Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > MODovi > Atomizer MODovi
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 22-08-2021, 23:18   #1
Bet
Video recenzent

Bet's avatar

Registrovan: Aug 2012
Godine: 34
Pohvala: 134
Pohvaljen: 9,192
Nivo reputacije: 1288
Bet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputaciju
Uobičajeno Hellvape Vertex MTL RTA

Vertex RTA je naslednik MD RTA koji baš i nije naišao neki odziv kod korisnika, međutim MD uopšte nije toliko loš - iako ima par bitnih zamerki.

Međutim, bavimo se Vertex atomizerom koji je zapravo unapređeni MD RTA.

S obzirom da je post ograničen na 10 slika, moraću da natrpam više fotki u jednu.

Pakovanje:
- atomizer
- veći tank i veći dimnjak
- 2x5 grejača
- vata
- rezervni delovi
- alat za otvaranje atomizera prilikom zamene dimnjaka i tanka
- rezervni šrafovi, gumice i naravno ALMIGHTY PLAVI šrafciger

U pitanju je naravno atomizer izrađen od prohroma (ss) i staklenog tanka. I to onog "mekanog" stakla koje prilično volim. Mekano na dodir. To bi trebalo da je pyrex staklo. Molim vas da me ispravite ili potvrdite u postu ispod. Hvala unapred.

Kod mene primerak, kao što se da primetiti: mat crna i sjaj zlatna. Divna kombinacija.
Hint: Seka Aleksić

Ono što nije divno, nije divan drip tip koji je iz dva dela i gornji deo naravno "ne prati" boju atomizera. Mada, teško koji će ispratiti. S druge strane, drip tip je bez graničnika jer najgori mogući sistem dosipanja koji postoji (ako mene pitate) "slide to side and fill" koji je bio na MD atomizeru je na Vertex-u izbačen i ubačen je klasičan "odvrni top cap i sipaj" - samim tim nema potrebe za graničnikom na drip tip-u. Kudos za to takođe.

Top cap je malo viši nego što je potrebno, ali to je 99% isključivo zbog estetskih razloga.

Kapaciteti tankova su 2 i 3.5ml, prečnik atomizera 22mm.

Prsten je "hrapav" kako biste ga lakše okretali, navoji na konektoru jaka četvorka, a na bazi ovo što liči na ogrebotinu (i na sledećoj fotki) je zapravo prašina + vlakna vate.

Protok vazduha:

3*0.8mm
1*0.8mm
1*1x3.2mm

Ovde zapravo imate više od 3 opcije jer 3*0.8mm možete ostaviti tako ili "otvoriti" na 2x0.8mm, a sa 1*3.2mm se možete igrati malo slobodnije pa naštelovati svašta.
Bilo kako bilo, Hellvape pominje ukupno 6 opcija, ali realno ima ih malo više, međutim i ako kažemo samo 6, nije strašno - dovoljno je.

Sam vazduh je prilično "mekan".

A da, ceo "krug" se ubacuje sistemom "na buć" i oring radi svoj posao - nema bojazni da će ispasti u toku korišćenja.

Šrafovi - za divno čudo, ne seku tanku žicu! Kad kažem tanku, mislim na kantal 0.30mm
Fino obrađeni šrafovi, fino obrađene ivice u rupama - fantazija!

Kanali za dotok tečnosti tj. postavljanje vate su smanjeni u odnosu na MD i to je plus. Na MD su bili ogromni i najviše zamerki od strane korisnika je dolazilo na temu curenja.

Rupe na prstenu za protok vazduha:
0.8mm | 1mm | 1.2mm | 1.4mm | 1.6mm | 5.8mm*1.7mm
Neku rupu sam zaboravio da slikam.

Još jedna stvar koja je unapređena u odnosu na MD - nema falš vazduha uopšte. Prsten ima finu restrikciju prilikom odvrtanja pa se neće slučajno pomeriti u džepu, u toku korišćenja i slično i ne pušta ni gram falš vazduha.
Pored toga, MD je slinavio kao blesav, Vertex, pogađajte - 0 bodova! Divoća!

Montiran grejač prečnika 2.5mm, 6 namotaja, razmaknuto kako bih dobio na dužini i pokrio sve tri rupe, kantal 0.30mm
Testirano isključivo sa većim tankom kako bih smanjio toplotu pare.

Prvo postavljanje vate (precrtano na slici) sam išao po principu: MD je morao da se ZAKOPA vatom, moraće i ovaj. Kakva greška. Uopšte nisam primetio da su kanali smanjeni kao što sam već naveo nekoliko rečenica iznad.
Dakle, kanale nemojte zatrpavati, već slobodno "normalna" količina vate, čak možete i da raščešljate ukoliko volite da "pucka" i "krcka".

Baza... Naravno da sam na prvu pomislio užas. Ima sve ono što ne volim: preveliki prečnik, odvratne opcije za protok vazduha, postovi sa iste strane (mada sam se na to navikao s obzirom da koristim Pioneer RTA poslednjih 10 meseci) i nasuprot grejača nema nikakvog dela koji će blokirati prazan prostor i samim tim smanjiti "promaju" u bazi. Stavljati MTL clapton ili Fused MTL clapton za mene nije opcija. Takođe, imajmo u vidu i da je sam proizvođač ubacio u pakovanje obične grejače.

Bilo kako bilo, prvi na testu je bio Omnomnom. Nije se proslavio uopšte. Od kremaste tečnosti, koja u drugom planu ima pahuljice i orašaste note, krem je pao u drugi plan, pahuljice i "orasi" u prvi. Vrlo brzo je grlo postalo suvo i bio sam razočaran. Međutim, primetio sam da je atomizer prilično tesan na 3*0.8mm i pomislio da možda nešto i ne valja. I da, previše sam spustio grejač. To inače radim sa svim atomizerima, ali ovde sam baš preterao. Grejač je bio toliko blizu da je falio deo mm za short. Podigao sam grejač i situacija se dosta poboljšala. I dalje je krem bio u drugom planu, ali nije bilo toliko suvo.

Sledeća tečnost je bila Enigma. Tečnost koja u sebi sadrži karamelu, koju inače slabo osećam na Pioneeru, ovde je izbila skoro pa u prvi plan.
Ovo sve pišem kao uvod u to koje arome atomizer izbacuje u prvi plan, a izbacuje onu koja je druga u miksu.
Naravno kod Parlamenta, duvan je i dalje u prvom planu, ali na drugo mesto umesto "meda" tj. slatkoće koju inače izbacuju atomizeri koje koristim, Vertex izbacuje "kikirki" tj. gorčinu.

Grampa's cream odavno nije stari Grampa (ne sviđa mi se više ni na jednom atomizeru pa ni na ovom) tako da za njega ne znam šta da kažem.

Da zaključim o aromi: atomizer je dobar za obične duvane, ali je dobar i za kompleksne arome, pa i kremaste duvan (iako baš nisam testirao sa kremastima duvanima) ukoliko želite malo da promenite raspored aroma koje izlaze u prvi plan. Ili ukoliko imate neku aromu/tečnost koju volite samo na jednom atomizeru, kao ja npr Schrodinger - mada moram da kažem da se na Vertex-u takođe nije proslavio.

Za kraj, Vertex je neverovatno kvalitetno odrađen i žao mi je što većina atomizera nisu ni blizu. Završna obrada, navoji, šrafovi, rupe za žicu, veličina rupa za vatu...
Ono što bih ja promenio - smanjio bih bazu/komoru, napravio bih jednu rupu za protok vazduha, posto naravno ne sa iste strane i to je to. Ali to onda ne bi bio Vertex, uspešni naslednik MD atomizera.
Naravno, promenio bih i drip tip, ali ja nisam zadovoljan ni sa jednim fabričkim drip tipom osim onim sa Berserker V1 i Pioneer RTA, tako da to nećemo uzeti za zlo, a i danas svako ko ima RTA ima i XY drip tip-ova. Ako ipak neko nema, koštaju oko 200 dinara i dostupni su u Srbiji za kupovinu.
Bilo kako bilo, i sa tim zamerkama, atomizer je skroz na mestu iako na prvu deluje da ima mnogo propusta.

I da, najveća zamerka ide na oring koji ispada kada perete tank. Obratite pažnju, neophodan je. Postoji i rezervni, ali... Oprez prilikom pranja!

Kod:
https://www.healthcabin.net/hellvape-vertex-mtl-rta-atomizer-p/26223.html

https://www.youtube.com/user/edoqrca
Bet nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > MODovi > Atomizer MODovi

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 20:15 sati.