Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Iskustva, saveti i pitanja
Zaboravljena šifra? Registracija

Iskustva, saveti i pitanja Teme u kojima mozete pisati o svojim iskustvima, kao i dati ili pitati za savet.

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 23-01-2021, 23:15   #271
PřisřN
Veteran

PřisřN's avatar

Registrovan: Jul 2012
Godine: 47
E-cig: DeadRabbitV2RDA|AegisX
Pohvala: 1,969
Pohvaljen: 1,163
Nivo reputacije: 213
PřisřN ima reputacijuPřisřN ima reputacijuPřisřN ima reputacijuPřisřN ima reputacijuPřisřN ima reputacijuPřisřN ima reputacijuPřisřN ima reputacijuPřisřN ima reputacijuPřisřN ima reputacijuPřisřN ima reputacijuPřisřN ima reputaciju
Uobičajeno Re: Jeste li koga uputili (nagovorili) na koristenje elektronske cigarete?

Haha dobar si - literarna sekcija
Hvala!
Krene to tako.. spontano. A u želji i nameri da se prenesu misli i događaji putem reči.
Hvala još jednom.
I meni je bilo zadovoljstvo kada sam pročitao tvoj komentar..

Vapor running through my veins
PřisřN nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 07-02-2021, 09:40   #272
Jaguarp
Aktivan član

Jaguarp's avatar

Registrovan: Oct 2012
Godine: 49
E-cig: Topside Lite+Haku Riviera
Pohvala: 6
Pohvaljen: 43
Nivo reputacije: 38
Jaguarp je na dobrom putuJaguarp je na dobrom putuJaguarp je na dobrom putuJaguarp je na dobrom putuJaguarp je na dobrom putu
Uobičajeno Re: Jeste li koga uputili (nagovorili) na koristenje elektronske cigarete?

Ja sam bio okoreli pušač 25 godina - dve do tri pakle dnevno dok sam pušio fabričke, poslednjih 10 godina sam motao cigare, u okolini prepoznat kao težak zavisnik, uvek smrdeo na dim, kola smrdela na dim... Kad sam 2012. prešao na e cigare, to je za svakog ko me poznaje bilo najblaže rečeno zanimljivo. Za ovih 11 godina nagledao sam se (uglavnom neuspešnih) pokušaja ljudi da pređu na e cigare i svašta sam video. Prvih par godina sam se trudio da što više ljudi prevučem ali sam se umorio od toga pa se sad angažujem samo kad neko traži savet ili pomoć.
Moja žena: Ume da po dve nedelje ne kupi cigare nego purnja ego, i onda jedan dan kupi i opet počne sa običnim, kad je pitam "Zašto si kupila cigare?" odgovor je uvek "Ne znam". Takođe, kad joj uveče nestanu cigare, purnja ego do ujutru i onda opet kupi. Nekad je mrzi pa nastavi sa egom, nema pravila.
Moja kuma: Pre 10 godina tražila od mene savet za e cigaru, kupila ecab, par meseci koristila i potpuno ostavila cigare, i jedne i druge. Ona je jedini primer potpunog izlečenja koji znam.
Moji bliski prijatelji: Nijedan! Oni koji puše su toliko zadrti da nisam ni probao da ih ubeđujem.
Moje kolege s posla: Tu ima svašta.
Kolega#1 (trošio 150 - 170 evra mesečno na cigare) odmah je prešao na ecig kad je video da ja mogu, naučio da mućka tečnost, išao po firmi i mahao e cigarom govoreći "Ovo mi je najbolja investicija u životu", i tako četiri godine. Onda ga vidim sa cigaretom, pitam ga zašto a on "Popio sam, ne znam šta mi bi, ali vratiću se na elektronske". Trebalo mu je par godine, ali vratio se na ecig i ne odustaje.
Koleginica #1 (pakla dnevno) kao i on odmah prešla na ecig, sama pravila tečnost, i tako 6 godina dok se nije vratila na obične, takođe ne ume da objasni zašto. Nije se vraćala na ecig.
Kolega#2 (pakla ipo dnevno) prešao na ecig kad mu se rodilo prvo dete, gurao skoro godinu dana, vratio se na obične. Onda mu se pre godinu ipo dana rodilo drugo dete, ponovo se vratio na ecig i još uvek istrajava.
Kolega#3 (pakla dnevno) sve ove godine ide tamo - vamo, iznervira se što su cigare skupe pa purnja ecig par meseci, onda ga iznervira drndanje oko ecig (punjenje baterije, curenje tanka, zamena grejača) pa se vrati na obične, onda opet poskupe cigare pa se on opet iznervira...
Kolega&koleginica&poznanici#4,5,6... prime se, kupe starter opremu, purnjaju mesec - dva i vrate se na obične, svako iz svog razloga.
Posebna kategorija: Mladi tupsoni pušači koji me gnjave da im odaberem ecig da izduvavaju veće količine pare kao ja, kad nekom od njih kažem "Evo pročitaj na forumu, ima sve što te interesuje" to je kao da sam im nešto opsovao. Ne bih da zvučim starački, ali ako hoćeš nekog mlađeg da otkačiš, samo mu kažeš "Pročitaj". Na to su alergični. Poneko od njih kupi opremu, koristi nekoliko dana i digne ruke čim naiđe na bilo kakav problem, zbog nepremostive prepreke zvane "čitanje".
Specijalna posebna kategorija: Mladi tupsoni nepušači - dosad samo dva, kod jednog je upalilo "Pročitaj" (radi kao beli luk za vampire) dok je drugi kupio neki DTL komplet za 6000 i nekoliko dana ponosno pravio oblake. Onda je počeo da kašlje (što me malo zbunilo) a istovremeno mu je dotrajao grejač pa mu je para smrdela na plastiku i batalio je. Nije počeo da puši.
Nadam se da nisam smorio.
Jaguarp nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 27-03-2021, 22:32   #273
Sloter
Nov član

Registrovan: Aug 2020
Pohvala: 8
Pohvaljen: 14
Nivo reputacije: 4
Sloter je na dobrom putuSloter je na dobrom putu

Načitah se posta Jaguara pa eto da se i ja javim. Slična je bila i moja situacija 28 godina duvanskog staža , ogromno bacanje para kad se sabere moj i ženin dinarski deo cigareta mogli smo stan na kredit da otplaćujemo za te novce. Na kraju kolega moj meni objašnjava elektroniku kako radi. Opremim se ja tako i težak mi bio prvi mesec ali se zainatio i otkačio totalno cigarete e pa kad mogu ja može i žena , tako da nas dvoje sada parimo po ceo dan

Послато са Redmi Note 8T помоћу Тапатока
Sloter nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 29-03-2021, 09:01   #274
Dusan_
Aktivan član

Registrovan: May 2020
Pohvala: 23
Pohvaljen: 43
Nivo reputacije: 12
Dusan_ je na dobrom putuDusan_ je na dobrom putuDusan_ je na dobrom putuDusan_ je na dobrom putuDusan_ je na dobrom putu

Ja kad sam prelazio na e-cig sve mi je bilo cimanje, puni jednu bateriju dok koristiš drugu, pa kad krenem negde ne sećam se koju da ponesem, čišćenje, dry burn, curnje, ova aroma ne valja, ova druga manje ne valja, mislim lista...ali je postojala volja da se batale cigare i pređe na e-cig. A danas, sa ovolikim izborom opreme, ko pokuša da pređe na e-cig, a nema volju, odprilike cimanje će mu biti i što mora da priključi bateriju na usb kabl.
Možda bi neki mogli da istraju u pokušaju ako bi se pridao veći značaj na benefit zdravlja. Odprilike šta god da je nekom cimanje, šta sve dobija pri prelasku na e-cig.
Dusan_ nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 13-04-2021, 13:47   #275
radna skela
Veteran

radna skela's avatar

Registrovan: Jun 2016
Godine: 37
E-cig: Sigelei TC + kaya
Pohvala: 1,562
Pohvaljen: 1,428
Nivo reputacije: 266
radna skela ima reputacijuradna skela ima reputacijuradna skela ima reputacijuradna skela ima reputacijuradna skela ima reputacijuradna skela ima reputacijuradna skela ima reputacijuradna skela ima reputacijuradna skela ima reputacijuradna skela ima reputacijuradna skela ima reputaciju
Uobičajeno Re: Pričajte

Na moju preporuku još jedna uspešna tranzicija koleginice na kanger t2

Da bi zlo napredovalo, dobri ljudi trebaju samo – ne činiti ništa."
Edmund Burke
radna skela nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Iskustva, saveti i pitanja

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 01:37 sati.