Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Doziranje
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 20-07-2021, 18:00   #1
nesha.co
Aktivan član

nesha.co's avatar

Registrovan: Nov 2013
Godine: 45
E-cig: Swag 2 (Dvarw, EX V4...)
Pohvala: 58
Pohvaljen: 104
Nivo reputacije: 43
nesha.co ima čime da se ponosinesha.co ima čime da se ponosinesha.co ima čime da se ponosinesha.co ima čime da se ponosinesha.co ima čime da se ponosinesha.co ima čime da se ponosinesha.co ima čime da se ponosinesha.co ima čime da se ponosi
Uobičajeno Rastvaranje aroma u PG bez VG-a

Da li je neko probao da aromu smeša sa pg-om i tako da ostavi npr. 5,6 dana i potom doda vg i nikotin? Po nekoj logici pošto je pg rastvarač, aroma bi se bolje sjedinila sa njim. Očekivan rezultat bi bio shake & vape. Znači parljivo za 7 do 10 dana, umesto 3,4 nedelje. Mislim na duvanske arome i duvanske mikseve.

Show Must Go On!
nesha.co je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 20-07-2021, 19:44   #2
Nexus
Veteran

Nexus's avatar

Registrovan: Feb 2016
Godine: 30
E-cig: Drag 2 Platinum + Bskr v2
Pohvala: 2,446
Pohvaljen: 1,075
Nivo reputacije: 181
Nexus ima reputacijuNexus ima reputacijuNexus ima reputacijuNexus ima reputacijuNexus ima reputacijuNexus ima reputacijuNexus ima reputacijuNexus ima reputacijuNexus ima reputacijuNexus ima reputacijuNexus ima reputaciju
Uobičajeno Re: Rastvaranje aroma u PG bez VG-a

Zanimljivo razmišljanje. Valja probati. Medjutim, naknadnim dodavanjem VG-a će se taj proces ponovo vratiti na neku početnu tačku, pretpostavljam, tako da rastvaranje u VG-u je neminovan i smoran proces, koji mora da prodje kad tad. Lično mislim da je bolje odmah dodati i VG i nikotin, jer što se pre počne sa procesom mešanja tj zrenja sa sve VG-om, to će se pre završiti. Možda grešim, ali samo moje mišljenje. Aroma je već rastvor PG-a, napraviti tj razblažiti je sa još PG-a može pomoći ako se pravi čista PG tečnost. Svakako ako posle dolazi VG, dodje mu na isto.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ !!! ПОД МАЧ БАТО !!! ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Nexus nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 20-07-2021, 19:53   #3
Mad AG
Veteran

Mad AG's avatar

Registrovan: Jul 2018
Pohvala: 692
Pohvaljen: 781
Nivo reputacije: 153
Mad AG je za svaku pohvaluMad AG je za svaku pohvaluMad AG je za svaku pohvaluMad AG je za svaku pohvaluMad AG je za svaku pohvaluMad AG je za svaku pohvaluMad AG je za svaku pohvaluMad AG je za svaku pohvaluMad AG je za svaku pohvaluMad AG je za svaku pohvaluMad AG je za svaku pohvalu

Nema to nikakve veze jer svakako sama aroma je uglavnom u PG-u.Ako bi dodao određenu količinu arome u PG i tako ostavio da stoji,ne bi imao nikakav efekat što se tiče bržeg sazrevanja.Bitno je sazrevanje celog mixa koji sadrži nikotin (opciono),VG,aromu i PG.Pojedini proizvođači aroma su počeli da pakuju 12ml aroma u kojoj je dodato još toliko PG i preporučeno vreme sazrevanja nakon dodavanja nikotina i VG je isto kao i dok je bilo samo arome u boci.
Mad AG nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 20-07-2021, 20:16   #4
nesha.co
Aktivan član

nesha.co's avatar

Registrovan: Nov 2013
Godine: 45
E-cig: Swag 2 (Dvarw, EX V4...)
Pohvala: 58
Pohvaljen: 104
Nivo reputacije: 43
nesha.co ima čime da se ponosinesha.co ima čime da se ponosinesha.co ima čime da se ponosinesha.co ima čime da se ponosinesha.co ima čime da se ponosinesha.co ima čime da se ponosinesha.co ima čime da se ponosinesha.co ima čime da se ponosi

Размишљао сам тако, јер PG када се дода Vg се додатно разблажи и његова својства растварача, тако да ако је већ арома растворена у њему како сам написао горе, пошто се после пар дана дода Vg, процес сазревања би био убрзан, јер би само Vg требао да се сједини. Никотин би додавао када и Vg због оксидације истог јер би то било у већим бочицама, где би имало ваздуха. Није ми тешко чекати, јер имам своје омиљене течности на залихама сазреле по пар месеци, али би ми ово било ок за прављење неких миксева.
Мислим да на овај начин праве оне миксеве shake and vape. Пробаћу ово са неком течношћу коју већ имам зрелу, па да бих могао да упоредим. Ала сам ово закомпликовао, надам се да ће неко разумети шта сам хтео написати.

Show Must Go On!
nesha.co je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 20-07-2021, 21:09   #5
Mad AG
Veteran

Mad AG's avatar

Registrovan: Jul 2018
Pohvala: 692
Pohvaljen: 781
Nivo reputacije: 153
Mad AG je za svaku pohvaluMad AG je za svaku pohvaluMad AG je za svaku pohvaluMad AG je za svaku pohvaluMad AG je za svaku pohvaluMad AG je za svaku pohvaluMad AG je za svaku pohvaluMad AG je za svaku pohvaluMad AG je za svaku pohvaluMad AG je za svaku pohvaluMad AG je za svaku pohvalu

Shake and vape su uglavnom voćne arome ili neke orašasto kremaste kojima nije potrebno dugo sazrevanje,dok sa duvanima je tu situacija jasna,mora proći određeni vremenski period kako bi to bilo kako treba.Pogotovu čistiji duvani,dok kod nekih drugačijih mixeva vreme može biti i kraće gde uz duvan ima dodataka kremova,voća,alkohola (brandy,whiskey,rum) gde se i jedva oseća duvan.Mada i te shake and vape više su kao reklamni trik gde je kao dovoljno samo promućkati i odmah pariti,ali svakako su i one bolje kada odstoje 15-20+ dana.
Mad AG nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 20-07-2021, 21:22   #6
milutko1
Moder

milutko1's avatar

Registrovan: Nov 2011
Godine: 49
Pohvala: 444
Pohvaljen: 620
Nivo reputacije: 164
milutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalumilutko1 je za svaku pohvalu

jel ima neko neku aromu pri ruci cini mi se da pise na deklaraciji da je vec aroma rastvorena u pg-u
milutko1 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 20-07-2021, 23:22   #7
Gaga Kanasta
Veteran

Registrovan: Aug 2017
E-cig: Imam
Pohvala: 1,371
Pohvaljen: 719
Nivo reputacije: 144
Gaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvalu

Citat:
Originalna poruka od nesha.co Vidi poruku
Мислим да на овај начин праве оне миксеве shake and vape.
Ne treba svakoj aromi (pa ni duvanskoj) mjesec dana da bi bila spremna za parenje,nekim duvanskim je dosta 10ak dana.Negdje sam čitao da ako umjesto baze iskoristiš preostalu istu tečnost(tvrdi se da je dovoljno 5% u odnosu na bazu) da to ubrzava proces sazrijevanja za 3-4 puta(ako je potrebno mjesec da je dovoljno 7 dana)..

Ovaj tvoj post me podsjeti da pitam kolege koji prave oneshotove-da li miksate recept od različitih aroma pa puštate da odstoji ili kada pravite tečnost smućkate sve sa bazom i ide dalje?Pitam jer imam par recepata koji meni odgovaraju,a mrzi me da mućkam svaki mjesec po 10 aroma.Da li premiksanje aroma ubrzava proces sazrijevanja tečnosti?I da li se nešto mijenja ako napravim oneshot od 10 ml i koristim ga u sledećih pola godine?
Gaga Kanasta nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 21-07-2021, 08:08   #8
MiniM
Senior

MiniM's avatar

Registrovan: Jan 2017
Pohvala: 673
Pohvaljen: 366
Nivo reputacije: 97
MiniM ima čime da se ponosiMiniM ima čime da se ponosiMiniM ima čime da se ponosiMiniM ima čime da se ponosiMiniM ima čime da se ponosiMiniM ima čime da se ponosiMiniM ima čime da se ponosiMiniM ima čime da se ponosiMiniM ima čime da se ponosiMiniM ima čime da se ponosiMiniM ima čime da se ponosi

Tačno je da ako u istu bočicu miksaš uvek istu tečnost, obično malo zrele tečnosti ostane u njoj i to ubrzava sazrevanje sledeće ture.

Nakon nekoliko takvih tura, kada opereš bočicu, prva sledeća tura zri malo duže. Ja pazim da i nakon pranja bočica, opet istu koristim za istu aromu, jer hoće da se oseti promena..barem ja je osetim.
MiniM nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Doziranje

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 09:30 sati.