e-cigSerbia Forum

e-cigSerbia Forum (https://www.e-cigserbia.com/index.php)
-   Osnovni pojmovi (https://www.e-cigserbia.com/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Kolicina nikotina (https://www.e-cigserbia.com/showthread.php?t=1808)

vader123 19-09-2013 11:06

Re: Kolicina nikotina

Stabilizovao sam potrosnju na oko 4-4.5ml 18mg/ml dnevno skoro od pocetka parilacke karijere. Vidim da dosta Vas smanjuje kolicinu nikotina a ja nisam ni razmisljao o tome.

Jel moze neko da prenese svoje iskustvo tj prednosti smanjivanja kolicine nikotina osim ocigledne: jeftinije DIY tecnosti :)

PřisřN 19-09-2013 12:07

Prednosti.. ne znam. Verovatno bolje manje nego više, ako to uopšte ima bitne razlike. Neka to kaže neko ko trenutno više zna.
Ja hoću samo svoje iskustvo da prenesem.. Kada smanjim drastično (više od recimo 6 mg razlike) - bude "slabo" par dana. I onda ok. Kad povećam - obrnuto, ali mi ne treba par dana navikavanja.
Tako da, ako se hoće - samo malo iskulirati period adaptacije. I doduše, nema tog istog TH (ali živi se i sa manjim).
Lično sam išao dugo 24, dugo 18, kraće 12-9.. i sada duže vreme 6 ili 8 (8 - duvanske, 6 ostale.. ali, i to mi svejedno - tako mi tečnosti "podešene", a razliku slabo osećam dnevno). 6 mi je ok skroz i na tome sam sada do daljeg.

ps. A smanjivao samo zato što mi npr. 18 ne treba, ako mi "radi" i 6. Ako benifita ima, još i bolje. A i nekako su mi "blaže", pa mi finese (koje mi odgovaraju/tražim), dolaze do izražaja.

jokjuar 19-09-2013 12:18

I dalje imam po frižideru 24, 18, 16, a najviše koristim 12 i 6 trenutno, kad mi se baš sve smuče ja izvučem neku ladnu, malo jepustim da se aklimatizuje i navalim, favorit mi je FA original RY4 na 24mg, kao kad sam prvi put povukao dim pljuge me odvali, posle pola sata mi ne izgleda toliko jak :D

Radmila 19-09-2013 12:30

@chikavilli blago tebi! Čim skinem mg pojačam količinu :smoke:

chikavili 19-09-2013 15:10

Pa nisam ja smanjivao tek tako. Cekao sam da "osetim" da mogu. Sa 18 sam presao na 12 posle 6 meseci, ali sam cekao jos skoro godinu dana da predjem sa 12 na 6.
Imam jos 12-tica u steku, nek se nadje za svaki slucaj ;)
Da li sam zbog toga povecao potrosnju? To cu videti tek za nekoliko dana.

@vader123: Ne razumem pitanje... pitas koja je prednost smanjivanja unosa nikotina? Pa jedna jedina - smanjivanje unosa nikotina. Zar treba objasnjenje?

NikolaP 19-09-2013 18:57

Ja sam smanjio na 9-12mg, sa 18-24. Sa prelaskom sa klirova na genesis i rba dripere, i malim omazama, vise nikotina stvarno udara. Pre nedelju dana sam svratio do umbrella predstavnika ovde u NS da uzmem koju bočicu, presušio sam bio. Imali su izložene tečnosti koje su mi ljubazno dali da probam. Uzeo jednu, FA 7 leaves, ukapao u igo-l na DC modu sa friskom baterijom a setup oko 1oma twistovan kantal...uvukao i umalo da sednem. Pogledam na bočicu ono 24mg :-) Vrtelo mi se u glavi samo tako :-)

Sent from HP Touchpad using Tapatalk

zile 19-09-2013 19:41

Ja sam davno pre skoro dve godine poceo sa tecnostima od 18mg.
Dugo sam tu jacinu pario, vremenom vidim da mi je to jako i predjem na 12mg.
12mg sam pario neko kratko vreme i opet isti slucaj vidim da mi je jako i zamolim kolegu :bravo:da mi smuti na 9mg.

Onda sam to pario nekih tri meseca i resim da mixam tecnosti sam, zamutim nekih 20ml sa 9mg nic. svoje omiljene tecnosti shade, vidim nije lose i zamutim 100ml.

To sam polako pario i na pola te bocice opet vidim jako mi, i reko ajde da je presecem i napravim na 6mg.
I O.K. parim ja tako dalje na 6mg sve O.K. i pre jedno dve nedelje se nesto prehladim preko noci, uvece pario normalno mozda me malo grlo grebuckalo, ustanem ujutru ono grlo razbija skoro ne mogu da gutam. Ja skuvao jutarnju kafu da popijem probam da zaparim ono mi i 6mg jako razbija grlo.
Ja uzmem 20ml tecnosti razbijem na 3mg i onako prehladjen ne odustajem i parim na 3mg.

I eto sad sam na 3mg nekih 35/65 PG/VG na Igo-L, stigo mi pre nekih nedelju dana i bas sam se primio.
Potrosnja se sa manjivanjem nikotina povecala sigurno, sad trosim nekih 3, 4, 5ml ali sam mixam tako da nije strasno, sem sto mi nestaju arome moracu kod Totaly Red u nabavku.

Eto to je moja prica, znaci sam sam vremenom osetio da mi je tecnost jaka i da bih mogao da spustim kolicinu nikotina.
Al sam ja oduzio, bas sam se ras..njao. :sarcastic::lol2:

Puk. Hans Landa 20-09-2013 11:52

Ja vec nekoliko meseci na 6mg.:hello:

chikavili 20-09-2013 14:31

Probao danas 12mg i vec mi je malo jako, posle samo 3 dana na 6mg. Ovo je odlicno :)

sirius sem 23-09-2013 16:04

0 mg
slovima
bez nikotina
hvala, hvala ,hvala

chikavili 23-09-2013 20:47

Koliko dugo?

mitar 23-09-2013 21:02

Citat:

Originalna poruka od sirius sem (Post 73143)
0 mg
slovima
bez nikotina
hvala, hvala ,hvala

Pa ti brate si se navuko sad na PG i VG,jos i od tog da se skines i slobodan si covek!palac gore

sirius sem 28-09-2013 12:20

Mesec dana ,ali i dalje intenzivno parim
izmedju 5 i 8 ml , vece krize sam osecao kad sam smanjivao a poceo sam pre godinu dana sa 24 mg dva ili tri ml i postepeno na svaka 3 meseca po 6 nanize i na kraju tj pre mesec dana sa 6 na 0 e to mi je bilo lakshe nego npr. sa 18 mg na 12 ,
za to mi je trebalo dobrih mesec dana ,moze samo treba eliminisati potrebu za trout hitom ,a kod nekih tecnosti i nekih atomizera se pre oseti zagorelost nego TH i kad sam upado u problem izbegavao sam te atije i tecnosti dok frka nebi proshla,ostalo je istorija !

lurchgm 10-10-2013 19:07

Ja sam na pari nekih mesec i nekoliko dana.Pario sam 24mg,a vec 3 dana sam na 18mg,hteo sam da probam kako ide,posto sam nekoliko puta osetio da me 24mg bas udari.Osecam da nema bas taj th,ali mi ne smeta toliko.Potrosnja se neznatno povecala,do sada sam pario oko 1-1,5ml,prosecno1,2ml dnevno,sada nisam presao 1,7ml do sada sa ovih 18mg.Al sto je najbolje,recimo danas sam celo popodne pario dekangov mint sa 16mg ,i uopste mi ne nedostaje toliko duvanska aroma.Sutra mi stize neka banana i espresso sa 18mg,pa cemo videti kako ide.

c-hell 11-10-2013 00:54

Ja sam izgleda jedan od retkih bolida koji povećava:lol2:

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 11:18 sati.