Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > e-cigSerbia caffe > Opuštanje > U slobodno vreme
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 29-09-2020, 18:07   #121
PøisøN
Veteran

PøisøN's avatar

Registrovan: Jul 2012
Godine: 47
E-cig: DeadRabbitV2RDA|AegisX
Pohvala: 2,162
Pohvaljen: 1,262
Nivo reputacije: 226
PøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputaciju
Uobičajeno Re: Nasi bicikli

Capriolo Gecko još uvek u aktivnoj upotrebi. Ove godine jedino dobio novi pogon sa nižim gear inch odnosom, kako bi bio odgovarajući za brdoviti teren gde sada živim..

A kada smo već kod terena - u potrazi za landscape scenama koje fotografišem.. puteva i nema.
Tako da sam uzeo Capriolo Fat Boy fat bike, koji je pravljen upravo za takve zadatke..

.. i on je dobio drugi pogon ubrzo po kupovini (spušteno ispod 20 gear inch).
Tako da sam sa ova dva bajka i malo modovanja pokrio sve zahteve i potrebe tokom cele godine..

Vapor running through my veins
PøisøN je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 10-11-2020, 03:07   #122
PøisøN
Veteran

PøisøN's avatar

PøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputaciju

Fat biking..

Zahvalili :
Staro 10-11-2020, 03:59   #123
Dj_
Moderator

Dj_'s avatar

Registrovan: Mar 2018
E-cig: chinese middle class
Pohvala: 1,716
Pohvaljen: 1,448
Nivo reputacije: 313
Dj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputaciju

Cannondale C4 Group / Helix 6 hydraulic

Šesta godina(nikada) da nisam menjao to DOT 4 ulje
200 - 300 km nedeljno bez obzira na uslove
Dj_ nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 10-11-2020, 10:05   #124
PøisøN
Veteran

PøisøN's avatar

".. bez obzira na uslove" ..
Inače - čisto, sređeno.. mogu zamisliti. A ni nedeljna kilometraža nije zanemariva.. znači - aktivno.

Staro 10-11-2020, 12:33   #125
Dj_
Moderator

Dj_'s avatar

Dj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputaciju

Nije sve čisto i sređeno, imam tri bajsa (Cannondale Trail 5 26er 2014 MTB, Cannondale Caadx Tiagra 2015 Cyclocross, gradski tri brzine) ove su stare slike

Sent from my CAT S60 using Tapatalk
Zahvalili :
Staro 11-11-2020, 02:10   #126
PøisøN
Veteran

PøisøN's avatar

Nemam ja gde da vozim takav bike sada u selu, a ni Zaječar nije ništa pogodniji (imamo dva semafora, od čega je drugi višak), ali mi se mnogo sviđa single speed koncept. Imaju neki cool naziv, ne mogu se sada setiti, ali su ljudi veoma posvećeni tom tipu bicikla i podsećaju me na nas parioce, jer imaju svoju grupu fanova (mada ok, svi imaju neku svoju grupu). Tvoj Mars ima tri brzine, ali opet podseća i verovatno pruža taj osećaj gradskog single speed bike. Da imam gde, bio bi to moj treći i verovatno poslednji..
Takođe mi se sviđa to što je svaki bike priča za sebe. Odnosno tereni i namene su priče za sebe, tako da kada izađem sa jednim ili drugim, ustvari ulazim u potpuno drugačije svetove i avanture. Što bi rekli - mindset je drugačiji. Ti sa svoja tri (pogledao sam sva tri kojim tipovima pripadaju) verovatno znaš na šta mislim.. i

Zahvalili :
Staro 05-12-2020, 16:24   #127
PøisøN
Veteran

PøisøN's avatar

Fat biking..

Zahvalili :
Staro 05-12-2020, 21:00   #128
Dj_
Moderator

Dj_'s avatar

Za šta tačno koristiš Fat Bike?
Gde, koliko voziš?
Neki osećaj/fazon/trip trial -a, al se ide via Cross Country?
Ne provociram, stvarno me zanima

Do sada sam svakog pobedio sa max 2.4 XC ili All mountain gumama sa 26er MTB -om. (Njih četvoro me izazivao, tri na moru/Split i okolina, i jedan na Fruška gora)

______

Pre 2015 sam vozio Mongoose NX 9.5 (1999), fabrički naziv za grupu/opremu je " mountain mix "
Setio sam se i podelio odmah, neme veze sa debeljkom i pitanjima.

_______

Slike isto nepovezano 97%

Trial vežbe

Sent from my CAT S60 using Tapatalk
Zahvalili :
Staro 06-12-2020, 06:44   #129
PøisøN
Veteran

PøisøN's avatar

Eh, teško da bih shvatio kako provokaciju jer je pitanje logično, a i kaže se: "Nije bitno šta kaže, već ko kaže." .. tako da sam ja opušten sa pravim ljudima

Zaista je fat bike za usku namenu. Mada, koristi se i u drugim disciplinama, ali to kako vidim, više.. tako, za probu ili promenu. Svakako nije svestran i ne može zameniti već ustaljene tipove bicikala i njihove namene.
Nastao, razvio se i ostao za terene i vremenske (ne)prilike gde ostale bicikle ne mogu tako lako ili čak nikako proći - široke gume daju veće prijanjanje na bilo kojoj podlozi, a i zbog same širine imamo efekat plutanja na rastresitim podlogama (npr snegu ili pesku).
Rekreativci fat bike koriste preko zime, ali koriste i sportisti za trening u tom periodu, koliko mogu videti prateći recimo #fatbike na Instagram. Backpackers takođe koriste fat bike, jer ima produženih varijanti namenjenih upravo za tu vrstu biciklizma..

Ja.. ja nisam sportista. Verovatno nisam ni rekreativac.
Volim prirodu i provoditi vreme u njoj. I uopšte obilaziti mesta gde ima manje ljudi, a više životinja i biljaka, bilo to vožnja lokalnom putevima (tipa od sela do sela) ili tamo gde puteva i naselja uopšte i nema. Pa mi je hardtail bike bio i ostao odgovarajući za tu namenu. Ali samo gde kakvog takvog uređenog puta ima. A napuštanjem grada i sada životom na selu, otvorile su mi se nove mogućnosti boravka u netaknutoj ili bolje rečeno napuštenoj prirodi koja je sada meni bukvalno iza ograde dvorišta.
Inače, ranije sam slikao scene i predele kojima sam prolazio, tzv snapshot, sebi za uspomenu i eventualno deljenje drugima. A onda me je zainteresovala landscape mobilna fotografija i poslednjih godina proučavam i praktikujem taj vid umetnosti. I haha.. još tamo stigao nisam, ali mi to putovanje pričinjava zadovoljstvo i nadam se da ću uspeti u svom hobiju i nameri.
A kako je teren koji me okružuje sada zahtevniji i specifičniji - fat bike je došao kao logično rešenje.
Posebno kada se tome doda da zbog potreba fotografije, trebam zalaziti i do određenih mesta stići tokom cele godine. Znači sunce, kiša, sneg, led.. zemlja, blato, prašina, pesak, kamen.. sve je uključeno. Plus, ovde je teren brdovit - stići sa jednog do drugog mesta znači krenuti sa vrha jednog, sići u potok preko livada, njiva, kroz šumu, gustu travu, rastinje i popeti se na drugo brdo. I tako onoliko puta koliko je potrebno do cilja.
Mogao bih sebe onda svrstati u avanturiste, pretpostavljam.
A fat bike.. vožnja njime je spora. Što meni ustvari i odgovara, jer dosta vremena provodim zapravo u scouting - razgledaju i istraživanju okoline. Potrebno mi je da se krećem što sporije, kako bih video što više. I često zastajem i pešaka obilazim određeno mesto. Razmišljam, prikupljam zamišljene slike i planiram fotografisanje (obično su finalne slike proučavane i planirane danima ili čak mesecima unapred), mada ima primera kada se na određenu fotografiju prosto naiđe tog momenta. I haha, kako ja volim da se našalim - Capriolo, čiji fat bike ja imam, nalazi se u Vojvodini u kojoj je sve ravno, pa pogon kojim je fabrički bio opremljen, nije odgovarajući za iole veće nagibe, jer toga tamo nema .. a istina je da je ovo jeftin bicikl namenjen rekreativnoj vožnji - kod mene je dobio sa 1x40T na 1x22T prednji lančanik i sa 30-11T na 34-11T zadnju kasetu. To je najviše što sam mogao smestiti na postojeći Altus menjač. Tako da je to jedna spora, spora vožnja koja može savladati i neke ozbiljnije uspone.
Prelazim, zavisi. Od svega nekoliko kilometara, do nekoliko desetina. Ali vreme koje provodim u tome je duže, jer kako rekoh, često vreme provodim na jednom mestu. Gledajući svoj track record, vidim da u proseku prelazim jedan kilometar za jedan sat. Tako da uvek odvojim neograničeno vreme - krenem rano ujutru (pre ili posle izlaska Sunca, zavisi da li idem u istraživanje ili već imam planirano fotografisanje), kako bih se vratio u neko normalno vreme popodne, tj da me baš ne hvata mrak. I u tom slučaju, kilometri ništa ne znače - ima ih više ili manje do cilja/mesta ka kome sam krenuo.
Gume, one su posebna priča.
Kod mene su gume od 4 inch, mada bi mi više odgovaralo 5 inch, ali to opet ne mogu smestiti na svoj ram, ali ima takvih modela. I kako nisu tubeless, pritisak držim na 0.5 bar.. a odgovaralo bi mi niže za pojedine podloge. Što je i inače svojstveno gumama za fat bike - pritisak je obično od 0.2-0.8 bar, u zavisnosti od podloge po kojoj se vozi.
Zato toliki grip fat bike i ima, jer se guma uvija i prosto lepi za podlogu.
Plus, do određene granice nije potrebno imati amortizere, jer je količina vazduha u gumama dovoljna da ublaži prilično neravan teren i lako pređe preko prepreka.. (točkovi su 26 inch, ali je zbog visine gume to ekvivalent točkovima od 29 inch)

I tako. To je namena i način na koji ja koristim fat bike.
Ti vidim da imaš drugačija interesovanja, i bilo bi ti zanimljivo da čuješ iskustva nekoga ko je u tom drugom, sportskom svetu. Ali sam ja verujem dočarao neki opštu sliku o fat bike/biking. Što je možda moje korišćenje fat biking izraza pogrešno i navodi na pogrešnu stranu, ali meni je i pored toga što fat bike (i hardtail) koristim praktično kao opremu/oruđe, biciklizam kao biciklizam ipak nekako sastavni deo i nuspojava, tj - bonus u mojim aktivnostima i interesovanjima.

A veštine koje ti poseduješ - svaka čast.
I meni bi bile potrebne, jer ih teren ovde zahteva.. ali ih ja još uvek nisam trenirao, iako tu nameru imam uvek negde u planu.
A volim da vidim i često gledam šta su ljudi sve sposobni da urade na dva točka.
Za mene je to - magija.. .. zaista.

Zahvalili :
Staro 15-12-2020, 13:45   #130
Lord
Aktivan član

Lord's avatar

Registrovan: Nov 2020
E-cig: Wiip > Nfix > Aegis Max
Pohvala: 19
Pohvaljen: 16
Nivo reputacije: 5
Lord je na dobrom putuLord je na dobrom putu

Vidim da ima ljudi iz off-road biciklizma, a posto skupljam postove ajde bar da spojimo korisno sa glupim.

Ja vozim rekreativno biciklu ali pretezno po planinama, sumskim putevima. Gledam u zadnje vreme neku mtb bitno mi je da ima dobre disk kocnice i 27 brzine da motam uzbrdo lakse. Naravno sto jeftinije posto to ne ovzim cesto al kad vozim ubijem se sa onim mojim krsem, najgore mi je kad je blato i zakaci mi se na kocnice one standardne em nista ne koci em se oguli kocnica posle jedne voznje po blatu...
Lord nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 15-12-2020, 15:52   #131
PøisøN
Veteran

PøisøN's avatar

Ja nisam razumeo tvoj post..
Gledaš da uzmeš.. i uzećeš. Pa da se pridružiš ovoj temi?
Super. Fino. Bike je odličan.. praktično za sve - i rekreaciju i uživanje (a kako kažeš - ti i izlaziš u prirodu).
Ili tražiš nešto kao predlog?
Ako ovo drugo, pogledaj Cikloberza sajt. To je forum poput ovog, i ima oglasni deo.. isto kao i ovde.
Oko 200€ su bicikle kakve tražiš.

Staro 11-03-2021, 12:03   #132
PøisøN
Veteran

PøisøN's avatar

Fat biking..

Zahvalili :
Staro 31-07-2021, 10:56   #133
nikolaang
Veteran

nikolaang's avatar

Registrovan: Jan 2015
Pohvala: 3,185
Pohvaljen: 1,660
Nivo reputacije: 289
nikolaang ima reputacijunikolaang ima reputacijunikolaang ima reputacijunikolaang ima reputacijunikolaang ima reputacijunikolaang ima reputacijunikolaang ima reputacijunikolaang ima reputacijunikolaang ima reputacijunikolaang ima reputacijunikolaang ima reputaciju

Oko 20km danas, za brdo dosta je.

nikolaang nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 31-07-2021, 19:11   #134
PøisøN
Veteran

PøisøN's avatar

Bitno da se okreće..

Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > e-cigSerbia caffe > Opuštanje > U slobodno vreme

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 00:25 sati.