Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Opšte diskusije > Novosti
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 20-10-2014, 05:17   #1
alansi
Veteran

alansi's avatar

Registrovan: Sep 2012
Godine: 63
Pohvala: 1,469
Pohvaljen: 3,180
Nivo reputacije: 507
alansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputaciju
Red face Realan pogled na "novosti"

alansi nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 20-10-2014, 09:58   #2
PøisøN
Veteran

PøisøN's avatar

Registrovan: Jul 2012
Godine: 44
Pohvala: 1,439
Pohvaljen: 777
Nivo reputacije: 148
PøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvalu
Uobičajeno Re: Realan pogled na "novosti"

Realan.. ili nerealan..

Ako treba za nešto - onda je realan. Ako ne - onda i nije.
A normalno je da sutra bude ono što danas nije.

Duga stvar je kome je to hobi (imati sve poslednje) - i to je onda realno.
Kao i ljudski karakter kada se uplate..

Gledam ovih dana - početkom godine (februar) je izašao model fona Sony Xperia Z2.. njihov Flagship. Septembara je predstavljen Z3.. ovih dana je krenula i prodaja (ne znam stigao li je kod nas). Objavljene su specifikacije modela Z4 - stiže uskoro (pa, početkom naredne godine).
Komentari su tipa WTF - kako da kupim drugi , što da kupim drugi, gde idu, što to rade, a šta je sada samom.. i razumem ih, ali i ne. Jer, Sony to ne pravi uslovno rečeno za njih - već pravi za one koji nemaju i hoće danas da kupe nov fon i hoće poslednje što danas postoji (jer, ako bi danas kupili npr. Samsung Flagship - kupili bi model S5 koji je "star" 6 meseci (tj. njegova tehnologija je sa početka godine).
Tako da, tako ja to vidim - novo (v2) ima više, drugačije i tako to, u odnosu na v1, ali nije neminovno i striktno namenjeno onome ko poseduje v1. Već onome ko nema ništa.

Vapor running through my veins
PøisøN nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 20-10-2014, 12:51   #3
Sava89
Veteran

Sava89's avatar

Registrovan: Mar 2014
Pohvala: 1,436
Pohvaljen: 1,576
Nivo reputacije: 298
Sava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputaciju

Malo ti loše poređenje, Sony oduvek izbacuje 2 flagdhipa i oduvek prvi ima mana koje drugi popuni. Dok ako si uzeo samsung ( koj ni ne volim ) bar si uzeo telefon koj znaš da radi sve kako treba ( malo sporo možda al radi ), kupiš HTC i znaš da si miran godinu dana i više.

Uzecu za primer z2 i z3 ...

Šta je novo u z3? Realno ništa ...

S801 čip u oba modela ( s801 izašao početkom godine )

Isti senzor kamera ... još od Z1 samo doradili algoritme ...softver ...

Display z2-z3 apsolutno isti, oba 5.2 FHD 424 PPI.

Jedini realan "upgrade" je baterija 3200 na z3 vs 3100 z2...

Gde su najbitniji updati poput čipa s805 recimo? Bolja kamera, itd da ne dužim sada

Tako da prodati z2 za 300-350e i dati 500-600 za z3 nema logike. ( + ako sracunas da dok padne cena na realnu od kako se pojavi prodje 3 meseca i za 3 već novi model najavljen tako da realno imaš flagship samo 3 meseca dok sa HTC , Samsung cele godine )

Uporedi s3, s4 i s5, uporedi HTC One X , HTC One m7, HTC One m8 svi su dobili 50+ % snage + ostalo

Odosmo u off :P
Sava89 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 20-10-2014, 13:36   #4
PøisøN
Veteran

PøisøN's avatar

PøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvalu

Da, da.. jeste off sa fonom. Ali i nije (u smislu primera). OT je bilo tipa - dodaš nešto (sitnicu?) u v2, i onda je kupac nesrećan sa svojim v1 (ili tako nešto).
Sony - da. Malo nezgodan primer, jer još uvek kaska i po malo napreduje. U stvari - napreduje sam u svom svetu (za sebe) - ispravlja sam svoje propuste, kao što kažeš.
BTW, bilo je govora da novi senzor kamere na Z3 ima zakrivljen oblik kako bi ispravio ono zakrivljenje u ivicama fotografije (ne znam ima li takav zaista, toliko su dosadni sa svojom reklamama na društvenim mrežama, da sam ih izbacio iz praćenja).
A prodavati v1, doplata za v2.. šta znam - rekao sam gore već.
Meni to u slučaju fonova (Smartphones) ide na min 2 godine.. (za normalu upotrebu, šta god "normalno" značilo)

Staro 20-10-2014, 13:46   #5
zunomiljan
Veteran

zunomiljan's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 631
Pohvaljen: 726
Nivo reputacije: 147
zunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvalu

debeli off, al ajd da i ja kazem neku. to sa smartfonima je imalo nekog smsla po pitanju novih modela u početku jer je cela ideja bila u povoju, pa su se brzo redjale ideje, os, delovi, bila je problem brzina, veličina, autonomija... sada je to sve "leglo", i razlike izmedju svake nove verzije su sve manje. tako cini mi se ide i u vape world-u. jos mozda tu itamo neka inovacija, i posle toga ce se sve svesti na ravan ili zaobljen saraf...

Nema potpisa, kriza, i na tome stedim
zunomiljan nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 20-10-2014, 13:59   #6
PøisøN
Veteran

PøisøN's avatar

I to često čujem - sve je danas tu negde i nema se tu šta dodati (kažu - koji MHz, koji MB.. i to je to). Ali, software (koji je barem 50% fona) - on je kod mnogih ili nedovoljan, ili nerazvijen, ili nedovršen.. i tu ima dosta mesta. Plus - on je taj koji pravi (veliku) razliku između modela istih/sličnih karakteristika.
Vaping vidim zalazi u novu eru - regulisani uređaji postaju sve složeniji i po funkcijama i po mogućnostima (od 11 smo stigli do 180W trenutno).
I ostali uređaji napreduju (RDA, RTA..), klirovi takođe (od T2, T3, EVOD-a do sada Aerotank, Genitank..) - i iako je pomak mali na mesečnom, na godišnjem ili dvogodišnjem nivou (na kome se, opet, može zamena (upgrade) uraditi) - ima primetne razlike.

Staro 21-10-2014, 13:21   #7
Puk. Hans Landa
Veteran

Puk. Hans Landa's avatar

Registrovan: Jan 2013
Pohvala: 1,221
Pohvaljen: 1,810
Nivo reputacije: 297
Puk. Hans Landa ima reputacijuPuk. Hans Landa ima reputacijuPuk. Hans Landa ima reputacijuPuk. Hans Landa ima reputacijuPuk. Hans Landa ima reputacijuPuk. Hans Landa ima reputacijuPuk. Hans Landa ima reputacijuPuk. Hans Landa ima reputacijuPuk. Hans Landa ima reputacijuPuk. Hans Landa ima reputacijuPuk. Hans Landa ima reputaciju

Od cega bi zivele kompanije da nije V1 -V2-V3 upgrade na par meseci a i sta bi stavljali na sto u kaficu da vide drugi. Realno.

Maut tu lang inhejl
A kuma misa ish a kush la Karpin, hej Dzo strndje lampa k vin Indijanci.
Bil fji mirnik s nu ucrup urjekilji
Puk. Hans Landa nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 21-10-2014, 14:12   #8
PøisøN
Veteran

PøisøN's avatar

Kako većina ima fon - ovo drugo je kod mene u okolini definisano kao sramota (ljakse) - pa je u javnosti (kafići i to) teško videti fon na stolu..
Automobili se parkiraju u drugoj ulici, fonovi drže u džepu.. i sl. (odmah se vidi ko je došao iz nekog sela u okolini, tj. ko štrči)

Meni i spava pravi problem.. ali sam uspeo to da prevaziđem. Valjda zato što je nemaju svi okolo - pa je lakše, jer prvo privučeš pažnju pojavim, a zatim i brzo zaborave na tebe/nju.

Staro 21-10-2014, 19:50   #9
Totally Red
Product Support

Totally Red's avatar

Registrovan: Mar 2012
Pohvala: 581
Pohvaljen: 950
Nivo reputacije: 154
Totally Red je za svaku pohvaluTotally Red je za svaku pohvaluTotally Red je za svaku pohvaluTotally Red je za svaku pohvaluTotally Red je za svaku pohvaluTotally Red je za svaku pohvaluTotally Red je za svaku pohvaluTotally Red je za svaku pohvaluTotally Red je za svaku pohvaluTotally Red je za svaku pohvaluTotally Red je za svaku pohvalu

Neznam ljudi ali Joy je poceo na petnest dana da izbacuje nove modele doduse sve u razlicitim kategorijama, te grejac sa dva, tri, osam "coila" baterije sa wifi (bluetoooooot) i kozna sta ce sve izaci do kraja godine.
Totally Red nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 21-10-2014, 20:01   #10
zunomiljan
Veteran

zunomiljan's avatar

zunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvalu

Citat:
Originalna poruka od PøisøN Vidi poruku
Kako većina ima fon - ovo drugo je kod mene u okolini definisano kao sramota (ljakse) - pa je u javnosti (kafići i to) teško videti fon na stolu..
Automobili se parkiraju u drugoj ulici, fonovi drže u džepu.. i sl. (odmah se vidi ko je došao iz nekog sela u okolini, tj. ko štrči)

Meni i spava pravi problem.. ali sam uspeo to da prevaziđem. Valjda zato što je nemaju svi okolo - pa je lakše, jer prvo privučeš pažnju pojavim, a zatim i brzo zaborave na tebe/nju.
dok covek razmislja o tome da li mu je fon na stolu ili u dzepu dotle nije rascistio sa sobom zbog cega je isti uzeo. da li zato sto je to fensi ili mu treba. meni je fon uvek u ruci, jer u toku dana imam izmedju 30-50 poziva, pratim mailove, pa forum, pa novosti. sve to se ne moze za fonom u dzepu. kad sednem u kafic stavim ga na sto. da li sam zbog toga ljaksi? ne, ljaksi je onaj ko me gleda i tako misli...

Staro 21-10-2014, 20:44   #11
PøisøN
Veteran

PøisøN's avatar

Slažem se. A i ja sam malo generalizirao stvar, priznajem.
Nisam mislio na one koji trenutno koriste fon, nego na one koji se zbog njega osećaju važno (u kontekstu Pukovnikovog posta).

Zahvalili :
Staro 21-10-2014, 21:28   #12
alansi
Veteran

alansi's avatar

Registrovan: Sep 2012
Godine: 63
Pohvala: 1,469
Pohvaljen: 3,180
Nivo reputacije: 507
alansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od Totally Red Vidi poruku
Neznam ljudi ali Joy je poceo na petnest dana da izbacuje nove modele doduse sve u razlicitim kategorijama, te grejac sa dva, tri, osam "coila" baterije sa wifi (bluetoooooot) i kozna sta ce sve izaci do kraja godine.
Pa videli ljudi Kangera, SMOK i Vision koji su svake nedelje izbacivali neku novotariju i preuzimali tržište, a oni su "onanirali" na Ego-C variantima i polako gubili mušterije. Sada Imperija uzvrača udarac...

Citat:
dok covek razmislja o tome da li mu je fon na stolu ili u dzepu dotle nije rascistio sa sobom zbog cega je isti uzeo. da li zato sto je to fensi ili mu treba. meni je fon uvek u ruci, jer u toku dana imam izmedju 30-50 poziva, pratim mailove, pa forum, pa novosti. sve to se ne moze za fonom u dzepu. kad sednem u kafic stavim ga na sto. da li sam zbog toga ljaksi? ne, ljaksi je onaj ko me gleda i tako misli...
Druženje takvih izgleda približno ovako:

alansi nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 21-10-2014, 21:33   #13
zunomiljan
Veteran

zunomiljan's avatar

zavisi... sa pravim ljudima druzenje izgleda ovako

---------- Post dodan 21-10-2014 u 22:34 ----------

mislim da sam otisao u off

Staro 21-10-2014, 21:38   #14
Sava89
Veteran

Sava89's avatar

Registrovan: Mar 2014
Pohvala: 1,436
Pohvaljen: 1,576
Nivo reputacije: 298
Sava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputaciju

Zašto je na stolu brdo inawere a gospodin u fotelji puši
Sava89 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 21-10-2014, 21:41   #15
zunomiljan
Veteran

zunomiljan's avatar

moja skoro lepsa polovina pusi ronhil. gospodin u fotelji desno je smokey. levo je viktorpdf zvani duh. ako pogledas moj odraz u ogledalu videces i duh svetoga viktora...

Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Opšte diskusije > Novosti

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 12:30 sati.