Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Elektronske cigarete - modeli
Zaboravljena šifra? Registracija

Elektronske cigarete - modeli Karakteristike, opisi i diskusije o modelima e-cigareta

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 16-07-2022, 13:35   #1
PøisøN
Veteran

PøisøN's avatar

Registrovan: Jul 2012
Godine: 48
E-cig: AP2 | Argus Air
Pohvala: 2,508
Pohvaljen: 1,639
Nivo reputacije: 279
PøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputaciju
Uobičajeno Geekvape AP2 (Aegis Pod 2)

Citat:
Originalna poruka od Shommy Vidi poruku
Kakvo ti je iskustvo sa AP2? Meni se mnogo svideo sta sve ima i sta sve nudi, a onda sam krenuo da guglam da vidim iskustva. Pronasao sam da se dosta ljudi zalilo na problem da pobrljavi i pocne sam da pali - aktivira se autodraw iz cista mira i jednom kad dodje u tu fazi vise mu nema spasa. Odustao sam ali mi se bas mnogo svidjao.
U recenzijama na YouTube, koje sam ja pregledao pre odluke o kupovini, o tome ništa nije spominjano. Ali, ako se kasnije pojavilo.. ima logike.
Ja ovaj pod još uvek koristim relativno retko, tipa kada idem do grada i sl. Tako da je "prešao" svega jednu glavu do sada i ja problema nisam imao.
I iako je prethodni Aegis Pod model koji koristim duže od godinu dana, pravi "mali tenk" (svašta je prošao uz mene i dalje se dobro drži), i iako to isto očekujem i od naslednika, ipak jesam skeptičan u pogledu auto draw tastera.
Nekako sam odlučio da mu dam šansu i oslonio se na uvek pozitivno iskustvo sa Geekvape uređajima koji su izgleda pravljeni da (po)traju. A i generalno izbora nisam imao.. jer, sada mnogi pod sistemi imaju obe mogućnosti aktivacije, ili čak jedino auto draw opciju.
Plus, nisam razmišljao o tome da se može pokvariti tako, da se spontano aktivira. Više sam računao na mogućnost da se pokvari totalno (da uopšte ne radi), pa sam tada računao na firing taster koji je prisutan.
Pa tako.. videćemo.

A što se samog kvara tiče, verovatno su ljudi koji su problem imali već pokušali, ali mene zanima da li su isprali automatski taster vodom i sl.
Jer, iako je pod konstruisan tako da teško može procureti, ako do toga ipak dođe, tečnost lako pronađe put do tastera.
Ja bateriju redovno brišem vlažnom krpom, taster izduvam, a i celu bateriju operem pod mlazom vode ponekad.
Dosta se prašine i svega ostalog tu nakupi.. (naročito u outdoor aktivnostima)

PS
Što se auto draw funkcije tiče, meni se nije dopalo dok sam zamišljao kako izgleda taj doživljaj (navikao sam na fizičke tastere i to je), međutim, sada koristim jedino baš nju. I jako mi se dopada..

Vapor running through my veins
PøisøN nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 16-07-2022, 13:52   #2
Shommy
Aktivan član

Registrovan: Jul 2022
Pohvala: 39
Pohvaljen: 34
Nivo reputacije: 5
Shommy je na dobrom putuShommy je na dobrom putuShommy je na dobrom putuShommy je na dobrom putu
Uobičajeno Re: Geekvape AP2 (Aegis Pod 2)

Bas u tim YT recenzijama od poznatih imena (Mike Vapes i slicni) sam saznao za ovaj problem - tacnije u komentarima istih. Da se samo jedan lik zalio, ne bih pridavao znacaj. Ali kada se zali jedan, pa se odmah nadovezu na komentar jos dvojica sa istim problemom, po posle malo nize neko skroz deseti sa istom problemom ... to me je na kraju pokolebalo, a vec sam se bio namerio da ga uzmem. Mozda je samo bila losa serija, jer komentari su bili u stilu "za 2 nedelje ... uzeo novi i za 10 dana". Inace po onome sto nudi, pod je fantastican: 2 vrste protoka vazduha, 3 power moda, ogroman tank za pod standarde, rezim button+autodraw, rezim only autodraw, pristojna baterija, na aromu se niko nije zalio - mnogo dobro je zamisljen.
Shommy nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 16-07-2022, 15:55   #3
PøisøN
Veteran

PøisøN's avatar

Registrovan: Jul 2012
Godine: 48
E-cig: AP2 | Argus Air
Pohvala: 2,508
Pohvaljen: 1,639
Nivo reputacije: 279
PøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputaciju
Uobičajeno Re: Geekvape AP2 (Aegis Pod 2)

Pa da. Sve je moguće. Videćemo kako će se moj primerak pokazati.
I ja čitam dosta komentare. To me je više puta rešilo da nešto ne uzmem (ne vezano samo za parilačku opremu). Ali ovoga puta nisam previše duboko zalazio u istraživanje. Jer, kao što rekoh, stekao sam poverenje u proizvođača. (Mislim, na kraju dana, opet je to Kina i opet su to uređaji u nižem cenovnom rangu, ali eto, meni sve što pređe godinu i po dana bez problema je isplativo..)
I da, paket funkcija je priličan, ali nisu komplikovane.
Mene je to prvi put i privuklo kod njihovog prvog modela - sem firing tastera, nije imao ništa drugo. Znači - pod, glava, tečnost i - parenje.
Mada, proširenje funkcija ipak je dobrodošlo. Ali jesu zadržali jednostavnost.
Ok, generalno su jednostavni i ostali pod uređaji. Npr Voopoo Argus Air koji takođe koristim, ima ekran i veći izbor snage za datu glavu/otpor. I automatski podesi na optimalnu snagu kada se pod instalira (i ja nisam našao za potrebno da snagu menjam), ali ipak.. nekako treba o tome misliti. Plus, ekran se ne može isključiti, tako da je uključen uvek pri korišćenju, itd. I izbor glava je širi, tako da ih treba sve probati, opet misliti..
.. a meni ovih dana odgovara jednostavnost i konstantnos.
Novi Aegis koristiti iste glave i pod je sličan kao i kod prethodnika, tako da je doživljaj parenja ostao nepromenjen. A i ja bih rekao da je na višem nivou. Jer, možda još nisam pronašao pravu kombinaciju za Air (i liči mi da sam blizu, ostala mi je još jedna glava da se proba, a ona mi deluje obećavajuće), tek, ukus na AP2 mi je izražajniji i puniji.

O izdržljivosti da ne pričamo. Meni stvari ispadaju stalno i zato su mi potrebni uređaji koji to mogu pratiti.
Jedino je konstrukcija poda na prvom modelu nešto lošija, jer dok se moj drži čvrsto, kod supruge je postao nešto labaviji i često gubi kontakt. Ali, novi pod i sve bi ponovo bilo na svom mestu.
Ovaj noviji model ima dodatno i magnete, tako da mi deluje da neće imati istih poteškoća kao prethodni.

Sve u svemu, kao što si ti reko - mnogo dobro je zamišljen.
A ja se iskreno nadam da će nastaviti sa Aegis serijom i da će biti sve bolji i da neće upasti u mainstem, tj da noviji modeli neće gubiti na kvalitetu izrade i jednostavnosti čime se prva dva modela izdvajaju..

PS
Baš gledam.. pišem, a pored mene moj prvi Aegis Pod..

Meni je nekako neverovatno koliko je mnogo prošao za relativno kratko vreme. I koliko u mojim očima nije izgubio svoju privlačnost i prvobitno poverenje.
To nisam doživeo ni sa jednim uređajem za parenje do sada.
Mislim, i Aegis X koji sam imao je takođe bio u istoj priči, ali je Pod ostao.. (mojim prelaskom na pod parenje)

Stvarno bih voleo da AP2 nastavi tradiciju..

Vapor running through my veins
PøisøN nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Elektronske cigarete - modeli

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 03:38 sati.