Forum

Pomoc oko DIY tecnosti - e-cigSerbia Forum
Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Ostalo
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 28-10-2014, 14:54   #1
magnum
Iskusan član

magnum's avatar

Registrovan: Nov 2013
Pohvala: 21
Pohvaljen: 82
Nivo reputacije: 33
magnum je poznat svimamagnum je poznat svimamagnum je poznat svimamagnum je poznat svimamagnum je poznat svimamagnum je poznat svimamagnum je poznat svima
Uobičajeno Pomoc oko DIY tecnosti

Vec par meseci pravim svoje tecnosti, ali sam totalni noob jos uvek pa mi treba mala pomoc Do sada sam muckao tecnosti bez nikotina i to mi je bilo ok. Pre 2 nedelje uzmem 38mg PG bazu i par aroma za probu. Muckao sam tacno pre 10 dana. Tecnosti su mi na 8mg razblazene PG-om i VG-om iz eliquida (kao i sve ostalo). Danas sam resio sve da probam i nekim cudom osecam samo jak TH sa vrlo malo arome iako sam nesto muckao sa vise % arome nego sto je potrebno. Npr. Nutacco na 8mg mi daje samo TH. Smuckan bez nikotina ima odlicnu aromu (50-50mix). Toro rojo mi jedini daje dobru aromu sa i bez nikotina, ali mi je TH takodje prejak. Od ostalih tecnosti sam smuckao 555, S'camel, RY4 Double i RY4 Asian i svuda ista prica. Prikrivena aroma sa jakim TH-om. Da li nesto radim pogresno ili tecnosti trebaju jos da odstoje?
magnum nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 28-10-2014, 15:22   #2
Sloba
Senior

Sloba's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 384
Nivo reputacije: 53
Sloba je poznat svimaSloba je poznat svimaSloba je poznat svimaSloba je poznat svimaSloba je poznat svimaSloba je poznat svimaSloba je poznat svima
Uobičajeno Re: Pomoc oko DIY tecnosti

Iz tvog teksta se ne vidi sta si tacno radio...
Ako si dobro smuckao bazu na 8mg, na 100ml smuckane baze dodaj 2-3ml arome i to je to.
Sloba nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 28-10-2014, 15:25   #3
chikavili
Veteran

chikavili's avatar

Registrovan: Apr 2012
Godine: 44
Pohvala: 2,145
Pohvaljen: 3,225
Nivo reputacije: 494
chikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputaciju

Ja bez bar 2 nedelje lezanja ni ne pokusavam da probam, a uglavnom koristim tek posle mesec dana.

"Talk sense to a fool and he calls you foolish."
chikavili nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 28-10-2014, 15:29   #4
Guru
Veteran

Guru's avatar

Registrovan: Mar 2014
E-cig: Vratite mi potpis :)
Pohvala: 1,773
Pohvaljen: 4,031
Nivo reputacije: 731
Guru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputaciju

Treba da ti odstoje tecnosti pre svega, sto rece kolega vili, minimum 15ak dana za duvanske arome, vockice i sladolede mozes i posle 4/5 dana, neke i odmah.

Tebi se problem javio sa ubacivanjem nikotina. Verovatno nisi dobro odredio procenat kada je i nikotin usao u kombinaciju.

Napravi 50ml baze sa nikotinom, uzmi 5 bocica od 10ml i u svaku sipaj % arome i ostatak baze po kalkulatoru. Dakle, ako ides sa 3% arome, sipas 0.3ml arome, 9.7ml nikotinske baze kada je tako mala kolicina.
Guru nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 28-10-2014, 15:38   #5
gomiletina
Moder

gomiletina's avatar

Registrovan: Apr 2013
Godine: 54
E-cig: Shta zapadne+ ruza, kaya
Pohvala: 4,052
Pohvaljen: 3,362
Nivo reputacije: 547
gomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputaciju

Na chemu ti terash te DIY technosti?
gomiletina nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 28-10-2014, 15:47   #6
magnum
Iskusan član

magnum's avatar

magnum je poznat svimamagnum je poznat svimamagnum je poznat svimamagnum je poznat svimamagnum je poznat svimamagnum je poznat svimamagnum je poznat svima

Tecnosti sam radio po kalkulatoru. 4.2ml baze 5.8ml PG i 10ml VG + potrebna aroma.
Probao sam i na Kaji lite, Tugboat-u i protank-u koji mi sluzi kao driper
Staro 28-10-2014, 15:53   #7
Sava89
Veteran

Sava89's avatar

Pohvala: 1,389
Pohvaljen: 1,441
Nivo reputacije: 280
Sava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputaciju

Po toj računici si dobio to što si napisao, 20ml baze bez vode + arome kolko si stavio... trebalo bi da ti je sve ok...
Sava89 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 28-10-2014, 15:55   #8
magnum
Iskusan član

magnum's avatar

Onda treba jos da stoji :/
Stize update za 10 dana
Staro 28-10-2014, 16:04   #9
Sava89
Veteran

Sava89's avatar

Sava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputaciju

Koliko % (ili kapi) arome si stavio od tih aroma na 20ml sto si mesao?
Staro 28-10-2014, 16:12   #10
scooter
Moder

scooter's avatar

Registrovan: Dec 2013
Pohvala: 1,472
Pohvaljen: 1,570
Nivo reputacije: 318
scooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od magnum Vidi poruku
Tecnosti sam radio po kalkulatoru. 4.2ml baze 5.8ml PG i 10ml VG + potrebna aroma.
A VG nisi razblazivao sa vodom ? Onda ti je tecnost gusta i od zagorakisa ( TH ) nisi ni mogao da osetis aromu

Droper narkoman.
Skraceno doper.
scooter nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 28-10-2014, 16:17   #11
Sava89
Veteran

Sava89's avatar

Ja vise sumnjam na malu kolicinu ili pogresnu kolicinu arome, pravio sam takodje 50-50mix bez vode nije zagorevalo nista al nema pucketanja kao sa vodom pa sam odustao.
Staro 28-10-2014, 16:22   #12
scooter
Moder

scooter's avatar

scooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od magnum Vidi poruku
Danas sam resio sve da probam i nekim cudom osecam samo jak TH sa vrlo malo arome iako sam nesto muckao sa vise % arome nego sto je potrebno. Npr. Nutacco na 8mg mi daje samo TH. Smuckan bez nikotina ima odlicnu aromu (50-50mix). Toro rojo mi jedini daje dobru aromu sa i bez nikotina, ali mi je TH takodje prejak. Od ostalih tecnosti sam smuckao 555, S'camel, RY4 Double i RY4 Asian i svuda ista prica. Prikrivena aroma sa jakim TH-om. Da li nesto radim pogresno ili tecnosti trebaju jos da odstoje?
@Savo a meni nije jasno oklen toliki TH se pojavljuje malo malo ...

Droper narkoman.
Skraceno doper.
Staro 28-10-2014, 16:25   #13
magnum
Iskusan član

magnum's avatar

RY4 Double 5%
RY4 Asian 5%
S'camel 2.1%
555 2.2%
Nutacco 7%
Za Toro Rojo nisam siguran, mislim da je nekge oko 3-4%. Bez nikotina je sve ok ( probao nutacco i toro rojo)
E sad, to sa vodom, neko mi je jos pre par meseci rekao da PG i VG iz nasih prodavnica ne treba razredjivati vodom. Ali ne verujem da je to neki problem jer, opet da ponovim bez nikotina imam dobru aromun takodje i bez vode.
Staro 28-10-2014, 16:27   #14
zogu
Moder

zogu's avatar

Registrovan: Dec 2011
Pohvala: 4,545
Pohvaljen: 6,056
Nivo reputacije: 973
zogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputaciju

Nisi navikao na th i ubije ti osecaj za aromu. Vodu ipak dodaj, lepse pari kada ima 10ak procenata vode u odnosu na VG.

Only rose and some box

You can fool all the people some of the time,
and some of the people all the time,
but you cannot fool all the people all the time.

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.
zogu nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 28-10-2014, 16:29   #15
scooter
Moder

scooter's avatar

VG se razblazuje sa ~10% destilovane a taj TH sto ti smeta je moguce jedino od nikotina onda posto si navikao baz njega

Droper narkoman.
Skraceno doper.
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Ostalo

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 03:53 sati.