Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Osnovni pojmovi
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 29-12-2014, 10:42   #211
admiral
Senior

admiral's avatar

Registrovan: May 2014
Pohvala: 276
Pohvaljen: 167
Nivo reputacije: 65
admiral ima čime da se ponosiadmiral ima čime da se ponosiadmiral ima čime da se ponosiadmiral ima čime da se ponosiadmiral ima čime da se ponosiadmiral ima čime da se ponosiadmiral ima čime da se ponosiadmiral ima čime da se ponosiadmiral ima čime da se ponosiadmiral ima čime da se ponosiadmiral ima čime da se ponosi
Uobičajeno Re: Kolicina nikotina

E, sad ništa ne shvatam!
Prvo mi neko kaže (i mnogi sa foruma ga podrže) da nema šta da razmišljam o nikotinu jer on sam za sebe, u ovim količinama koje ja i mnogi drugi koriste (12,18,24mg), nije štetan.
Onda sad ovde čitam traktate o tome kako smanjiti nikotin. Neko koristi 6, neko čak 3. A sve kao nije štetan. A ja se ubijam sa 16 i 19!
Znači šta?
Da uzmem kredit pa da kupim neki od tih vaših kajfuna, vamoa, nemesisa? Jer neću ni ja da parim baš bez th, a neću ni da se trujem, ako je trovanje. Iz vaših vaperskih komentara ništa konkretno ne mogu da zaključim. Treba smanjivati nikotin ili ne?
admiral nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 29-12-2014, 10:48   #212
zogu
Moder

zogu's avatar

Registrovan: Dec 2011
E-cig: Samo jako
Pohvala: 4,616
Pohvaljen: 6,176
Nivo reputacije: 1004
zogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputaciju

Ne treba. Koristi opremu, kolicinu i jacinu tecnosti koja odgovara tvojima navikama.

Subtank mini

You can fool all the people some of the time,
and some of the people all the time,
but you cannot fool all the people all the time.

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.
zogu nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 29-12-2014, 10:54   #213
admiral
Senior

admiral's avatar

admiral ima čime da se ponosiadmiral ima čime da se ponosiadmiral ima čime da se ponosiadmiral ima čime da se ponosiadmiral ima čime da se ponosiadmiral ima čime da se ponosiadmiral ima čime da se ponosiadmiral ima čime da se ponosiadmiral ima čime da se ponosiadmiral ima čime da se ponosiadmiral ima čime da se ponosi

Citat:
...na slabijoj opremi 12mg 4ml ili na jačoj 6mg 8ml, ispada da istu količinu nikotina unosiš dnevno...
A zašto onda kupovati jaču (i skuplju) opremu? Ako se radi o pasiji onda razumem, ali sve drugo ne...
Ja sam mislila da ako je oprema jača onda imaš TH i sa manje nikotina i onda ti ne treba više tečnosti da bi uzeo više nikotina jer se to kompenzuje jačim TH?

---------- Post dodan 29-12-2014 u 11:56 ----------

Prethodna poruka se odnosi na alexdja-in post.
Staro 29-12-2014, 11:14   #214
shomy_ksh
Moderator

shomy_ksh's avatar

Registrovan: Feb 2014
E-cig: VTCmini & kfl+
Pohvala: 1,502
Pohvaljen: 2,555
Nivo reputacije: 450
shomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputaciju

Pitanje je od prilike sah-mat
TH po meni ne mora da znaci da moras da imas skuplju-jacu opremu vec zavisi od "konstrukcije opreme" tj grejaca komore i putanje pare, sto potiska cinjenicu skupe opreme, jer ima opreme za smesne novce koja prozivodi zavidan TH (tecnost koja se koristi je opet tu povezana)

Ako je oprema koju koristis, po tebi zadovoljavajuca onda "ne cackaj mecku"

shomy_ksh nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 29-12-2014, 11:59   #215
Sava89
Veteran

Sava89's avatar

Registrovan: Mar 2014
Pohvala: 1,610
Pohvaljen: 2,420
Nivo reputacije: 413
Sava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputaciju

Što bolja oprema = bolja aroma, više pare kao i TH, zato smo i prinudjeni da smanjimo nic.

Naravno i daleko veća je ušteda u DIY sa što manje nic.

Npr:

24mg tečnost zahteva za 100ml oko 63ml baze od 38mg.

6mg tečnost zahteva za 100ml skoro 16ml baze od 38mg.

Računica je jasna

Sent from my HTC One using Tapatalk
Sava89 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 29-12-2014, 12:09   #216
Finder
Prijatelj foruma

Finder's avatar

Pohvala: 2,896
Pohvaljen: 8,540
Nivo reputacije: 1176
Finder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputaciju

Sa specificnom opremom mozes da smanjis kolicinu nikotina u tecnosti i ocuvas isti TH, ali se tako smanjuje i ukupno uneta dnevna kolicina nikotina. Mnogi to ne mogu da tolerisu i onda povecavaju potrosnju slabije tecnosti ne bi li postigli svoju dnevnu "kvotu". Pri tom oprema koja ostvaruje bolji TH uz manje nikotina isparava vise pare, dakle i "trosi" vise tecnosti.
Finder nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 29-12-2014, 13:07   #217
admiral
Senior

admiral's avatar

Jasno ko dan
Zaključak: ne menjati značajno svoj tzv.početnički hardver.
Samo ću još kupiti MT3S + neka originalna twist baterija i tačka.
Hvala

---------- Post dodan 29-12-2014 u 14:09 ----------

Citat:
Originalna poruka od shomy_ksh Vidi poruku
Pitanje je od prilike sah-mat
TH po meni ne mora da znaci da moras da imas skuplju-jacu opremu vec zavisi od "konstrukcije opreme" tj grejaca komore i putanje pare, sto potiska cinjenicu skupe opreme, jer ima opreme za smesne novce koja prozivodi zavidan TH (tecnost koja se koristi je opet tu povezana)

Ako je oprema koju koristis, po tebi zadovoljavajuca onda "ne cackaj mecku"
I neću da znaš
Staro 29-12-2014, 13:14   #218
Guru
Veteran

Guru's avatar

Pohvala: 2,092
Pohvaljen: 5,069
Nivo reputacije: 923
Guru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputaciju

Meni se sve cini da mi TH nekada nije toliko bitan (sve pravim na 8 i 12mg) koliko osecaj vejpa koji imam u tom trenutku.

Hocu reci da imam period dana kada obicno natocim 12mg, a u zadnje vreme jednostavno promenim aromu i nastavim bez velikog TH uzivanje.

Bar je kod mene tako, svakako smatram TH jednim od bitnih faktora, ali eto...

U subotu me pitaju jesi normalan, gde ces 18mg od paklenog u Orchid, pa sto, nije problem, manje cu da sisam. Sto nije bilo istina, posisao sam ga kao 8icu
Guru nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 29-12-2014, 13:22   #219
zunomiljan
Veteran

zunomiljan's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 634
Pohvaljen: 736
Nivo reputacije: 161
zunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvalu

@admiral posto si verovatno bio pusac kao i nas 99% na forumu, opusti se po pitanju nikotina. to sto neko smanjuje je totalno ne bitno, jer realno sve ono sto je jaaako stetno(katran, amonijak...) si vec prestao da unosis vejpom. realno 20 godina nisam mario ni za katran, ugljen monokisd, amonijak, zasto bi sad mario za kolicinu nikotina... namesti nikotin onako kako ti najbolje prija vejp i uzivaj. a sto se tice opreme tipa kayfun ovo ono i uzimanja kredita da te pitam: da li si uzimao kredit svaki mesec za cigarete? sustina je da vecina ljudi ovde vise ne da 50-100 eur na cigarete vec na opremu😄

Nema potpisa, kriza, i na tome stedim
zunomiljan nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 29-12-2014, 14:04   #220
Sava89
Veteran

Sava89's avatar

Pohvala: 1,610
Pohvaljen: 2,420
Nivo reputacije: 413
Sava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputaciju

Zunomiljan Admiral je žensko

Sent from my HTC One using Tapatalk
Sava89 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 29-12-2014, 14:05   #221
zogu
Moder

zogu's avatar

E-cig: Samo jako
Pohvala: 4,616
Pohvaljen: 6,176
Nivo reputacije: 1004
zogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputaciju

Subtank mini

You can fool all the people some of the time,
and some of the people all the time,
but you cannot fool all the people all the time.

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.
zogu nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 29-12-2014, 14:06   #222
zunomiljan
Veteran

zunomiljan's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 634
Pohvaljen: 736
Nivo reputacije: 161
zunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvalu

@admiral izvinjavam se na mojim sovinistickim stavovima😄

Nema potpisa, kriza, i na tome stedim
zunomiljan nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 29-12-2014, 16:36   #223
PřisřN
Veteran

PřisřN's avatar

Registrovan: Jul 2012
Godine: 47
E-cig: DeadRabbitV2RDA|AegisX
Pohvala: 1,973
Pohvaljen: 1,171
Nivo reputacije: 214
PřisřN ima reputacijuPřisřN ima reputacijuPřisřN ima reputacijuPřisřN ima reputacijuPřisřN ima reputacijuPřisřN ima reputacijuPřisřN ima reputacijuPřisřN ima reputacijuPřisřN ima reputacijuPřisřN ima reputacijuPřisřN ima reputaciju

Možda ljudi koji smanjuju nikotin imaju onu percepciju - cigareta je naziv za nikotin, a pušenje je štetno.
Ili - jeste da ne koristiš sada obične cigarete, ali i dalje unosiš nikotin.. nista promenio nisi dokle god to radiš. (pušač je pušač, koju god cigaretu da koristi)

A e-cig nije cigareta, niti je parenje pušenje.

(Naravno, ne mislim ništa da kažem za ko želi manje, nego da ko ne želi niti potrebe ima - ne mora sebe ni primoravati na to)

Vapor running through my veins
PřisřN nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 29-12-2014, 18:40   #224
admiral
Senior

admiral's avatar

Citat:
Originalna poruka od zunomiljan Vidi poruku
@admiral izvinjavam se na mojim sovinistickim stavovima😄
Ma, skroz je nebitno.
Mislim nebitno za komunikaciju na forumu, ali je van foruma bitno, gotovo suštinski bitno za moj identitet
A stvarno je malo nezgodno "admiral", ali sviđa mi se jer je anagram od Radmila kako se inače zovem.

---------- Post dodan 29-12-2014 u 19:51 ----------

Neću, zogu, tu sliku za avatar već sam je videla i sviđa mi se ne.
Smisliću već nešto.
A možda i neću, gledajte malo bolje, a i ne smetaju mi greške... bar za sada.
Staro 29-12-2014, 19:50   #225
Barba76
Iskusan član

Barba76's avatar

Registrovan: Nov 2013
Pohvala: 140
Pohvaljen: 156
Nivo reputacije: 54
Barba76 ima čime da se ponosiBarba76 ima čime da se ponosiBarba76 ima čime da se ponosiBarba76 ima čime da se ponosiBarba76 ima čime da se ponosiBarba76 ima čime da se ponosiBarba76 ima čime da se ponosiBarba76 ima čime da se ponosiBarba76 ima čime da se ponosiBarba76 ima čime da se ponosiBarba76 ima čime da se ponosi

Ne moras da smanjujes, ali zasto bi se trovala. To ti je kao da jos uvek imas amalgamske plombe.

Barba76 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Osnovni pojmovi

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 01:58 sati.