Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Početnički kutak
Zaboravljena šifra? Registracija

Početnički kutak Pomoć novim i potencijalnim korisnicima elektronskih cigareta

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 01-10-2018, 12:00   #1
djoraw
Nov član

Registrovan: Sep 2018
Pohvala: 0
Pohvaljen: 4
Nivo reputacije: 1
djoraw je na dobrom putu
Uobičajeno Eleaf Ikonn 220 - koriscenje

Dobar vam dan ponovo dobri ljudi!!!!
Žao mi je što nisam toliko informatički načitan pa da otvaram nove teme jer ovo što pišem sigurno nije za "pozdrav" temu...
Elem, nakon gledanja, čitanja, merkanja, razmišljanja i kojegačega već, kupih prethodni vikend Eleaf Ikonn 220... Sav srećan k'o kuče u liftu, tamo proba da povučem jedan dim sa ekstraktom ukusa duvana i 3mg nikotina... Joj braćo moja izletela su mi oba oka... Verujem da su se prodavci živi ismejali gledajući matoru budalu pokušavajući da vrati oči u svoja ležišta...
Ma ništa, rekoh sebi, kupiću ja ovo pa ću se već nekako snaći... Da, kako da ne... Pokušavao sam da na sve načine podesim ali ne ide... Klinci i supruga su imali besplatne predstave "kako budala ubija sam sebe" svakog dana uz smejanje do upiš...avanja...
Ipak, nešto sam i primetio i naučio... Na njemu je ovaj vrh koji te tera da direktno uvlačiš paru u pluća a meni treba da ide prvo u usta, dakle MTL!!!!!!
Molim vas za pomoć da mi otkrijete šta da zamenim i napokon počnem da koristim ovo čudo...
Do tada sam ponovo na eGo Aio...
Unapred zahvalan...
djoraw nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 01-10-2018, 13:37   #2
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 42
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 10,436
Pohvaljen: 14,994
Nivo reputacije: 2400
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju
Uobičajeno Re: Eleaf Ikonn 220 - koriscenje

Ne znamo kakav je izbor u Beču ali pitaj prodavce za MTL komplete. Jačina nikotina mora biti veća od 3mg ako se koristi tehnikom usta pa pluća.

"The needs of the many outweigh the needs of the few."
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 01-10-2018, 13:52   #3
Dj_
Senior

Dj_'s avatar

Registrovan: Mar 2018
Pohvala: 254
Pohvaljen: 198
Nivo reputacije: 61
Dj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosi

Mod (baterija) je okej (trajaće duže) sa normalnim atomizerima
Ako je na njega atomizer Eleaf Melo 4, onda možeš koristiti Aspire Triton 1.8 Ohm glave za opušteni M2L vejp. (svaki sličan koji ima navoj i gore i dole)
Kod:
http://vapingunderground.com/threads/aspire-atlantis-coil-fits.110143/
Ako je Eleaf Ello tank atomizer, nisam pametan.. Loš je (sličan kao Smok Baby Beast) za usta pa pluća, čist DL.
Dj_ je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 06-10-2018, 21:06   #4
Bratzza
Senior

Bratzza's avatar

Registrovan: Dec 2017
Godine: 47
E-cig: eGoOneKF3,eGoTwist+Hastur
Pohvala: 665
Pohvaljen: 353
Nivo reputacije: 63
Bratzza ima čime da se ponosiBratzza ima čime da se ponosiBratzza ima čime da se ponosiBratzza ima čime da se ponosiBratzza ima čime da se ponosiBratzza ima čime da se ponosiBratzza ima čime da se ponosiBratzza ima čime da se ponosiBratzza ima čime da se ponosiBratzza ima čime da se ponosiBratzza ima čime da se ponosi

Ako mozes da odvojis 100tinak evrica za nov Kayfun Prime original, posto si u Becu, neces pogresiti. Lak za upotrebu, sam pravis grejace, kazu da lep dojam ostavlja. Potrazi to isto ili slicno Kayfun lite v2 ili Kayfun mini v3 na eBayu, moze da se nadju dobri primerci za pristojne novce. Mod ti je ok za sve ovo nabrojano
PS. Sve su ti to RTA atimizeri tj nemaju fabricke grejace vec sam, motanjem zice, uglavnom kantal za pocetnike a i iskusnije, pravis grejace. Brze, jeftinije veca ogucnost izbora.
Bratzza nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 06-10-2018, 21:10   #5
Raka 1971
Moderator

Raka 1971's avatar

Registrovan: Mar 2016
E-cig: vt75 nano+kaja prime
Pohvala: 438
Pohvaljen: 2,410
Nivo reputacije: 432
Raka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputaciju

To što je čovek u Beču, ne znači da mora da kupi original.
Šalju braća kinezi i u Austriju.

Raka 1971 je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 06-10-2018, 21:19   #6
Bratzza
Senior

Bratzza's avatar

Registrovan: Dec 2017
E-cig: eGoOneKF3,eGoTwist+Hastur
Pohvala: 665
Pohvaljen: 353
Nivo reputacije: 63
Bratzza ima čime da se ponosiBratzza ima čime da se ponosiBratzza ima čime da se ponosiBratzza ima čime da se ponosiBratzza ima čime da se ponosiBratzza ima čime da se ponosiBratzza ima čime da se ponosiBratzza ima čime da se ponosiBratzza ima čime da se ponosiBratzza ima čime da se ponosiBratzza ima čime da se ponosi

Naravno da ne mora. Ako zeli i moze, sto da ne.
Bratzza nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 06-10-2018, 21:26   #7
Raka 1971
Moderator

Raka 1971's avatar

Registrovan: Mar 2016
E-cig: vt75 nano+kaja prime
Pohvala: 438
Pohvaljen: 2,410
Nivo reputacije: 432
Raka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputaciju

Naravno.
Samo kažem da za mnogo manje para može da dobije to isto, ako ne i bolje.
Neki klonovi SXK iz prve serije su bili bolji od originala.

Raka 1971 je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 06-10-2018, 21:51   #8
drako
Veteran

drako's avatar

Registrovan: Apr 2015
Pohvala: 700
Pohvaljen: 978
Nivo reputacije: 178
drako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvalu

Uh, Rako, prilicno smela tvrdnja...
Na stranu sto pocetniku koji izgleda do sada nije koristio rta upravo to predlazemo pored jos uvek postojecih Ego one v2 i Exceed d22, pa i Aspire nautilusa, svi sa fabrickim grejacima, sa tvrdnjom da je neki klon Primea bolji od originala ne bih mogao nikako da se slozim, a imao sam 3 yftk klona i 2 ultona. Da daju otprilike istu paru, to da, ali sve ostalo je na strani originala, i ubrzo po kupovini originala sam sve klonove prodao, odnosno cetiri koja sam imao, da bih vrlo brzo nakon sto je stigao otisao i peti klon, uzet za zlu ne trebalo. Po kvalitetu izrade i funkcionalnosti u vidu sitnica koje zagorcavaju zivot, ni jedan od ovih klonova ne moze ni da pridje originalu. Nema iznenadnog curkanja, gumica koje ne odgovaraju, gumica koje se kidaju nakon 20 dana koriscenja, grgolja, okretanja tanka naopako nakon punjenja...
Meni je dovoljno da ne zalim pare koje sam dao.
drako nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 06-10-2018, 22:44   #9
djoraw
Nov član

Registrovan: Sep 2018
Pohvala: 0
Pohvaljen: 4
Nivo reputacije: 1
djoraw je na dobrom putu

Dragi moji, evo da se prvo zahvalim svim dobro namernim savetima a i da se "pohvalim"!!!!
Naime, na nagovor, savet, moga zeta, kupih juče Nautilus 2 tank a prilikom razgovora sa prodavcem objasnio sam mu da želim da imam kakav-takav otpor prilikom povlačenja... Elem, kupih i usnik sa malim otvorom...
Dođem kući, namontiram 0,7 Oma, borovnica sa 5mg nikotina iiiiiiiii TO JE TO!!!!!!
Ikon radi na 18,5W i zaista je fenomenalno.
Početnik sam ovde ali se slabo snalazim sa svim ovim novim definicijama modernog "pušenja", konzervativac sa 30 godina pušačkog staža koji je danas pored fenomenalnog ručka ipak osetio želju za cigaretom ali se uzdržao... Ne znam koliko je ovo zdravije ili nije ali se nadam da ću sa svojih 50 godina ponovo moći da donekle pariram 10-ogodišmjem sinu u nestašlucima...
Za sada, ostaje mi da pronađem adekvatni ukus tečnosti sa što manje nikotina...
Srdačan pozdrav svim i ostajemo zajedno na ovom divnom forumu pomažući jedni drugima...
djoraw nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 06-10-2018, 23:11   #10
Nexus
Senior

Nexus's avatar

Registrovan: Feb 2016
Godine: 27
E-cig: Majesty, kfl,crius 2 dual
Pohvala: 614
Pohvaljen: 338
Nivo reputacije: 67
Nexus ima čime da se ponosiNexus ima čime da se ponosiNexus ima čime da se ponosiNexus ima čime da se ponosiNexus ima čime da se ponosiNexus ima čime da se ponosiNexus ima čime da se ponosiNexus ima čime da se ponosiNexus ima čime da se ponosiNexus ima čime da se ponosiNexus ima čime da se ponosi

Dobro došao u svet parenja. Ovo je svakako početak jednog novog poglavlja za tebe.

Evo jedan savet od mene.
U početku, nekih barem 6 meseci, ne razmišljaj mnogo o koncentraciji nikotina ili smanjivanju istog. To ti za sada nije ni malo bitno, jer je parenje sigurno manje štetno od običnih duvanskih tj. "analognih" cigareta. Ako ne duplo manje štetno, onda sigurno barem 80% manje.
Dokle god ti tih 5mg nikotina ili koliko već odgovara, to je to.

Najbitnije je da si ostavio sagorevanje duvana i papira i udisanje ugljen monoskida koji je zapravo ubica iz cigareta, čega u elektronskim cigarama, tojest inhalatorima nema.

Srećno, samo napred i ne odustaj. Različite ukuse, arome, slobodno menjaj i eksperimentiši, to i jeste prednost parenja, obilje ukusa i različite opreme.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ !!! ПОД МАЧ БАТО !!! ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Nexus nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 07-10-2018, 08:04   #11
zajchik
Moderator

zajchik's avatar

Registrovan: May 2015
Godine: 44
E-cig: istick30, k-box40w, presa75w, evicVT, nemesis
Pohvala: 2,785
Pohvaljen: 2,299
Nivo reputacije: 421
zajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputaciju

Slažem se sa prethodnim postom, medjutim, mišljenja sam da bi u samom početku možda trebao razmišljati o duvanskim tečnostima koje bi pre svega trebalo da pruže taj osećaj pušenja, a kasnije kada parenje bilo već navika voćkice i kolači bili zastupljeniji ako ti se više svidjaju. Takodje voćkice mogu da stvore odbojnost od parenja uz kafu, ili koju čašicu žestine, pa ćeš sebi napraviti medvedju uslugu. Znači praktikuj da u takvim slučajevima imaš i neku duvansku a što da ne i jaču koncentraciju nikotina.

"Nesposobni posjeduju tu sposobnost da onesposobe sposobne".
zajchik je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Početnički kutak

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 15:16 sati.