ima čime da se ponosiNez ima čime da se ponosiNez ima čime da se ponosiNez ima čime da se ponosiNez ima čime da se ponosiNez ima čime da se ponosi

Bez ProTank II sa AFC kolekcija ne bi bila potpuna. Jedan od klirova kojeg se ne želim odreći bez obzira na AeroTank-ove.

Čak i na eGo štapiću je odličan.

.....
Zahvalili :
Staro 23-10-2014, 17:34   #21
Nez
Senior

Za drugare kojima se Aerotank Mega dopao, a koriste mehaničke modove fotografisao sam Megu na Nemesisu. Izgleda jednostavno fenomenalno. Potpuno stopljeno sa modom. Nemesis koristim sa kickom i u varijantama sa 18350 i 18650 baterijama. U obe varijante radi savršeno i pare ima kao u priči. Grgoljenja, curenja i svih pratećih muka od punog tanka pa do posljednje kapi nema ni u najavi.

.....
Staro 23-10-2014, 18:00   #22
Pukan
Veteran

Pukan's avatar

Registrovan: Oct 2013
Pohvala: 3,898
Pohvaljen: 2,757
Nivo reputacije: 349
Pukan ima reputacijuPukan ima reputacijuPukan ima reputacijuPukan ima reputacijuPukan ima reputacijuPukan ima reputacijuPukan ima reputacijuPukan ima reputacijuPukan ima reputacijuPukan ima reputacijuPukan ima reputaciju

Čuči kao saliveno, prelepa kombinacija!
Pukan nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 23-10-2014, 23:05   #23
sirius sem
Veteran

sirius sem's avatar

Registrovan: Nov 2012
Pohvala: 3,170
Pohvaljen: 1,933
Nivo reputacije: 457
sirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputaciju

Malo je skupo za klir dati 3750 ili mi se cini .Daleko da je losh i da sad ja nesto miniram
@Nez tebi nije bio skup ?
sirius sem nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 23-10-2014, 23:43   #24
Nez
Senior

Sem upravu si, jeste poskup. Međutim već sam imao Aerotank V2 i osjetio zaista bitan otklon od drugih klirova koje sam imao. Kada je upitanju odluka da nabavim Megu, vodio sam se pored već napisanog i spoznajom da mu je prečnik 22 mm i da će savršeno ležati i izgledati sa mojim modovima, a da ću iskustvo meni odgovarajućeg parenja koje sam stekao na V2 zadržati. Svakako mi je trebao još jedan klir i odluka je pala. Nisam se pokajao. Kad na sve to dodaš i da ne radim remont glava grijača a nisam nešto, čak uopšte oduševljen RBA i RDA. Kupio sam baš ono što meni treba. Cijena Aerotanka MEGA je još uvijek ispod 2 boksa cigareta a to sam pržio za svega 10 dana i manje. Eto to su neki moji razlozi. Na kraju, sviđa mi se kako radi i izgleda.

.....
Staro 01-11-2014, 14:44   #25
Nez
Senior

Poručen je zahvaljujući mom prijatelju @Pukan sa FT GeniTank MEGA po cijeni od 16,49 USD. Duplo jeftiniji od AeroTank MEGA pa ćemo praviti uporedni test između ova dva tank atomizira kad stigne.

Inače na njemu se nalazi najnoviji AFC III generacije.

.....
Staro 16-11-2014, 16:54   #26
sirius sem
Veteran

sirius sem's avatar

sirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputaciju

Ostavio sam klirove pre dobrih godinu dana a imao sam citavu kolekciju!
Ali u utorak sam imam priliku probati dve vrste od ovih aero tankova i bio sam stvarno iznenadjen kvalitetom a onda i ukusima iz ovih ne popravljivih dual koil grejaca i mogu sa sigurnosti reci da sam ih nepravedno zapostavio zbog RBA atomizera ,ovo shto sam probao je ako ne boljeg onda istog kvaliteta uporedjujuci ga sa kajfunom!
Mislio sam da to nikad necu reci a kamoli se vratiti klirovima ,bez dry hitova na za klir nezamislivim watazama a o kvalitetu i gustini pare da i ne govorim ,cak ovi kangerovi sa staklenim tankom nisu ni ruzni dok aspire shto se tice izgleda stvarno,,,
Uglavnom vracaju se na velika vrata sa opravdano visokim cenama i ko nije probao a ima priliku neka je ne obidje ,sebi sam vec jedan narucio i ono shto je najbolje kada sam pitao vlasnika da li je nova glava ubacena u isti odgovor je bio ovo joj je deseti dan!!!
Stvarno su napredovali a u nas mogu slobodno reci neopravdano izostavljeni jer jedan Pt3 koji am zadnji posedovao i ovi aero tankovi nemogu se porediti niti kvalitetom izrade niti kvalitetom pare i mogu reci da je prva sledeca stvar kojom cu sebe castiti upravo nesto ovako , da ne pricam o sub omskim varijantama grejaca koji u ne znam kakvom /chain/lancanom povlacenju bez naznake suvoce coila od mene veliki

P
P L U S
U
S
Staro 17-11-2014, 08:02   #27
chikavili
Veteran

chikavili's avatar

Registrovan: Apr 2012
Godine: 44
Pohvala: 2,167
Pohvaljen: 3,246
Nivo reputacije: 498
chikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputaciju

Citat:
odgovor je bio ovo joj je deseti dan!!!
Nije broj dana nikakva referenca, vec kolicina tecnosti. Pitaj ga ponovo.

Sent from my Casio Scientific Calculator using Tapatalk

"Talk sense to a fool and he calls you foolish."
chikavili nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-11-2014, 19:04   #28
sirius sem
Veteran

sirius sem's avatar

Bila je prica o nekih 30 ml za 10 dana ,ako laze laze sebe ,ja sam ga posle prvog dima pitao : Da ali ovo je nov grejac ,odgovor je bio ne to mu je deseti dan !
Vrlo prijatno iznenadjene za mene ,i koji klir parish na mehanici sa punom baterijom?
Ne znam Vili jer si ti probao pa neki tvoj sud? Mene je Iznenadilo toliko da mi je bio povez preko ociju ,rekao bi da je kaja ,nema razlike!
Staro 17-11-2014, 22:07   #29
chikavili
Veteran

chikavili's avatar

Registrovan: Apr 2012
Godine: 44
Pohvala: 2,167
Pohvaljen: 3,246
Nivo reputacije: 498
chikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputaciju
Uobičajeno Aerotank Mini i Mega

Nisam probao, ali verujem da radi dobro. Nego me interesovala koja je kolicina tecnosti u pitanju, posto 10 dana nije za svakoga isto. Eto sava za 10 dana popari bar pola litre
Salu na stranu, ja sam (dok sam koristio klirove) sa svakom dual coil glavom gurao mnogo vise tecnosti nego sa single coil glavama.

Inace, ja na kayi menjam vatu posle 15-20ml

Sent from my Casio Scientific Calculator using Tapatalk

"Talk sense to a fool and he calls you foolish."
chikavili nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-11-2014, 03:58   #30
Nez
Senior

Jučer je stigao i sinoć sam preuzeo paketić uz kafu, sokić dugujući zahvalnost prijatelju @Pukan.

Dakle par riječi vezano za sličnosti i razlike između AeroTank Mega i GeniTank Mega. Naizgled toliko sličnim a opet poprilično različitim klirovima. O razlikama u visini, težini i materijalu izrade kao i segmentima koji dolaze u paketu sa klirom sam već pisao na ovoj temi. Sada bih se usmjerio na one sitne razlike koje sa pravom ili ne čine ovaj klir skoro duplo jeftinijim od AeroTank Mega. Moje prvo razočarenje je bilo vezano za to da kad sam ga napunio tečnošću GeniTank Megu nisam uspio konektovati na moj osnovni mod Nemesis. O čemu se radi. GeniTank u odnosu na Aerotank ima znatno manji broj navoja. Nisam brojao ali skoro pa duplo.

Sledeća razlika jeste to što iako prilično jednostavna i ne tako ružna a ni manje funkcionalna baza AFC III generacije iz meni nepoznatog razloga, ali kako god je probao uvrnuti u tijelo klira dolazi za razliku od AeroTankove na kontra strani od natpisa.

Slijedeće što mi je zasmetalo jeste što ima također 180 stepeni u odnosu na natpis ugraviranu precrtanu kantu za smeće i CE simbol. Na AeroTankovima toga nema i smatram da ga ovo samo poružnjuje.

Nije Nemesis moj jedini mod pa sam ga probao na Caravela modovima u varijanti 18350 i 18650. Šta god pojedine kolege pričale da BDC grijači jesu ili nisu za mehaničke modove bez kick-a ovaj klir kao i sva tri AeroTanka prije njega rade savršeno. 18350 Efest sa lakoćom izgura cijeli jedan tank od 3,8 ml. Dok sa 18650 Panasonic PF čitava 2-2,5 tanka. Nisam ih probao sa 18500 varijantom ali ću uskoro kada mi stigne Panzer probati i to. Sa kickom i bez.

Bez obzira na razliku u materijalu ne primjećujem da se GeniTank grije više od AeroTanka a evo pišući ovaj post praznim već drugi tank na VAMO V5 i na Caravela-ma.

Evo par fotografija na kojima možete uočiti neke osnovne razlike između AeroTankova i GeniTank Mega

Sve u svemu ja GeniTanku Mega najviše zamjeram što na konekciji ima manje navoja a ostalo bih mu otpisao na manju cijenu u odnosu na AeroTank. Da li ima moju preporuku za kupovinu i korištenje? Ima. Da li bih kad ne bi imao ni jedan radije kupio GeniTank Mega ili AeroTank Mega? Uvijek AeroTank. Kako zbog dodatnog tanka od inoksa, tako i zbog ovih par stvari koje sam naveo u ovome postu i prethodnim na ovoj temi a vezano za razlike. Posebno mi je žao jer bi se hromiran kakav jeste savršeno uklopio sa Nemesis-om zbog njegovih hromiranih dijelova ali zbog navoja ne može. Nekako mi završavajući ovaj post stalno u misli dolazi ona narodna: "Koliko para toliko i muzike"

.....
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Raspršivači > Tank Atomizeri

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 23:42 sati.