Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Početnički kutak
Zaboravljena šifra? Registracija

Početnički kutak Pomoć novim i potencijalnim korisnicima elektronskih cigareta

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 11-02-2022, 12:54   #1
Ophiuchus
Nov član

Registrovan: Feb 2022
E-cig: Zealos 3 kit Nautilus 3
Pohvala: 25
Pohvaljen: 8
Nivo reputacije: 2
Ophiuchus je na dobrom putu
Uobičajeno Pocetnik ponovo

Pozdrav pocetnik sam po drugi put, kupio zealos 3 kit sa nautilusom 3, stigao mi je danas stavio grejac 0.7 nakapao nekoliko kapi na njega, sipao tecnost ostavio da odstoji nekih 5 6 7 minuta skuvao sebi kafu i krenuo sa parenjem.

Tecnost je KTS desctruction 6mg, 20w prvi par fantastican drugi treci peti i dvadeset peti ukusa nigde osecam samo ukus vate i pretoplog za moj ukus sta gresim?

Izvadio grejac da vidim jel sam pregoreo vatu moguce je to.
(slike grejaca mogu da posaljem link sa imgura gde sam uploadovao ali ne znam da li je dozvoljeno)
Moderator poruka
http://www.e-cigserbia.com/showthread.php?p=490953

Hvala unapred svima za pomoc
Ophiuchus nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 11-02-2022, 14:18   #2
Milanez
Veteran

Registrovan: Aug 2016
Godine: 44
Pohvala: 2,809
Pohvaljen: 1,233
Nivo reputacije: 298
Milanez ima reputacijuMilanez ima reputacijuMilanez ima reputacijuMilanez ima reputacijuMilanez ima reputacijuMilanez ima reputacijuMilanez ima reputacijuMilanez ima reputacijuMilanez ima reputacijuMilanez ima reputacijuMilanez ima reputaciju
Uobičajeno Re: Pocetnik ponovo

treba grejac da protera 1/2/3 tanka dok ne pocne da se oseca aroma . za toplu paru ima pametnijih od mene koji da objasne ako hoce
Milanez nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 11-02-2022, 14:32   #3
Ophiuchus
Nov član

Moderator poruka
nema potrebe citirati post neposredno iznad svog

tank prima 4 ml to znaci da tek posle prve tecnosti od 10 ml moze da se oseti aroma valjano?
i tako svaki put?
Zahvalili :
Staro 11-02-2022, 16:19   #4
PøisøN
Veteran

PøisøN's avatar

Registrovan: Jul 2012
Godine: 48
E-cig: Aegis Pod | Argus Air
Pohvala: 2,395
Pohvaljen: 1,513
Nivo reputacije: 260
PøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputaciju

Milanez .. kako toliko?
Ukus se oseća odmah, ali istina da dobije nekako na punoći posle nekog mililitara.

Tako da, Ophiuchus.. nije to. Nešto drugo je u pitanju.
Možda jednostavno treba da se navikneš na ukus pare (tj da ti se vrati osećaj ukusa u potpunosti), pošto pušači imaju smanjen osećaj za ukus. Pretpostavljam..
Ako je tako, onda bi trebalo da bude ubrzo.

Drugo.. možda je to previsoka snaga za taj grejač.
Probaj 13, 15, 17.. W.
Tako se i radi - prvo se krene od male snage, pa dodaje dok se ne pogodi mesto gde pare i ukusa ima najviše.

Edit: u stvari, sada videh da ti jesi osetio ukus u prvoj seriji. Tako da ostaje izlazna snaga. A grejač ako je bio lepo natopljen, nije mogao stradati tako brzo.
Da jeste, osećao bi ukus na izgorelo..

Vapor running through my veins
PøisøN je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 11-02-2022, 17:14   #5
Ophiuchus
Nov član

Mozda sam ga ipak malo pregoreo?
Mada nakapao sam tecnost na samu vatu + cekao nekoliko minut

Na grejacu pise od 20w do 25w

ja e nadam da je u pitanju moj pusacki ne-ukus

Staro 11-02-2022, 17:36   #6
PøisøN
Veteran

PøisøN's avatar

Registrovan: Jul 2012
Godine: 48
E-cig: Aegis Pod | Argus Air
Pohvala: 2,395
Pohvaljen: 1,513
Nivo reputacije: 260
PøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputaciju

Da, vidim. To je grejač za 20-25 W.
Da nisi možda koristio u MTL (mouth to lung inhale) varijanti?
MTL je kada atomizer koristiš kao analognu cigaretu - para se povlači lagano u usta, pa zatim u pluća. I vazduh se podesi na prilično tesno/zatvoreno.
Taj grejač/glava je (možda) za RDL (restrictive direct lung inhale) - para se uvlači dugo i snažnije direktno u pluća. I protok vazduha se otvori, čak i do kraja.

Ako si koristio MTL, ne znam da li je to oštetilo grejač (na slici.. nisam siguran da vidim, ali mi deluje onako, ok), nego možda zato nema dovoljno ukusa.
Za MTL treba koristi glave za MTL (glave sa većim otporom). Vidim da u kompletu treba biti i BVC glava otpora 1.8 Ohm. Mada.. ima glava i da manjim otporom, a da su za MTL. Ne znam. Nisam koristio taj atomizer. Možda ta 0.7 Ohm i jeste za MTL.
Zato ti je para i vruća, jer samo ustima ne možeš stvoriti dovoljno veliki prorok vazduha koji će ohladiti grejač, koji je predviđen da ima puno vazduha.
Ako se javi neko ko jeste koristio.. ili možda već ima tema na forumu o tom atomizeru.

Znam, nezgodno je to u početku. Ali brzo se stiče iskustvo..

Vapor running through my veins
PøisøN je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 11-02-2022, 19:25   #7
Nexus
Veteran

Nexus's avatar

Registrovan: Feb 2016
Godine: 31
E-cig: Hyperion dna100c + Bskr 1
Pohvala: 2,741
Pohvaljen: 1,348
Nivo reputacije: 217
Nexus ima reputacijuNexus ima reputacijuNexus ima reputacijuNexus ima reputacijuNexus ima reputacijuNexus ima reputacijuNexus ima reputacijuNexus ima reputacijuNexus ima reputacijuNexus ima reputacijuNexus ima reputaciju

Evo ovako laički da se ubacim i potvrdim sve ovo što je kolega Poison rekao iznad, iako nemam taj atomizer. 20-25W je mnogo velika snaga za MTL. Ne može ta snaga da bude predviđena za MTL nikako, to je samo RDL (restrictive direct to lung). I to baš kao što kolega reče, zbog te malo veće snage mora da se odvrne i sam protok vazduha, da bi uspeo da se ohladi grejač. Tako da je najbolje nabaviti grejače za MTL, verovatno postoje neki preko 1 ohm, koji će biti kompatibilni.
Vata deluje blago spržena na slikama, ali nije strašno uopšte, može se bez problema oprati u alkoholu pa u vodi i osušiti, biće skoro kao nov.

Vaping_Nexus_Youtube_Reviews: https://youtube.com/channel/UC1gr6Rh3Gv3QxNzXvXgYVAw
Nexus nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 11-02-2022, 19:53   #8
DusanM
Veteran

DusanM's avatar

Registrovan: Jun 2017
Pohvala: 235
Pohvaljen: 818
Nivo reputacije: 173
DusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvalu

Citat:
Originalna poruka od Ophiuchus Vidi poruku
Pozdrav pocetnik sam po drugi put, kupio zealos 3 kit sa nautilusom 3, stigao mi je danas stavio grejac 0.7 nakapao nekoliko kapi na njega, sipao tecnost ostavio da odstoji nekih 5 6 7 minuta skuvao sebi kafu i krenuo sa parenjem.

Tecnost je KTS desctruction 6mg, 20w prvi par fantastican drugi treci peti i dvadeset peti ukusa nigde osecam samo ukus vate i pretoplog za moj ukus sta gresim?

Izvadio grejac da vidim jel sam pregoreo vatu moguce je to.
(slike grejaca mogu da posaljem link sa imgura gde sam uploadovao ali ne znam da li je dozvoljeno)
Moderator poruka
http://www.e-cigserbia.com/showthread.php?p=490953

Hvala unapred svima za pomoc
Na svakom grejacu imas napisao ( ugravirano, obelezeno ) od - do W na koliko sme, moze ili je najbolje da se koristi, novi grejac kada stavis uvek kreces od manje cifre cak i ispod minimuma preporucenog dok se grejac ne razradi posle moze i malo preko ali ne mnogo.
Kada prelazis na elektronske cigare pogotovo u pocetku jako je vazna higijena odnosno pranje zuba, ispiranje usta, probaj da koristis vise cajeva nego kafe.
Kafa jednostavno mutira ukus elektronskih cigara i bude realno bezveze odnosno bljutav ukus( domaca kafa pogotovo )

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
DusanM nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 11-02-2022, 21:34   #9
mmladen
Veteran

Registrovan: Jan 2018
E-cig: sta do'vatim
Pohvala: 288
Pohvaljen: 1,443
Nivo reputacije: 212
mmladen ima reputacijummladen ima reputacijummladen ima reputacijummladen ima reputacijummladen ima reputacijummladen ima reputacijummladen ima reputacijummladen ima reputacijummladen ima reputacijummladen ima reputacijummladen ima reputaciju

nautilus grejaci, cela nauka...taj o,7 mesh iako pise da je mtl je u stvari rdl grejac, vazduh otvori na najvecu rupicu na tanku i max 6mg nikotina tecnost da ne bi odrao grlo...i mora kao rdl da se koristi da ne bi grejac "izgpreo" jer se ne ohladi dovoljno ako ga koristis za mtl...za pravi mtl je taj 1,8 koji si dobio njihov najbolji grejac i na drugoj najmanjoj ili trecoj ga koristi (moze lagano da radi na najvecoj snazi koja je na njemu napisana...ako se dobro secam 14w)...zavisi da li volis tesan vazduh ili da bude malo komotniji....

PS. danas sam drugaru montirao na taj tank falcon king bubble staklo...em tank izgleda lepse em mu je kapacitet oko 7ml
mmladen nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 12-02-2022, 14:59   #10
Ophiuchus
Nov član

Citat:
Originalna poruka od DusanM Vidi poruku
Kada prelazis na elektronske cigare pogotovo u pocetku jako je vazna higijena odnosno pranje zuba, ispiranje usta, probaj da koristis vise cajeva nego kafe.
Kafa jednostavno mutira ukus elektronskih cigara i bude realno bezveze odnosno bljutav ukus( domaca kafa pogotovo )
Da trudim se da popravim higijenu usnu, tursku sam batalio pijem ove neseve i zeleni caj.

Hvala.

Da Mmladene probao sam ga mtl i video da ne ide bas mng je otvoren za to i onda ga koristim rdl sto mislim i da mi se vise svidja zbog vise pare. i da sve tecnosti su mi 6mg koje sam uzeo i ipak sam malo preterao i odrao grlo

hvala vam svima
Zahvalili :
Staro 15-04-2022, 13:39   #11
ivanveljkovic76
Nov član

ivanveljkovic76's avatar

Registrovan: Apr 2020
Pohvala: 4
Pohvaljen: 4
Nivo reputacije: 9
ivanveljkovic76 je na dobrom putu

Evo ja vec par dana koristim taj od 0.7 za MTL i to sa 9mg jacinom na 18W. Nikakvih slicnih problema nisam imao. Cak i kada spustim snagu izlazi prijatna para. Srednje topla. Mada je po meni bolji onaj od 1.8 ako volis tesan MTL

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
ivanveljkovic76 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Početnički kutak

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 20:37 sati.