Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Opšte diskusije > Elektronske cigarete i zdravlje
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 04-09-2020, 23:18   #1
Dusan_
Aktivan član

Registrovan: May 2020
Pohvala: 6
Pohvaljen: 20
Nivo reputacije: 5
Dusan_ je na dobrom putuDusan_ je na dobrom putuDusan_ je na dobrom putu
Uobičajeno Suv nos i iritacija desni

Pozdrav svima,

Parim vise godina i nisam imao problema, osim kad se bas preparim ponekad znaju da mi se naduju ili prokrvare desni, tada promuckam Hibideksom par dana i resim problem.

Negde u maju/junu sam presao na DIY i muckao tecnost u razmeri kao sto sam i do tada pario 70PG/30VG (na T2), cak sam i smanjio nikotin sa 16 na 12mg. Nisam imao problema.

Onda aroma koju sam koristio nije bila u prodaji, pa sam jedno ~2-3 nedelje pario samo bazu. Ubrzo mi se sluzokoza nosa osusila nacisto, ali bukvalno. Stvorile su mi se i krastice, nos me pekao i boleo na blagi dodir. Poceo sam da mazem sluzokozu nosa sa mascu za vlazenje slusnice nosa i to je donekle umajilo problem tokom ~2 nedelje, ali problem i dalje nije resen.

U medjuvremenu se pojavila aroma u prodaji, resio sam da probam da parim 60PG/40VG, ukljucio sam panetnol jer iako je sluzokoza nosa povratila vlaznost koliko toliko i krastice prilicno smanjile, problem se nije sanirao.

Onda su mi se gornje desni nadule i porokrvarile. Uzeo sam Curasept (koji je kao bolji i 3x skuplji od Hibideksa), ima pobosljanja ali nista znacajno evo ~nedelju dana.

Ima li neko ideju sta se desava i da li ovo uopste ima veze za parenjem, pogotovo u vezi sa nosem. Ne razumem sto mi se ovaj problem pojavo prvi put i to odjednom i to u vreme kad sam pario samo bazu. Ajde da se problem pojavio kad sam presao na DIY pa da povezem sa necim (sirovinama, aromom...), ovako mi nije jasno uopste. Ni za desni mi nije jasno, jer mi nikad ovoliko problematicno nije bilo i ovoliko dugo trajalo.
Dusan_ nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 06-09-2020, 09:22   #2
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 44
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 12,182
Pohvaljen: 17,053
Nivo reputacije: 2787
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju
Uobičajeno Re: Suv nos i iritacija desni

Sužavanje krvnih sudova, temperatura. Hoće to. Pisano na forumu dosta i ima dosta identičnih slučajeva pa i tema.

Koju opremu trenutno koristiš?

Kolika ti je potrošnja tečnosti?

"The needs of the many outweigh the needs of the few."
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 06-09-2020, 10:26   #3
_Vlad_
Iskusan član

_Vlad_'s avatar

Registrovan: Jul 2015
Pohvala: 108
Pohvaljen: 115
Nivo reputacije: 41
_Vlad_ ima čime da se ponosi_Vlad_ ima čime da se ponosi_Vlad_ ima čime da se ponosi_Vlad_ ima čime da se ponosi_Vlad_ ima čime da se ponosi_Vlad_ ima čime da se ponosi_Vlad_ ima čime da se ponosi_Vlad_ ima čime da se ponosi_Vlad_ ima čime da se ponosi

Stomatolog ovde.

Sto se desni tice, to su pomocna sredstva koja dajemo kao suplement terapiji po potrebi.
Sama po sebi ne cine mnogo. Dakle, poseta stomatologu!

Hlorheksidin koji koristis (bilo curasept ili hibidex) koristis maksimalno 2 nedelje, obicno dajemo na 7-10 dana, pa pauza.

Sto se parenja i sluzokoze nosa i usta tice.
Iskljuciti alergiju, u poslednjih par nedelja i ljudi koji nisu do sada primecivali alergije je osecaju.
Alergija na PG - probaj na par dana da izbacis PG.
Dodatne stvari koje mogu da pomognu:, manja potrosnja tecnosti, hladnija para, tanje i jednostavnije zice, MTL>DTL, unosenje dovoljno vode + salate/voce...
Smanjenje nikotina takodje moze da pomogne, zbog vazonkonstrikcije krvnih sudova, ali je diskutabilno da li bi pomoglo ako bi zbog toga morao da povecas potrosnju tecnosti.

Ako hoces, slobodno se javi da dodjes da vidimo sta mozemo da uradimo.
Pozdrav

_Vlad_ nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 06-09-2020, 14:06   #4
Dusan_
Aktivan član

Znam da ima (zakljucana) tema, iscitao sam je i prelistavao net; malo mi je cudno sto mi se za 8 godina parenja ovo nije desilo, pa reko da vidim jel ima neko ideju sta moze da bude.
Evod i T2 mi je standardna operma.
Mislim da sam se zeznuo sto sam pokusao sa 60PG-40VG, jer sam ranije zakljucio da mi VG smeta ali reko ajde da pokusam i tu varijantu. Vratio sam se na 70PG-30VG i sad parim na Justfog Q16 (1.6om na 3.4v). Malo su mi se desni popravile pretpostavljam zbog Curasepta, a mozda ce i ova kombinacija tecnosti i opreme da doprinesu.
Staro 06-09-2020, 15:18   #5
JasminaM
Senior

JasminaM's avatar

Registrovan: Dec 2018
E-cig: Gen Vaporesso,Fresia
Pohvala: 398
Pohvaljen: 330
Nivo reputacije: 70
JasminaM ima čime da se ponosiJasminaM ima čime da se ponosiJasminaM ima čime da se ponosiJasminaM ima čime da se ponosiJasminaM ima čime da se ponosiJasminaM ima čime da se ponosiJasminaM ima čime da se ponosiJasminaM ima čime da se ponosiJasminaM ima čime da se ponosiJasminaM ima čime da se ponosiJasminaM ima čime da se ponosi

Da nije sezonska alergija, trenutno je sezona bas ambrozije i mnogi imaju problema

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
JasminaM nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 06-09-2020, 17:59   #6
Dusan_
Aktivan član

Pa jedino ako sam posao alergican, do sada nisam bio
Samo mi to jos fali, jos ako mi nadju da je na nesto od cega sam zavisan u pm
Staro 07-09-2020, 03:31   #7
JasminaM
Senior

JasminaM's avatar

Registrovan: Dec 2018
E-cig: Gen Vaporesso,Fresia
Pohvala: 398
Pohvaljen: 330
Nivo reputacije: 70
JasminaM ima čime da se ponosiJasminaM ima čime da se ponosiJasminaM ima čime da se ponosiJasminaM ima čime da se ponosiJasminaM ima čime da se ponosiJasminaM ima čime da se ponosiJasminaM ima čime da se ponosiJasminaM ima čime da se ponosiJasminaM ima čime da se ponosiJasminaM ima čime da se ponosiJasminaM ima čime da se ponosi

Kazem ti, trenutno je sezona alergije na ambroziju, mada mozda ti ne odgovara proizvodjac te baze koju si kupio(bilo je price da nekome smeta bazA jednog proizvodjaca), takodje je moguće da ti smeta toliko pg a..
Uzmi tečnost od nekog, diy, 50/50 70/30 vg pg probaj. Mislim da je toliko pg-a koliko si pre pario prilicno agresivno + dosta nikotina.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
JasminaM nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 07-09-2020, 09:24   #8
nikouro
Veteran

nikouro's avatar

Registrovan: Mar 2015
Godine: 46
E-cig: iKuun i200+MD rta
Pohvala: 559
Pohvaljen: 666
Nivo reputacije: 169
nikouro je za svaku pohvalunikouro je za svaku pohvalunikouro je za svaku pohvalunikouro je za svaku pohvalunikouro je za svaku pohvalunikouro je za svaku pohvalunikouro je za svaku pohvalunikouro je za svaku pohvalunikouro je za svaku pohvalunikouro je za svaku pohvalunikouro je za svaku pohvalu

Razni proizvodjaci baza, nikotina, u gotovim tecnostima idu pojacivaci ... svako ima svoj recept. Dovoljno da se jedna stavka iz tecnosti upari sa nekim uzrocnikom pada imuniteta i eto belaja.
I sam iscitao teme po forumu, a i netu, i nikad nisam siguran sta je okidac za neke "tegobe". Nekad ih ima, nekad nema, nekad kratko traju, nekad malo duze ... ono sto je jedinstveno jeste da mi smeta topla para.
Dobio si par saveta i pomoc pa zelim ti brzo da otkrijes sta je uzrocnik

Ω + V + W =

nikouro nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 07-09-2020, 09:25   #9
Dusan_
Aktivan član

@JasminaM Na T2 nije agresivno, ranije sam pomenuo da mi VG smeta. Za bazu mi nije jasno zato sto sam ovog leta presao na DIY i uzimam jedno te isto, ispario sam najmanje 300ml pre nego sto se problem pojavio. Da mi nesto od sirovina smeta, to bi se pokazalo odmah (bar je tako bilo do sada sa gotovim tecnostima i aromama koje sam probao).

Razmisljam da ne mora da bude do jedne stvari, moze biti kombinacija vise stvari. Isto tako pada mi na pamet da nije do grejaca jer su se predhodnih meseci bas zaredjali krsevi. Na primer, ne znam da li domaće prodavnice imaju različitog distributera ili uzimaju sa istog mesta, ali sam dobijao krseve i od jednih i drugih. Pre recimo dve nedelje sam u jednoj kupio 2 grejaca, jedan sam morao da bacim posle tri dana, a evo drugi i dalje koristim.
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Opšte diskusije > Elektronske cigarete i zdravlje

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 21:11 sati.