Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Delovi, oprema, dodaci > Baterije i punjači
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 11-02-2021, 17:16   #31
Jaguarp
Aktivan član

Jaguarp's avatar

Registrovan: Oct 2012
Godine: 49
E-cig: Topside Lite+Haku Riviera
Pohvala: 6
Pohvaljen: 43
Nivo reputacije: 38
Jaguarp je na dobrom putuJaguarp je na dobrom putuJaguarp je na dobrom putuJaguarp je na dobrom putuJaguarp je na dobrom putu
Uobičajeno Re: Koji punjac?

Ja imam Litokalu PD4 i Golisi I4. Oba rade zmajski. Verovatno je sličan ili isti čip, kad su sva četiri slota (ili tri) zauzeta pune sa 500mA, na bilo koja dva pune sa 1000mA a prvi zdesna je za jednu bateriju i punjenje 2000mA. Litokalu sam kupio polovnu, radila par meseci i onda je crklo napajanje 220V. Misleći da je skroz crkla, kupio sam Golisi u domaćoj prodavnici jer mi je bilo hitno. Onda sam na Litokali probao napajanje 12V i video da radi. Od tada mi je Litokala za kući, priključena na staro PC napajanje i radi bez problema. Golisi nema nijedan ulaz za napajanje osim micro USB pa je prirodno smešten u kola. Sa njim nisam imao nikakvih problema osim što mora kabl da bude baš za punjenje. Naime, prvi kabl (koji je došao uz Golisi) je vrlo brzo crkao a zamena (kupljena kod Kineza) nije mogla da izgura 2A, ni kad bih punio jednu bateriju na 2A ni kad bih punio dve po 1A. Stavim bateriju u slot za 2A, on pokaže struju punjenja 2A, i posle desetak sekundi prebaci na 1A. Kad sam kupio ljudski kabl problem je rešen. Takođe, punjač u kolima je jak, 3,6A piše, ali svakako isporučuje 2A.
Ranijih godina sam koristio neke bezvezne punjače (birao ih po najmanjoj ceni) ali sa ova dva sam se ponovo rodio.
Oba punjača primaju dužinu 700, ali Litokala nisam siguran da može da primi 26650, dok Golisi ima dva spoljna slota baš za njih.
Jaguarp nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 11-02-2021, 18:25   #32
Giurra
Iskusan član

Giurra's avatar

Registrovan: Nov 2019
Pohvala: 703
Pohvaljen: 259
Nivo reputacije: 45
Giurra ima čime da se ponosiGiurra ima čime da se ponosiGiurra ima čime da se ponosiGiurra ima čime da se ponosiGiurra ima čime da se ponosiGiurra ima čime da se ponosiGiurra ima čime da se ponosiGiurra ima čime da se ponosiGiurra ima čime da se ponosiGiurra ima čime da se ponosiGiurra ima čime da se ponosi

@Jaguarp jel imaš problem sa punjenjem onih malih AA i AAA ? Imam isto pd4 i puno mi na 1.42-1.48 volti. Kad izvadim bateriju i stavim ponovo napuni na 1.49-1.50 što je ok. Sa li-ion nemam problema...

Sent from my motorola one fusion+ using Tapatalk
Giurra nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 12-02-2021, 13:58   #33
Jaguarp
Aktivan član

Jaguarp's avatar

Jaguarp je na dobrom putuJaguarp je na dobrom putuJaguarp je na dobrom putuJaguarp je na dobrom putuJaguarp je na dobrom putu

Nemam iskustva sa drugim baterijama, punio sam samo LiIon.
Zahvalili :
Staro 19-02-2021, 08:11   #34
Jaguarp
Aktivan član

Jaguarp's avatar

I ispravka za Litokalu, i ona ima dva spoljna slota za 26650.
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Delovi, oprema, dodaci > Baterije i punjači

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 02:27 sati.