Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > MODovi > Baterijski MODovi > Modovi sa kontrolom temp.
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 31-03-2021, 00:50   #1
shone29
Moderator

Registrovan: Apr 2017
E-cig: AegisLegend&ZeusDual
Pohvala: 625
Pohvaljen: 1,744
Nivo reputacije: 311
shone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputaciju
Uobičajeno Voopoo Drag 3 kit

Drag 3 colors:

- Sandy brown
- Smoky grey
- Classic
- Marsala
- Prussian blue

Specifications:

Size:122mm * 50.25mm * 25mm
Capacity: 5.5ml
Battery: Dual 18650 Battery (Not Included)
Wattage Output Range: 5-177W
Voltage Output Range: 6.4-8.4V
Chipset: Upgraded GENE.FAN 2.0 Chipset
Modes: Super/Smart/TC/RBA mode
Resistance Range: 0.1-3.0ohm
Display: 1.08 inch TFT Color Screen
Charging Port: Type-C
Filling: Bottom Filling

In the box:

1pc VOOPOO Drag 3 MOD
1pc TPP Pod Tank
1pc TPP-DM2 0.2ohm
1pc TPP-DM1 0.15ohm
1pc Type-c Cable
1pc User Manual

Drag 3 komplet se sastoji od drag 3 moda i tpp pod tanka. Komplet stize u sasvim okej pakovanju gde cete pored moda i atomizera dobiti i dva grejaca za tank kao i usb kabl.

Atomizer:

Precnik ovo atomizera kod baze je 25mm, dok je kod prstena za vazduh precnik 27mm. Sa gornje strane atomizera se nalazi drip tip i ovde mozete da promenite drip tip ali ovaj atomizer koristi 810 drip tipove sa o ringovima. U principu drip tip koji stize na atomizeru nije los za koriscenje, ali bi bilo bolje da je kompatibilan sa obicnim 810 drip tipovima.
Kapacitet ovog atomizera je 5.5ml sto je veoma dobar kapacitet po mom misljenju. Atomizer stize sa dva grejaca, jedan grejac je dm2 grejac i ovaj grejac ima otpor 0.2ohm, preporucena snaga za ovaj grejac je 40-60w, drugi grejac je dm1 grejac i otpor ovog grejaca je 0.15ohm, preporucena snaga za ovaj grejac je 60-80w.
Na donjoj strani atomizera se nalazi prsten za podesavanje protoka vazduha i vazduh se podesava lako i bez ikakvih problema. Da bi ste promenili grejac ili sipali tecnost treba da izvucete bazu, ovde se nalaze magneti. Kada izvucete bazu mozete da promenite grejac, a takodje ovde mozete da vidite i poklopac ispod kog se nalazi rupa gde se sipa tecnost, tecnost se sipa lako i bez ikakvih problema.

Mod:

Drag 3 radi sa 2 18650 baterije i ovaj mod radi od 5-177w. Kvalitet izrade moda je sasvim solidan. Sto se tice dizajna, jako mi se svidja dizajn ovog moda, po meni izgleda jako lepo i vrlo je udoban za koriscenje. Sa gornje strane moda se nalazi konekcija i ovde imamo pozlaceni pin. Sto se navoja tice, oni deluju sasvim okej, a konekcija je blago podignuta sto mi se svidja jer se mod nece guliti od atomizera. Sa donje strane se nalazi poklopac za baterije. Za sada ovaj poklopac radi kako treba ali s obzirom na dizajn moda mogli su da stave vrata za baterije sa zadnje strane sto bi bilo mnogo bolje. Sa prednje strane moda se nalaze prekidac, ekran, dugmici i usb port. Ovaj uredjaj ima usb tip c sto je odlicno i ovaj uredjaj ima balansirano punjenje i podrzava punjenje od 2A. Prekidac i dugmici rade dobro za sada i prekidac ima jako lep odziv. Sto se ekrana tice ovde imamo ekran u boji i ekran izgleda jako lepo po meni.
Ovaj uredjaj se pali odnosno gasi kada kliknete 5 puta na prekidac, a kada upalite uredjaj na ekranu cecte videti sledece:

- Indikator baterije
- W
- Rezim rada
- Broj povlacenja
- V
- Otpor
- Vreme povlacenja

Kada zadrzite plus dugme i prekidac zakljucacete mod, a na isti nacin mod i otkljucavate. Kada zadrzite minus i prekidac resetovacete broj povlacenja. Kada kliknete 3 puta na prekidac promenicete rezim rada, a od rezima rada imamo smart rezim rada i vw rezim rada. Kada zadrzite plus i minus dugme mozete da promenite temu.

Kako ovaj komplet radi i moje misljenje:

Da krenem od atomizera. Kapacitet atomizera je 5.5ml sto je odlican kapacitet. Atomizer se puni lako sa donje strane, samo treba da ga izvucete sa baze, otvorite cep i sipate tecnost. Grejaci se takodje menjaju veoma lako, a uz atomizer dobijate dva grejaca sto je odlicno. Vazduh se ovde podesava lako i bez bilo kakvih problema. Drip tip je okej za koriscenje ali voleo bih da je ovde obican 810 drip tip. Sto se tice samih grejaca, imaju vece rupe za natapanje nego sto bih ja voleo, prenatapaju sa mojim tecnostima koje stalno koristim, probao sam i sa 80 posto vga i tako je situacija bolja pa mogu reci da je aroma dobra ali uzmite u obzir da grejaci prenatapaju ako tecnost nije dovoljno gusta.
Sto se tice moda, dizajn moda mi se veoma svidja. Ovde mozete da koristite atomizere do 25mm bez da atomizer strci sa strane, a konekcija je blago podignuta sto je odlicno. Dugmici rade bez ikakvih problema i mod je jako udoban za koriscenje. Mod ima balansirano punjenje i podrzava punjenje od 2A. Ekran je takodje jako lep. Mod radi jako dobro, po meni gene cip radi dosta dobro, koristim mod oko desetak dana i radi savrseno. Mod je takodje jako jednostavan za koriscenje sto znam da mnogi vole. Ono sto bih izdvojio kao zamerku je to sto bi bilo sjajno da su stavili vrata za baterije sa zadnje strane, za sada poklopac za baterije radi veoma dobro ali bilo bi bolje da su stavili vrata sa zadnje strane. Sve u svemu, drag 3 je jako dobar uredjaj po mom misljenju, ako vam ne smetaju vrata sa donje strane ima moju preporuku.

Mane:

- Voleo bih da je atomizer kompatibilan sa obicnim 810 drip tipovima
- Voleo bih da su vrata za baterije sa zadnje strane

Dobre strane:

- Dva grejaca u pakovanju
- 5.5ml kapacitet
- Lako se podesava protok vazduha
- Lako se menjaju grejaci
- Dobra aroma ako se koristi odgovarajuca tecnost da ne prenatapa, svakako uzmite ovo u obzir
- Konekcija na modu je blago podignuta pa se mod nece guliti
- Vema lep mod
- Dobar kvalitet izrade
- Prekidac ima dobar odziv
- Ekran je lep
- Jednostavan za koriscenje
- 2A balansirano punjenje
- Veoma udoban za koriscenje

Moze se kupiti ovde:
Kod:
https://www.healthcabin.net/voopoo-drag-3-kit-p/26226.html
shone29 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 31-03-2021, 07:59   #2
Viktor011
Nov član

Viktor011's avatar

Registrovan: Dec 2013
Pohvala: 10
Pohvaljen: 2
Nivo reputacije: 28
Viktor011 je na dobrom putu
Uobičajeno Re: Voopoo Drag 3 kit

Ja ga poručio juče, Smoky grey, doduše samo mod bez atomizera. Gledao sam dosta recenzija i uglavnom je mana atomizera tj grejača prenatapanje a za sam mod to što su vratanca za baterije sa donje strane.Chip u njemu svi hvale i kažu da radi perfektno a i sam kvalitet izrade je izgleda dobar, nema ljuštenja farbe kao kod prethodnih Drag-ova Mislim da če Expromizerom v4 biti dobar kompletić
Viktor011 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 31-03-2021, 13:07   #3
Raka 1971
Moderator

Raka 1971's avatar

Registrovan: Mar 2016
Godine: 49
E-cig: vt75 nano+berserker V1
Pohvala: 735
Pohvaljen: 4,127
Nivo reputacije: 745
Raka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputaciju

@Vikror011
Ako pod tim "svi ga hvale..." misliš na one plaćenike sa YT koji zarad love hvale i najveće djubre od opreme, onda ne znam šta da ti kažem.
Zadnja 4-5 drag modela (a možda i raniji) imaju isti 510 konektor a različite čipove. Konkretno Drag X i Argus GT imaju TT čip, dok Drag 3 ima FAN čip.
Prva dva čitaju otpor kako treba (tolerancija ±0.01-0.03 ohma), dok je FUN čip karastrofa što se tiče čitanja otpora. Pogledaj Betovu recenziju na YT pa ćeš videti o čemu pričam.
Jeftina elektronika koju su ubacili u pod-modove za fabričke sub-ohm grejače, pa je sad guraju i u klasične modove, "ne pije vodu" kod RBA ili DIY grejača.

Послато са SM-N975F уз помоћ Тапатока

Raka 1971 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 01-04-2021, 01:21   #4
shone29
Moderator

shone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputaciju

Kod mene nema problema sa citanjem otpora kod drag 3, a nije bilo ni kod argusa. Sto se tice drag x jos ne stizem da testiram ali s obzriom da mi se zalomio dobar drag 3 mora da nece drag x. xD
Zahvalili :
Staro 03-04-2021, 00:09   #5
Nexus
Veteran

Nexus's avatar

Registrovan: Feb 2016
Godine: 30
E-cig: Drag 2 Platinum + Bskr v2
Pohvala: 2,362
Pohvaljen: 1,037
Nivo reputacije: 174
Nexus ima reputacijuNexus ima reputacijuNexus ima reputacijuNexus ima reputacijuNexus ima reputacijuNexus ima reputacijuNexus ima reputacijuNexus ima reputacijuNexus ima reputacijuNexus ima reputacijuNexus ima reputaciju

Moj Drag 2 Platinum Refresh čita otpor nekih 0.07ohm (umesto 1.43 čita 1.50 kolko god puta da odvrnem i vratim atomizer, dakle ne šeta nego sve čita oko 0.07 više nego na ostalim modovima), izgleda da su nešto petljali sa tim 510 konektorom posle obične (klot) Drag 2 verzije. Zapravo na sajtu stoji da su sa Drag 2 Refresh i Platinim refresh napravili "leak proof" sistem da tečnost ne dospe do elektronike kroz 510, kao neki vid izolacije.
Zašto to pominjem, pa verovatno su to isto uradili i sa Drag 3. Da li to ima neke veze sa tim što čita viši otpor (i na Drag 3 odredjenim primercima kao kod Beta da šeta otpor), to ne bih znao. Moguće je da zbog tog nekog zaptivnog materijala ispod 510 pina, možda zahteva duži pin na atomizeru. Ko ima taj problem da mu šeta otpor neka odvije malo šraf na 510 pinu atomizera, možda će to rešiti problem, ko zna... Takodje, elektronika na Drag 2 Refresh i Platinum Refresh nema mnogo veze sa elektronikom Drag 1 ili čak sa Drag 2 - ne postoje kontrole preko aplikacije čak ni posle apdejta, ne postoji menu sistem, samo osnovne postavke (nema curves, nema normalan preheat samo neki fit 1i fit 2, nema brightness itd), samo se na papiru zove Gene čip. Dakle guraju pod mod elektroniku u sve živo i siguran sam da to ima itekakve posledice i na čitanje otpora, i na QC i na sve.
Ako dobro radi, ne treba ga popravljati, tako se i ja vodim sa ovim mojim Drag 2 Platinum Refresh.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ !!! ПОД МАЧ БАТО !!! ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Nexus je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 11-04-2021, 21:09   #6
shone29
Moderator

Update... Nema ni kod drag x plus moda da seta otpor ni malo, a cip je isti fan 2.0. Snimicu video ovih dana pa cu postaviti. E sada, i ovaj primerak sam dobio za recenziju, ne znam da li ima veze, tj da li sam dobio mozda bolji uredjaj. Jos jedna bitna stavka je da uredjaj nisam dobio direktno od proizvodjaca nego od prodavnice, tako da ne znam. Sve u svemu otpor ne seta.
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > MODovi > Baterijski MODovi > Modovi sa kontrolom temp.

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 12:05 sati.